ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

majka212
9. júl 2009

a niekedy mozno aj babatka 🙂 jaj, zasa mi je blbo... 😖 asi idem radsej do horizontalnej polohy... normalne sa bojim toho pondelkoveho utz...

ozaj, tehulky, ten utz sa robi vnutorny ci len vonkajsi na bruchu? mam si davat aj utros, ked pojdem k dr.? mam byt u nej o 10.30....

bubina1
9. júl 2009

majka....niektorým babam bolo očas tehotenstva horšie večer ako ráno...ničoho sa neobávaj....
k tomu ultrazvuku... (😀 😀 😀 videla som v ordinácii v ružovej záhrade, že sa robí utz vonkajší 😀 😀 😀)
...čo je utros? 😀 ...to vieš som krok za tebou, tak ma aspon možes poučit... 😀

alicag
9. júl 2009

Majka neboj bude aj lepšie a ten utroš si daj.Ahlavne odpočivaj a nekontroluj sa velmi aj ked sa to velmi neda ale zamestnaj sa niečim nech si v klude.

majka212
9. júl 2009

bubina1 ale mam pocit, ze ten prvy je asi vnutorny.. no nie som si ista... utros je utrogestan.. liek na udrzanie tehu... beriem ho 3 x 2 tbl. a vklada sa to zo spodu... tak sa mi to zda cudne davat si to pred vysetrenim... alebo si ho dam skoro rano..

alicag snazim sa nevsimat si to, ale vzdy poobede a k veceru mi je dost cudne... 😖 nemam nevolnosti, ale pocit ako pred siilnou mrchou... ☹ inak pocas dna, ked lezim abo sedim, som OK, no ked sa troch viac prejdem, hned to citim... ale musim vydrzat do pondelka... aj ty sa trapis s IVF ako my?

bubina1
9. júl 2009

majka...s tou ordináciou som srandovala, neviem aký sa robí.....ak sa mi pripoji dnes kamoska na net, tak to u nej zistím 😀 myslela som si, že utros jeutrogestan, ale nebola som si istá...na udržanie sa používa aj duphaston ak dobre viem... a podla mna si ho kludne možes dat aj tak ako zvyknes....ved ultrazvuku to nemože prekážat...

alicag
9. júl 2009

Majka tak to maš určite priznaky tehuuuuuu myslim si 😀 😀 😀 😀 😀 uvidišš.V roku 2006 som absolvovala 1.ivf a icsi neuspešne to iste v roku 2007 a aj v roku 2008 neuspešne.Ale teraz mam aspon 1 mrazačika a konečne idem na ket ja mam problem zo štitnou žlazou. A vždy pri stimulke mi zblbol organizmus a aj vek mam už vyššiii.prve dva pokusy som bola v heliku a teraz v iscar.

bubina1
9. júl 2009

alicag.....aký je rozdiel medzi icsi a ket? ket je s predlženou kultiváciou?

majka212
9. júl 2009

alicag tak to ti bude silno drzat palce!!! no, ja uz viem ze som tehu... potvrdila mi to pred tyzdnom a pol krv... bolo to moje 1.IVF... nemala som ale moc vysoke hcg, tak ma strasi mimomater. tehu.... a ked ma nieco dost boli, tak hned na to myslim 😒

bubina1 aj ja som zbierala info v ordinacii... skoda, ze ma prazdniny... sme mohli byt este mudrejsie 😀

bubina1
9. júl 2009

😀 no to je teda skoda, že maju prazdniny.... 😀 ja ako televízna maniačka teraz nemam co pozerat....tak visim väčšinou na nete....a zbieram mudrosti a infošky tu 😀 😀 😀

alicag
9. júl 2009

Majka neboj bude to dobre ver si a teš sa a na prvy krat to je supeeer.Velmi ti to prajem,Bubina ket je ked maš už zmrazene embrijko nemusiš stimulovat ale bereš len nejake lieky a ideš na transfer len je otazne či sa rozmrazi a bude o.k.A čim je viac zamrazenych embrijok tym lepšie ja mam len jedno ale dufam,že potom bude bojovat. 🙂 😉

majka212
9. júl 2009

alicag tak budem silno drzat palce, nech je embryjko OK!!!!! mne odobrali 21 vajicok, no oplodnilo sa len jedno jedine...tak nam mrazacikovia nezostali... s manzelom sme sa ale zhodli, ze musi byt poriadny bojovnik, ked zostal chudacik sam.. a asi aj naozaj je 🙂 uvidime...

bubina1 aj ja som na nete, bo v tej telke fakt nic nie je... vela sa tu clovek nauci, no obcas je to aj na skodu.. potom na sebe hladam mozno aj to, co nemam 😀

takitak
9. júl 2009

ahojte
ja som bola ja na ket, aj na ket s predlženou kuliti... mali sme 16 mrazáčikov, a teraz máme 9, 7 úplne asi jednobunkových a dve 100 bunkové... boli sme na ivf, 2x ket ... mať jedno a dobré je oveľa lepšie ako mojich 16 ... a nič z toho ...
ten utroš si pred vyšterením daj... lekári to vedia že ho máš a nevadí im, daj si ho trochu skôr ako tam pôjdeš 😀

bubina1
9. júl 2009

alicag...aaaaaaaaaaaha, jasné.....no dúfam, že tvoje embryjko bude tak isto šikovné ako majušine jedno vajíčko.... 😀 ak budem po stimulke...a po odbere,aj ja by som chcela zmrazenie embryí....človek nikdy nevie, čo bude nabudúce....

bubina1
9. júl 2009

majka...no len manželovi lezie na nervy viac ked visím na nete ako ked spolu kukame telku....asi ho pošlem do obchodu, nech sa trochu zamestná 😀
a stým hladaním na sebe, to čo ani nemame......to vieš, to je údel nás hypochondrov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubina1
9. júl 2009

nejako sme sa tu dnes rozkecali 😀

alicag
9. júl 2009

Ved uvidime čo nas čaka ja som objednana teraz na konzultaciu a tam mi lekar povie čo nas čaka a da mi lieky,no dufam,že zasa budem ako total,nervak z hormonov,a dost mi padaju vlasy a vždy to bolo po tych stimulkach.No Takitak neboj aj nam sa snad podari bit konečne maminami.už musime len verit .

majka212
9. júl 2009

ja drzim palce vsetkym, aby sa podarilo byt tehu.. a kedze ja zatial som, tak vam posielam tehu virusiky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
Idem uz do horizontalnej polohy....
prajem vam prijemny vecer!

bubina1 moj manzel nie je moc nervny, ked som za PC, lebo on za nim byva castejsie 🙂

alicag
9. júl 2009

majuška aj budeš dlhych 9 mesiacov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pekne sničky.

alicag
9. júl 2009

Pekny večer všetkym.

bubina1
9. júl 2009

tak pekný večer teda všetkým....zajtra vas budem informovat.... 😀

bubina1
10. júl 2009

caute,
tak dnes mi teda vypisali žiadost do poistovne...nepotesili ma, lebo mi povedali, že žiadost mi vybavia v poistovni za 4-6 týždnov....som rátala tak 3 týždne....este mi vzala doky ster na kultivácie, lebo mam nejaké nepreliečené bakterie o ktorých viem...tak aj to este chcem dat do poriadku, ale že to je len nejaká denná liečba....takže supiš....na žiadosti som mala nejaké lieky vypísané ale nepamätam si ich názov...jedno bolo asi na G a druhé na P, ale že sú obe s perovým aplikatorom...takže aj to je supis....supis nie je len to, že kvoli žiadosti začneme asi až v septembri.... 😒

majka21
10. júl 2009

Ahojte kočky.
Aj ja sa chystám v blízkej budúcnosti do iscare. Viete mi niektorá povedať ako vyzerá prvá konzultácia a výdavky s ňou súvisiace? Máte daktorá spoločnú zdravotnú poisťovňu? Koľko je čakacia doba a cca. na koľko vychádza jeden taký cyklus pri ivf prípade icsi, nakoľko je to dosť náročné na financie, ale som rozhodnutá bojovať. 🙂

bubina1
10. júl 2009

ahoj majka21, prvá konzultácia v Iscar je v poho, niečo sa ta popýtajú, musíš doniesť papiere, výsledky, nálezy z toho čo ste už doteraz absolvovali. Manželovi urobia spermiogram, čo je skoro povinný úkon, za ten sa platí nejakých 8 eur tuším....tebe urobia tiež vstupnú prehliadku....konzultácia a tvoja prehliadka je akože zadarmo....potom doktor alebo doktorka rozhodne čo dalej, čo navrhuje, aké vyšetrenia treba este absolvovat...tie tuším tiež platí poistovna....aspon nam hej....o ostatnom ti viem zreferovat až po schvalení mojej žiadosti o icsi..... baby s ktorými som hovorila, počítali všetko okolo 40.000 a viac so všetkým aj s liekmi...neviem....poisťovna niečo prepláca a niečo doplácaš ty

majka212
10. júl 2009

ahojte

majka21 my sme mali IVF ale bez ICSI, a doplacali sme okolo 500 eur... ostatne platila poistovna..

bubina1 a v akej si poistovni? ja som v apolle a schvalenie nam trvalo 3 tyzdne... ale neboj, ten cas ti ujde rychlo... a aspon si do toho casu vyliecis bakterie, aby ti nerobili sarapatu....

inak ja som dnes cely den prelezala v posteli, len teraz som trocha vyliezla... v noci ma zacali boliet vajecniky a aj krize... je to taka vytrvala bolest, az som z nej unavena ☹ ani som poriadne nespala... chcela som ist na pohotovost, no svagrina mi povedala, ze pokial nekrvacam, tak nemam behat po lekaroch a radsej lezat s nohami hore.... uz nech je pondelok, nech viem, na com som....

alicag
10. júl 2009

Ahoj Majka212 tak pekne lež nohami hore,asi sa chrustik zahniezduje a preto tie bolesti tiež suhlasim s tvojou švagrovou lekarovi nechod pokial nekrvacaš a to ani nebudeš neboj.čítaj časak nejaku knihu ,možno su tie bolesti aj z hormonov. 🙂 neboj bude dobre.

majka21
10. júl 2009

Bubina1 a akú máš poisťovňu? Tak potom ma informuj a držím ti palce.

bubina1
10. júl 2009

majka...veru, alicag ma pravdu...čitkaj si, alebo....(už si sa naučila pliecť?)....chatuj na nete 😀 este dva dni a budeme vedieť čo a ako 😀 ale veríme.......ja som v dôvere....ale tá známa platila 40.000 aj so zamrazovaním embrya a ešte niečo si priplácali, to už neviem presne čo....s poisťovnou rozmyslam, že im možno zavolam.....nech pohnu kostrou 😀 chcem využiť prázdniny 🙂 ja osobne som rozmyslala aj nad tou predinplantačnou genetikou...no neviem...ak teda genetiku mame ok...

alicag
10. júl 2009

čAUTEEEE kED SOM BOLA JA PRVY KRAT NA IVF TAK SOM čAKALA 3 TYžDNE NA SCHVALENIE V POISTOVNI A MAM VšEOBEC.ZDRAVOTNU A TAKISTO SOM čAKALA AJ DRUHY HRAT. 😉 NO A DOPLACALI SME DO TYCH 35000 SK AJ S ICSI.

bubina1
10. júl 2009

baby....
brali ste nejaké vitamíny pred umelým? ja som si teraz doniesla aloe (obsahuje kys.listovu) a neviem co by som este...mam pocit, že este by sa nieco siklo, lebo ja vobec nejem zeleninu.....proste ju nemozem....a to od malicka.... ☹

alicag
10. júl 2009

bubina pokial maš potvrdenu genetiku,že si o.k. a nemaš vysoky vek načo si davat pdg?ja som mala tiež o.k. geneticke testy a ani mi nenavrhli pdg.a je to desna suma.viem,že pdg navrhuju ak maju nejake podozrenie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre