ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jaja1118
16. aug 2009

Ahojte kocky.

tak zatial pocitam s nedelou 23.aj ja.
dufam,ze sa nas stretne viac 🙂

v kazdom pripade sa uz eraz tesim..........

pekny den.....

insolka
16. aug 2009

Ahojte no všetky tu tehulkujete a ja idem na ruhy raz skusit tento mesiac ,no neviem prečo mam take obavy 😒 😒 😉 😉

bubina1
16. aug 2009

insolka...si myslim, že je to normálne, že mas obavy, ved ides skusit ešte raz to, čo sa už raz nepodarilo a nechces prežiť tie iste pocity sklamania ako prvý krát....
...určite ti budeme všetky držať palce.... hlavne nepodlahni obavam...ak nejaké sú je to normálne, len sa nenechaj nimi ovládnut....

sofina
17. aug 2009

Dakujem vsetkym za gratulacie 😀 😀 😀 😀 ,chcela by som vas este nieco spitat,mala uz niekto zvas troska spinenie pocas tehu? a kolko dny.

bubina1
17. aug 2009

sofi.... ty si bola počas stimulky doma alebo si chodila do roboty?

zuzi1211
17. aug 2009

Ahojte ,

mib hematologicka mi urobila aj testy na stitnu zlazu - mam ich zvysene ale nie tak aby sa liecili a vraj vplyvali na otehotnenie. Som bezradna. Smejem sa na tom a aj placem. Pockam kym sa doki vrati z dovolenky pojdem za nim a zistim ci existuje este nieco co by sme mohli si dat vysetrit a ak ani potom nic tak si asi neviem ako ale zacnem zvykat na to ze my nie sme vyvoleny, aby sme boli rodicmi...

szilvia31
17. aug 2009

ahoj Zuzi,hlavne sa ukludni.Ja som mala take iste vysledky z hematologie a ked som si mesiac pred ivf povedala,ze sa uz nebudeme snazit iba si uzijeme milovanie a nestresovala,ci sa nam podari,vtedy sa podarilo a spontanne.Viem ,ze je to tazke ,no skus to vypustit z hlavy a iba si uzivaj,nesnaz sa priliz naschval sa to nepodari,zakon schvalnosti.Uvolni sa bud sexi a tes sa na chvile stravene z drahym.Drzim vam palce aby sa vam to podarilo ako nam.Este som zabudla,u nas bol problem aj zly spermiogram,dr Petrova ked uvidela vysledky tak nam povedala,ze to pojde len ivf. 🙂

takitak
17. aug 2009

zuzi1211- hlavu hore, neznášam síce všetky tie hlúpe tt reči že treba zabudnúť a blablabla ... nám snažilkám - aspoň mne to neskutočne dvíha tlak a fakt by niekedy baby mohli držať pusinku ... ale netreba to vzdávať ... niekomu to trvá dlhšie niekomu kratšie ... 😀 je to o nervy ale nevzdávaj to ... ja som práve zistila že po 4x umelom nie som tt ... je mi do plaču ale ešte tak 100x to skúsim a potom si adoptujem dieťa niektorej tt ktorá ho dostala a nechcela ... 😀

mib
17. aug 2009

takitak, dufam ze si nemyslela szilviu, pretoze zuzka a verim tomu ze aj ja sme presne tie pripady, o ktorych pise. my mame tiez zly spermiogram a aj ked nam nikto nepovedal, ze sa to prirodzenou cestou nepodari, odporucali nam, aby sme sa na to nespoliehali. vsetky ostatne vysetrenia mame zatial v poriadku, vajicka dozrievaju krasne, ukazkovo sa delia a po transfere to proste nevyjde. najhorsie je, ze nieje co riesit - nie je problem ... nie je liecba. ale viem ako sa citis, ked ludia, ktori absolutne netusia o com sami hovoria, radia, ako mas vsetko to snazenie pustit z hlavy, ist na dovolenku a nechat veciam volny priebeh. joooj, keby bolo moje otehotnenie zavisle od dovolenky, tak mame deti plny dom. 😀 😀 😀 ... ale mas pravdu s tym, ze sa netreba vzdavat a treba bojovat o vlastne stastie. 😉

zuzi, myslim si, ze ak nenajdu ziaden problem, tak je to skutocne iba o psychike a case. je sice mozne, ze takto sa to moze vliect aj niekolko dalsich rokov, ale moze to prist aj o par tyzdnov. 😉 ja budem verit v tu druhu alternativu. este neviem, ako dopadnu nase vysledky, ale mam velky citak, ze bude vsetko v poriadku a okrem toho, ze si doma pestujeme lenivcov, nie je co riesit. no co ... nakupime profertil a budeme bojovat dalej. ... joooj, a moj drahy bojuje velmi rad. 😀

sofina
17. aug 2009

bubina1 chodila som do prace a ked som mela ET odvtedy som na PN.preco?

szilvia31
17. aug 2009

ahojte kocky
viem ze to je deprimujuce ked nejaka tt radi,viem ako vam je zazila som to na vlastnej kozi,no pomohlo mi povzbudenie inych a silno som verila tomu ze sa to podari a stalo sa,aj ked mam zdravotne problemy,pri kazdej poradni sa bojim,ze ma dr posle do nemocnice,no verim ze vsetko zvladneme a budeme zdravy 🙂
drzim vam palce
dnes som videla v dunajskej luznej bociana.mate kockovy cukor v okne aby vas nasiel? 🙂 ja mam este stale dva 😀

szilvia31
17. aug 2009

mib aj snubenec bral profertil a zacal zdravsie zit 😉

bubina1
17. aug 2009

sofi....len tak som sa pýtala....ja rozmyslam, že zostanem doma aj počas stimulky, neviem si celkom predstavit dodržiavat pitný režim u mna v robote.... a behat na záchod.... 🙂

mib
17. aug 2009

szilvi, ked som v koncoch, vybavim si teba a poviem si, ze ked sa to podarilo vam, musi sa to predsa podarit aj nam. 😉 kockovy cukor v okne nemam, ale kupim a urcite ho tam dam. 🙂

majka212
17. aug 2009

ahojte dievcata!

vcera som mala hrozny vecer ☹ zacala som krvacat, tak som bezala do nemocky.. straaaaaaaaasne ma to vystrasilo.. ☹ nastastie podla utz je vsetko OK, dr. mi nevedel vysvetlit, co mohlo byt pricinou. Ale kazdopadne musim lezat. V nemocke som nezostala, som pod prisnym dohladom rodicov doma 🙂
takze od bud. tyz. kazdopadne nastupujem na PN...

mib v praci to uz vedia... uz hladaju niekoho, kto ma zastupi...

prajem vam pekny vecer!

zuzi1211
18. aug 2009

Ahojte dievcata,

ja viem, ze to nemam vzdavat, ale mozno je to ten sposob ako to tehotenstvo docielit 🙂 . Dovolenka? Nehrozi ☹ . Pred mesiacom som bola povysena v praci a tak musim makat. Je to sice v pohode no som na oddeleni o ktorom som predtym vedela akurat to ze je. Ale nevadi, ucim sa celkom rychlo 😝 . Mozno sa musim viac sustredit na pracu vypustit z hlavy predstavu velkej rodiny a deti a mozno potom. Len horsie je ze ked sa stretnem so sestrami ktore maju krasne stebotave deticky sa sice tesim s nimi, no domov odchadzam s depkou preco ja take nemam. No ale som rada ze som na tom takto ja a nie moje sestry, mam ich velmi rada a nepriala by som toto cakanie ani najhorsiemu nepriatelovi. Pocula som ze pan Boh nadely kazdemu len tolko kolko zvladne. Tak si povedzme ze sme aspon v niecom tie vyvolene 🙂 .
Mib raz sa nam to snad obom podari.
Szilvi ty si fakt priklad toho ze sa netreba vzdat svojho sna. Ak by som nepotratila bola by som teraz tiez tak ako ty v 27 - 28 tt. Pamatam ako sme si tu zvestovali tie uzasne spravy. Davaj na seba pozor nech to vydrzis bez problemov do konca. Veď už len 1/3 a je to tu 🙂 .
Pekny den

zuzi1211
18. aug 2009

Takitak,

presne viem o com hovoris a neskutocne ma vytaca Kolko mas rokov? len tolko, jaj ved ty sa nemas kam ponahlat ved ty si este mlada, ty mas na deti cas. Uzivaj si este. Alebo co sa trapis ved to pride. Viem ze to nemyslia zle ale nevedia ako zle sa to pocuva. Nechcem aby ma niekto lutoval ale najlepsie bude ak radsej zostane ticho ako ma povedat blbost. Ja viem ze kto nezazil nepochopi a ze nechce nam ublizit ale velmi to boli....
Takitak je mi luto ze ani vam sa nedari. ale verme si. Szilvia to zvladla je nam prikladom, vzorom, zvladla to, tak podme do toho aj my.
Budem drzat palce nech sa vam to coskoro podari.
pa

sofina
18. aug 2009

ahoj majka212 tak isto som bola aj ja podla dr.je vsetko ok zajtra este idem na utz. aj ja musim lezat.krvacas este?

bubina1
19. aug 2009

ahoj baby....
včera mi prišla schvalená žiadost z poisťovne.... a tam, že podmienkou schvalenia je mat negativne vysledky na chlamýdie a ja vobec neviem, či som vobec mala urobene kultivácie na chlamýdie ☹ a este mam hranične výsledky na boreliozu ale nie na akútnu ale tie druhé na možny kontakt s boreliozou a este neviem ani výsledok, či mam preliečený zápal pošvy.... dr. je na dovolenke do 2.sept (aj moj gyn, aj v car)... tak budem mat čo robiť do 15. sept... kym sa všetky tieto zaležitosti vyjasnia...15 - teho by som už mala mat 1DC...tak by som chcela začat aj so stimulkou...dufam, že sa to nepototo.... pekný den všetkým

majka a sofi.......len sa pekne šetrite....

zuzi...niekto počuva, že mas este čas, niekto, že už by ste to mali riešit, lebo ved mas už dost rokov a bla bla....je to určite nepríjemné...
každý je najzranitelnejší na najcitlivejšom mieste...a naše najcitlivejšie miesto je otázka materstva.....ma tiež vedia nahnevat zbytočné otázky a lutostivé pohlady....ale to, že ma to hneva je moj problém, pretože na to citlivo reagujem.....ostatní cudzí ludia nevedia, že vobec nejaký problém maš a že sa nedarí a všetkým sa zdá ohromne prirodzené, že ak sa niekto vydáva a žení tak chce okamžite zakladať rodinu.... kým sme s manželom neboli zobratí tak ich dieta nezaujímalo, max. sa vždy spýtali, kedy bude už svadba....ked už bola svadba...tak je otázka kedy bude dieťa...a ked bude aj dieťa...tak bude otázka a plánujete aj dalšie a kedy bude dalsie.....
prežívanie tých otázok je o nás, nie o tých ludoch, čo sa ich pýtaju.....ale musím priznať, že aj ja ich prežívam dost citlivo....a vedia ma vyviesť z rovnováhy....
takitak...no a to ako sa netreba sustredit na plodenie detí je už vrchol všetkeho...už len tým, že chodis na všeljiaké vyšetrenia, beries možno nejaké lieky, sledujes ovulaciu, a otázky iných ludí, ti nedaju zabudnut na to, že chces otehotniet.... a ak sa aj tvariš, že už mi je to jedno..bude ako bude....je len maska pre naše podvedomie...malo ktorej sa podarí stotožniť sa stým" bude ako bude "..... ved už len po samotnom sexe naskočí vnutorná otázka..."tentokrát sa to podarilo?" neviem ako ste s tým ostatné, ale mne sa vyslovene odosobniť a nesustrediť nedarí a hlavne nie pred IVF.... možno sa nesustredím teraz, na to, či sa to podarí prirodzene, ale sustredím a riešim otázku, či sa to podarí na prvý krát po IVF.... (ale zase nepredsatavujte si nejaké obrovské zatažovanie sa touto otázkou, ale predsa určitý červík je) a podla mna klame kto povie, že jemu to bolo jedno a že to vobec neriešil či sa podarí alebo nepodarí....max. sa len snažil to neriešiť....ved predsa len určité očakavania existuju a k tomu sa formuju aj myslienky

jaja1118
19. aug 2009

Ahojte kocky.

Bubina-to vysetrenie na chlamydie sme riesili na minulom stretku a dospeli sme k zaveru,ze nam ho zrejme aj robili,ale ked bolo neg.tak nas ani neinformovali-vies v care to uz beru ako samozrejmost a kym je vsetko ok,tak asi nepovazuju za potrebne Ti hlasit vsetky vysledky.....
ja som napr.ani jednu moju schvalenu zmluvu z poitovne ani nevidela-poslali mi ju do caru a dr.oznamila,ze ideme do stimulky.....
skus si v nedelu spravit cas a mozno Ti budeme vediet odpovedat aj na viac otazok 🙂

flock ako 3D?- my ideme dnes---moooc sa tesim a som zvedava.....mm este malu nevidel tak to bude o to viac 🙂

pekny den vsetkym kockam

bubina1
19. aug 2009

jaja...aj mna to napadlo...len mi to nejde nejak dokopy....moj gynekolog mi určite nerobil kultivácie na chlamýdie, kultivácie mi dal robit bez nich, pretože mi povedal, že mi to neprepláca poisťovna....ale, že ak pojdeme do centra a bude to potrebné tak nie je problém akurat, že si zaplatím nejakých 1500 korun...v centre mi robila kultivácie doky, kvoli tomu, že som mala pozitívny výsledok na baktérie ktoré mi sposobovali zápal, čo som vedela z predchádzajúceho vysledku, ale asi si to chcela preverit aj sama...a neviem či teda robili aj tie na chlamýdie...kebyže sa v car neozvem, že mam pozit vysledok z predchadzajucej kontrolnej kultivácie tak by mi v car ani ster nerobili.... tak z tohto dovodu netuším, či mam chlamýdie spravené alebo nemam.... žeby u jedného poistovna nepreplácala a u ineho ano...to sa mi zase nezdá...

jaja1118
19. aug 2009

ja som poistena vo vseobecnej a fakt netusim,ci si poistovna ziadala aj nejake vysledky vysetreni......
a ked ti mam pravdu povedat,tak tiez neviem,ci mi tie chlamydie robili.....

bubina1
19. aug 2009

🙂 ja som v dovere...cakala som na žiadost skoro 6 týždnov... ☹ len nechapem ani to, ako možu klast za podmienku negat chlamýdie ak ich ani nepreplácaju...asi preto....ale ako dobre chapem...chlamýdia je svina a je určite dobré ak sa človek pred UO dá na ne vyšetriť....

kaciatko81
19. aug 2009

ahojte, asi si ma uz nepamatate... pisala som len par krat... zatial nic nove, cakame na nejake vysledky a dufame, ze budu do konca augusta-tam mi konci hak (mam ju kvoli regulacii vajecnikov-pco), a ze stihneme v septembri este iui.
inak k tym vysetreniam... nam vseobecna odmietla spravit vysetrenie na pohlavne choroby 😕 , ze mne to ma dat spravit gyn a manzel si ma doniest potvrdenie, ze mu to poistovna preplati a potom mu to da urobit... chlamydie mi, myslim, robili a v pohode, nic som neplatila.

majka212
19. aug 2009

sofina ako dopadol utz? ja uz nekrvacam, no vzdy, ked idem na WC, tak tam idem so strachom 😒 ci sa zasa nieco nedeje...ja idem k dr. az 31.8. na utz, ktory ma zistit, ci nam nahodou nehrozi Downov syndrom, takze az potom budem vidiet drobca znova... ale v nemocke mi povedali, ze sa to obcas stava, a ze ani pricinu casto nezistia. Tak len dufam, ze sa to uz nezopakuje. Aj tebe drzim siiiiilno palce, nech je vsetko OK!!!!

flock
19. aug 2009

bubina - najjednoduchsie riesenie - zavolaj do car sestrickam, oni sa pozru do tvojej karty a povedia ti, ci ich mas alebo nie. negativne chlamydie su podmienkou pre podstupenie ivf, ak by si ich mala pozitivne, musia preliecit teba aj muza (neboj, existuje aj 3dnova liecba), inak by ivf nemalo zmysel. bez tohto vysetrenia by ta doki nemala ani zacat stimulovat. ako pise jaja - ak by si v nedelu prisla na stretko - vsetko si povieme, tazko sa to takto popisuje. Odkial si?

jaja - ja som bola s 3d v hlohovci velmi spokojna, dufam, ze aj ty budes. v nedelu si povieme a ukazeme 🙂 🙂 🙂

bubina1
19. aug 2009

ako...aj ked nerobili chlamýdie ok, nech ich urobia, len by som rada zacala so stimulkou v septembri a určite by som nechcela, len kvoli tomu zase cakat, že sa na niečo zabudlo a nestihlo.... ja s chlamýdiami až tak nerátam, lebo sme boli preliečený na ureaplazmu a je to tá ista liečba ako na chlamýdie....ale čert nikdy nespí....

mib
19. aug 2009

bubina, tak ako pise flock, bez toho, aby si mala vsetko v poriadku by nemali zacat ani so stimulaciou. ale zda sa mi ako blbost, ze by ti mali robit vysetrenie pred schvalenim ziadosti. ved ta preliecia a kym schvalia ziadost, tak mozes mat opat nejaky problem. mne vzdy robili vsetky vysetrenia pred tym, ako som mala zacat stimulku - aspon tak si to pamatam. ale ako pisu kocky ... zavolaj do car, popros sestricky aby ti pozreli do karty, alebo rovno zbehni za doki. ak to vysetrenie nemas, hned ti ho spravi. 😉 odkial vies, ze podmienkou je negativne vysetrenie na chlamydie?

babule, o kolkej dame to stretko? ja by som bola za neskorsiu popoludnajsiu hodinu ... mozno o tretej - stvrtej. ale ak by ste sa chceli stretnut skor, tak sa pripojim hned ako to bude mozne.

sofina
19. aug 2009

ahoj majka212 ,vsetko dopalo dobre HCG mam 6800 🙂 🙂 🙂 na utz. uz videli, a vsetko je OK 🙂 🙂 🙂

sofina
19. aug 2009

majka212 drzim ti aj ja aby ti dopadlo vsetko dobre a mysli iba na dobre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre