ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

szilvia31
13. mar 2009

ahojte dievcata
pekne vam to vychadza 🙂 urcita nas budete nasledovat.........

flock
13. mar 2009

sylvi - neviem, o tom sa s nami este nikto nerozpraval. ja myslim, ze nam to povedia pred transferom, embryolog povedal, ze mam prist uz o osmej, ET je na deviatu. tiez povedal, ze si mam priniest pregnyl, to mi nepovedal ani doki ani sestricka. ja len dufam, ze do nedele vydrzia vsetky 3 a potom sa uvidi

najvacsi strach mam z toho plneho mechura - neviem ako to vydrzim? ja hned ako prideme do centra bezim na wc-ko a niekedy este 3x nez ma doki vzal.

skusene babulky - kolko treba toho vypit? ako dlho to trva a kedy potom mozem ist na wc-ko?

julietka
13. mar 2009

ahojki flock, neboj nie je to nic strasne. Ja si chodim "odcikavat" medzi tym cakanim na transfer, ved kto by to vydrzal. Tiez ked som sla prvykrat a nikto mi nic nevysvetlil tak som skoro na stole praskla. dokonca mi povedali ze mam az moc plny mechur a chceli ma nechat ist odcikat, ale potom to nejako zaviedli. radsej bud v stave ako ked sa ti chce cikat, ale este si povies ze chvilku vydrzis, to je tak akurat 😉

julietka
13. mar 2009

Mne naposledy kazali prist rano na pol osmu a zobrali ma az o 11stej!!! ved si predstav ze by sme mali dodrzat ich pokyny a neist sa vycikat, ved to by som tam naozaj praskla.

Potom po vklade niekde v centre kazu lezat pol hodku s tym ze po 20 min sa mozes ist vycikat, niekde ta poslu domov po 5 minutach. ale asi je lepsie to prve

flock
13. mar 2009

julietka 🙂

dik za info, sa bojim, aby som neodcikla moc 🙂

ku koremu dokimu chodis? mas nieco pred sebou alebo si v stadiu cakania?

julietka
13. mar 2009

vobec sa nicoho neboj, nenechaj to zajst do stadia ze ledva kracas, lebo potom sa budes mat aj problem vycikat 😉
A radsej odcikaj viac, im ak nebude stacit dostatocne naplneny mocovy mechur, chvilu pockaju, poslu sa znova napit a poprechadzat sa, nic sa nedeje 🙂

v iscare, marsik

julietka
13. mar 2009

flock a ty ides teraz na prve IVF? ku ktoremu dokimu chodis? si spokojna?

flock
13. mar 2009

ano julietka, je to moje prve IVF a este neviem, co ma caka. na stimulku som moc nereagovala, ale vo stvrtok som mala OPU a podarili sa 4 oocyty, z toho mi dnes povedali, ze su 3, ktore sa aj oplodnili, my sme mali ICSI a v nedelu ma caka vklad

ja tiez chodim k marsikovi - si spokojna? co vsetko mas za se sebou?

julietka
13. mar 2009

ja som jaskor chodila k durechovej. ako lekarka je mozno dobra ale sa mi nepacil jej pristup. odisla som od nej ako ma sokovala svojou otazkou ked som sa po laparke na ktoru ma poslala (aj ked neviem doteraz naco, pri nasej diagnoze to nebolo potrebne indikovat). Bola som sa cerstvo "pozasivana" priamo z nemocky prihlasit a vypisat ziadost na IVF a ona sa pozrela do spravy a vybehla na mna ze preco som si nenechala vyrezat vajickovody?!ze to som na tu laparku ani nemusela ist a povedala mi to takym tonom ze mi bolo do revu. Ked si predstavis ze prave si zisla doslova "zo stola" a ona by ta tam najradsej poslala znova..
no a odvtedy chodim k marsikovi, je sice mily, ale zmatocny, nikdy nema cas, vsetko si planuje tak aby to vychadzalo ked ma sluzbu..

julietka
13. mar 2009

flock a ty si mala soft stimulku ked si mala iba 4 vajka? ale mozno su to prave tie najkvalitnejsie. ja som mala prvy krat 14 oplodnilo sa len 6, prezili len 4 jedno mi vlozili a 3 zmrazili. a druhy krat 13 vlozili mi dve, hned po odbere zmrazili dve prvojadra. ostatne nam nic neprezilo. preto zacinam pochybovat aj o praci embriologov v isc,lebo s tazkym srdcom sa mi veri tomu ze mi nic neprezije..

flock
13. mar 2009

co sa tyka marsika, tak je to tak, ale uz sme sa po tolkych navstevach asi zladili 🙂

s doktormi je to niekedy tazke, cakas od nich oporu, podporu a niekedy sa dockas takeho chobania, ze nechapes, som si tiez parkrat poplakala 😠

ty uz mas za sebou IVF?

julietka
13. mar 2009

uz mam za sebou 2 IVF, 1 KET. na druhe ked asi nejdem, pretoze neverim ze sa tie dve prvojadra rozmrazia, kedze neprezili ani tie cerstve.

Ale neboj sa flock, ty musis hlavne verit ze toto bude tvoje prve aj posledne iVF a vsetko dobre dopadne 😵
kedy mas vklad?

flock
13. mar 2009

ja verim julietka, aj ked sanca pri prvom je mala a nechcem byt velmi sklamana, ked to nevyjde.

zatial mam skor obavy z neznameho, ked neviem, co ma caka. tak som rada, ze si tu s kockami pokecame a vzdy sa nieco nove dozviem a potom som uz kludnejsia 🙂

som prekvapena sama zo seba, ze to zatial beriem v klude (ja som strasny bojko), ze vobec nemyslim na pracu (chcu nas zredukovat a este sa bude aj prepustat), tak snad mi to vydrzi 🙂

urcite mi pomohli aj kocky tu na konikovi, takze som rada, ze ste 🙂

julietka
13. mar 2009

to verim, kocky su tu strasne fajn, mne tiez vela z ich rad pred prvym IVF kom pomohlo 😵
mala som strasny strach z neznama, pretoze som citala vela hrozostrasnych scenarov okolo OHSS a tak podobne takze ja som mala panicky strach hlavne z toho 🙂
ale ja som v podstate ani nevedela ze stimulujem, nemala som absolutne ziadne priznaky preto ma prekvapilo ked mi doky povedala ze mam 14 vajok 🙂

flock vobec sa nicoho neboj. mas urcite velmi kvalitne vajka pretoze 🙂 vacsinou to tak byva, aspon marsiok mi to takto vysvetloval. ked je menej su vraj kvalitnejsie ako ked ich je viac.
takze musis verit ze to vyjde hned na prvy krat a ten cirkus okolo toho som vobec nevnimala bolo mi uplne jedno nech si s nami robia co chcu ved aj tak nemame na vyber, musis to brat takto lebo sme na ich pomoc aj tak odkazani vsetci co tam chodime.
takye musis len verit a verit 😵

jaja1118
13. mar 2009

Ahojte dievcata.Hned Vam prajem pekny piatok 13.-asi moj prvy bez nehod.-dokonca s trochou stasticka.
dnes som mala prvu kontrolu(od utorka picham puregon) a dopadla celkom fajn.Prve ma potesilo,ze ma do ambulancie zavolali presne na sekundu ako som bola objednana a potom-Petrovej sa paci ako som sa pekne rozbehla a od nedele mam zacat pichat uz aj cetrotide.Tak sa mi celkom pekne zacal den.V poho som stihala do prace a teraz vecer som nasla pri aute 5e. 🙂 -fakt fajn den 🙂 -ale hlavny dovod mojho "skveleho"dna ste dnes boli VY-VY vsetky,ktore ste ochotne obetovat par minut svojho casu na napisanie a povzbudenie NAS -co NAM-to tak dobre padne. Cely den som na Vas myslela 🙂 .-ja som Vas citala uz pri mojej prvej stimulke-len som sa neodvazila nic napisat-ale teraz............
Dnes ked som povedala maminke o VAS-tak sa jej zaligotala slzicka v oku.A moja terajsia stimulka je ovela prijemnejsia a viac optimickejsia-je to predca ine,ked tu citam-ze to stastie pri stimulke..atd...je pisane pre mna....,dufam,ze sa coskoro naucim tak krasne povbudzovat-ako to VY viete a budem VAM to moct vratit....
Dakujem VAAAAAAM!

flock
13. mar 2009

ahoj jaja!!!!

to je super, ze si sa tak pekne rozbehla, uvidis, rychlo to prejde a za chvilu mas OPU!!!!

takze stastny piatok 13? ja som cely den doma, ani netusim ake pocko je vonku 🙂 🙂 🙂

ja som tiez pisala, ze baby su uzasne, tiez som dlho, dlho iba citala, kym som napisala prvy prispevok a teraz je to uplne super.

mib
13. mar 2009

ahojte babulky,

jaja, pises mi priamo zo srdca. tak isto ako ty som dlhsiu dobu citala a nevedela som, ci sa do niektorej z debat pripojit. nakoniec rozhodli komplikacie, ktore sa zacali nabalovat od zaciatku roka. moje prve ivf bolo uplne v pohode. ... teda ak opomeniem to, ze bolo neuspesne. ☹ stimulka prebiehala bez problemov, vajka sa krasne oplodnili ... a ked sa veci zacali komplikovat, zacala som mat hrozne silny pocit, ze potrebujem vediet, ze v tom nie som sama. potrebujem povzbudenie od niekoho, kto vie o com hovorim a co prezivam. kamarati, ktori vedia co podstupujeme nam sice velmi fandia, ale tazko im je pochopit ake je to tuzobne cakat na to, co pre mnohych je uplne prirodzene. 🙂 velmi mi pomaha vasa podpora. 🙂 dakujem moc moc

flock
13. mar 2009

ahojky mib,

veru babulky, pisete rovno zo srdca. myslim, ze sme sa tu zisli celkom dobra particka 🙂

nasi znamy o tom nevedia ani svokra, mam jednu kamosku, ktora to tiez podstupi, ale az po mne, s nou to mozem preberat stale dokola, ale moj muzicek sa o tom moc bavit nechce, tak som rada, ze sa o tom mozme bavit tu.

scarlette
14. mar 2009

sylvi ja som tri dni po transfere prevazne lezala, oddychuj, nic tazke nedvihaj, hlavne vela pi, vzdy po utrogestane minimalne hodinku lez ak mozes a hlavne klud 😉

flock presne ako pisala julietka, chodievaj si odcikavat... ja som cakala hooodne dlho kym ma brali na ET tak som chodila cikat po troske a po troske som aj pila 😀

jaja paradicka, sa tesim ze tak dobre reagujes na stimulku 😵

babulka123
14. mar 2009

scarlet.. ahooj nevies nahodou ci uz egy porodila?
kde chce rodit? lebo ja som momentalne na kramaroch v nemocke ze by som ju popripae skocila pozriet hehehe
inak aby si sa hned nezlakla nic mi nieje len mi tvrdla maternica tak si ma tu nechali ale ja sa uz aj tak pomalinky chystam domov mozno pondelok utorok, este musim sice o tom presvedcit lekara ale inak pohodicka hehehe

sylvia21
14. mar 2009

Ahojte kocky - dnes sa vas krasne cita 🙂

Ja mam momentalne obdobie komunikacie s embryologmi a genetikmi, v ich rukach su nase embryjka, tak mam obavy, ako nam to cele dopadne.

Scarlettka - vdaka za radu 😉 Urcite to tak urobim.

Docitali ste sa niekde kocky, ako to funguje, ked sa embryjka z maternice nevyplavia ? Ja som sa docitala, ze predna a zadna cast maternice sa dotyka, co umoznuje embryjkam zostat dnu, ale zatial som viac nenasla.

Jajka, FLock , Mib , babulka - som rada, ze sa mate dobre a ze to vsetko takto krasne zvladate.

Ahoj Misik a Szilvi 😉 Co planujete cez vikend. Ja som dnes bola prvy krat troska vonku, ale uz zase lezim v postielke a hovorim MM, co ma robit, je to skvele, vyskusajte si to 🙂 😀 😀 😀

szilvia31
14. mar 2009

ahojte ......
Sylvia,urcite to vyjde 😵 treba verit.Prave som prisla z prace,napapam sa ,upracem trochu,vyzehli,polenosin a potom upeciem nieco dobre 😝 Zajta pojde pozriet neterku,tak sa veeeeelmi tesim,este som ju nevidela len na fotke 😒
prajem vam pekny vikend,aj ked ma zajtra prsat 😠

flock
14. mar 2009

ahojte babuly,

mam na vas jednu otazku?

od OPU beriem utrogestan 3x2 vaginalne, zajtra rano idem na transfer, aj tak si mam dat rano utros? nebude to tam tiect zo mna?

sylvia21
14. mar 2009

Szilvi, to je nejaka malinkata neterka?

Flock to by i mna zaujimalo, ci pred ET uzit utroestan. Mozno nam skusenejsie poradia 😉

misik1
14. mar 2009

ahojte..idem si kuknut co ste popisali....

misik1
14. mar 2009

flock a sylvi...ja som si rano dala utrogestan okolo 6.00 a et bol okolo 11.00....ve doni vedia ,ze ho uzivate a ze ste cele biele 😀 treba dat, nech sa hladina pre babatka udrziava...a s tym popijanim...teda vody...ja som ho mala tiez vkuse plny a chodila som si odcikavat....ale najtrenujte si to, lebo niekomu ked sa raz spusti, tak to tazko zastavuje...boli som mnou baby a tie radsej nesli....
flock tak zajtra si uz ides pre deticky...pekne 🙂
sylvi a ty kedy?
szilvia to je asi cerstvo narodena neter,ze?
my sme boli vcera pozriet zas novonarodenne bratranca...aj som si ho podrzala,ael po 10 minutach ma bolela ruka, riadny je to chlapisko...a je krasny 🙂
jaja tak uz pojdes pomalicky do ciela 😉
julietka ako sa mas...my sme zda sa mi v septembri spolu sem tam pisali...teraz mas teda pauzu?
ahoj mib 😉

baby ja som si dnes uz zasadila cibulku, hrasok a redkovku...tak sa vytesujem zo zahradky

sylvia21
14. mar 2009

OK - Misik , aj tak rano nebudem moct spat, tak si ho supnem . Ja este cakam na vysledky z PGD, ale predpokladany transfer e na pondelok.

flock
14. mar 2009

ahoj misik,

takze dnesny pekny den si vyuzila na sadenie 🙂

zajtra rano idem po deticky, ale neviem, kolko nam vlozia, o tom sa s nami nikto nebavil. myslite, ze tam zajtra bude aj embryolog, ked je nedela?

misik1
14. mar 2009

jaj julietka uz viem, pisali sme si o moznych vysetreniach aj o imunologickych...bola si na nich?

sylvi...takze uz robia pigd, tak znamena,ze sa embryjka pekne delili...urcite je tam to dievcatko... 😉

sylvia21
14. mar 2009

Flock - o kolkej to zajtra mas? 😉

I ja som sa dnes pripravila na presadzanie a kupila muskatiky. POcas vychadzok sme troska postihali 😉

Hej Misik, dnes to vyzeralo , ze 6 embryok bude vhodnych na vysetrenie. Tie zostavajuce 4 este cakali, ci sa behom dna budu delit. POmalicky ich ubuda. No ja predpokladam, ze to dievcatko to urcite zvladne. Vzdy som chcela mat dievcatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre