ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jaja1118
4. júl 2009

Ahojte kocky.
Zuzi no konecne nejake pohnutie sa vpred...-tesim sa s Tebou.-je fajn,ze sa to da lahko riesit-drzim palce....
majka 🙂
nugino ☹
ostatne kocky-pozdravujem a prajem pekny den

scarlette
5. júl 2009

ahojte kockz
majka super gratulujem, co sa tyka cestovania tak ja som tyzden po transfere cestovala... potom som bola do konca prveho trimestra doma na zadku a potom som zase ale so suhlasom lekarkz cetovala ...

nugino skoda, ale rychlo sa pozviechaj aby ste sa mohli motivovat na dalsi pokus

zuzi pokial viem tak pri trombofilii si kocky pichaju injekcie fraxiparin ci ako sa to vola a je to potom v pohodke, tak drzim palce

szilvia31
5. júl 2009

ahojte babulky
majka gratulujem a drzim nadalej palce az do konca 😉
nugiro 😢
vsetkym ostatnym prajem pekny vecer

majka212
6. júl 2009

ahojte dievcata!

scarlette dakujem 😉 som uz na Liptove, cestu som zvladla OK, a teraz uz len sedim doma... je tu vacsi klud a lepsi vzduch ako v BA... a aj chladnejsie 😉 dufam, ze to bude vsetko OK, a ze sa nic nestane... min. tyzden ma obcas pobolievala prava strana (ako keby vajecnik.. pred mrchou...), tak uz som sa bala, ze to moze byt mimomat... teraz ma uz ale obcas zaboli aj lava, tak som kludnejsia...
vas to obcas bolievalo tiez?

szilvia31 dakujem 🙂

vsetkym prajem pekny den!

szilvia31
6. júl 2009

ahojte kocky
majka ja som tiez mala na zaciatku pocity ako pred mrchou a potom aj neskor okolo toho jej terminu,no nam sa to podarilo prirodzene 🙂
dnes som mala ultrazvuk,zobrala som aj svojich chlapou a tesili sa,na 90% mame dievca 🙂 ,uz nebudu chlapy v prevahe 🙂
musim sa setrit,mam ma zlom mieste placentu 😢 lezat a hore nohy,neviem ci to vydrzim,som ako naklucovana stale musim nieco robit,prave zavaram marhule 🙂
majka opatruj sa a uzivaj pohodicku a rozmaznavanie od maminy 😉
vsetkym prajem pohodovy vecer

scarlette
6. júl 2009

Majka, ako pisala szilvia tak pocity ako na mrchu su ok na zaciatku a vacsinou ich pocitis este aj neskor okolo povodneho terminu mrchy ...
inak my sme boli cez vikend na orave a super bolo, aspon som sa v noci vyspala nebolo tak horuco ... ale uz som spat v juznej realite tak bojujem s unavou...

inak my tych nasich chalanov mame uz 100%potvrdenych aj z 3D 😀

sylvia21
7. júl 2009

Ahoj kocky, velm idlho som tu nebola. Vidim, ze tyzdne vam pribudaju a sa z Vas len tesim. Krasne leto .

majka212
8. júl 2009

dievcata dakujem za povzbudenie 😉 ja si uzivam chladok na Liptove... s BA sa to neda porovnat... inak nejak zacinam citit unavu... kazdym dnom sa mi chce spat viac a viac... ale kamoska hovorila, ze je to vraj dobre znamenie 😉

szilvia31 tak len lezkaj a oddychuj, nech je drobciatko v poriadku 🙂

scarlette blahozelam ku chlapom 🙂

mamartinka
8. júl 2009

ahojte baby.chcem sa spitat.chceme ist z manzelom v septembri na tuto kliniku do BA Caru.budu tam manzelovi vysetrovat aj spermiogram ked im prinesiem od svojho gynekologa papier ze uz na spermiograme bol a ma ho dobry?co vsetko nam tam budu robit ake vysetrenia na prvej konzultacii.dufam ze mi niekto poradi.dakujem.

flock
8. júl 2009

ahojte babulky 🙂

amnio uz mame uspesne za sebou - marsik tam vcera nebol, ale bol tam gazom - moj gynekolog, takze to bolo v pohodicke. s doktorom sme srandovali a za 5 minut bolo po vsetkom 🙂
prave mi volal doc. ondrejcka, ze prve vysledky vyzeraju v poriadku, takze obrovska ulava 😀

flock
8. júl 2009

zuzi - nie je to hlupe, je to dobre, ze vies v com je problem a na co sa zamerat a zasa ste o krok dalej 🙂
szilvia - len sa setri a radsej na chvilku zahod klucik 😀
scarlette - ako sa ti pacili chalani na 3D?
majka - daj na seba pozor, ja som skoro cely prvy trimester prespala - to bolo uplne super, teraz opat trpim nespavostou 🙂
sylvia - super, ze si sa ukazala - neprides v nedelu na stretko?

mib - vsetko v poriadku? dlho si tu nebola 😲

babulky - ako to vidite s tym stretkom v nedelu? ja sa na vas uz velmi tesim, tak mi dajte vediet 😀

bubina1
8. júl 2009

Cafte baby.....
nejako silno dovolenkujete všetky.... 😀
majuska....len pekne oddychuj.........užívaj si čerstvý vzduch 😉
ja idem v piatok podpisat žiadost do poistovne..... konecne 🙂

bubina1
8. júl 2009

mamartinka..........na prvu konzultáciu vezmi všetky vaše výsledky......co mate....na prvej konzultácii podla mna urobia spermiogram aj tvojmu manželovi, urobia tebe vstupné vyšetrenie a niečo sa vás popýtajú....ostatné povie doktor ako dalej, u každého je to individuálne...

mamartinka
8. júl 2009

dakujem 😉

majka212
8. júl 2009

flock ja na stretko nepridem, zasa mi to nevychadza... 😖 az v nedelu vecer sa vratime do BA... a teraz sa citim aj tak nejak divno... obcas ma pobolieva brucho - tak zvlastne, a zacinam byt nejaka protivna na okolie... a este ta unava....sama sebe idem na nervy 🙄 takze budem radsej spat, nech nikoho neprovokujem 😉
a super, ze si amnio tak dobre zvladla!

bubina1 super 🙂 🙂 🙂 tak sa konecne pohnete dalej! juj, budem ti siiiilno drzat palce!

bubina1
8. júl 2009

majuska, dakujem....zase ma obchadza skor pesimizmus ako optimizmus....tie štatistiky, že na prvýkrát to velmi ani nevychádza, to nie je bohviečo....síce sa utešujem, že u teba to vyslo dokonca z jedného vajíčka, ale aj tak.... aj jednej kamoške to vyslo hned na prvýkrát, ale ako sa poznám, mne velmi veci bez komplikácii nevychádzajú....ale ked si zoberiem, že min 4 roky cakania na tehotenstvo sú tiež už komplikácia v živote (niektoré ale čakaju viac), tak dúfam, že aspon toto sa podarí....to potom nebudem chapat a budem z toho vykolajená... 🙂 nejako si teraz neverím....mám pocit, že ak by sa to u nas podarilo na prvý šup, bola by to obrovská náhoda...ale už by som si ju zaslúžila 😖

scarlette
8. júl 2009

Caute babule,
Flock nam sa ohlasili znami z Martina, ze budu v nedelu v Ba tak ci nas mozu prist kuk...takze ani ja nakoniec nemozem ☹

majka212
9. júl 2009

bubina1 nezufaj, treba mysliet pozitivne! ani mne veci takmer nikdy nevychadzaju tak, ako chcem a kedy chcem, ale raz aj motyka vystreli 😉 svagrina nam povedala, ze ak sa nam podari dotiahnut to tehu az do konca, tak sme mali s manzelom viac stastia ako rozumu 🙂
inak ja som si dala taky zavazok, ze vzdy sa budem nad niecim trapit az potom, ked sa to stane... nie vopred.. a je to lepsie, aj ked nie vzdy sa to da...
od vcera ma uz nejak cudne pobolieva brucho (siiiilno, ako pred mrchou), stale beham na zachod, tak len dufam, ze sa to nezhorsi.. snazim sa mysliet pozitivne, aj ked neviem, ci je to OK.... 😖 dufam, ze sa nic nepokazi...

prajem ti teda pekny dnik, a neboj, ono to raz urcite vyjde!!!! 🙂 😅 😵 😉

alicag
9. júl 2009

Ahojte kočky 🙂 . Dlhši čas som tu nebola.Vidim,že stale pišete a to je fajn.Bola ste teraz niektora na kete?Ja sa chystam len neviem čo ma čaka,či sa beru predtym nejake lieky 😕 Bubina1 drž sa a mysli pozitivne.

szilvia31
9. júl 2009

ahojte kocky
majka ty mas normalne tehotenske priznaky 😉 unava,ospalost,.......ja som bola tiez odparna a vtedy som si uvedomila,ze nieco nie je ok,spravila som si test a bol pozitivny 😀 uzivaj si tieto chvile len teraz mozes vsetko a nik ti to nebude zazlievat 😉
bubina hlavu hore,co ta nezabije ta posilni 🙂 ja sa tymto mottom riadim od 12tich rokov, ked mi zomrela mama a vsetko som si musela vybojovat,starat sa o domacnost,chodit do skoly a ucit sa,usmernovat otca a venovat sa bratovi aby z neho vyrastol spravny chlap.Po rozvode vychovavat syna,pracovat a vsetko ostatne 🙂 Bojovat o tohto mrnusa v mojom brusku 2 roky a uzivat si slasti nevolnosti pocas tehotenstva,no neva vydrzim vsetko,ved zivot je sranda 😀 ver si ze to dokazes a bude to tak
vsetky vam prajem krasny den aj ked veterny 😀

alicag
9. júl 2009

Syilvi31 gratulujem k tehulkovaniu pekne si to uži.No ja sa snažim asi tak 8 rokov kopa vyšetreni ,sklamani 3 pokusy ivf žial neuspešne ale nevzdavam to a teraz ma konečne po roku čaka prve ketko mame jedneho mrazačika a dufam,že nam prinesie štastie. 🙂 🙂 🙂

jaja1118
9. júl 2009

Ahojte kocky.
Flock tesim sa na nedelu a drzim palce,aby aj ostatne vysledky dopadli dobre.....
urcite sa dozvies ci cakate chlapceka alebo dievcatko 🙂
pekny den vsetkym...........

bubina1
9. júl 2009

cafte baby, díky za povzbudenie....včera som mala asi nejaký blbý den, dnes je to lepšie......
majuska....stále mam na rozume, čo si mi raz pripomenula: ak sa to podarí tebe, tak aj mne.... ak si nie velmi pokojná kvoli tomu, čo cítiš...zavolaj podla mna kludne dokyke alebo gynekológovi, nech ta ukludnia, že tak to má byť.....kopa báb sa takto divne cíti este vtedy ked ani nevedia, že sú tehotné....tvoja nevýhoda je, že od začiatku vieš, prečo sa cítiš divne a potom sa mooooc sledujes (ale to je v poriadku...si myslím, že ja budem presne taká istá v tomto, potom mi to pripomeň) 😀 to vieš maternica sa trocha musí ponatahovat....
silvi31.... tak oproti tomu čo som čítala od teba...mam zatial fajn život.....a je pravda, čo ta nezabije, to ta posilní.... problém zvykne byt v tom, že ked si zvyknem verit, tak sa to vždy dos......(ale teraz tomu nedam šancu)....ja sa vlastne musím tešiť z toho, že som vlastne zdravá....a to si myslím, zvyšuje aj šance otehotnenia......a pesimizmus sanciam veľa nedodá.....
flock...potom daj vediet, čo to bude 🙂
alicag...diky moc...držím aj ja tebe palce.....daj vedieť čo a ako....po tolkých peripetiách by ti to mohlo dopadnuť dobre....

miska212
9. júl 2009

bubina1 neboj, ked to vyjde mne, tak aj tebe - to stale plati!! budem to moje "male" stale presviedcat, ze musi vydrzat 9 mesiacov (uz nie celych), aby som ti to ja nahodou nepokazila....
dokine volat nejdem... aspon zatial... aj tak som na Liptove, tak by som k nej nemohla ist... ta bolest sa zatial da vydrzat...viac mi byva zle k veceru.. a ked zaspim, tak to prejde... 🙂 asi by som mala spat cely den 😀 do pondelka to uz nejak vydrzim...a zistim, ci je vsetko OK.. jaj, keby tak bolo.. 😔

majka212
9. júl 2009

ups, prave som odpisala pod kamoskinym loginom... som totiz u nej.. spolu "stavime" konika 😉 je na tom podobne, ako my... aj stimulku sme mali naraz... 🙂 tak trpime spolu.... len ona chodi do MT, tak mozme porovnavat 😉

bubina1
9. júl 2009

majka a miska....no super...tak je vam teraz hej.... 😀
majka...v pondelok ides na nejakú kontrolu?...asi aj ultrazvuk teda....
podla mna to bude ok....kolegyna sa 2 mesiace stažovala, že asi prechladla, ale že nevie kde....a nakoniec bola tehu....
no a po porovnaní dvoch zariadení ste na čo prišli? ha? 🙂 dufam, že sme si, majka, dobre vybrali.....ja som dlho rozmyslala, že kam....z tých troch v BA malo iscare asi najlepšie odporúčania na základe osobných skúseností mojich známych...tak neviem.....ale skor je dôležitá asi dovera v lekara, ako to ako sa zariadenie volá
.... u mna budú asi tie týždne čakania na stimuláciu dost zlé...3 týždne na schvalenie žiadosti počítam a potom určite tiež nejaký čas, kým sa zacne stimulácia....takže ešte aspon mesiac a viac rátam....kým sa to začne...hm 😒 a ak ešte zastihnem dovolenkové obdobie pracovníkov všetkých zainteresovaných zariadení, tak paráda 😒 ....až september, október....

szilvia31
9. júl 2009

alicag drzim ti palce aby ti to vyslo,su tu rozprskane same tehu bacilky snad doleti nejaky aj k vam a pre istotu daj kockovy cukor do okna pre bociana,poletuje ich tu dost,ja mam tiez jeden v okne pre istotu 😀
bubina tesi ma ze je to dnes lepsie,ved depka je potvora vsetko pokazi 😉
pekny den vsetkym....

majka212
9. júl 2009

bubina1 v pondelok idem na ultrazvuk... uz by tam hadam malo byt vidiet aspon nejaku machulku 😉 a porovnanie centier... kazde ma nieco do seba.. ale myslim, ze v BA sme si vybrali dobre.. ale kazdy ma ine hodnotenie... my sme si s manzelom hovorili, ze ak nam to nevyjde, tak dalsi krat skusime Brno... ale vsetko je to ako pises o pristupe a aj o stasti...
a cakanie na stimulku.. mozno ti aspon daju nejake lieky, ak su u teba potrebne, ako pripravu na stimulku... mne ich dali este skor, ako sme mali schvalenu ziadost....a potom to uz pojde rychlo...
neboj, ani sa nenazdas, a budes tehulka 🙂 🙂 🙂

bubina1
9. júl 2009

szilvi...to je fakt...."depka" je potvora.... preto treba proti nej bojovat...hoci aj čokoládou 😀 ten kockový cukor je pre mna novinka....utekam ho kupit.... 😀
majka....no normálne v mojom mennom zozname vyhladavam, či nepoznám niekoho v oitovni, kto by tu žiadost posúril 😀 lebo ved aj tak še dá....ale akosi som na nikoho neprišla 😖 😀 tých pár týždnov hádam zvládnem.... trpezlivosť ruže prináša 😀

alicag
9. júl 2009

syilvi31 tak teda ten koc.cukor dam dookna 😀 snad potom ten bocianik bude kružit aj okolo nas 😀 kočky bola ste niektora na kete?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre