ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

insolka
24. okt 2009

no ja dufam že mne už nič nenajdu a ket bude moct byt co najrychlejsie a dopedne dobre 😉

majka21
24. okt 2009

Inslolka, prajem ti to z celého srdiečka.
Dúfam, že ani u mňa niečo komplikovaného nenájdu. Moja dokina ma presviedčala, že u mňa nevidí žiaden problém, prečo by som nemohla otehotnieť, manžela poslala na spermiogram a tam sme sa dozvedeli, že má diagnózu azoospermia a poslali nás do iscare. Dovtedy sme vedeli len to, že buď alebo, preto mu pred 9 rokmi, keď mal operáciu, jednou cestou pre istotu urobili aj TESE. Dúfam, že všetko dobre dopadne a o rok o takomto čase budeme šťastnými rodičmi. A
A to prajem aj vám!!! 🙂 🙂 😉

insolka
24. okt 2009

.hm tak dakujem nam ziež hovorili že nebude problem ale nechapem prečo to neostalo a odišlo to .som strasne zvedava čo povie Dr.ked som po transfere od nej odchadzala tak mi povedala že ked sa to teraz nepodary tak už nevie a podarilo sa .. ☹ aj ked nie uplne podla nasich predstav .Ale s mužom sa utešujeme že radsej teraz ako potom zistit že je to chore alebo o to prist v pokročilom, stadiu 😒 😒

majka21
24. okt 2009

Tak to hej. Hm. Nesmúť, bude dobre. Držím ti palčeky. Pa-pa. Odchádzam domov z práce.
Pozdravujem aj ostatné snažilky, tehulky aj maminky. 😉

insolka
24. okt 2009

....Nesmutim už je to zamnou treba isť dalej a radsej sa neobzerat dozadu .Pa pa a držím palce

konfi
26. okt 2009

prosím Vás nepozná niekto dr.Jána Vodičku robí umelé oplodnenie v Piešťanoch má tam CAR prosímdajte vedieť díky

kajticko
26. okt 2009

ahojte baby. chcem sa opýtať ja stále čakam na poisťovňu verím,že do týždna to už bude konečne. aký je potom postup hned mám volať svijmu lekárovi?, kazál aby som sa k nemu objednála všetko budeem riešiť iba s ním. ?? pýtam sa preto ,lebo byby v iných centrách maju koordinátorku aj u nás to tak je?,

insolka
26. okt 2009

Ahoj kajticko ked budes mať žiadosť schvalenu tak volaš lekarovi a objednas sa k nemu 😉

kajticko
26. okt 2009

super dakujem on rieši tabletky že u nás?, lebo baby v heliose majú neaku koordinátorku tak už som bola celá pomýlena

insolka
26. okt 2009

..nie tu nieje koordinatorka všetko riešiš s lekarom tak držím palce 😉

kajticko
26. okt 2009

super ďakujem pekný deň

mib
26. okt 2009

ahojte kocky,

tak dnes picham prvu injekciu fraxiparinu. neviem preco, ale za danych okolnosti sa na to normalne tesim. snad by to vsetko teraz uz dobre dopadlo. 🙂 🙂 🙂

flock, ako ste postupili s liecenim? dufam ze antibiotika zaberaju a tvoj stav sa zlepsuje. ako sa ma drobec? 🙂
jaja, szilvia, co robia vase kocky? este chvilku musia posluchat a hajuskat v brusku. 🙂

insolka, vy ste si davali robit aj nejake doplnujuce vysetrenia? ... imuno, genetika, hematologia ...?

zdravim vsetky nove kocky, ktore sa v poslednej dobe pripojili. drzim palce. 😉

majka21
26. okt 2009

Zdravím vás všetky a držím palčeky. 🙂
My sme dnes boli na prvej konzultácii a ešte dva dni musíme počkať, aby sme vedeli ako ďalej. ☹
Manžel má u nich desať vzoriek s TESE, z ktorých jednu treba obetovať a rozmraziť v akom stave sú tie spermie, lebo sú už dlho zmrazené, 9 rokov a tak dlho zmrazenými spermiami ešte nepracovali. To bude asi v stredu a keď nám povedia výsledok, máme volať dr. Ak sú nepoužitelné, zostáva nám len IVF darcovskou, ale dúfam, že všetko dobre dopadne.

insolka
26. okt 2009

mib zatial nie ...uvidime čo mi povie teraz doki.
majka držím vam obom palce strasne moc 😉

mib
27. okt 2009

inoslka, mozno by stalo za to sa na tie vysetrenia popytat. zakladne geneticke vysetrenia (karotyp) hradi poistovna, rovnako aj hemato a ak chcete imuno, tak odporucaju Prahu alebo Brno, kde si to samozrejme zaplatis sama. ked som sa dozvedela o tychto vysetreniach, bola som uz po dvoch neuspesnych IVF a jednom KET. bez tychto vysetreni by bol pre nas kazdy dalsi pokus zbytocny. ☹

insolka
27. okt 2009

Aha no skoda že nam o tom nepovedia viac v care kto nema PC tak ani nema tušenie čo všetko je nutne 😠 😠 .no som zvedava aj tak ....

mirm
27. okt 2009

ahojte, nas dnes poslali na genetiku a to len na ziadosti sa pracuje

mib
27. okt 2009

insolka, ja som bola tiez rozcarovana, ked som zistila, ze sme tie vysetrenia mohli mat uz davno hotove. ved ak by sa nic nezistilo, aspon by sme vylucili niektore z moznych pricin. ☹ ☹ doki nam to odporucila az po druhom neuspesnom ivf.

insolka
27. okt 2009

ved biznis je biznis keď sa nepodarí aspoň peniažky sa sypu 😠

insolka
27. okt 2009

.no ja som zvedava v piatok čo mi povedia naozaj som straaasne zvedava

mirm
27. okt 2009

tak co sa tyka peniazkov mate uplnu pravdu. my ked sme tam boli, tak k ziadosti je potrebne pripojit aj spermiogram. Mali sme dva a to z 24.9 a 22.10 co je teraz. Lenze nebol z iscaru, takze manzel musi ist este raz. to je jedina chyba.

insolka
27. okt 2009

..ano to viem aj manžel tak musel absolvovať aj ked sme im doniesli sva vysledky svoje

mib
27. okt 2009

kocky, spermiogram si vsade chcu spravit sami. netusim preco. my sme toto absolvovali na troch roznych miestach. pritom sme mali vzdy vysledky so sebou. 😖 v kazdom pripade ... co sa tyka platenia, ja nemam s iscare zle skusenosti. prave naopak. posledne som icsi, transfer aj mrazenie platila az po pol roku. proste nejako nebola prilezitost. ... ale nikto ma nenahanal. 🙂

flock
29. okt 2009

ahojte,

mib - tak uz si sa pomaly pohla vpred, zacala si s pichanim, to je fajn 🙂

vcera som dobrala posledne antibiotika, bola som na kontrole, citim sa lepsie, ale este trosku kaslem. chudak maly, ked zakaslem, tak sa mi cely pupok dviha, musi to tam s nim dobre triast.
buduci tyzden mame poradnu, tak dufam, ze je vsetko ok.
mm je tiez chory, nastastie uznal, ze to treba vylezat. ale on ma virozu, tiez je na antibiotikach, a tak som vo "vyhnanstve" v obyvacke, snad sa rychlo vyzdravieme ☹

bubina1
29. okt 2009

☹ ahoj flock...nie si sama vo vyhnanstve v obyvačke...aj ja som sa tam dostala...manžeovi tiež začala nejaká viroza tak som sa odstahovala zo spalne.... najhorsie je, že som sa jej asi nevyhla ani ja...lebo som sa dnes rano zobudila s velkou mandlou.... tak mam teraz obyvy...predsa sme v 6 týždni..... mna asi porazí......

bubina1
29. okt 2009

práve som si nakrájala cibulu taku väčšiu....pomiesala s 3 lyžicami medu...neviem v akom pomere sa maju miešat.... ako sa to ma uživat....? kolko krát za den, ako to skladovat, možem to nechat vonku...ko dlho, kedy ma m urobit čerstvé...robila som to 1.krát

kaciatko81
29. okt 2009

ahojte, bubina drz sa! ta cibula, ja poznam nakrajanu cibulu zasypanu krystalovy cukrom, spravi sa tam taky sirup... ked som bola mala som si toho odoberala vzdy ked som isla okolo 😀 a cerstve sa robilo, ked uz tam nebolo nic-teda len cibula bez sirupu. my este zvykneme robit mlieko s cesnakom-nechaj prevarit cesnak v mlieku, ked trosku vychladne daj si tam med, ak znesies, tak kusok masla na vrch (ja to s tym maslom nevypijem)

mib
29. okt 2009

ahojte kocky,

uz su chori tusim vsetci, ktorych poznam. moj mm je chori uz od minuleho tyzdna a mna uz tiez boli hrdlo. dufam, ze ma to obide. chora teraz nepotrebujem byt. ale to asi ziadna z nas. ☹ ☹ ☹ ja to zatial vyhanam cajikmi s citronom a medom. to vzdy zazenie virus v zacinajucom stadiu. 🙂

... inak, pichanie som zvladla bez problemov. vzdy mi zostane trosku zacervenale miesto v okoli vpichu, ale to je asi normalne. v piatok buduci tyzden idem na utz, tak uvidime ako sa veci maju. potom bude zavisiet uz iba od toho, ako sa drobci budu vyvijat.

bubina1
29. okt 2009

mne sa uz aj cajik mína....ale davam si lyzicku medu rano....a ten sirup z tej cibule a medu nie je zly.., len dufam, že bumbulke neuškodí... 🙂

insolka
29. okt 2009

Ahoj bubina ako bolo u dokiny?si teraz choručka?aj na mna niečo lezie Zdravym všetky kočky
😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre