ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
15. máj 2009

Ahojte všetky moje zlatíčka...

nezdžím sa teraz, lebo už sa mi chce spať, asi hodinku som len odpisovala na IP, ale zajtra sem prídem a budem mať čo robiť Vás asi 2 mesiace spať dočítať, lebo ja som tu asi 2 mesiace nemala čas ani len mrknúť.
Tak sa Vám všetkým ospravedlnujem, ktore ste na mna mysleli..

Uplne všetky pozdravujem, hlavne však Silvuš, Mac, Saxo, Adin, Scarletku a ostatné kolegynky.... :O)

mib
16. máj 2009

ahojte kocky,

ako si uzivate vikend? ja som isla na vikend pozriet k nasim. mam tu absolutny veget a uzivam si cisty vzduch. 🙂

flock, ... tak ty si opat bacujes sama doma? ☹ skoda ze prave tento vikend. mohli sme dat stretko, keby som bola doma. 😖 ako si sa rozhodla s tym dokim? zostavas alebo zmenis?

sylvi, no nepotesila si ma, ale ani som nic pozitivnejsie ohladov testov necakala... 😖

len neviem, ci ten KET odkladat alebo nie. pokial je imuno v poriadku, zbytocne by sme cakali podla toho co pises aj pol roka. 😖 ale ak v poriadku nieje, zase premrhame jednu sancu. 😠 hemato vysetrenia by sme mali mat uz o par tyzdnov a genetika tak ako pisala flock 2 mesiace. dilema ... 😠 😠 😠

mib
16. máj 2009

andy ahoj,

ako si na tom ty? co ta caka v najblizsom case?

andy26
16. máj 2009

ahoj Mib a všetky kočky,

ja som momentálne v štádiu čakania na mršku, si dáva akosi na čas 😠 😠 , od 2 dna cyklu začínam užívať Clostil a začiname s ľahkou stimuláciou v Brne. Tak sa uvidí ako to dopadne.
Všetky výsledky máme dobré, či genetiku alebo imuno, aj také tie doplnkové sú dobré, takže v našom prípade je to ozaj len o šťastí... ja len dúfam, že nas už dlho obchádzať nebude a že sa už čoskoro zadarí...ale som oddýchnutá po tých všetkých neuspechoch a som pripravená na nový pokus... uplne. Ako keby som pred týmto nič zlé nezažila.. dlho sme čakali na výsledky a teda sme ani nič neriešili.. ozaj som zvedavá ako sa zadarí v Reprofite.
Doktorka je veľmi milá a ochotná, tak dúfam, že aj šikulka 😵 a že urobia maximum.

a ako sa mi tu máte vy?
Mib, teba čo teraz čaká? Ket? idete na výšetrenia genetiky..? Si predstav... nam doktorka povedala, že budú vysledky po Veľkej Noci a boli len minulý týžden, rovné dva mesiace im to trvalo..som tam aj volala.. ale že majú toho veľmi veľa...

flock
17. máj 2009

ahojte babulky,

to som rada, ze sa nam ozyvaju aj ostatne babulky, co tu dlhsie neboli. velmi na vas myslim a potesi ma kazda nova sprava 😀 😀 😀

andy - drzim palce, aby vam to v brne vyslo 🙂 🙂 🙂

mib - velmi rada sa opat stretnem, aj ked jaja asi stale neopusta wc-ko 😠 😠 😠
povodne sme mali ist obaja, ale ked nemozem cestovat, tak odpocivam doma. poobede sa mi muzicek vrati a potom idem s kamoskou pozriet nejake oblecenie.

mib
17. máj 2009

ahoj andy,

my sme absolvovali 2 IVF a 1 KET, vsetky doposial neuspesne ☹ pri kazdom IVF sa podarilo ziskat slusny pocet vajicok a dokonca aj embrijka sa krasne delili. teraz mame este mrazacikov, ktori zostali z druheho IVF, ale doki odporucila imuno aj genetiku. kedze sa tri krat nezadarilo, je podozrenie, ze problem moze byt v jednom alebo druhom.

andy, preco chodite do Brna? na slovensku ste uz absolvovali poistovnou hradene IVF? ak som to spravne pochopila, tiez mate za sebou zopar neuspesnych pokusov a vysledky vystreni su v poriadku. co moze byt v takychto pripadoch problem? neviem ci sa viac obavat toho, ze nieco zistia alebo nic nezistia. 😖

andy26
18. máj 2009

Ahojte,

Mib, do Čiech sme odišli pre nespokojnosť v Is., mali sme 1x IVF cez poisťovnu, potom 2 x sme šli ako samoplatci a ani po 3 neuspešných pokusoch nám doktor nenavrhol genetiku ani imunologiu, jednoducho len ťahali od nás peniaze a vôbec nepátral po tom, či nemôže byť chyba kdesi inde... Keby to len spomenul pred nami, že si môžeme dať urobiť nejaké vyšetrenia... ale ani slovíčkom.. keby nebolo internetu ani nevieme, že existujú aj iné vyšetrenia na zistenie neplodnosti.. Urobili sme si z vlastnej vôbe imunologiu v Brne, genetiku v Bratislave a plus nejaké doplnkové testy, ktoré nám doporučili urobiť si. Na šťastie tedy všetko vyšlo veľmi dobré, takže je to v našom prípade asi len o šťastí.
Už sa teraz teším na stimuláciu do Brna, len čo príde mrška, začínam.. len si dáva na čas, už mešká 8 dní.
Dúfame, že sa už konečne zadarí. Prítup doktorky v čechách je neporovnateľný s prístupom doktorov v Is. Je otvorená a úprimna a získala si našu dôveru po 3/4 hod. konzultácií.
To v Is. sme sedeli max. 10 min.

scarlette
18. máj 2009

ahojte,
andy ono ako na potvoru mrska nechodi, mne to tak spravila pred druhym ivf...nikdy mi nemeskala a vtedy si dala na cas... o 5 dni neskor... 😠

mib
18. máj 2009

ahoj andy,

ja viem, je to na slak trafenie. ja som mala dohodnuty termin na rtg, ktory sa musi robit v prvej polovici cyklu. vdaka tomu ze mrhca meskala viac ako tyzden, musela som vsetko poprehadzovat. 😠 ... tiez mi nikdy nemeska, ale ked ju clovek ocakava, preco by nie. co sa tyka caru v Brne, pocula som na nich same chvaly. tiez som premyslala, ci tam nepojdeme, ked by to nevyslo na tri krat tu. nekomplikuje sa ti to s vysetreniami, ked je to predsa len dalej? ja som pocas stimulky chodila obden na uzv.

andy, kde vam robili v Brne imunologiu? robia kompletne vsetky testy, alebo spravia iba niektore? my sme objednani do Prahy, ale maju terminy az na zaciatok augusta. ak by sa v Brne dalo skor a robili by vsetko, preco chodit az do Prahy. pamatas si aj, kolko ste v Brne platili?

julietka
18. máj 2009

ahojki mib, ak mozem odporucit tak urcite Brno, robia tam presne to iste a ja som cakala na termin iba 3 tyzdne
skus toto http://www.viameda.cz/page.php?p=amb.kontakt

pointka
19. máj 2009

Ahojte.

Andy drzim palce, nech ti to v Brne uz vyjde!!!!
Scarlette brusko uz rastie? 🙂

Sylvia a ostatne snazilky z Iscare pozdravujem vas a drzim palce!

andy26
19. máj 2009

ahojte babenky

STAL SA ZAZRAK !!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 za 3 sekundy mi vyšiel test poz. Predýchavame!!!!

andy26
19. máj 2009

Mib, k testom v Brne, my sme boli vo Viamede ako ti píše Julietka. Nás objednali do týždna, ale čakanie na výsledky bolo 2-3 týždne a prídu poštou. Doktorka sedí a napasuje ti presne také testy, ktoré podľa vašeho problemu potrebujete. Je toho veľa, ale ona odporučí čo potrebujete mať hotové, dokonca ti poradí, čo sa da urobiť na Slovensku, aby ste zbytočne neplatili v Čechách. Nás testy vyšli necelých 8 tis. (4 +4 ).

julietka
19. máj 2009

andy???to je neuveritelne, tak uz nemusite ist ani do Brna 😵 tak ti zo srdca gratulujem!! 😵 🙂 🙂

andy26
19. máj 2009

juliet,dakujem 🙂 ... tak ano zatial nemusime... ale berieme to z rezervou po tych vsetkych neuspechoch...dufam,ze sa to teraz uz podari dotiahnut do uspesneho konca...ale ako hovorim beriem to z velkou rezervou

scarlette
19. máj 2009

ahojte,
pointka ano rastie len tu nechcem vesat fotky...
andy ja neverim a gratulujem a ostavam v nemom uzase...kedy ides na potrvrdenie krvou k lekarovi? este stale som sokovana a behaju mi zimomriavky po chrbte, strasne sa tesim 😵 😵 😵

julietka
19. máj 2009

ked ti testik ukazal ihned dve // tak myslim ze to je uplne jasne 🙂 ale rozumiem ze ste opatrni
ja som sa tiez tesila tri dni ked som mala pozitivny testik a dnes bol uz negativny, tak este to nechavam na zajtrajsiu krv, no tvoj pripad toto nie je, takze urcite sa mozete uz teraz teskat, velmi ti to prajem 🙂

misik1
19. máj 2009

ahojte....andy ty budes dokazom toho,ze sa zadari aj bez ivf a vsetkeho okolo a pritom si uz tolko toho podstupila....tesim sa.....vlastne nasledujes pointku z egypta,ze?
gratulujem potichucky a utekaj k lekarovi na krv? kedy si robila test, rano ci teraz?

andy26
19. máj 2009

Scar, moja zlatáááá, ani si nevieš predstaviť v akom som šoku ja, ani som neplánovala robiť test, ale neodolala som otvorenej lekárni v Kauflande, vôbec som si hodinu pred tým ani len nepomyslela... a dokonca pani v lekárni nemala ani test s najnizšou citlivosťou, tak som zobrala s 20... a ako sa ukázala prvá tak hned po nej druhá. Ziadny duch,... skoro mi padla z ruk ta miska s močom.
Ja sa tak bojím strašne, teraz to pojde tak pomály sakra.. neviem kedy pojdem na krv..muž hovorí, že ešte týžden mám počkať... ale to bude asi najdlší týžden čo zažijem.
Som v strese hned ako ma pichne v pravo alebo vľavo.. je to prirodzené? tak to má byť? prečo sa citim ako pred mrchou?

andy26
19. máj 2009

Mišík, teraz som si robila test, ráno som bola ešte toho názoru, že nestestujem ani za svet...a čiarka vystupila okamžite, dnes som si práve v robote dopísala do mens. kalendára, že ďaľší den a mrcha nikde, vlastne to vychádza už 11 dní čo mešká...

misik1
19. máj 2009

jaaaj, tak to mas jasne andy, pri takom meskani ma embryjko uz tolko buniek ze by to nikto ani nepopocital........tak preto ta druha tak rychlo nabehla.......to je krasne, takto sa zadarit, este ako dnes si pamatam ako si smutila po poslednom softe....tesim sa a velmi ti to zelam......si nam krasnym prikladom......
nie na nic necakaj a utekaj na krv uz zajtra, pozajtra...

andy26
19. máj 2009

Mišík, my tomu s mužom najskôr musíme vážne uveriť a potom budem asi schopná niečo iné.. Uvidíme o týžden, lebo vo mne stále žije strach z predchádzajúcich tešení z testov a potom po týždni Kramáre.. takže obavy, radosť.. no zmiešané pocity

misik1
19. máj 2009

tak dobre....tak si dajte nacas, rozdychajte.....a snazte sa uz uverit..ja to podla toho co pises citim,ze to je a bude o.k. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

scarlette
19. máj 2009

andy v tomto pripade by som asi navstevu lekara neodkladala...dospiet do toho ze sa zadarilo nebolo jednoduche a ked uz meskas 11 dni tak si cca v 6tom tt, tam by uz aj na sone mohli vidiet srdiecko ...
co sa tyka pichania tak je to normalne mna popichovalo v podbrusku dlho a hlavne v termine ked akoze mala byt povodne mrska tak som mala aj take "tlaky" v brusku akoby mala prist..
hlavne sa setri 😉

andy26
19. máj 2009

baby, mrknite mi do albumu... co vy na to?

andy26
19. máj 2009

scarlett... uvidime nechavam tomu volny priebeh ked to ma byt tak to bude ked nie tak nie...pojdem dokimu mozno za tyzden,dva ked dovtedy nezacnem krvacat,uvidim 🙂

monika0001
19. máj 2009

andy - gratulujem... 😉

misik1
19. máj 2009

andy...uplne jasne krasne || 🙂

adinam
19. máj 2009

Andy,po dlhšom čase som sem nakukla a toto je úžasná správička 🙂 🙂 ,veľmi Ti držím palčeky a stále som na teba myslela.Len nemám času sem chodiť,lebo náš drobček nám dáva riadne zabrať.Samozrejme,že si to užívame 😝 .
Ak ti mešká menzes 11dní,ešte počkaj ten týždeň,lebo veľa tam teraz doky neuvidí.Spontánne tehu je inak,ako IVF.Mne vždy hovoril,že mám chodiť minimálne dva týždne meškania./tiež som tam vždy bežala skoro./Jedine krviča to ukáže už teraz...Na mrchu sa budeš cítiť a ostatné pocity poznám,čo Ťa teraz čakajú...Želám Ti pevné nervy a pozitívne myslenie,určite to vyjde-inú možnosť nepripúšťaj.Zázraky sa dejú-ver mi.Stačí ak sa ja pozriem do našej postieľky 🙂 .

tanyja
19. máj 2009

ahoj adinam, som rada, že si sa ozvala, ako sa má malý drobček ? už má 3 mesiace, za chvíľku bude z neho poriadny chlap a ani sa nenazdáš a bude behať 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre