ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alicag
10. júl 2009

Bubina ja som vtedy jedla kalibrum baby plan lebo ma aj ine vitaminy okrem kys.listovej odporučil mi to docent.Ty si ako moja jedna kamoška ta tiež nema rada ani ovocie ani zeleninu.. 😀 No ja teraz začnem jest šalatiky až budem z toho zelena 😀 😀 😀 to bude taka vitaminova predpriprava.

bubina1
10. júl 2009

alica....prsne to ma napadlo, že ak mame genetiku ok tak to bude asi zbytočné.....aj ked možno nie...ale zase podla mna....aj tak budeme musiet (ak tby to teda vyslo) na amnio.....vysoký vek...no nie som daleko od odporúcaného veku...o pol roka 33....
baby plan poznám...a ovocie tiež až tak nemusí...teda, to az tak nevyhladavam, ale jem ho....zeleninu vobec nie, len určitu a aj ta musi byt skor tepelne upravená...surovu vobec...este tak mrkvu...ale..... 😖 😀

bubina1
10. júl 2009

alica...ty ides kedy na ket?

alicag
10. júl 2009

😀 😀 jej ja som mala nedavno krasnych 34 ☹ ☹ ☹ no ale to letiii .tak to som o 1 rok staršia kolko sa už snažite o babetko? mi už dlho ☹

alicag
10. júl 2009

NO teraz pojdem behom tyždna na konzultaciu tam mi napiše lieky od bud.menzesu ich budem brat tak počitam mesiac asi august koniec alebo začiatok septembra?ale bojim sa čo ma zasa čaka. snad ked tam ten cukor dookna tak sa to už podarii

bubina1
10. júl 2009

....tak taháme 4 rok, ale predtým som napr. nebrala ani antikoncepciu a ani sa neposmyklo... 😀 ...a stále som dufala a utešovala sa...potom som sa nas...., že teda to nie je možné, že po takom čase nič a všetci okolo sú tehotní a zacala som chodit na nejaké základné vyšetrenia, ktoré vlastne boli negatívne...až vysledok spermiogramu ukazal cestu do car.....

bubina1
10. júl 2009

vy ste uz vlastne samoplatci asi, že? to musi byť tieť brut cena....

alicag
10. júl 2009

No ja som sa zobudila v 26. to bola 1 laparka potom druha laparka dlhe liečenie.prefuky vajcovodov a zasa pauza a nakoniec mi vajcovody vybrali obidva.manžel je chvalabohu o.k. potom prišlo prve ivfko po roku druhy pokus,potom mi zistili štitnu žlazu,že mi slabo pracuje išli sme aj na genetiku ako som predtym pisala a po roku treti pokus žial neuspešny ale prvy krat sa mi podarilo mat jedno zamrazene embrijko a snad bude so mnou bojovat.. 😢

alicag
10. júl 2009

No a teraz budeme platit ten ket neviem kolko to je,ale asi menej ohodne ako ivfko.

bubina1
10. júl 2009

alica...v 26 rokoch som na babetka pozerala len tak zdaleka....ma velmi nepritahovali... 😀 u mna chvalabohu nič vážne nezistli.....slabsiu produkciu žltého telieska podla H, ale tosom zase vedela podla UTZ, že som v polke cyklu nemala ovu...podla HP z car je všetko ok...ja som mala v puberte problém so štítnou, tak si moj gynekolog myslel, že je mozno v tom problém...hormóny v poriadku, akurat mi nasli nejaké uzlíky na štítnej...som bolla aj na biopsii, ale aj to je ok....zatial mi problém nerobia...problém so štítnou žlazou je blbí, vela veci od nej závisí...ale zase si treba brat priklad z mojej kamošky...ona ma tiež problém ale skor s ťažkou hyperfunkciou a otehotnela 2xspontánne....tak nezufaj.....aj ked po troch nevydarených pokusoch neviem, či je práve to správne slovo....neviem si predstavit ake to muselo byt po každý krát neuspechu obrovské sklamanie pre teba....

alicag
10. júl 2009

Bubina bolo to sklamanie ale musela som sa pozviechat. a dufam,že mi to vyde. idem už spat prajem dobru nocku a sladke sničky 🙂

bubina1
10. júl 2009

alica...dufam aj ja, že sa ti to podarí...mooooc držim palce..idem už aj ja spat...maj sa pekne a dobru noc aj tebe🙂

adapa
10. júl 2009

Ahojte,konečne som znovu pripojená.
zuzi1211-Aj mne zistili pred mesiacom po 2 potrate trombofíliu.Bola som na hematologii na Antolskej,kde mi ju potvrdili a nasadili lieky.Okrem toho mi na diabetologii zistili inzulínovú rezistenciu.Takže ďalšie lieky,ktoré musím brať 3 mesiace.A v septembri hor sa na ďalšie IVF 🙂
alicag-aj ja mám poruchu štítnej žľazy a mám dcéru.Doležité je,aby bola dobre podchytená liekmi a pravidelne sledovaná

scarlette
11. júl 2009

ahojte,
Majka 21, ja mam tiez spolocnu zdravotnu a schvalenie im trvalo 3tyzdne, nas komplet ivf s liekmi aj so zmrazovanim + pre istotu zaplatenym icsi vyslo do 30tis sk aj s doplatkami za lieky, a kedze nie vsetko co sme mali predplatene sme vyuzili tak zvysok preplatku sme neskor pouzili na KET

alica pred KETkom zvyknu predpisovat Estrofem, na rast sliznice ...a cena za ket je myslim okolo 5tis sk, ale iscare ma na stranke aj cennik tak kuk tam 🙂

majka21
11. júl 2009

Ahojte.
Scarlette ďakujem ti veľmi pekne. Tak pomaly sa asi aj ja pustím do toho, pretože my máme zlý spermiogram, tak nemáme velmi načo čakať,ale mám z toho celého strach. O pár mesiacov budem mať aj ja 28.

scarlette
11. júl 2009

majka neboj sa, hlavne treba byt v klude...
btw mne potvrdili tehu prave na 28 narodky 😉

majka21
11. júl 2009

Tak to si viem predstaviť tú radosť.

szilvia31
11. júl 2009

ahojte kocky 😉
majka21 citam ze mate slaby spermiogram ak ti mozem poradit skuste profertil vitaminy,nam pomohli mesiac pred ivf som otehotnela spontanne 🙂 treba skusit,mozno to zabere aj vam drzim palce
vsetkym prajem krasny vecer a zajtra prijemnu zabavu na stretku 😀

majka21
12. júl 2009

Szilvia31 dik za radu, ale my nemáme žiadne spermie, neviem či to aj v tomto prípade pomože. My máme asi možnosť už len cez TESE, čo mojmu manželovi pred pár rokmi aj spravili.

zuzi1211
13. júl 2009

Ahojte kočky,

adapa to mi je ľúto že si musela 2x prežiť sklamanie, ja raz a teda viac to už nechcem zažiť. Aké lieky ti dali? A čo ti povedali, aké sú šance na ďalšie tehu? Dá sa aj spontánne? Ja zatiaľ čakám na termín k hematológovi.

flock
13. júl 2009

ahojte babulky 🙂

jaja, mib, sylvia, szilvia, scarlette, zuzi - vikendove stretko sme prelozili na tento vikend 18-19.07. Vyhovuje vam to?

majka212
13. júl 2009

ahojte dievcata

tak prave som dosla od lekarky... ale neviem, co si o vysetreni mysliet 😖 ....prva vec, ktoru mi povedala bola, ze vobec neverila, ze by sa mi to jedno vajicko mohlo ujat... dr. na utz bublinku videla... povedala, ze je mala, ale ze u kazdeho ivf je to ine... oznamila mi, ze este stale sa neda vylucit mimomatenicove... 😒 zevraj ma zatial do nemocnice neposle, hoci neviem preco ☹ ked ma v podstate velmi nic neboli....zasa mi brali krv na beta hcg- zajtra okolo obeda budu vysledky... a v piatok znova ultrazvuk.... okrem toho musim pit znova 4 litre vody denne... divala som sa jej na monitor, a hoci nic nehovorila, tak mam pocit, ze tam boli folikuly.... tak ja neviem...
mam z toho zmiesane pocity 😢

nugino
13. júl 2009

ahojte....dlho som tu nebola, lebo som nejako psychicky nezvladla vysledok ☹ dnes som bola v centra a podala som si dalsiu ziadost na ivf...teraz by som mala ist na inseminaciu ale neviem ci mi poriadne dorastu folikuly...da sa to nejako ovplyvnit a pomoct tomu rastu? dala mi nove lieky na ivf - silnejsie...

majka212
13. júl 2009

ahoj nugino
uz ti je lepsie?
neviem, ci sa da nejak pomoct rastu folikulov... ale mozno pomozu tie silnejsie lieky... ake ti dali teraz?

nugino
13. júl 2009

merional a ten druhy neviem...lepsie ako sa to vezme 😖 znova chodit na tie injekcie sa mi nechce...rozmyslam ze by som zmenila poistovnu...som v spolocnej a asi prejdem do VZP...viacej preplacaju...

scarlette
13. júl 2009

ahojte,
flock tak ja zase nic,,, cez vikend dojde sesterka s dcerami na tyzden na prazdniny ku nam...

majka212
14. júl 2009

ahojte!

Tak hcg stuplo na 4573 🙂 Dufam, ze to bude stacit a v piatok na utz uz dr. nieco uvidi...

Zelam Vam pekny den 😎

adapa
14. júl 2009

majka212 -Gratulujem!Krásne hcg.Určite už aj doktor bude vidieť malú bublinku.

zuzi1211- Ja mám toho za sebou neúrekom..O dieťa sme sa pokúšali 10 rokov.Za tých 10rokov som prešla 5 centrami.Na Kramároch to lekár so mnou ukončil,že nikdy nebudem mať dieťa.Tak sme išli na Budovateľskú v BA,kde mi robili 7x IUI,ale neúspešne.Potom som skúsila Brno-IVF,no nevyšlo.Tak mi kamoška poradila Zochovú,kde som po 9 rokoch zostala po IUI tehotná,ale v 6.tt som mala MA.Poslali ma na vyšetronie štítnej žľazy a tu bol problém,nepracuje tak ako má.Takže užívam L-Thyroxin.Vzhľadom na vek mi doktorka odporúčala IVF.Tak sme to o pol roka skúsili -neúspešne a Zochova sa rušila.Tak som išla s doktorkou do Iscaru.Tu mi robila druhé IVF a ostala som tehotná.Dcérka má už 3 roky.V novembri 2008 som bola na 3 IVF.Mala som len jeden folikul,ktorý praskol ešte pred odberom.Tak mi spravili IUI.Zostala som tehotná,ale znova MA v 9 tt.Doktorka ma poslala na vyšetrenia a potvrdila sa mi inzulínová rezistencia a aj trombofília.Terz užívam Metforgammu,anopirín,kyselinu listovú a femobion.A v septembri sa pokúsime znovu o sestričku alebo bračeka.Dúfam,če hormony dobre zaberú a budeme úspešní.Za tie roky som už odskúšala asi všetky možné hormonálne lieky a injekcie.Len treba vydržať a veriť,že sa to určite podarí.Len keby nám tie roky tak rýchlo nepribúdali 🙂 .Kam máš ísť na hematológiu?Ja som bola na Antolskej.Bola som veľmi spokojná.

scarlette
14. júl 2009

jeeej Majka gratulujem 🙂

majka212
14. júl 2009

dakujem scarlette 🙂 len vcera este nebolo na utz nic vidno... len malicky obal... aj to dr. povedala, ze este nemoze vylucit mimomater... 😒 tak som zvedava na piatok.. znova utz...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre