ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zuzi1211
2. júl 2009

Ahoj kočky,
rada by som prišla aj ja na stretko ale zase smola. 9. - 10.7. meníme okná takže víkend si rezervovali utierka, vysávač a mop. ☹
Snáď nám to niekedy do tretice vyjde a raz sa mi s vami podarí stretnúť sa.
Ja nemám stále nič nové, tie výsledky z genetiky stále nič.
Jaja som rada že si amnio tak super zvládla. 🙂
Majka gratulujem. 🙂
Nugino neboj určite bude testoš pozitívny. 😉
Pekný slnečný dník. 🙂 🙂 🙂

flock
2. júl 2009

ahojte babulky,

zuzi - super, ze si sa ozvala. vcera som volala s jajou, sme ta spominali, ci neprides. hadam by si si v nedelu chvilku na nas nasla, nie? porozmyslaj 🙂

zuzi1211
2. júl 2009

Ahoj Flock,

neviem možno stihnem aspoň na chvíľočku ale nesľubujem.
Dnes som to nevydržala a zavolala som primárke z genetiky, vraj výsledky ešte stále nemá, takže máme ešte čakať. ☹ ☹
Tak čakám.... ☹

flock
2. júl 2009

ahoj zuzi,

genetika - na tu sme cakali najdlhsie, ale ked ti dlhsie nebudu volat, tak zasa volaj ty.

ak by sa ti podarila ta nedela, aspon na chvilku, budeme radi 🙂

majka212
2. júl 2009

ahojte dievcata

adinam dakujem za povzbudenie 🙂 dufam, ze to do zajtra stupne.. uz sa neviem dockat vysledkov...

nugino ako? mas uz skusku za sebou?

flock ked bude to stretko, tak asi budem na Liptove 😖

flock
2. júl 2009

ahoj majka 🙂

ako tehotna by si nemala cestovat, tak si zvaz ten liptov 😲 urcite si sa tesila, ale prve 3 mesiace urcite necestovat!!!!

majka212
2. júl 2009

flock o tom, ci pocestujeme, sa asi rozhodne zajtra... podla toho, ci hcg stupne... jaj, uz nech je zajtra... dost sa tych vysledkov bojim ☹

nugino
2. júl 2009

ahojte...tak uz mam po skuske...napisala som viac ako 4 strany a uvidime ci sa mu to bude pacit...tak a zajtra ma caka dalsi testik...krvny...dufam ze dopadne lepsie ako dnesny 😉

bubina1
2. júl 2009

majka, nugi ...budem na vas mysliet zajtra....ozvite sa potom co najskor 🙂 držím palce

majka212
3. júl 2009

bubina dakujem... jaj, este hodinu a pol, kym sa dozviem, ako na tom sme..... som nervoznejsia nez v pondelok 😒

nugino tak dnes som ta tam nevidela... ja som tam bola neskor, nez 7.30... zdrhlol mi totiz bus, tak som dosla neskor.... a ta skuska ti urcite vysla, ked si to napisala na tolko stran 😉

nugino
3. júl 2009

no tak ja som ovela viac ☹ uz nech viem vysledok...ja som bola vybavena o 7,28..takze nabuduce...este 30 min a volammm

majka212
3. júl 2009

tak sme sa minuli......uz iba 20 minuuuuuuuuut.... boze, cim blizsie je ku jednej, tym ide ten cas pomalsie a som nervoznejsia 😖

nugino
3. júl 2009

ze by som uz vyskusala ci ma stastie opustilo?

majka212
3. júl 2009

nie, to musi vyjst!!!! tak zavolaj prva... ja zavolam az 13.05... aby sme sa na linke nepobili 😉 a hned piiiiis.... DRZIM PALCE!!!!!!!! tfuj tfuj tfuj pre statsie

jaja1118
3. júl 2009

majka nugino drzim vam palce.............

nugino
3. júl 2009

☹ negativne

majka212
3. júl 2009

to ma moooc mrzi.... ☹ ☹ ☹ ☹ mne to stuplo na 273... mne sa to sice nezda OK, zda sa mi, ze to je malo, ale sestricka povedala, ze je to OK, ze sa nemam stresovat... tak neviem...

mate niekto skusenosti s takym pomalym stupanim? bojim, bojim, ze je to sice OK vyzera, ale aby to nebolo mimomat... som nervoznejsia ako predtym, ako som vedela vysledky.... 😒 manzel sa smeje, ze je to lenive po nom 😉

sofina
3. júl 2009

nugino ☹ ☹ ☹

majka 🙂 😉 🙂 🙂 🙂

bubina1
3. júl 2009

nugi...to je mi lúto..... ☹ ale nevzdávaj to....
majka......supééééééééééééér.....kebyže som s výsledkami u seba taká ista...ako som bola u teba..... 😀
....aj ja mam dobrú čiastkovú správu...dosli mi výsledky z genetiky a sú ok 😀 tak budúci týžden volam dokyke, že čo dalej.....

majka212
3. júl 2009

bubina1 to je super, ze je vsetko OK... budem ti silno drzat palce, nech sa to podari.... ja mam ale z toho hcg blby pocit... viem, ze by som nemala stresovat, ale nejak mi to neda 😒

bubina1
3. júl 2009

sa bojis asi mimomaternicového, že? napr. poznám baby ktoré zistili, že su tehotne až v 3. mes, lebo mali normalnu menštruáciu a testy im tiež nepoukazovali na tehotenstvo asi kvoli pomalsiemu nárastu hcg....takže nestresuj...(bo si to privoláš...a to nechceme... 😀 )

majka212
3. júl 2009

to fakt nechcem... ale mas pravdu, bojim sa mimomat. 😖 prave si ma presvedcila, ze to bude OK, a uz sa idem aj tak spravat.. idem si to uzivat... 😉 zajtra pojdem na tyzden k rodicom, tam aspon nebudem na to tak mysliet.....

bubina1
3. júl 2009

no vidíš....to je ono.....len to malinke nevytras po ceste k vasim.... 😉

majka212
3. júl 2009

neboj.... flock mi sice pisala, ze by sa cestovat nemalo... ale pojdeme vlakom, tam to moc netrasie, manzel bude niest vsetky veci, tak sa dufam nic nestane.... tu by ma uz asi puklo... neviem, ci sa nenaucim strikovat, aby mi rychlejsie ubiehal cas 😀

bubina1
3. júl 2009

tak majka...v tom štrikovaní ta podporujem...len sa pekne nauč...aspon mi vyrobíš nejakú čiapočku....ja na to nemam nervy 😀 ja neviem, ale kebyže idete autom, tiež by sa nemalo nič stat....aj to cestovanie je individuálne....kopa, žien cestuje...cestuju aj ked este nevedia že su tehotné a cestuju až do konca tehotenstva...hovorí sa síce, že prve tri mesiace su rizikové, ale ak sa plod nema udržat, tak sa neudrží aj ked budes sediet doma na zadku....

majka212
3. júl 2009

to je fakt... a niektore cestuju rovno po transfere, a vyjde im to 😉 ved nebudem behat, ani skakat, a co sa ma stat, tak sa stane... dufam, ze to tych 9 mesiacov vydrzi... v septembri sa mi nechce ist do prace.. 😎

bubina1
3. júl 2009

majka, mohla by si mi este opisat ako je to so stimulkou...kedy napr. začína, kolko trvá a tak...jasne, že začneme az po schvalovacom procese poistovne....ale aspon si chcem vypočítat nejaký približný realny cas zaciatku stimulky, ci mi to vyjde na prazdniny, alebo ci mam rátat až so septembrom, oktobrom... 😀

majka212
3. júl 2009

mna dr. najprv pozrela vnutornym ultrazvukom... tam si vsimla, ze mam nejake podrazdene vajecniky, tak mi dala na zac. maja antikonc. tabl. Femodem... potom som musela chodit na utz. kontroly a po 21 dnoch mi ich kazala vysadit... po par dnoch dosla mrcha a na jej druhy den som zacala s pichanim injekcii... injekcie som pichala 13 dni.. kazdu chvilu som musela chodit na kontrolu... 14 den od zacatia mrchy som si mala vecer pichnut pregnyl a 2 dni na to prebehol odber... potom o dva dni zasa transfer... v podstate nam to cele az do vysledku trvalo skoro dva mesiace... ale ubehli rychlo..
najhorsie je to zosuladit s pracou... ked treba kazdu chvilu odbiehat...
ale u kazdeho je to individualne... u niekoho trva stimulka len tyzden...

bubina1
3. júl 2009

no, dva mesiace nie je málo....si ma ukludnila ale s tou týždnovou stimulkou.....hádam to bude náš prípad 😀, bolo by fajn byt v septembri už tehotná, by som sa vybodla na celú robotu....je to pekné takto plánovat....realita však zvykne byt aj krutá (napr.nugi).....ale kedže sa to tebe podarilo, musí sa aj mne..... 😀 no začínam byt zase nejaka optimistka.... 😀

zuzi1211
4. júl 2009

Ahojte kocky,

vcera mi konečne prišli výsledky z genetiky. Genetika je v poriadku len mi zistili trombofiliu a odporučili ma na hematologickú ambulanciu. Volala som s gynekologom a ten mi povedal že to bude náš problém. Je to hlúpe ale ja sa z toho teším. Konečne niečo máme a môžeme to riešiť. Tá nevedomosť prečo to nejde ak je všetko ok ma privádzala do šialenstva. Vraj sa to ľahko dá riešiť, vybaví mi hematológa aby určil čo ďalej. Máte niekto tento problém? Vraj je to pravdepodobné že pre toto som potratila. A povedal že je pravdepodobné že som bola prirodzenou cestou viackrát tehotná ale vždy to skončilo v 2 - 3 tt keď som dostala mrchu.

Nugino to mi je veľmi ľúto, neboj nabudúce to určite vyjde.
Majka gratulujem a šetri sa a veľa veľa oddychuj.

Pekný slnečný dník 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre