ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
13. feb 2008

petra mozno si zober teraz od mirinky na skusku ten gonal. alebo ze by sa dal kombinovat s puregonom? 🙂

annaanna
13. feb 2008

ahojte dievčatá. ja si vás tu priebežne čítam, ste dosť skúsené.
ja čakám na mršku a idem stimulovať merionalom. prvýkrát IVF. dosť sa toho celého obávam ...

gabika24
13. feb 2008

ahojte babulky.
peti, nejako sa nam nedari stretnut naraz na koniku. tak len zelam vela sil do dalsieho IVF.
neviem, ci je nejaky rozdiel v liekoch, ja idem menopurom - doky vravel, ze rozdiel je v niektorych vlastne len v pohodlnosti pichania.
no, kedze manzelik dnes nebol doma (ma poobednu), tak som si injekciu - di....(nieco - neviem nazov 😅 )namiesala a pichla sama... - nebolo to nic prijemne, ale zvladla som to. aspon som nemusela otravovat ziadnu sestricku.
pointka, uz sa tesis na KET? dufam, ze hej. nezabudni, ze nam ten marcovy vysiel... 🙂 - takze aj ty sa drz podla toho, nech ti vyjde.
annaanna, neboj, o chvilu aj ty budes vediet, co a ako. a potom sa tiez dockas maleho uzlicka stastia. drzim palce, potom daj vediet 😉
pekny vecer babenky

annaanna
13. feb 2008

gabika, dik za povzbudenie. stale si citam forum, kazda ma ine lieky, ine injekcie ... 😎 asi to prestanem studovat a necham na nahodu
ty uz mas ivf za ci pred?

gabika24
14. feb 2008

ahojte, krasneho valentina prajem. nech vam prinesie v tomto roku tu lasku, ktoru tak velmi chcete - lasku vasho dietatka.
peti, ako?
lauritka ty co?
annaanna ja mam za sebou viac veci - tak najskor to bolo IVF v ISCARe v roku 2004 - nerobili mi hned ET (tak ako pointke - kvoli OHSS), potom som absolvovala 3x KET - 1.x bolo neuspesne, druhykrat - mimomaternicove tehu a tretikrat to vyslo - mame doma nas poklad.
teraz chodim do Heliosu v Martine, tam som absolvovala IVF - minuly rok v oktobri - neuspesne (odobrali len 1 vajicko, aj sa oplodnilo, aj bol ET, ale neuchytilo sa). teraz cakam menzes (dnes-zajtra) a ideme do stimulacie a na ET - dufam uspesne.
a inac niekedy je naozaj lepsie nevediet - no niekedy ti mozu zase skusenosti inych velmi pomoct - aspon psychicky...
prajem vela stastia... 🙂

gabika24
17. feb 2008

Ahojte babulky.
pointka, ako pokracujes?
ja idem zajtra na kontrolu a ultrazvuk - som 4 DC. no a citim sa pod psa, boli ma hrdlo, mam zvysenu teplotu. snad to prejde a nebude to vadit.
peti, nejako sa nam nedari pokecat, vcera som tusim komunikovala s Erdalom...
pekny zaciatok tyzdna. 🙂

petkaerdal
17. feb 2008

Ahoj Gabi,ano s nim si pisala 😀 ...
ved raz sa hadam tu stretneme a pokecame...pa

pointka
18. feb 2008

ahojte.
gabi ja cakam mrchu, snad koncom tyzdddna bude 🙂

gabika24
18. feb 2008

tak drzkam palce. potom dufam, idete na to. 😀 uvidis, vyjde to...

pointka
18. feb 2008

no snad sliznica narastie. mam teraz tabletky dong quai a snad pomozu, este si chcem ten femigard kupit, tak snad bude aspon tych 8mm, aby KET bolo. ☹

gabika24
18. feb 2008

pointka, ja som brala pred uspesnym Ket v ISCARe maternu, teraz uz asi nie je - ale beriem calibrum baby plan a to tiez dodavalo vitaminy. neviem, ako velmi to ovplyvnilo cely vysledok, no je fakt, ze som ju brala asi mesiac a pol pred KET (a cele tehu) a ket vyslo.
co je ten femigard, tiez nieco podobne?
neboj, maternica bude ok. drzkaj sa a daj vediet.

kvak63
19. feb 2008

Ahoj babule
Ja som tu síce nová ale dosť som si tu precitala. Som po ET a zostali mi lieky nemá niekto záujem o merional 75UI 6ks expiracia 7/2009 a cetrotide 4ks expiracia 6/2009. Som s Pezinka tel. 0907 761 114.
Držím vám všetkým palce.
😉

pointka
19. feb 2008

gabika, no ja beriem uz asi pol roka nieco obdobne ako je materna - prenatal a kopu inych vitaminov. femigard je nieco na baze byliniek - kvapiek, priaznivo posobiach na maternicu.

annaanna
19. feb 2008

ahoj kvak. možno o ten cetritide by som mala záujem.
už si ho predala?
a ako si dopadla?

kvak63
20. feb 2008

ahoj annaanna.
ešte som ho nepredala. Si zatiaľ prvá. Cena za cetritide 1ks je 199,5. Manžel robí v Ba tak by som ti ho mohla po ňom poslať. Len sa mi ozvy.

tija28
20. feb 2008

Ahojte baby, tak mi to nedalo a som tu znova.

Petkaerdal je mi velmi luto, ze Ti to aj teraz nevyslo
....zeny, ktore nezazili taketo sklamanie ako niektore z nas, tak tie to nikdy v zivote ani nepochopia. To, co citime sa neda ani opisat, nieto este o tom hovorit. Naozaj ma to velmi mrzi.

Gabika a Pointka, vy sa drzte, nech vam mame co zavidiet.

Ja som sa nakoniec po velmi dlhom rozmyslani rozhodla, ze sa pustim znova do dalsieho IVF. Keby moj muzicek nemal taky velky problem so spermiami, urcite by som to odlozila este o par rokov. Ale zacinam mat obavy z toho, ze zivot je velmi kratky nato, aby sme cokolvek odkladali na neskor. Takze buduci tyzden ideme znova k dokymu na konzultaciu. Teraz ho uz urcite poriadne vyspovedam, pretoze prvy-krat som sa vobec na nic nepytala - to som ani netusila, co vsetko ma bude cakat, ale teraz je to trosku ine. V kazdom pripade, to prve IVF ma aspon odnaucilo fajcit.
Neviete kedy najskor mozem ist znovu na dalsie IVF, ked to prve som absolvovala v januari ?

gabika24
20. feb 2008

ahoj tija - si am potesila, ze si sa ozvala.
veru, kludne sa doktora pytaj...
inac ja som bola v stimulacii, na IVF som bola v okt., mam dlhy protokol, myslim, ze doktor hovoril, ze po 3 mesiacoch sa da ist na to...
tak sa drzkaj, najlepsie ti to povedia v centre.
veeeeeeeeeeeela stastia 😀

petkaerdal
21. feb 2008

ahoj Tija,aj ja som rada,ze si sa ozvala...
kludne mozes ist po 3 mesiacoch,aj ja pojdem asi v marci alebo v aprili,uz cakam na schvalenie ziadosti...tak mozno pojdemem do toho spolu 😝
Gabi ahoj 😀

gabika24
21. feb 2008

ahoj Peti - hura 😀

pointka
21. feb 2008

ahoj Petka, Gabika.
Ako Petra? Uz si usmievavejsia.

gabika24
21. feb 2008

Petka, myslim na teba casto, nech je vsetko ok. tak sa drzkaj, uz musim ist... potom sem este nakuknem.
pointka, dufam, ze sa pekne pripravujes na KET... aby tu uz konecne bola tehulka
😀

petkaerdal
21. feb 2008

ahoj pointka,jasne ze som...ved som pisala,ze ja som to uz nejako v decembri citila,ze to jedno neprezije...takze uz vtedy som bola s tym zmierena...som ok,mala by mi prist schvalena ziadost do 2 tyzdnov a potom je to uz na mne,kedy pojde do toho opät....pol roka plati to schvalenie...chcela som ist v aprili,ale moj bude mat 3 tyzdne dovcu,tak by som nechcela cez dovolenku behat po centre...no ved este uvidim...
ty ako?

pointka
21. feb 2008

takze predsa ides cez poistovnu 🙂
ja som dostala mrchu o 5 dni skor, ale to asi kvoli agolutinu, dnes je treti den, co beriem estrofem, 4.3 idem na UZV a cca na nejake 10.3. som si vypocitala, ze by KET mohlo byt.
Ale uprimne povedane, po tom, co citam v raKETkach, nie je mi trikrat do usmevu a chut a optimizmus ku KET ma mierne opusta. Stale este ale verim v sebe, ze to konecne vyjde, obavam sa tych stresov po KET, ci to vyjde a ak aj ano, ci to zostane... Vcera som mala miernu depresiu, ale to aj tym pocasim.

pointka
21. feb 2008

Gabika, to by som bola asi najstastnejsi clovek na tejto planete 🙂

gabika24
21. feb 2008

no ved to aj budes a verim tomu, ze ti nebude vadit, ked sa k tebe niektore pridame 😀 😀 😀
inac, pekna cica

pointka
21. feb 2008

diky, boze mat trosku tvojej energie a optimizmu 🙂
ale verim, ze tu energiu ti ten maly batoztek, co ho doma mas dava 🙂

gabika24
21. feb 2008

to je fakt - je to moj hlavny zdroj energie (spolu s mojou polovickou)
aj ked momentalne sa citim blbo (stale ta hlupa nadcha a kasel), ale tato mala stebotacka mi nedovoli prilis zufat... 😉

pointka
21. feb 2008

no ale mala by si asi trosku oddychovat, kedze stimulujes, lebo pri narkoze moze byt problem ☹

mirinda10
21. feb 2008

pointka, aj som mala vcera depku ale dnes uz je lepsie, musime verit nic ine nam nezostava tak hlavu hore aj ked to pocasie dnes nie je nic moc ale slniecko opat vykukne uz je teplo ide jar a vsetko ozije.
ketko dobre dopadne budem na teba mysliet 🙂

pointka
21. feb 2008

🙂 dakujem mirinda, ja myslim na teba, ty budes prva tehulka u nas 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre