ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nika1980
2. mar 2008

Ahojte, ja som po IVF a cakam ci sa podari alebo nie. Neviete , prejavuje sa to aj nejako, alebo treba cakat len tych strasnych 14 dni.

pointka
2. mar 2008

Petra, ano , pripravujem 🙂 Som zvedava, ci nebude leniva, ako zvykne...
Nika, zial myslim, len cakat, velmi priznaky necitia baby ziadne. Jedine snad ako na mrchu.

nika1980
2. mar 2008

Peta len to cakanie je strasne. Najhorsie je my je strasne. Najradsej by som len spala a ani my nieje moc dobre. Stale my je spatne od zaludka. Ale to asi bude aj stres. No uvidime. Ja som bola na IVF 1 krat. ☹

nika1980
2. mar 2008

PS: Bolo to pre Pointka. Asi uz je tej nervozity vela

pointka
2. mar 2008

Nika, hlavne klid a snaz sa mysliet na nieco ine, resp. aspon menej mysli na vysledok, stres nie je tiez dobry.

nika1980
2. mar 2008

Dakujem za podporu. Uvidime v piatok.

gabika24
2. mar 2008

Nika, zelam vela stastia a pozitivny vysledok - no musis aj mysliet pozitivne.
pointka, uvidis, ze perinka bude ok.
Peti ahoj.
ja som bola dnes na kontrolu, doky sa vyjadril, ze ocakava minimalne 10 velmi kvalitnych vajicok, co by bolo super. chcu nam to pustit klasikou, nie ISCI, ak nebude treba, lebo aj v iscare sa nam pekne oplodnili a aj v oktobri to jedno jedine sa oplodnilo prirodzene. tak uvidime. dnes o deviatej picham pregnyl, v utorok o 7. 45 mam odber, tak moooooooc drzkajte palce.
babule, hlavne vela oddychujte, aby ste boli v pohode. inac mne sa doky dnes vyjadril, ze tomu nerozumie (v dobrom) - ideme takmer rovnakou davkou, teda teraz uplne rovnakou nez minule, vtedy ledva ledva jedno vajko a teraz cosi nadherne... no tak som povedala, ze som minule fakt bola v strese (prerabanie domu a veci suvisiace s tym, ze sme boli natlaceni v jednej miestnosti u svokry+robota). teraz som sa na vsetko vyflakla (uz mame prerobene)a som v pohode.
drzkajte sa 😀

petkaerdal
2. mar 2008

poitnka,neboj,perinka krasne narastie a pripravi sa na babätko,ja som mala uz na 10 den krasnu...10mm
Gabika drzim palceky,nech je vsetko,ako ma a bodaj by sa oplodnili vsetky...
ja idem zajtra asi na SK,naotocku na 2 dni,tak si ta nebudem moct precitat,napis mi potom IP....pa pa

gabika24
2. mar 2008

Peti, tak si uzi volno. potom ti poslem ip.
uz musim 😉
P.S. - mas krasnu neterku 😀 - a o par mesiacov ta caka tiez take babeno, uvidis 😉

annaanna
2. mar 2008

nika1990 - mna to teraz caka, teda si. je to bolestive?

nika1980
2. mar 2008

annaanna. Nieje to bolestive. Aj vyber vajicok aj ked mi ich tam vkladali bolo uplne v pohode. Najhorsie boli injekcie lebo som mala po nich strasne nafuknute brucho a nebolo mi moc dobre. Ja mam PCOS a vobec mi nechceli rast vajicka, tak my davali vysoke davky. Vecsinou davaju nizsie. Najhorsie ze som mala len tri vajicka dobre a oplodnene bolo iba jedno. No uvidim co s toho bude. V piatok si idem po vysledok. Drz palce.

annaanna
2. mar 2008

tiež mam PCO. cim si stimulovala. ja merional a teraz som uz 7. den, dnes aj cetritide. zajta mam kontrolu.

nika1980
2. mar 2008

Ja som mala tiez merional, potom 3 cetrotide. Ale kedze som mala stale male vajicka tak mi davali nakoniec jeden den az 5 merionalov. Cetrotide som vybrala dokopy 4 ks. Merionalov vela, uz ani neviem kolko presne. Potom ked uz boli vajicka dobre mi dali 3 injekcie ktore sa pichaju vecer o deviatej do brucha, len neviem nazov lebo my ich doktor vymienal za tie co som mala v chladnicke. Na treti den od tych poslednych injekcii my robili odber vajicok.Na nestastie dobre boli iba tri a z toho oplodnili iba jedno. Za dva di som uz isla na transfer. Teraz doma oddychujem a cakam na vysledok. To je asi to najhorsie. Budem vediet v piatok. Ale ked sa nepodari, skusime znova. Musime len verit ze sa podari 😉

nika1980
2. mar 2008

annaanna. Do akeho centra chodis. Ja do Ferticent.

annaanna
2. mar 2008

ja ISCARE, najprv sme boli vo ferticente... noooo prešli sme do iscare

annaanna
2. mar 2008

mne tiež vo štvrtok povedal, žé možno stimulaciu stopne... ale nechal to a zvýšil dávku merional. neviem aké veľké boli vajíčka, len si ich zmeral a vytlačil z utz

annaanna
2. mar 2008

az teraz som si celé prečítala od teba... a to ti povedal, že dobré boli tri?
a veď stačí jedno a určite to vyjde. budem držať palce.
mne je tiež z toho merionalu nejako čudne, chodím stáke na wc, bolia ma kríže a som tiež nafuknuta. teda neviem ci z merionalu, len si to myslím

nika1980
2. mar 2008

Ja som spokojna vo Ferticentre. Ja som posledne dva dni mala az 5 ampuliek Merionalu, mala som strasne nafuknute brucho ale pomohlo. Aspon 3 sa podarili.

nika1980
2. mar 2008

Po odbere vajicoch budes mat brucho strasne lahucke. Ked my vybrali vajicka tak my bolo uplne super. Ja som mala 3 dobre vajicka a z toho sa podarilo oplodnit len 1.

annaanna
2. mar 2008

to ťa o všetkom doki informoval?
mne sa zdá že ten môj mi tak málo povie... a nehrozil ti OHS?

nika1980
2. mar 2008

Ale ano. Bolo som si kupit v Hainburgu lieky, dokopy ma to vyslo 98 Euro a potom bolo vsetko ok. Bez tych liekov by sa my museli vajicka zmrazit a az po 3 mesiacoch by som mohla ist na oplodnenie. Mala som strasne moc vajicok, doktor hovoril ze tak vela este nevydel ale iba tri dost velke. Mne doktor povedal uplne vsetko, ja som spokojna.

annaanna
2. mar 2008

tiež vraj mám veľa malých folikulov... a aké lieky z hainburgu? booože som ja ale zvedavá

nika1980
2. mar 2008

Nemam doma ten papier, zajtra napisem ako sa to volalo. Na slovensku sa este nepredava ten liek. Vsak uvidis. Ja som mala malych tak strasne moc ze som sa tesila na odber, lebo ma to strasne tlacilo na brucho, uplne ako keby ma nafukli. Preco si odisla z Ferticent. Mne ho doporucila kamoska, ona bola v oboch a Ferticent sa jej zdal najlepsi.

annaanna
2. mar 2008

tam mi pinter povedal ze mam PCO a nejako sa dalej s tým nezaoberal. okrem toho som mala aj trombozu, odlozil kartu naok a hotovo. kamaratka zasa odporucila iscare. v podstate som spokojna, len som netrpezliva. neviem ako prezijem od transfera tých 14 dní. nie si nervozna?

annaanna
2. mar 2008

nika idem spať.... niekedy do písmenkovania... zajtra napr. a držím palce!!!!!!!!!!!

nika1980
2. mar 2008

ok. zajtra popiseme. pa

nika1980
3. mar 2008

Ahoj annanna. Ako si dopadla u doktora

annaanna
3. mar 2008

ahoj, tak som na tom ze mam jeden folikul 16 mm a ostatne male. zvysil davku merionalu, zajtra opat kontrola. aj v stredu kontrola a potom sa uvidi. tz ako?

nika1980
3. mar 2008

To si na tom celkom dobre. Mne narastli az ked mi dali 5 merionalov denne, inak som ich mala stale male.

annaanna
3. mar 2008

uvidim, vostvrtok by malo prist k odberu. ak by vsetko bolo OK, tak v sobotu spat? o kolko hodin...
uz tie injekcie mi zacinaju vadit. berem aj ten cetrotide

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre