ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

anielik
21. sep 2006

ahoj wewerka,
s liekmi by som ti rada pomohla, no uz som ich posunula dalej ☹
A neboj vyjde to aj tebe. Ja som vobec neverila, ze by to mohlo byt uspesne. Ani sestricke ked som jej volala 😲 , spytala som si ci si nerobi srandu 😀

mayka
autor
21. sep 2006

To som netusila ze aj IUI je tak drahe. ☹
Ale co uz ked treba tak treba. A preco si sa rozhodla pre ISCARE?

V praci uz vedia, ze si tehulka? Urcite to musi byt uzasny pocit byt tehu... 😉

Inak super vam to vyslo myslim aj obdobie porodu. nakjlepsie je vraj rodit na jar pretoze uz mozes ist s babom na dlhsie prechadzky kvoli pocasiu.

Inak to IUI myslim samotny zakrok si v pohode zvladla? Nebolelo to?

wewerka
21. sep 2006

Keby si cistou nahodou vedela - alebo hocikto z vas ostatnych - kde by sa dali zohnat, dajte mi pls echo. Ked sa v polovici oktobra dozviem, o ktore presne ide, tak by som sa znovu ozvala, pripadne vyuzijem vase rady 😎 ... dik. Vsetky ste SUPER 😀

mayka
autor
21. sep 2006

Ahoj Wewerka, 😉
super ze si sem zavitala. Aspon si mozme vymienat skusenosti. Ja idem v pondelok k MUDr. aby mi dal hormoniky na vyvolanie ovulacie, tento mesiac to asi skusim len s nimi a ak to nevyjde tak pojdem do ISCARE na IUI.
Aky mate problemik, wewerka?

mayka
autor
21. sep 2006

Wewerka,
to ti je celkom dobry napad zohnat lieky aj takto od dievcat ktore vsetky neminuli a uz ich nepotrebuju. 😉

Mozno zalozim novu diskusiu v ktorej nazve bude jasne o co ide a skor sda niekto ozve. Urcite to pomoze viacerim snazilkam... Drzim palceky aby si zohnala ake potrebujes a hlavne aby sa to podarilo.... maj sa

wewerka
21. sep 2006

Zo zaciatku to vyzeralo, ze mam nepriechodne vajcovody. Kedze som navstevovala asi triroky ILS (Institut lekarskej sexuologie) a tam mi robili vselijake mozne aj nemozne testy, liecili ma (aj muza) na chlamidie. Na laparoskopiu som sa pytala aj sama, ale MUDr. ma tam nechcel este poslat, ze vyskusa este nieco ine - bola to insem. samozrejme bez hormonalnej injekcie 😔 Takze pokus neuspesny. Potom sa prislo na to, ze vsak muzovi klesa s.gram a tak zacali liecit jeho. Cpali ho vselijakym Q30 koenzimom, ... aj tak to nezabralo ☹ Nakoniec sme sa rozhodli ist do Iscare sami, lebo sme stale neboli spokojni a uz mame sladkych "30" za sebou. Takze som uz nechcela nijaku insem. a dala som sa rovno na IVF. Tazko povedat, v kom je problem, ale podla testov v ISC. to vyzera, ze v mojom chlapovi. Ale vzdy je tam sanca 1:3 milionom... 😵

mayka
autor
21. sep 2006

A jejeje,

tiez ste uzili lekarov az az. ☹

Mozme si vymienat skusenosti s IScarom. Budem velmi rada. Ja chodim k MUDr. Marsikovi do Prosanusu ale uz som bola u neho na vysetreniach aj v IScare.
Zatial som s nim velmi spokojna lebo viwem ze je to velmi dobry odbornik aj ked si ma pokazde nepúameta lebo ma horzne vela pacientiek. Ale chapem to lebo keby si nas mal vsetky pametat... 😀 Aj tak sa vacsinou pozera tam dole, hihi

PS: Uz som zalozila tu diskusiu na lieky.

wewerka
21. sep 2006

dik Mayka,
idem tam hodit nejaky prispevok ... snad - dufam - sa niektora chyti ... 😉

anielik
22. sep 2006

Ahojte,

Mayka, ja som sa nerozhodla, manzel hladal na nete a nasiel ich a kedze najprv sa snazil zistit ci nie je problem v nom tak tam bol prvy 🙂 ja som sa len pridala a ostali sme tam 🙂
V praci to este nevedia, len sefova, a uz si nasla za mna aj nahradu 😢 ale to je dobre aspon sa potom nebudem stresovat. 😀

ano jar je pekna,len dufam ze to nebude v aprili, velmi by som chcela potesit babku na meninky v marci 🙂

Mna nebolel ziaden zo zakrokov, je to ako gynekolog. vysetrenie, vobec nic necitis. Akurat pri IVF odbere vajicok ta uspia 😉 (mna nemohli zobudit 😀 )

harry
22. sep 2006

Ahoj mayka,

ja som osobne bola v ISCARE a vyšlo mi to na 1 pokus. Som v 17 tt a som spokojná aj keď mi zaviedli 2 embrijá a ujalo sa iba jedno. Ale aspoň jedno. Ja som bola u MUDr. Ďurechovej, ktorá je skvelá odborníčka. Bola som s ňou nadmieru spokojná. A to s celkovým prístupom. Ja osobne odporúčam, ísť do ISCARU. Aj zdravotné sestry sú super. Je to úplne iný prístup ako v klasickej nemocnici a nikto nepozerá na teba, že nevieš otehotnieť a nikto nepozerá na teba ako na menejcennú. Oni sú tam na to aby ti pomohli. Ja som čakať nechcela a po všetkých vyšetreniach,keď sme museli aj niečo popreliečovať, sme po 6 mesicoch išli na umelé a po 2 týždňoch sme sa dozvedeli skvelú správu. Stojí to za to, ver mi, zažila som to! Ak nechceš čakať, tak choď a neboj sa, nič zlé ti robiť nebudú.

sikulka
22. sep 2006

ahojte dievcata 🙂
sice som teraz dala prispevok do sanat. helios a budem sa mozno opakovat,ale co us so mnou... 😀
anielik a harry ,zo srdca blahozelam... 🙂 prajem vam obom aby ste to bez preblemov dotiahli do uspesneho konca a onedlho sa tesili z vasho zdraveho dietatka. 😉
aj vy obe ste zacali so stimulaciou v 2.den mz cyklu?ako som citala v teme heliosu,baby hovorili ze tam sa zacina este v 23.den predchadzajucek mc.
ja som v iscare bola dnes a uz sme zacali so stimulovanim,kedze je 2.den mz a pichli mi merional.Mate skusenosti s tymto liekom alebo inymi?
este mi volaco predpisali ale recept som nechala v lekarni ,idem ho poobede vybrat-myslim ze to bolo nieco na c.?
vdaka baby za odpovede.majte sa krasne a opatrujte sa.
😉

mayka
autor
22. sep 2006

Ahojte dievcata,

Harry to je super, ze Vam to vyslo na prvy krat. A tesi ma aj to ze si v ISCARE bola spokojna. Ja som tiez pre nich rozhodnuta pretoze s nimi spolupracuje aj moj lekar MUDr. Maršik a som s nim spokojna.

SIkulka,
a naco je ten merional? Tiez na stimulaciu vajecnikov? Len nechapem preco sa picha uz 2 den cyklu. 😕 A to sa picha len v ten druhy den, alebo aj v ine dni?

Ja idem v stredu lekarovi pre hormoniky asi pre clostylbegyt este neviem . Ponukal mi aj nejake drahe za cca 5000 Sk, ale tento mesiac to este risknem s clostakom pretoze v oktobri chceme ist do Egypta. Tak ked sa vratime tak to skusim s tymi drahsimi liekmi ale to uz pojdem aj na IUI do ISCARE.

sikulka
25. sep 2006

anielik,
aky si mala stimulacny protokol,ak sa smiem opytat?
Kedy si zacala s Cetrotide?
Ja mam 4. den liecby a som stale len na Merionale. 😉
Vdaka za odpoved.
Prajem prijemne uzivanie tehotenstva.
A a propo Tebe vlozili jedno emryjko? 🙂

wewerka
25. sep 2006

Ahojte babulky - snazilky 😀
tie z vas, ktore to este nemate uspesne "za sebou" som nascanovala nejake clanky z cerstvo vyjdenych casopisov. Je to z Bajecnej zeny na tento tyzden a z Maminy 08/2006. Na mojom WEB albume su tieto clanky ulozene, tak si mozete precitat, co nas caka a neminie ... 🙄 Su tam opisy priamo z Iscare - dokonca MUDr., ktora je tam odfotena - k nej chodim ... 😅 Dufam, ze sa to bude dat dobre citat ...

lia
25. sep 2006

ahojte,
mate niekto skusenosti aj s centrom Gynfiv??
moj lekar spolupracuje s tymto centrom a posiela mam tam.

sikulka
25. sep 2006

Wewerka ja tie casopisy mam poctivo zakupene. 🙂
Lia na Gynfiv som pocula tiez dobre odporucania,ja mam zatial skusenost s ISCARE.
Moznoze ,ak zalozis novu temu Gynfiv,baby sa prihlasia,ale asi vela nas tu "takychto" nechodi,lebo sa tu uz dlho neukazal ani v teme Umele oplodneni. ☹

lia
25. sep 2006

sikulka skoda ☹ ,ja som prave prisla od gyndosa a mam tolko otazok??
este som z tych skratiek a nazvov jelen,povedal mi,ze mi umelo vyvolaju ovu a zavedu spermie,ale najprv musim mat este dve vysetrenia,lebo v hormonalnom mi vyslo s vajecnikmi nejaka blbost/teda dufam/ a este buduci tyzden zisti,ci vobec ovulujem.
ty si uz bola na niecom takom alebo sa chystas??
skoda,ze sa neda nazov temy prepisat 😒

sikulka
25. sep 2006

Lia, ja som tiez novacik,ale mozme si navzajom byt "naporudzi" 😀 Ak nieco viem,odpisem.

Ja idem na IVF a Tebe asi zrejme navrhol IUI,ze?
Vo stvrtok som zacala s mz cyklom a v piatok mi zahajil liecbu -stimulaciu vajecnikov(to aby dozrelo viac folikov pocas j mz cyklu)na to mi pichaju Merional.
Je to moja prva skusenost,takze ako postupne budem chodit kazdy den do centra budem Ti prinasat news.Zajtra ma caka tiez ranna injekcia,pichaju mi ju v centre,V stredu idem na UZV/aj dnes som sice bola,kedze mam preliecenu stitnu zlazu chce ma mat lekar pod kontrolou/ a podla velkosti narastenych folikov mi rozhodnu ci podar Cetrotide- je to injekcia ktora napomaha aby sa vajicka neuvolnovali-teda aspon dufam,ze je to tak. Stimulacia trva cca 10-11 dni.32-34 hod. pres odberom vajicok mi podaku Pregnyl na vyvolanie ovulacie a potom sa bude cakat ci vajicka spolu so spermijami sa oplodnia.Myslim,ze na 4. den po oplodneni sa vkladaju do maternice. 😉
Je to pre mna hrozne dlhy proces a hlavne to cakanie!co uz 😀
A u Vas je to ako?Zrejme mas prolaktin hormon nie v norme,ked pises ze nieco s vajecnikmi,ale to neviem fakt.
KLudne pis,ak nieco budem vediet,odpisem.PA. 🙂 😉

lia
25. sep 2006

booze,ty vsetky tie nazvy ovladas ako keby si bola lekarova dcera 😵
a preco najprv nechces skusit to co my??zevraj to nie je az tak komplikovane

sikulka
25. sep 2006

lia 😀 ked si precitas na nete zopar diskusii uvidis aky som ja laik pri inych holkach,ktore toho vedia niekolko nasobne viac 😀
ivf-pretoze je to najvhodnejsi variant v nasom pripade a ine metody by to zrejme zbytocne predlzovali a neviedli by k nicomu. 😎

lia
25. sep 2006

ahhhaaa,chapem,no my skusime najprv lahsiu variantu,kedze to nie je u nas az tak komplikovane,ale este neviem,ci nepojdem na laparoskopiu,kedze sa mu nezda vyska toho hormonu.
zopakujeme hormonalny profil a budeme mudrejsi.
v com mas ty problem/okrem stitnej zlazy/ a v com manzel??

sikulka
25. sep 2006

ja nemam nic zle 😀 ,lebo st.zlaza je uz preliecena a rok neberem lieky.
drahy ma blby spg. ☹
a tvoj manzelik je o.k.?

lia
25. sep 2006

ma to na krajicku,tak uvidime ake bude mat teraz vysledky.
tak to je super a manzel ma moc zle vysledky??

adkag
25. sep 2006

ahojte babenky, ja sice zatial nad IVF neuvazujem,ale tiez mame nejake problemy,teda ani tak nie moj drahy ako ja. mam anovulacne cykly a ked som par cyklov stimulovala,aj som dobre reagovala,ale zatial nic. a teraz mi lekar zistil cystu,tak cakame,co bude,ci sama zmizne alebo budem musiet isat na laparoskopiu a potom mozno IUI alebo tak,neviem ani sama,lekar vzdy povie len najblizsi postup a nic viac,tak uvidim.
inak ako to beru vasi drahi? lebo moj by bol asi este nestastnejsi,ako som ja a to teda ja som poriadne, viem si dobre poplakat,ked ma to chyti.

lia
25. sep 2006

to su chlapi adkag,moj na stastie len pocuva,co nas dalej caka,uz nema ani on nervy na toto cakanie,takze je rad,ked si troska pomozeme.

anielik
26. sep 2006

Ahojte,

ja uz chodim opat do prace ☹ tak sa ozyvam az teraz.

sikulka,
ja som 2-10ty den brala merional a potom, 6-10ty cetrotide do brucha a posledny 10ty den aj pregnyl.
My sme mali 3 embyjka a 2 mi vlozili (zevraj viac nedavaju) tretie nam zamrazili 🙂
Mne vyjicka odobrali v pondelok a v stredu mi vkladali spat embryjka, lebo sme nechceli predlzenu kultivaciu (mozes si povedat, ci ju chces alebo ee ale stoji 18tis.)
Drzkam Vam vsetkym palceky. My sme sa s manzelikom podporovali navzajom. Mne sa tvoria vajicka len raz za 3 mesiace a on nemal uplne super sp. ☹

Ale kedze stastie sa vzdy musi na niekoho usmiat, nebojte sa a pevne nervy !
K.

sikulka
2. okt 2006

ahojte babulky,uz to dnes pisem pre istotu do 3.temy ale predsa:
chcem sa aj Vas opytat kolko hod. po odbere vajicok pri IVF ste zacali brat lieky a ake?
Vdaka. 😉
Mna odber caka zajtra drzte palce. 🙂

pipka
3. okt 2006

Ahoj lia, tusim ty si sa pytala na Gynfiv? Ja tam chodim uz rok a zatial som velmi spokojna.Doteraz v podstate len bezne vysetrenia, akurat som mala mierne zvyseny prolaktin, tak beriem minimalnu davku Parlodelu.Kedze uz sku same rok a stale nic, tak na buduci tyzden zaciname dalsie vysetrenia.Uz tam bol aj muz na spermiograme, a ten je uplne o.k.Tak uvidime.Potom ti dam opat vediet.

anielik
3. okt 2006

Ahoj Sikulka,

v nemocnici ti pichnu tusim pregnyl ak si ho brala...alebo nieco podobne (dones si so sebou inekcie, ktore mas). Utrogestan som si prvy dala vecer.

Velmi drzkam palce, nech ti to vyjde 🙂 a potom sup sup do mamuliek

k.

sikulka
4. okt 2006

dievcata,som po odbere vajicok.
Ako som pisala v inej teme, mala som 11 vajicok, no len 7 z nich bolo zrelych,tie oplodnili,no oplodnilo sa len 2.Takze teraz mame 2 embryjka a zatra ideme na transfer.Povodne sme chceli predlzenu luktovaciu,no nemaju z coho urobit selekciu,kedze su 2.
Vsetci-mysli lekarov a ostatni personal boli naozaj velmi prijemnia vychadzaju naozaj cloveku v ustrety.Geneticka bola s nami vyse hodiny,rozoberali sme pre a proti predlzenej kultivacii a predimplan. genetiku.
Emryologovia vzdy ked zavolam,vedia automaticky o koho ide,cize maju skutocny zaujem,aby to vyslo kazdemu kto to podstupil.
Baby drkaje mi palceky na zajtrajsi trasfer nasich 2 embryjok.Pa. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre