ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

flock
11. jún 2009

majka - kvoli ICSI a troska aj kvoli veku, za par dni budem mat 33, ale psssssssstttt!

majka212
11. jún 2009

flock neboj, nikomu nepoviem 😀 Ale ved to nie je tak moc...!!! Moja svagrina ma 39 a v januari sa im narodil krasny zdravy chlapcek 🙂 aj u teba to urcite dobre dopadne!

bubina1
11. jún 2009

Čaute ženy....

vitaj jašterica 🙂 dufam, že sa tu s nami budes citit prijemne....ja tu tiež nie som dlho....my sme v care asi len 2 - 3 týždne. s objednaním nečakaj...kebyže viem, že všetko trvá...tak som tam už pred dvoma rokmi....

flock...ja mam tiež tento rok 33...síce sa necítim...ale kalkulačka neklame... 😀
...bola som v car v stredu...doky kukla ultrazvukom...že ok, vysledky HP budem mat bud. týžden, manželov
HP je ok 😀

majka...budem na teba v sobotu mysliet...len pekne všetko sleduj, a snaž sa zapamätať, čo a ako, aby si nas neskusených mohla poučiť.. 😀 Držím palce a hlavne bud pokojná (to hovorí najväčší stresman na svete 😀)

majka212
11. jún 2009

bubina1 dakujem! mna to caka prvy krat a mam z toho obavy... ale budem o vsetkom priebezne informovat aj si vsetko zapisovat 😀 myslim pozitivne a verim, ze to podstupujem prvy aj posledny krat... ved ak budu hned dvojicky, mam to vyriesene 🙂 zatial to beriem celkom v pohode... len dufam, ze ma to po odbere neprejde 😕 a ku ktorej dr. chodis? ja k Petrovej...

inak mne cely proces od prihlasenia do ISCARU po odber trval asi 3 mesiace... takze nove dievcence na nic necakajte, vsetko je casovo narocne.. ale ked sa uz do toho pustite, uteka to rychlo... 😎 nam robili aj genet. vysetrenie - uz v aprili, no este stale nemame vysledky. dr. vsak tvrdi, ze ideme do IVF aj tak.. teraz len dufam, ze to dobre dopadne... 😵

bubina1
11. jún 2009

majka....nie si sama čo má obavy....ja este dokopy nie som nikde a už mám obavy.Ja chodím k Dr.Ďurechovej...milá žena...síce toho vela nenahovorí, ale je celkom akčná...zdielam tvoj názor o dvojičkách 😀 (len nech nám sem nezačbe vypisovat nejaká mamina dvojičiek, že si to s dvoma detmi naraz jednoducho predstavujeme)
mna, teda nás, čaká este genetické vyšetrenie.... a potom neviem....asi doky povie...
ja mam dojem, že bez výsledkov genetiky sa dalej nebude nic diať.... 😒

sofina
11. jún 2009

Ahojte,

o pol 9 sme prišli domov a iba teraz som kukla čo je nové.

Podpísali sme žiadost do poist. a teraz čakáme na schválenie čo trvá asi mesiac.papiere už som mala prichystané
iba som popísala a išli sme preč.(u dr. sme boli asi 5 minut a cesta nám trvalo do BA a spat 8hod 😠)
no nič teraz čakáme.

Aj ja ta vítam Jašterica 😀

Majka držím ti palce aby bolo všetko tak ako ty chceš 😀 😉

bubina1
11. jún 2009

Sofina...neva...aj podpis stojí za to....

jasterica
11. jún 2009

dievcata,dikes za privitanie...ste mile 😉
tak sa uz aj objednam,kedze cas tlaci proti nam 😕

jaaaaj,podakotre ste tu uz tehulky,tak nech vam to krasne frci a dofrci do uspesneho konca 😵

pisete o tom,ze treba vela pit... 🤐 a to pri raste folikulov,ci ako? 😕 som z toho jelen... 😀
inak,mne doki stanovil diagnozu hypogonadotropny hypogonadizmus 🙄 mam 31,8 rockov som stastne vydata,ale k uplnemu stastiu nam chyba velky uzlicek stastia 😔
verim,ze sa dockame 😵 ako vy vsetky 😵

neskoro je,idem bruuuuuuuuuu,papa 😔

mib
12. jún 2009

ahojte babulky,

jaaaaj aka som rada, ze nam sem na temicku pribudaju nove kocky. ... v poslednej dobe som uz bola v mensine oproti tehu .... ale na druhej strane som hrozne rada ze sa stale ozyvaju. pisat s vami a podelit sa o pocity, uspechy a neuspechy ma hrozne nabija energiou. ... samej sa mi nechce verit, ale pridala som sa na temicku ked som bola uplne v koncoch a mala som chut so vsetkym prastit. ... teraz viem, ze budem bojovat tak dlho, kym ten uzlicek stastia nebude spinkat doma v postielke. 🙂

majka, drzim palce na zajtra. pekne si v car pospinkaj. ohss sa neobavaj, netreba ho podcenit, ale nech ta zbytocne nestresuje. priprav si doma vela vela vody - aspon 4 litre na den. minimalne prve dni je potrebne vela pit. ale to ti povedia aj sestricky po odbere. 🙂

sofi, vsimla som si uz skor ze nie si z okolia BA. mna islo kolko krat porazit, ked som prisla do caru, odsedela tam hodinu a lekarka ma vybavila za 5 minut. a to mam car v podstate po ceste do prace. teraz je ale dolezite, ze mas ziadost podanu a uz sa veci hybu. 😉

bubi, preco by si cakala na genetiku? je super ze si ju date spravit hned, ale cakat pol roka sa mi zda fakt zbytocne, ak nemas nejake vazne predispozicie, kvoli ktorym by si mala mat vysledky este pred ivf. uz si sa o tom bavila s doki?

jasterica, ta diagnoza znie dost hrozivo ... co to obnasa?

flock, kedy frcite na dovolenku? jaaaaj, ako ti len zavidim. ... ak by si som ta uz nahodou nestihla, tak si to poriadne uzi. 😉

jaja, keby som vedela, ze to stretko ti zastavi nevolnosti, zorganizovali by sme ho uz skor. 😀 ... no hlavna vec je, ze si konecne mozes zacat vychutnavat tehulkovanie. 🙂

scarletka, ako sa nam mas? dlhsie sa nam neozyvas ... tak uz viete pohlavie?

andy, szilvi, sylvi, misik 🙂

szilvia31
12. jún 2009

ahojte koculdy 🙂
Majka drzim ti na zajtra palce,vsetky,budem na teba mysliet 😉
Flock mas pravdu // to iba zacina,ja som vcera volala kvoli vysledkom krvy-biochemicky srceening no tak som sa bala,ze sa mi to podarilo az na 3x 😀 nastastie vysledky su v poriadku 🙂
Vitajte nove babulky,drzim vam vsetkym palce

flock
12. jún 2009

ahojte babulky,

mib- mali sme ficat rano, ale ideme uz vecer. ale beriem so sebou notebook, takze budem vas jednym ockom sledovat 🙂
majka - drzim palce, ako pisala mib, pekne si tam pospi 😀
szilvia - to je super, ze su vysledky v poriadku, viem si velmi dobre predstavit tvoje obavy, sme na tom podobne. ked sa vratime z chorvatska, idem na tiez na biochemicky screening, akurat ze bez ohladu na vysledok dostanem termin na amnio 😠 . ako dlho sa caka na tieto vysledky?
takze opat pojdem na zakrok do iscare a par dni si oddychnem doma.

bubina1
12. jún 2009

Cafte

Flock ...prijemnu dovolenku...si dokladne oddychni, a všetky negatívne myslienky utop v mori.....o týžden ideme aj my do chorvátska 😀

mib...mne sa zdá, že doky asi chce výsledky z genetiky.....asi kvoli spermigramu....lebo zatial sa u nas nič vážne nenašlo...tada este neviem ako dopadol moj hormon profil....ale nech to je najmenej...hladiny hormónov sa dajú upravit

mib....ja až tak to čakanie v cari neberiem...aj ked som tiež vždy za nejakých 5 min.vonku....nech je cakanie najmenšia obeta.... 😀

majka...priznám sa ...ja myslím na teba už aj dnes celý den....to s tebou nejak prežívam 😀

scarlette
12. jún 2009

ahojte babule,
flock uzi si dovcu a na amnio teraz nemysli... oddychuj 🙂
szilvi gratulujem k dobrym vysledkom 🙂

mib nemam nic nove, brusko rastie, drobci sa uz ozyvaju niekolko dni a zatial nevieme co cakame, mala som mat v stredu sono ale lekarka bola na operacke tak sme sa dohodli na buduci pondelok, moja zvedavost este chvilku bude musiet vydrzat 😉
inak ja sa tiez uz tesim na dovcu v stredu rano o siestej vyrazame 🙂

majka212
12. jún 2009

Ahojte!

vsetkym vam dakujem za podporu! ako pise mib... s vami sa to trapenie ovela lepsie znasa 😎

bubina1 si zlata, ze na mna myslis... ja som bola este vcera dost optimisticka, no teraz ku veceru ma to uz nejak prechadza... 😖 dr. mi vcera povedala, ze musim veeela pit, aby som nemala hyperstimul. syndrom, tak pijem ako o dusu 😀 uz ani nepocitam, kolko krat som navstivila WC...
inak zacinam sa citit trocha ako pred mrchou ☹ , tak len dufam, ze to nic zle neznamena 😒 budem rada, ked uz bude zajtra... aby som vedela, ci sa mi podarilo zniest nejake vajicko 🙂
....aj moja lekarka nic nehovori... info zistujem tu a potom sa na to pytam... dr. sa ma uz spytala, kde pracujem, ked som taka rozhladena 😉
a co sa tyka genetiky, my este stale nemame vysledky, a vidis, kam sme sa uz dostali... u teba to bude mozno tak isto...

flock uzi si dovolenku, prajem ti, aby ste mali krasne pocasicko 😎

jasterica
12. jún 2009

ahojte kocky,
aj my sme poziadali o geneticke vysetrenie... 😉 a do iscare som dnes volala a sme objednani k doc.valkymu v utorok... 😉 aj sa trochu obavam,ale sme plni ocakavania... 😅

mib,diagnoza moja...?nooo,nic prapodivne necitim,akurat mrchu nemam pravidelnu,niekedy mi aj vynecha,potom nabehne...skratka kolise horm.hladina... 🙄

flock,peknu dovolenku 😵

majka,co je to ten hyperstim.syndrom...? 😕vies,ja veci neznala... 🙄

szilvi,sarelett,juuuj,vy cakate babatenka...stastne zeny 😵drzim pasticky 😵

jaaaaj,aj ja by som sla na dovcu,pockame si na jul... 😵

my ideme zajtra s muzikom na donovaly,prideme v nedelu 😅
pekny vikend 🙂

sofina
13. jún 2009

Ahojte,

Majka už si doma?Ako sa máš?

szilvia31
13. jún 2009

ahoj flock,uzivaj dovcu a prijemny relax 😉 tie vysledky som mala hotove do 3dni.
prajem vsetkym pekny vikend

majka212
13. jún 2009

ahoje!
uz som doma... dalo sa to vydrzat, no teraz chodim v predklone, co ma trocha boli pod bruchom... dostala som 2 infuzky, nejake antibiotika, aby sme predisli zapalu a OHSS... mam z neho dost obavy tak pijem a pijem... 😠
ozaj, a to podstatne..'znaska' bola dobra 🙂 mame 21 oocytov.. zajtra mam zavolat, kolko sa ich oplodnilo... dufam, ze preziju vsetky, nech mame aj nejakych mrazacikov... caka nas PK, takze transfer bude asi az vo stvrtok...dufam, ze do vtedy nejake vydrzia 😵

sofina
13. jún 2009

Gratulujem Majka,
mala si vela oocytov 😉.
Teraz pi vela aby si nemala OHSS.
čo je to PK?-predlžená kultivácia? ked áno,tak transfer naozaj budeš mat vo stvrtok.
Držím ti palce 😀.

adapa
14. jún 2009

Ahojte.Tak po mesiaci v kúpeľoch som tu znova.Gratulujem novým tehuľkám.Mne sa to znova komplikuje.Zistili mi nie len inzulínovú rezistenciu,ale aj trombofíliu.Takže IVF musím posunúť až na september.Ale všetky moje lieky sú s exp.07/2009 😠 ,takže si musím zohnať nové,alebo ich vymeniť za dlhšiu exp.V pondelok idem na hematologiu,aj do Iscaru,tak uvidím,čo povedia.

bubina1
14. jún 2009

ahoj,

majka....pekná znáška....dúfam, že o nejaké 3-4 týždne tu zahlásiš, že bude z teba mama kvočka 🙂 ešte by si nás neskúsené mohla pekne poučiť....čo a ako, od chvíle, že si prešla dverami v Iscare.... 😀

majka212
14. jún 2009

ahojte... nemam dobre spravy ☹ z 21 vajicok sa oplodnilo len jedno ☹ ☹ ☹ to som necakala ☹ embryolog naplanoval transfer uz na zajtra... tak veelmi sa bojim, aby aspon to jedno vajicko vydrzalo... ☹ dufam, ze ta cela stimulacia nebola uplne zbytocna ☹

bubina1 rano som prisla do ISCARE, poslali nas na izbu, kde sme sa prezliekli do noc. kosele... potom sme uz len cakali, kedy nas zavolaju... na sale ti pichnu injekciu a po chvili krasne spis.. ja som sa zobudila az na izbe.. do ruky mi tiekla infuzia.. potom prisla dr. a povedala mi, kolko vajicok sa odobralo a ake lieky a kedy mam uzivat (dost tazko sa to vnima, nakolko je clovek este omameny po narkoze)... potom prisla embryologicka, ktora mi vysvetlila, ake mame moznosti.... Este chvilu som si polezala a o 10tej som sa prezliekla a sla domov.. to je v skratke asi vsetko 🙂 no a na druhy den volas do centra, kolko vajicok sa oplodnilo a od toho zavisi dalsi postup...

scarlette
14. jún 2009

ahojte,
adapa to mi je luto ze dalsia komplikacia...dufam ze nebudes mat pb vymenit lieky...

majka uf iba jedno, a nepovedali ti co sa stalo ci sa nedelili alebo bol pb so spermiami???
drzim palce na zajtra nech sa chyti, extra pre teba
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
a hlavne sa po transfere poriadne setri, odporucam este vzdy ak je to mozne ked si das utrogestan tak si po nom lahni aby nevytekal, nedvihaj niz tazke, ja som dvihala najtazsie len vodu mineralky 1.5l...drz sa 😉

majka212
14. jún 2009

dakujem scarlette... ak sa to jedno bude dalej delit, a zajtra ho vlozia, budem sa setrit celych 9 mesiacov... 😕 ked bude treba, ani sa nehnem... 😔 len sa bojim, aby sa do zajtra neprestalo delit ☹
vcera hovrili, ze spermiogram je na 1, tak neviem, kde sa stala chyba ☹ ked mi embryolog povedal, ze z 21 sa oplodnilo len jedno, tak som bola v takom soku, ze som sa ani nespytala, co sa stalo ☹ spytam sa zajtra... len dufam, ze bude dovod na transfer ist... ☹

scarlette
14. jún 2009

majka hlavne ver a nestracaj nadej 🙂

jaja1118
14. jún 2009

Ahojte kocky.
vsetky Vas pozdravujem a Majke drzim mooooooc palce.
flock uzivaj si dovcu 🙂 .
ja odchadzam v stredu na predlzeny v.za sestrou do holandska-tak sa tesim.
pekny vecer.....

bubina1
14. jún 2009

Majus....to mi je lúto.....tak budem mysliet aspon na to jedno vajíčko......nech je to vajíčko bojovník.....

scarlette
15. jún 2009

ahojte kocky,
takze cakame dvoch chalanov 😵
kto mi to tu predpovedal ? 😀 😀 😀

bubina1
15. jún 2009

Ahoj scarlette, no tak to teda GRATULUJEM! 😀 si užiješ.... 😀

sofina
15. jún 2009

Majka ☹

Zajtra myslím na teba,neboj sa všetko bude O.K 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre