ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mirinda10
21. feb 2008

v utorok budem informovat po 14.00 takze este sa musim 5 krat vyspat 😵 😵 a budem vediet vysledok ale nemam ziadne tehu priznaky dnes ma ani vajecniky nebolia neviem co je asi si kupim ten test alebo nie ja neviem
inak dakujem za doveru budem najstastnsoiu pod slnkom inac podla horoskopu tento rok je u mna nastastnejsi po 12 rokoch tak nejak to babo musime usulat no nie 🙂
ta minka mala je krasna take mnam mnam krasny obrazok na dobru naladu

pointka
21. feb 2008

to je ako pred vianocami, ked sme boli deti 🙂
mirinda, mozno sa skus uplne od toho odputat a nemysliet na to vobec, ja viem, je to velmi tazke, ale urcite aj psychika robi vela.
co si za znamenie? Aj ja mam v horoskope dobry rok, dokonca aj baby 🙂 v niekolkych som ho mala.

gabika24
21. feb 2008

pointka - ved aj oddychujem, prave preto nic nestiham 😀
tak dufam, ze sa nejako z toho dostanem, doktor vravel, ze teraz mozem aj kvapky (nos, hrdlo), kloktadla, vitaminy a pod. mam sa preliecit, aby som bola na odber ok.
pekny zvysok dna 😉

gabika24
21. feb 2008

ozaj mirinda, veeeeeeeeeeela stastia a pozitivny vysledok 😀

mirinda10
21. feb 2008

ja som Kozorozec ale dala som si urobit horoskop aj numerologiu pred rokom aj pol a stale som cakala na ten stastny rok 2008 takze je tu, ja chcem len jedno a budes stastna mat mimi chcela som dve ale budem stastna aj s 1. Neviete aku mam mat BT ja si meriam a mam 37,2, 37,1 stale tak dookola a dufam, ze este nejaky cas vydrzi

gabika ja som bola uplne kaput pri odbere uz som myslela, ze ma ani neuspia dostala som taku anginu vo stvrtok a v sobotu som mala odber a ked som mala ET tak som spotrebovala 3 baliky vreckoviek a doki skonstatoval, ze to nie je dobre ze som chora ale mne na hrdlo pomaha cibulovy sirup - pokrajas cibulu do flase a zalejes medom alebo cukrom ak mas alergiu na med a pockas pokial nepusti stavu mne to vzdy pomohlo mne nic ine nepomaha a skusala som vsetko hrdlo preslo za 3 dni s nadchou som sa morila tyzden

dakujem budem to potrebovat v utorok budem informovat

gabika24
21. feb 2008

mirinda, dakujem pekne, snad ten sirupcek pomoze. uplne som na takeho nieco zabudla a to som si ho kedysi robila. tebe vtedy robili odber aj ked si bola chora? kolko ti odobrali?

pointka
21. feb 2008

nirinda, ja som byk, tiez som si min. rok dala vyvestit cez net, ale ze by mi to vyslo... hm... neda sa pobvedat, ja som neni az tak poverciva, ale neviem, preco, ale horoskopom, teda hlavne dobrym nejak mam zaujem verit ... 🙂
gabika, vyliec sa, mozno si teraz este pred odberom a transferom dopraj poriadne lieky a vitaminove bomby, lebo potom budes tehula a uz nebudes moct nic 🙂

mirinda10
21. feb 2008

no ja som si dala urobit horoskop jednej babe na odporucanie a nieco sa mi splnilo inak ona nevedela ze nemam babo a povedala, ze ak budem mat dieta tak vo vyssom veku - mam 38 a max 1 dieta takze je to zvlastne vedela len kde a kedy som sa narodila a moje meno o bolo vsetko ale o mne napisala tak asi 90% to som bola az zhrozena moje choroby ako keby ma poznala dlhe roky ani moje sestry nevedia tolko o mne

no gabike - ja som mala 16 vajok, 2 infuzky nakolko som mala nabeh na OHSS mam PCO a doki ma postrasil ze keby bolo 20cat tak nerobime ET takze na ET bolo iba jedno 6bunkove takze v utorok uvidime co bude

ja som pri odbere iba kaslala a to som sa snazila uz som brala dva dni sirupcek a bola som domka nesla som ani do prace - teda robila som z domu ale nechcela som byt v kolektive tak som lezala v postielke a robila na PC az v pondelok den pre ET som dostala taku nadchu, ze som prskala ako hrom len ked som bola no oparacke tak som to vydrzala bez prskania ale doki si musel vsimnut moj cerveny nos ved hned mi povedal, ze sa musim rychlo vyliecit ale som dost behala po lekaroch interne, krv a neviem co a asi som aj nieco nazbrierala v nemocniciach nakolko v praci nikto nebol chori ani doma tak neviem kde som to drapla

sestra zas odporucala aspirin c tak aj to mozes skusit ja som si dala dva pred ET inak by som tam asi nezvladla

hlavne caje, med, citron a nechod medzi ludi teraz je toho vela nakolko sa oteplilo ale vsetko bude dobre neboj zvladnes

pointka
21. feb 2008

mirinda a to si u nej bola,a lebo si to vsetko s nou riesila cez maily? poslala by si mi IP na nu kontakt a podmienky? 🙂
Inak bacha na aspirin C v tehotenstve sa nesmie uzivat.

gabika24
21. feb 2008

mirinda dakujem za odpoved.
ja som vtedy v ISCARe mala 20 vajicok odobratych, tiez mam PCO a doky ta nestrasil zbytocne - mne ET vtedy nerobili, vsetko dali zamrazit (teda 16 oplodnenych)

tija28
21. feb 2008

Ahojte baby, chcem sa vas spytat na jednu vec.
Neviem, ci s tym mate nejake skusenosti, ja som uz ako iste niektore z vas viete po neuspesnom IVF, mrcha dorazila presne ako hodinky, o tyzden by som uz mala dostat dalsiu mrchu a moja otazka znie:
zacala som mat odkedy mi skoncila mrcha, v oblasti brucha tesne pod pupkom po celej sirke taky zvlastny pocit akoby som tam mala nejake zavazie, neboli ma to (len sa citim ako nafuknuty a poriadne naplneny balon), dalej cokolvek, ked zjem mam pocit, ze sa mi to vrati naspat. A dneska som bola curat asi 40-krat.
Myslite, ze mam nejaku oneskorenu reakciu z tych hormonov alebo je to nieco vazne alebo len simulujem ?
Ja sa uz v sebe fakt nevyznam.

gabika24
21. feb 2008

tija, taktoto fakt neviem...
a nebola si prechladnuta?
inac, moja naj kamoska mala "fantomove tehu" - tak to pomenoval doktor - t.j. telo sa spravalo ako keby bola tehu, lebo to velmi chcela a tiez chodila casto na WC - ale ci az tak casto?!
radsej sa skus na to spytat doktora, aby to nebolo nieco nie prilis dobre...
ci to moze byt oneskorena reakcia z hormonov to vobec netusim - asi som ti moc nepomohla, co? ale sucitim s tebou...
dobru nocku

pointka
22. feb 2008

tija a tehotna byt nemozes?
gabika a z tych 16 embryi ste vsetky uz vyKETovali, ze musis znova IVFko?
tak ak mi to spravne vychadza, ja mam tiez PCO a druhe KET vyjde 🙂 Ja dufam uz v prve, ale ved uvidime, mam 9 mrazacikov. so sliznicou si problem nemala? Rastlo ti pekne?

petkaerdal
22. feb 2008

Ahoj dievcata,tak ja uz mam schvalenu ziadost 😀 ,vo FC to ide ozaj rychlo a vobec sa necaka v nejakom poradovniku...takze uz je len na mne,kedy pojdem do toho opät...

pointka
22. feb 2008

ty brdo to je aka rychlovka, co mas za poistovnu?
tak ides na to dalsiu mrchu?

chruminka
22. feb 2008

ahojte,tak my sme boli vcera prvy krat v ISCARE ,drahy bol na spermiograme.....ale moc sa v tom co tam doki napisal nevyznam.....som cakala v cakarni na chodbe.... 😒
Viete mi daktora poradit je tam dakych 65%....... a zevraj je to na hrane....ale co to ako ma znamenat neviem...

pointka
22. feb 2008

ake lieky ti schvalili?

gabika24
22. feb 2008

peti, to je super.davas si pauzu, ci to rozbehnete uz o chvilu. ake lieky ti schvalili?

pointka, tych 16 som mala v ISCAre, teraz nemame nic, preto stimulujem (uz chodim do Heliosu).
museli ich vsetky mrazit, pri 1. ket rozmrazili 4, vlozili dve, neotehotnela som a nepodarili sa tie dalsie dve zamrazit, t. j. ostalo nam este 12. Pri druhom ket rozmrazili 6, vlozili 2 - mala som mimomaternicove tehu. ostalo nam 6 na dalsi pokus. vsetky rozmrazili, prezili 3, vlozili 3, mame krasnu babulku 😀 - to je asi v skratke - dufam, ze sa z toho dalo nieco pochopit, lebo ta nasa babula mi sedi na kolenach a snazi sa vam tiez nieco napisat 😵 - uspesne odolavam...

tija, ako?

pointka
22. feb 2008

fiha, to co tak vela sa nerozmrazuje? mala si pred mrazenim PK alebo to boli len par bunkove embryja?
a pred KET si mala PK?

gabika24
22. feb 2008

predlzenu kultivaciu som mala len pred druhym ket - to skoncilo mimomater.tehu
sama netusim, preco tak vela rozmrazovali, preto som bola aj nahnevana, pretoze nam mohli este nejake embryjka ostat. ale bol rok 2004-2005, tak teraz su uz asi tiez mudrejsi...
inac, niekde nerozmrazuju tak vela, ale kolko si povies. tu mi na vyber nedali, keby som vedela vtedy to, co viem dnes, urcite sa pytam...

gabika24
22. feb 2008

pointka, musim ist, este sem potom nakuknem.
pekny den 😀

pointka
22. feb 2008

aha, hm.. uvidime, kolko mne rozmrazia, stale vsak neviem, ci si mam dat PK alebo nie.
Utekaj 🙂

petkaerdal
22. feb 2008

ani 2 tyzdne to neni,co som tam bola...dr.mi povedal,ze riaditel poistovne je jeho kamos a preto ma rychlo schvalene ziadosti 😝 ...
ja mam vseobecnu zdravotnu poistovnu a mam merional lieky schvalene,vo FC len merionalom stimuluju...
a teraz ani neviem,co mam urobit,lebo uz sa lieky nemozu ani predavat cez inzeraty...takze ani asi nezozeniem 😖 no neviem este,este budem musiet ist do FC na pohovor a potom uvidim...
nezacnem stimulovat hned teraz,lebo musim min.3 mesiace pockat a ja som mala IVF v decembri...chcela by som tak v aprili...

pointka
22. feb 2008

petra, ved marec su tri mesiace 🙂
a akoto, ze sa nedaju lieky cez inzerat? ved tu baby ponukavaju.

petkaerdal
22. feb 2008

nepozerali ste spravy...najviac sa dalo na inzeraty cez sanatorium helios...tu tiez ponukaju,ale malo...a niekto ich asi natrel...bolo to v spravach a zrusili to...aj na neplodnost.cz je clanok o tom...
dr.povedal,ze marec-april...aj podla mrchy vies...ale v aprili ma drahy dovolenku a chceli by sme oddychovat...fakt neviem,uvidim...ako pride mrcha a potom sa rozhodnem...

pointka
22. feb 2008

ty ludia, uz to to ma znamenat???!!! Kde TO ZIJEME ☹
tak drzim palce petra 🙂

gabika24
22. feb 2008

petulik, ak to citis tak, ze by si si mala oddychnut, tak to urob, hlavne musis byt v pohode.
ja som tie spravy pozerala, bola som riadne nastvana...
ale myslim, ze este tu na koniku sa to niekde da kuknut, boli nejake ponuky.
a toho merionalu sa az tak neboj, mozno prave nan zareagujes ako mas 😵

gabika24
29. feb 2008

ahojte, vytahujem tuto temu zasa na 1. stranku 😀
pointka ako sa citis? mas sa fajn? kedy zacinas ket?
davas si aj tu predlzenu kultivaciu? ja osobne by som si dala. ale nam v iscare ten posledny krat povedali, ze uz nie, myslim, ze preto, lebo to boli posledne 3 embryjka, takze to bolo asi jedno ... alebo inac neviem.
teraz si ju dame...
tak daj vediet ako pokracujes.

pointka
2. mar 2008

Ahoj Gabika.
Ja poctivo papam estrofem, uz som fakt ako furia. V utorok idem na kontrolu 15DC, tak som veeeeeelmi zvedava ako mi rastie sliznica. KET by mohol byt koncom bud. tyzdna, uvidim, co povie dokina 🙂

petkaerdal
2. mar 2008

ahoj pointka,tak ty uz pripravujes perinku? ako to rychlo ubehlo...drzim palceky,nech je vsetko ok...
ja mam uz ziadost schvalenu,ale chcem si este oddychnut a potom ist do toho...
Gabi a ty ako???
pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre