ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mirinda10
11. feb 2008

no na wc chdoim pravidelne v noci aj 3 krat je to hrozne ale co mam robit, pit pijem ale stale mam take tlaky v podbrusku ale uz je to lepsie ako v sobotu len to brucho mam vacsie a ako som zacala stimulovat tak mam o 2 kg viac, prsia mam o cislo vacsie a cela som nejaka napuchnuta

to OHSS moze nastat aj po vlozeni ja som si myslela, ze iba par dni po odbere kedy sa zazehna problem a bude po probleme ale ako vidim tak to bude trvat asi nejaky piatok, musim sa opytat doktora

asi som mala brat mensie davky pichala som si gonal 8 dni 225 jednotiek a asi to bolo vela na mna

dufam, ze zajtra mi nepovie ze mi nic nevlozi to budem asi smutna uz mam zamrazenych 8 snehuliakov a 4 cakaju do utorka co bude najlepsie tak to mi vlozia

na nestastie est som dostala nadchu a kaslem ako tuberak dobra kombinacia takze pekne lezkam a liecim sa

ako si na tom ty?

mas ale jednu vyhodu mas iba 30 rokov ja pri mojich 38 som mala dost velku urodu, dali ti aj infuziu po odbere ja som dostala hned dve a to ma hned vyplasilo co sa so mnou deje

pointka
11. feb 2008

ja som dostavala infuzie 2 tyzdne, najprv po dve kazdy den a potom 4 denne.
Som tam lezala cele doobedie kazdy den.
ja som si pichala 200 puregonu.
so mnou je to tak, ze uz jednu mrchu mam za sebou a na dalsiu idem na KET.
ja som bola inak tyzden po odbere na pukcii, tiez v narkoze, vytahovali mi tu vodu.
ale uz som OK.

mirinda10
11. feb 2008

pointka, tak to ti nezavidim ale som rada, ze si iba krocik a pojdes na KET a to urcite dobre dopadne som o tom presvedcena

mala si velke bolesti po odbere ? ako si zistila, ze mas tam vodu ja dufam, ze nic take mi nehrozi aj ked moje brucho je ako mensi balon ale to moze byt a z s tej vody co stale pijem

ku komu chodis do iscrau ja k Marsikovi a som spokojna tak len pevne verim, ze zajtra to dobre dopadne

pointka
11. feb 2008

ja k petrovej chodim
a zistila som to tak, ze som mala dost velke bolesti a tvrde brucho. uz ma to dost bolelo, tak som zavolala dr a hned som isla na kontrolu a chcela ten ET urobit, tak som predtym chodila dost na infuzky, aj take odvodnovacie, ale nepomohlo ☹ az punkcia.
tesne po odbere som mala iba bolesti, ale potom presli, o dva dni som mala bolesti az kvoli vode

mirinda10
11. feb 2008

no ja az take bolesti nemam najhorsie som mala v sobotu ale teraz je to uz ok aj ked mam niekedy take slabe tlaky ale je to iba 3 den od odberu takze je to v pohode

kedy ti doktorka povedala, ze nemozes ist na ET? chcela si predlzenu kultivaciu? ja som to neziadala ale Doky dnes nemohol tak preto az zajtra inak by som uz dnes vedela na com som teraz musim cakat

dufam, ze aj ja nebudem mat vodu musim verit ze nie aj ked clovek nikdy nevie

tak pekne lezkam doma a myslim pozitivne

petkaerdal
11. feb 2008

Ahojte,takze bez transferu ☹ neprezilo...takze vsetko od znova

pointka
11. feb 2008

nebudes mat vodu 🙂 neboj, nestava sa to zase tak casto.
Hej ja som mala PK a v den transferu sa to rozhodlo, cakali ci sa ta voda nevstrebe, nevstrebala sa ☹
Tak hned mrazili blastocysty a teraz uz viem, ze sa blastocysty zle rozmrazuju, ale mam este 6 parbunkovych zmrazenych, tie by mali byt OK.
No to pozitivne myslenie je tazke, ale snazim sa.
Tak zajtra drzim palce a o 14 dni referuj 🙂

mirinda10
11. feb 2008

tak to je super 6 je pekne ja mam 8 snehuliakov, takze ak zajtra nic tak moje 4 embria mozu ist do kosa hmmmmmm ale nadej umiera posledna

dik za podopru zajtra sa budem snazit dohodla som sa v praci, ze budem este do stredy doma a potom uz nastupim 2 dni po ET staci asi mat klud co povies?

dam vediet ako som dopadla

pointka
11. feb 2008

Petraaaaa ☹ boze to mi je luto ☹ Asi ine, nez hlavu hore ti teraz nemozem povedat. Mozno trvat na zmeneni liekov, aby si mala viac vajok. Vela sil do dalsieho skusania. Kedy to asi vyzera, ze by mohlo byt???

mirinda ja mam 6 + 3 tie blastocysty, ale tym neverim, ze sa rozmrazia ☹
ja po ET chcem mat tyzden volno a prve dva dni len tulenit doma.

pointka
11. feb 2008

Petra to bolo 1. IVF? Ake si to mala lieky? Teraz si vo Ferticentre, ze? Ci sa tam len chystas?

petkaerdal
11. feb 2008

pointka,koncom marca zaciatko aprila by som to mohla skusit...lieky ine nepomozu,dnes sme sa rozpravali s dr. a on povedal,ze pocet vajicok je dany genetikou...mozno jedno-dve viac...tak neviem,ale dalsi krat budem stimulovat merionalom...
bolo to moje 2 IVF a stimulovala som som puregon a orgalutran...
ano som uz vo FC,prve IVF bolo v Iscare...
inak som celkom ok,ja som to uz pravdupovediac vzdala,ked ho zmrazili,ked som vedela ze iba jedno ostalo
preco neveris,ze sa tie tvoje blastocysty dobre rozmrazia?

pointka
11. feb 2008

inak, skoro som odpadla, ked som sa pozrela do tvojho albumu 🙂 ja mam presne na tom istom mieste ako ty tetovanie a skoro take iste, mam tam tiez okridleneho jednorozca 🙂 aka nahoda 🙂

no mne po merionale sa ledva ledva urobil jeden folikul, ale dufam, ze tebe pomoze a budes mat viac vajok.

Blastocysty sa preto zle rozmrazuju, lebo su 100 bunkove a cim viac buniek, udajne vacsia sanca, ze sa niektore "pokazi" tym mrazenim a tym padom sa budu zle delit.

kolko jednotiek puregonu a ako dlho si pichala?

petkaerdal
11. feb 2008

ahoj,ano aj ty mas? daj foto do alba,kuknem 😝
ja uz neviem ako to vsetko je,uz mam pocit,ze nicomu nerozumiem...
ja som pichala tusim 10 dni 100IU puregonu...
mne dr.povedal,ze je jedno akymi injekciami stimulujes,ze telo reaguje na to rovnako,dnes mi povedal,ze ani vyssia davka nepomoze...ked mam dane v jednom mesiaci 6 vajok,tak ich bude 6...kazdy mesiac to moze byt ine...

gabika24
11. feb 2008

petulka, je mi to luto - velmi 😢
este sa ozvem.

pointka
11. feb 2008

petra to sa mi nezda, ja som pichala 200 IU a vela bab pichalo takto, ba este viac IU... ☹
no musim pohladat fotku nejaku, ale budes prekvapena, ze ho mam podobne pritom moje nie je z katalogu, to mi ten chlapec, co mi to robil sam vymyslel a nakreslil, resp. si spravil len kontury a malovat to priamo na mne 🙂
Petka drz sa a ja by som mozno skusila dokiho na viac IU prehovorit a nie merional ale puregon, gonal alebo fostimon.

gabika24
12. feb 2008

dobre skore ranko vsetkym. 🙂 trochu som si privstala (aj ked uz o chvilu odchadzam do prace), aby som mohla sem napisat (teda okrem ineho)
Petulka, dufam, ze je po vcerajsku lepsie. trochu nerozumiem tomu, co ti vravel doktor, ze ani vyssia davka nepomoze. ja som zivy priklad toho, ze telo reaguje rozne - ved v ISCARE som mala odobratych 20 vajicok a v Heliose sa im pri nizsej davke (pretoze sa bali OHSS) podarilo odobrat len jedno jedine. to je dost velky rozdiel, nie???
teraz mi doktor povedal, ze hned od zaciatku pojdeme s vyssou davkou, pretoze potom uz nebude stacit ju zvysit (musi byt vyssia aj na zaciatku),sice tak isto bude potom problem ju korigovat(lahsie by to asi bolo pri nizsich davkach), ak by hrozil OHHS - no skratka nieco v tom zmysle.
a skusia teda vyssiu davku ci nie? ved pri polycyst. vajecnikoch mozu pri vyssej davke zareagovat viacere - pochopim pri normalnych, no neviem.
kazdopadne sa drzkaj, setri si sily.
ja mam dnes narocny den, tak pridem isto utahana ako kon, este injekcia, ale uz neberiem proveru.
tak som zvedava, ci zajtra dostanem menzes - mam 28DC. drzte palce, nech sa to zbytocne nenatahuje.
pointka, kedy predpokladas KET?
este raz pekny den 😉

petkaerdal
12. feb 2008

ahojte,tak teda neviem,kde je pravda...on povedal,ze pri vyssiej davke len rychlo narastu a potom su nekvalitne...vysvetlil mi to tak,ze kolko vajok mam dane v tom mesiaci tolko ich bude...no nezda sa mi to,lebo uz som mala 2x stop cyklus pre velky pocet vajicok...
baby poradte mi... 4x som stimulovala puregonom,ale vo FC davaju len merional,neviem,ako by som reagovala nan,nikdy som ho nemala...mam si skusit zohnat radsej puregon? ked ho uz poznam...co by ste spravili?
idem teraz cez poistovnu a ten puregun si budem musiet kupit...co by ste spravili?
Pointka,ani ja to nemam z katalogu aj mne to kreslil priamo na ruku...ako dlho to mas? nebanujes,ze si si to dala? lebo ja uz aj ano,tetovanie sa mi vzdy pacilo a bude,ale asi ine miesto...no co uz,dole to nejde

pointka
12. feb 2008

gabika, dnes som 18DC, na valentina idem na agolutin a hned od 1DC estrofem, cize predpokladam, ze KET bude niekedy 14.3. Uvidime, ako bude rast sliznica 🙂

Petra, nechcem ta ovplyvnovat, ale ja osobne by som sa neuspokojila s merionalom, ja ale viem, ze mi urobi horko tazko pri vysokych davkach jedno vajko. Raz, este pred IVF mi dokina vravela, ze mi da tie najdrahsie lieky, myslela puregon. Ja som sa jej vtedy spytala, ci je v tom aj rozdiel oproti lacnejsim, teda okrem ceny (niektore lieky su generika, maju to iste zlozenie ako originaly, len su podstatne lacnejsie) a ona vravela, ze je tam VELMI VELKY rozdiel. Puregon a Gonal su originaly a este nemaju generika, takze lacnejsie lieky su na trosku inej baze robene. A nehovoriac o pohodlnom uzivani (pero). Mne strasne vadilo to pichanie Merionalu do zadku, robil mi to ssice manzel, ale dost ma to bolelo a aj zadok som mala dost bolavy z toho.
Preco vlastne si to ides platit sama? DO troch IVF sa rata aj stop cyklus???

To tetovanie nelutujem. Bol to sice taky mladicky ulet, ale nevadi mi to, ani kde to je. Mam to uz asi.. fuu, snad 8 rokov.

petkaerdal
12. feb 2008

ja viem,ze merional je z mocu memopauzalnych zien 😖
a ty si uz skusala aj merional? ja praveze este nie,tak neviem,ako by som reagovala...
stop cyklus sa nerata,to mi raz zastavili v Iscare,lebo som mala vela vajok a potom som mala 1IVF cez poistovnu a teraz som bola ako samoplatca...lebo injekcie som mala este
mne vcera povedal,ze im stat preplaca len merional,teda tak nejak,proste len merionalom stimuluju...
ten puregon by som si musela niekde zohnat...teraz neviem,co mam urobit...
pri 200IU som mala vela vajok,ale neviem kolko,neratali sme ich 😠 ...a potom pri 100IU len 6

lenka20
12. feb 2008

ahojte babule, petka moja, ahojky 😉
peti - ja by som sa toho merionalu nebala, niektore zeny nan velmi dobre reaguju, ak si pamatas pecku - mala tazke PCO a 2xstop cyklus a prave s merionalom sa jej podarilo dopestovat kvalitne vajka, sice len 3ks ale boli velmi dobre a na ine lieky nereagovala dobre - tak ako ty. merional obsahuje presne to iste co aj puregon alebo gonal, len tie su ciste preparaty a merional ma v sebe aj ine latky okrem tej ucinnej, nie je menej kvalitny, len vyrobeny inak. kazdej nam vyhovuje nieco ine, skus to s merionalom a uvidis co to spravi.

pointka
12. feb 2008

petra, mne sa to cele nezda ☹
neskusis radsej gyn-fiv?
ale ved ani v iscare puregon nepreplaca poistovna celkom, ja som mala puregon a orgalutran za hodnotu 70.000 a doplacala som z toho 18.000
hej, mala som merional a nepaci sa mi. pripada mi ako lacna nahrada s podstatne slabsimi ucinkami... Ja by som ho nechcela.
Kolko je to vela vajok, ze ti cyklus stopli? Potom ti co spravili stymi vajkami, co si mala v sebe narastene?
ja som mala 19 a su to baby, co mali 24 a pod a nikomu nestopli za to cyklus....

petkaerdal
12. feb 2008

pointka,uz toto je moje druhe centrum,uz nechcem behat,ako kolotocar... 😖
ja viem,kolko stoji puregon,ja som doplacala 22 000...ale uz nemam,vsetko som minula
Lenik ahoj,ja na puregon reagujem celkom dobre,mala som pri 200IU vela vajok a pri 100IU len 6 ,mozno nejakych 150 by mi stacilo...
a nechcem uz byt pokusnym kralikom a kazde ivf nieco skusat,takto premarnim vsetky hradene cykli...no neviem

pointka
12. feb 2008

Petra, ono sa to ale neda aplikovat nejaky modelovy priklad na kazdu zenu. Kazda sme ina a preto lekari musia skusat a "experimentovat". Ja som si pichala 200IU puregonu a mala som ohss, lekarka to dopredu nemohla predpokladat, urcila mi davku podla vahy a hadala, ci staci alebo nie. Povedala, ze ak by nahodou bolo treba dalsie IVF da mi mensie davky (dufam, ze nebude treba 🙂)
inak ja mam este jednu 600 IU puregonu nenacatu, len ju zatial nechcem predavat, teda neviem, mam dost vajok zmrazenych a tak ci tak by som na dalsie ivf kupovala dalsie lieky, tak je to mozno jedno, by som ti ho mohla za tu doplatkovu cenu predat.

petkaerdal
12. feb 2008

no mas pravdu,ja myslim ze by som skusila s puregonom zase...dufam,ze ty ho potrebovat nebudes a predas mi ho potom,ja by som ale isla do toho asi v aprili,aka je expiracia? potom by si ho odlozila pre mna? ked ty si v iscare tebe by preplatili aj dalsie...co ale nebudes potrebovat... 😀

pointka
12. feb 2008

hej, mne je to jedno, ci ho budem doma susit, alebo ak by som ho potrebovala mi ho dr znova predpise a kupim si ho... tak ho mas u mna odlozeny 🙂 ma exp. do nieco 2009, tak casu 🙂 myslim okolo 3500 alebo 4000 bol doplatok 🙂
Si z BA?

petkaerdal
12. feb 2008

urcite mi ho odloz,pretoze ho budem potrebovat...cez Ba chodim pravidelne min. raz za tyzden...som z To,ale zijem vo Wien,takze nebude problem sa tam zastavit...a mas aj nejake ine injekcie,lebo k tomu puregonu som ja pichala orgalutran ani tie nemam vobec...

pointka
12. feb 2008

orgalutrany mam dva, aj tie mozem 🙂

petkaerdal
12. feb 2008

dobre,tak niekde budem musiet este zohnat aspon dva,ty si ich kolko minula? ja som potrebovala 4 myslim...
tak buduci mesiac by som sa po to zastavila...teraz si chcem od toho vsetkeho oddychnut

pointka
12. feb 2008

hej, ja som 5 orgalutranov potrebovala.
oddychni si, vsak budeme referovat co a ako 🙂 drz sa

mirinda10
12. feb 2008

ja mam dobre skusenosti s gonalom, pichala som od 2DC 225 -8 dni a mala som 16 oocytov, oplodnilo sa 12.Mam PCO a 38 rokov takze az moc vajok ale doky videl iba 8 takze mi nechal povodnu davku. Pichat gonal je strasne jednoduche a vobec to neboli ja som nikde nechodila na pichanie poto som od 6 DC pichala cetrodite na dozretie vajok. Skoda, ze ich bolo tak vela nakolko dnes som mala ET a vlozili mi iba jedno 6 bunkove nakolko sa doky boji OHSS. Stale musim pit 5 litrov vody. Takze ja som si radsej vybrala drahsie lieky mala som 3 pera gonalu 900 jednotiek a ostalo mi jedno cele. Inak je to vsetko loteria.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre