ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jaja1118
5. apr 2009

Vitaj Jarka.
Drzim palce nech je vsetko ok.-a nech to tento krat dotiahnes do super konca....
Kolko mas vajok?
Nemali ste vobec mrazacikov?

mib
5. apr 2009

Ahoj Jarka, my chodime tiez k Durechovej. S jej pristupom aj profesionalitou som velmi spokojna, ale niektore veci radsej pocujem od viacerych lekarov. Nie preto, ze by som jej neverila, ale preto ze ma to viac ukludni (... aj keby slo o negativnu spravu, aspon sa s nou viem lepsie vyrovnat). Mozno by ti pomohlo spytat sa na nazor nejakeho dalsieho lekara. Ja som mozno zbytocne letela do car, vzdy ked mi zacali neidentifikovatelne bolesti. Ale minimalne bolo fajn to, ze tam bol bud to Doc. alebo iny lekar, s ktorym som to mohla konzultovat. Nemas sa koho spytat? Kto ti bude robit OPU? Ved pokial viem, tak Durechova v utorok neordinuje.

Inak ... vitaj medzi nami.

mib
5. apr 2009

Jaja, ja ti dam ... takmer som zabudla. Taka sprava ma ist hned do prvej vety. 😉 Blahozelam, je to super, uz len to nezakriknut, aj ked ... verim tomu, ze prides zajtra s pozitivnou spravou. 🙂 🙂 🙂

mib
5. apr 2009

Babule pocujte, ked nam to IVF nevyjde, tak pojdem asi normalne reklamovat. Ved tu sa to len hemzi pozitivnymi spravami. 🙂

jaja1118
5. apr 2009

Ahoj mib-to by bolo keby nebolo 😉

Ved uz som Ti slubila vcelicky-a vobec tak sa to tu pekne rozbiieha s tehu,ze by bola veeelkaaa skoda nepreberat stafetu.

mib
5. apr 2009

Ved to! V tak kratkom case tolko kociek ... Scarletka, Zuzka, Flock, teraz ty. Je to az neuveritelne. ... Ja sa len bojim, ze do toho pojdem s takou samozrejmostou, ze ked to nevyjde .... tak nech si ma tam nezelaju. 😠 😠 😠

Jaji, kolko mas tych merionalov? Mozem ta odbremenit ... ja mam pripraveny recept, ale je na mne, ci ho budem vyberat. ... aj ked chcem vybrat vsetko, mozno to budem potrebovat este v buducnosti ja, alebo niektora ina kocka. Ked flock pisala, kolko dala za jednodnovu davku, tak som neverila, ze dobre pocujem. Ale flock to stalo za to. 😉

jaja1118
5. apr 2009

Mib neboj teraz je to tutovka-ved aj bockovia to istia

jaja1118
5. apr 2009

mam ich 14.co ti este predpisala?-ja som velni dobre reagovala na puregon.

inac mib nechaj si spravit ponuku vo viac lekarnach....

prvu stimulku ma doki poslala do tej lekarne na hlavnu stanicu a doplacala som cca 9000

teraz povedala,ze budem doplacat o dost viac a ja som si nechala spravit ponuku tu u nas a lekarnik znizil sarzu a doplacala som 8800 aj s antikoncepciou-jaj aj ta mi zostala-femodem-ked potrebujes

jarka_lv
5. apr 2009

dakujem za privitanie kocky...Jaja vajok je tam asi 10..dokina vravela v piatok ze 7 je velkych od 14 do 18 a 3 su male tak uvidime..mrazaciky sme zial ani raz nemali prvy krat sa nam oplodnilo z 13vajok len 1spontannym sposobom a druhy krat sme neriskovali tak sme radsej napichovali a tam sme mali 4 embrijka ale na ET boli vhodne len dve kedze PiDG ukazalo TURNEROV SYNDROM ☹ no a tie dve sa uz neuchytili.Mib ja asi zajtra tam zavolam dufam ze mi nevinadaju ze stresujem 😅

mib
5. apr 2009

Jarka, ja som mala zopar situacii, ked som chodila nervozna po byte a nevedela som, ci mam zavolat alebo zbehnut do car. Nikdy sa mi nestalo, ze by niekto spochybnil, ci som to spravila zbytocne alebo nie. V tom lepsom pripade ma lekar ubezpecil, ze vsetko vyzera byt v poriadku a povedal mi, ze je lepsie ked sa zastavim a skontroluju situaciu, nez aby som nieco podcenila. Ide predsa o tvoje zdravie a teraz musis byt hlavne v klude a nie vystresovana. Zavolaj im a spytaj sa, aspon budes pokojnejsia. 😉

mib
5. apr 2009

Jaji, vdaka za typ, zatial by som s tym mnozstvom co mas mohla vystacit a potom si skusim otuknut nejaku alternativu lekarni. Ved uz tak su tie poplatky za cely cyklus dost velke. 😉

Ty si budes este asi pamatat... Nevies preco mam prist na druhy - treti den cyklu aj s merionalom do iscare? Robia este nejake vysetrenie alebo iba pichaju?

jaja1118
5. apr 2009

mna doki vzdy najprv pozrela az potom sme zacali stimulovat-povedala ze pre istotu-napr.aj kazdu kontrolu som si nosila vcelicky a pichli sme az po UTZ.

a mas priniest lem merional?-nemas ani puregon alebo take nieco?

ja som merionalovala az ku koncu stimulky

jaja1118
5. apr 2009

mib -no a kedy ides?
mna si doki volala vzdy 1 alebo 2DC.-na zacatie stimulky.

flock
5. apr 2009

ahojte babulky,

ale ste sa zrazu rozpisali!!!!!!!!

jaja - testovaniu si neodolala, aby si nas prijemne prekvapila uz pred krvickou, graaaaatulujem 🙂 🙂 🙂
mib - co su to za reci, ze ked to nevyjde, som myslela, ze vies ze mozes mysliet iba pozitivne, tak dufam, ze sa pridavas, pekne sa to tu rozbehlo!!!!
szilvi - gratujeme ku srdiecku, to je uzasne!!!!
jarka - vitaj medzi nami 🙂 nikdy nevahaj zavolat do car, ak sa ti nieco nezda, ved su tam pre nas 🙂

jarka_lv
5. apr 2009

Flock 😉 hned rano tam zavolam....najviac ma znepokojuje hlien mam ho od vcera 😠 ....no co uz ak sa aj nieco stalo tak ci tak sa uz nedude dat robit nic. Ale ked mi brali v piatok krv na hormony a volali mi ze este treba pokracovat do dnes tak hadam vedia co robia 😅.Dam zajtra vediet co mi povedali.

mib
5. apr 2009

Ahoj flock, 🙂 ... uz budem mysliet iba pozitivne. Budem sa riadit vsetkymi vasimi pokynmi. 😉 Pozitivne myslenie, klud a tvarit sa moooooc tehotno. 😅

Jaja, mam od zaciatku merional. Ku koncu potom pridavam orgalutran. Puregon som este nemala. Ten je to iste co merional? Co sa tyka kontroly, tak tu som absolvovala pre mesiacom. Doki sa tvarila, ze vsetko by malo byt v poriadku a mozeme pokojne zacat. Len neviem, ci planuje robit nejake vysetrenie na zaciatku ...ale to uz budem mat mrchu.. alebo pojdem iba pichat. 😉 Bolo by mi to jedno, ale zrovna mi to vychadza na velku noc. 😠

jaja1118
5. apr 2009

ahoj flock

to pre to,ze zajtra pridem az vecer domov

no a nemozem Vas tak dlho nechat na ihlach 🙂

jemine len nech to ta krv zajtra potvrdi 😲 😀

flock
5. apr 2009

jarka, neboj, to bude dobre, urcite vedia, co robia, su to odbornici. treba verit a silne pozitivne mysliet, to pomaha uvidis. zajtra cakame na spravicky od teba a v utorok drzime palce na OPU 🙂 🙂

jarka_lv
5. apr 2009

dik moc urcite dam vediet...dievcence idem dokoncit moje zacate zehlenie 😠 ako vidim toto je riadny zabijak casu ale velmi prijemny a ja sa cudujem mojej 17rocnej dcere co vie tolko robit na pokeci a teraz to chapem a idem sa trosku venovat mojej drahej polovicke kedze sa dnes vratil z dvojtyzdnovky domkov aspon v ramci moznosti kedze ich teraz vela nemame 😀 papa

flock
5. apr 2009

mib - no esteze tak!!! pekne posluchaj, iba to sa vyplati.
ja som bola tiez na ultrazvuku na zaciatku cez mrchu, budes mat aspon istotu. mne ostali 2 orgalutrany, ak by bolo treba, rada dam do placu 🙂

mib
5. apr 2009

to je super, dakujem. dohodnem s doki aky mam plan vceliciek a ozvem sa. 😉 Ty sa ako citis? Stale ta trapi unava?

flock
5. apr 2009

stale, vzdy ked si lahnem, tak zaspim, ale max. polhodku a to som doteraz trpela nespavostou 🙂 ultrazvuk mam az po velkej noci, takze musim este cakat 🙂 zajtra si pojdem do iscare pre recept na utrogestan, uz mi dochadza...

mib
5. apr 2009

Mozno sa tam stretneme. Ja po velkej noci zacinam so stimulkou. 😉 Uz aby som sa k vam pridala. 😉

jaja1118
5. apr 2009

dievcata-si otvorme lekaren. 🙂
mib ja som zacinala 15 dni antikoncepcia,potom 2,DC -puregon ,do 6DC- od 6DC k puregonu cetrotide do 8 DC a potom 9 a 10 dc k tomu aj merional-a uz len pregnyl a hotovo

mib
5. apr 2009

flock, uz by si si mala zmenit profil. uz niesi snazilka, ale tehulka. ktory si to vlastne tyzden?

mib
5. apr 2009

Ja som nebrala antikoncepciu a nemam ju brat ani teraz .. neviem preco 😨 Co su DC?

jaja1118
5. apr 2009

DC -den ciklu
mib tak do velkej noci je uz len chvilocka.....tesis sa?

scarlette
5. apr 2009

ahoj Jarka,
myslim ze sa nemusis bat vsak cetroide aj jemu podobny orgalutran suprave na to aby foliky nepraskli, drzim palce na utorok 😉

Mib ty ides kedy do dalsieho? inak merional je pre samoplatcu dost drahy, ak mas recept cez poistovnu urcite bude dobre vybrat a pripadne posunut dalej, ak nebudes potrebovat (a dufam ze nebudes lebo vlna je rozbehnuta ), DC je den cyklu 😉

jaja1118
5. apr 2009

oprava cyklu 🙂

adapa
5. apr 2009

Ahojte.Už dlhšie vás čítam a dnes som sa rozhodla pridať.Chodím do Iscaru.O dieťa sme sa pokúšali 10 rokov.Za tých 10rokov som prešla 5 centrami.Na Kramároch to lekár so mnou ukončil,že nikdy nebudem mať dieťa.Potom som skúsila Brno,no nevyšlo to.Tak sme išli na Budovateľskú v BA,kde mi robili 7x IUI,ale neúspešne.Tak mi kamoška poradila Zochovú,kde som po 9 rokoch zostala po IUI tehotná,ale v 6.tt som mala MA.Poto o pol roka IVF-neúspešne a Zochova sa rušila.Tak som išla s doktorkou do Iscaru.Tu mi robila druhé IVF a ostala som tehotná.Dcérka má už 3 roky.V novembri 2008 som bola na 3 IVF,ale znova MA v 9 tt.Tak sa idem zajtra dohodnúť s doktorkou na ďalšom postupe.
Flock- Kedy ideš zajtra do Iscaru?Ja som objednaná na 11.30.Zostalo mi polovičku utrogestanu,tak ti ho možem dať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre