ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kajticko
29. aug 2009

Ahojte kočky,
dnes som sa dozvedela o tejto stránke. mám problém už 6 rokov otehotnieť. Do teraz som to neriešila s lekármi. Až od januára 2009 teraz som po laparoskopii a mala by som ísť na umelé k dr. Maršíkovy.Mám zrasty na vaječníkoch. Napíšte mi prosím ako to prebieha ked máte skúsenosti.ďakujem 🙂

jaja1118
29. aug 2009

Ahoj kajticko.
skus si precitat par stranok dozadu-urcite sa dozvies,co potrebujes.....
ak nie,tak sa kludne pytaj.....

kajticko
29. aug 2009

ahoj jaja práve sa tu snažím trošku zorientovať. máš to tiež za sebou??

kajticko
29. aug 2009

chcela by som vedieť aký je dr. Maršík.? A hlavne ako prebieha umelé oplodnenie. mám z toho trošku strach.

flock
30. aug 2009

ahoj lucinka,

presne ako pise mib - v profile som nevidela, ze mas chlapceka a tak som sa az do konca bala ako to dopadne. Dakujem ti, ze si sa s nami podelila o skusenost, za par mesiacov ma caka porod prave s doktorom Marsikom, ktory je tiez mojim gynekologom, odkedy chodim do iscare. Tiez budem mat chlapceka, tak dufam, ze to dopadne rovnako dobre ako u teba 🙂 🙂 🙂 Este raz dakujem za tvoj prispevok 🙂

flock
30. aug 2009

ahojte babulky,

prisla som vas na chvilu pozriet 🙂 uz mame za sebou upravy garazi, mm spravil policovy sytem do pivnice (nikdy nic take nerobil, natrapili sa, ale je to dobre), vymalovana obyvacka s kuchynou a chodby na lososovo. Dnes maju chalani volno, ja zbalim veci zo spalne a z izbicky a zajtra pokracujeme. Snad do konca mojej dovolenky (v stredu idem do prace) budeme mat bytik vymalovany 🙂

kajticko - ako pise jaja - pozri par stranok dozadu, je tam dost informacii o ivf, aj o dr. marsikovi. strach z toho mat nemusis, ja som tiez na zaciatku mala, ale uplne zbytocne. ak budes chciet nieco konkretne, kludne sa pytaj. 🙂

jaja, mib, sylvia, szilvia, scarlette, zuzka... ostatne babulky peknu nedelu 🙂 🙂 🙂

kajticko
30. aug 2009

ďakujem flock, už som si toho prečítala dosť. Trošku sa dostávam do obrazu. Ešte sa chcem spýtať: pri každom umelom oplodneni je rizikové tehotenstvo?? alebo to záleži od lekára??

szilvia31
30. aug 2009

ahojte kocky
prave som dovarila tak som vas prisla precitat 😉
lucinka ako pisu baby tiez som mala zovrete srdiecko cely cas citania,nakoniec mi aj slzicka usla 🙂
flock citam ze sa tiez nenudis 🙂 my sme to mame za sebou pred 2tyzdnami sme spravili inventuru v pivnici,policky a pokracovali malovanim,skladanim velkej skrine a chystanim hniezdecka pre nase vytuzene babatko 🙂

szilvia31
30. aug 2009

vytesujem sa z malych veciciek ktore pomaly skreckujeme 😀
citam ,ze stretko bolo uzasne,skoda ze som nemohla 😢 boli sme na vikendovej oslave 60tin na zahori bolo super az na pocasie
prajem vam krasny vikend

jaja1118
30. aug 2009

Ahojte kocky.
tiez Vas idem trosku mrknut....

kajticko-nemusis mat vobec rizikove-hlavne sa pozitivne nalad,aby bolo aspon nejake 🙂

szilvi-tak snad nabuduce....zatial sme sa s kockami dohodli,ze tento krat skusime zoznamit aj muzikov na Pezinskom vinobrani...

dufame ze sa niektore pridate.....

pekny vecer.......

szilvia31
30. aug 2009

jaja1118 to je super napad,prave dnes som sa rozpravala s kamoskou(krstnou) 🙂 ,ze pojdeme na vinobranie aj s chlapmi,len nevieme kedy to bude.Dajte vediet stretneme sa tam 🙂 super
pekny vecer vsetkym

zuzi1211
31. aug 2009

Baby super nápad s tým vinobraním. To stretko by už mohlo konečne vyjsť aj mne. Na vinobranie chodíme pravidelne aj keď neviem ako bude môj drahí robiť. Či s ním alebo bez neho snáď sa mi už konečne podarí s vami stretnúť.

Pekný dník

majka212
31. aug 2009

Ahojte!

Ako sa vam dari?
Ja som dnes bola na NT vysetreni... sla som tam s malou dusickou, no bolo to super 🙂 babo ma 6,5 cm, podozrenie na Down. synd. je podla utz vylucene, a chudatko male malo stikutku... 😀 len ho tak natriasalo...

Zelam vam pekny slmieckovy den 😉

flock
31. aug 2009

ahojte babulky,

tak pre upresnenie - pezinske vinobranie bude 18. - 20. septembra 2009, tesim sa na vas 🙂

majka - super, babo pekne rastie a pomaly ti konci prvy trimester 🙂

szilvia - som rada, ze si sa ozvala, chybala si nam 🙂 nas este caka malovanie spalne a buducej detskej. tiez pomaly davam dokopy veci pre maleho, vela som toho nakupila v tescu v akciach, nieco od jednej znamej, dnes som nabehla do lidla - mali akciu na detske veci a uz hned rano dochodkyne skoro vsetko detske vybrakovali 😀

szilvia31
31. aug 2009

ahoj flock dufam,ze sa konecne stretnem s vami,neviem ako robi drahy,no nejak to zariadim (nedovoli mi soferovat 😠 )
tiez mam vecicky z tesca,maju dobre ceny aj vyber je dobry,aj dnes sme boli 😅 este pojdem na vedsi nakup do gyoru a uz nebudem kupovat mozno 🙂

mib
31. aug 2009

Ahojte kocky, ja mam termin vinobrania uz zapisany v kalendari. S mojim drahym som si tiez nie ista ... on nema rad davy ludi, preto nezvykneme chodit na podobne masove akcie. Ale snad ho do vtedy spracujem. 😉

cukotka
2. sep 2009

Ahoj, potrebovala by som poradiť ohľadne umelého oplodnenia. Dnes nám po niekoľkých rokoch snaženia lekár oznámil, že jediná cesta k dieťaťu vedie len cez umelé oplodnenie. Sme dohodnutí na konzultáciu do ISCARU. Môžte mi prosím dať nejaké info, čo nás všetko čaká? Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede.

mib
2. sep 2009

Ahoj cukotka, vitaj v klube.

Vsetko je to velmi individualne. Na konzultacii sa dozviete ake su moznosti a ake vysetrenia by ste mali absolvovat. Tvojmu drahemu budu pravdepodobne robit sermiogram. Treba sa popytat na vsetko, co vas zaujima. Ked budete mat zakladne informacie, mozeme ti poradit s konkretnym vysetrenim alebo zakrokom. Ku ktoremu lekarovi ste objednani?

cukotka
3. sep 2009

Ahoj mib, ďakujem za privítanie. Boli sme objednaní na stredu k doktorke Tazberíkovej, ale dnes sme to museli zmeniť na štvrtok a tak nás dali k doktorke Ďurechovej . Tú nám aj doporučil jeden známy. No ako som pochopila vyjadrenie dvoch gynekológov tak jediná možnosť v našom prípade je IVF.

mib
4. sep 2009

Ahoj cuketka, neviem aka je dr. tazberikova, ale mozem ti povedat aka je dr. durechova, pretoze k nej chodim. 🙂 je velmi mila a ustretova. vobec pri nej nemas pocit, ze ju zdrzujes alebo obtazujes zbytocnymi otazkami. spravi vam uvodne vysetrenia a navrhne dalsi postup. pokial nie je ina alternativa ako ivf a vase vysetrenia budu v poriadku, vypise vam ziadost do poistovne a po jej schvaleni sa zacina stimulka. je ale mozne, ze budete potrebovat nejake doplnkove vysetrenia. uvidis, co ti vlastne navrhne. 😉

cukotka
4. sep 2009

Ďakujem mib🙂 tak sa teším na tú pani doktorku, už odratávam dni 🙂 . Ty tam chodíš už dlho?

krista23
4. sep 2009

Ahojte! Aj mi sme chodili do Iscaru k dr. Durechovej. Nám sa to podarilo na tretí krát. Prvý krát sme mali ICSI (manžel ma zly spermiogram), potom KET a na tretí krát tiež KET a dnes už máme doma krásnu osemmesačnu dcerku.

mib
4. sep 2009

Cukotka, zo mna si priklad neber, my sme uz v Iscare 2 roky. ☹ Museli sme absolvovat zopar vysetreni, ktore nas zdrzali. Manzelovi najprv nasli zapal, potom mne myom. Obe komplikacie nas stali takmer rok zdrzania. Momentalne nam robia vsetky mozne testy - genetiku, hematologiu, imuno ... Co existuje, to nam snad spravia. 😖 Uz sme absolvovali 2 x IVF a 1 x KET. Ale je tu aj zopar kociek, ktorym sa to podarilo na prvy krat. Treba mysliet pozitivne a zbytocne sa nestresovat. To je fajn, ze sa tesis ... ved na konci by malo byt to, na co sa najviac tesite. 😉

Krista, vdaka za prispevok. Kazdy pribeh ktory sa konci sladkym drobcekom spinkajucim doma v postielke je uzasnym povzbudenim.

mirka.m
6. sep 2009

ahojte babulky,
doktorku durechovu mozem len a len chvalit. ja som k nej chodila aj pocas celeho tehotenstva a aj v nemocke kde som lezala vyse mesiaca mi dobre padla podpora z jej strany. ma krasny pristup a kazde babatko povazuje aj za svoje. je to krasny pocit, viete ze to tym porodom z jej strany nekonci. vzdy sa spyta na drobcov, ked som u nej na kontrole.

vsetkym snazilkam drzim paste aby sa vam splnilo po com najviac tuzite. 😉

mirdasek
6. sep 2009

Ahoj holky, jsem tu dnes úplně nová.....mám jen malinký dotaz.....po dvou neúspěšných inseminacích mi lékařka hned ,,vnutila,, IVF? Myslíte, že není jiná možnost za pomocí Iscaeru? Jakou máte zkušenost? Děkuji za odpoveď....

bubina1
7. sep 2009

mirdasek....nám napríklad insemináciu ani len neodporučili....hned IVF.... ak dobre viem pri inseminácii sú nižšie šance na otehotnenie ako pri IVF...tak ti to navrhli asi aj preto....

bubina1
7. sep 2009

baby ... mam otázku.. aku platnost ma predoperačné vyšetrenie 2 týždne alebo mesiac?

mib
7. sep 2009

Bubina, ma platnost mesiac. Ja som dokonca mala vysetrenie stare nejakych 6-8 tyzdnov. Bola som na hysteroskopii, na ktoru mi robili interne a doki dohodla s anesteziologom, ze netreba robit nove. Vsetky hodnoty som mala v poriadku, takze nebol problem. Ale treba si to odkomunikovat individualne. ... podstatne je aj to, ze interne ma odhalit pripadny problem, takze to netreba podcenit. Uz sa pripravujes?

mib
7. sep 2009

babulky, dnes nam prisli vysledky z imunologie. pozitivne je, ze sme sa posunuli dalej, negativne ze ich neviem precitat. 😠 drahy ma podla nich iba miernu asthenozoospermiu, co je vyhodnotene ako mierne znizena plodnosnot ... tot pozitivna sprava. negativna sprava hovori o stredne pozitivnom naleze na IgM (to este neviem co znamena) a mam odporuceny anopyrin a prednison. mate s nimi niektora skusenost? viem ze anopyrin sa berie pri poruche zrazanlivosti krvy. ja idem zatial studovat a ked budem mat viac info, ozvem sa. 😉

jaja1118
7. sep 2009

ahojte.......
mib-myslim na teba 🙂
nastuduj nieco pozitivne.....
pekny vecer.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre