ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mirm
29. okt 2009

ahojte, ja som si dnes bola odniest do poistovne ziadost 🙂 🙂

insolka
29. okt 2009

prečo si si bola sama zaniesť žiadosť?

mirm
29. okt 2009

spytala som sa kedy to budu posielat a povedali ze mozno zajtra a mozno v pondelok, ale ked chcem tak si to mozem sama odniest. Kedze som mala dnes dovcu tak som sa len previezla autom a tym padom posudkova lekarka to mala uz dnes na stole 🙂 druha otazka je, ze ako dlho to bude trvat kym to schvalia...

insolka
29. okt 2009

noo to je fakt .A v akej poistovni si?

mirm
29. okt 2009

apollo

mirm
29. okt 2009

v utorok som telefonovala s posudkovou lekarkou a informovala som sa ako to je so ziadostami, povedala ze to spracovava ako stiha, ale mam si zavolat na ekonomicke ci mam vsetko ok. co mam. 🙂 takze necham sa prekvapit ako dlho to bude trvat 🙂 ale aj keby to trvalo mesiac, tak nevadi.

insolka
29. okt 2009

aha a kolko ti povedali že to bude ttrvať?

mirm
29. okt 2009

povedala ze to spracovava podla toho kolko dojde a ako stiha. ale keby som nemala vsetko na ekonomockom ok tak by to musela vratit a tym padom sa to natiahne.
ale bola tam veeeelmi prijemna doktorka

insolka
29. okt 2009

..ja som takto nebola a myslim že oni kolkokrat aj ked vydia čo ide sa nam robiť tak kolkokrat sucitia s nami aj v socialke som to dost pocitila ešte mi povedala že my drži palce 🙂

gerdusha
30. okt 2009

ahojte dievcata, chcem sa spytat, ze ked sa objednam do ISCARE, ci si mozem vybrat lekara alebo ma oni automaticky k nejakemu pridelia. Ak si mozem vybrat /o com pochybujem/, ktoreho doporucujete?

Za kazdu reakciu dakujem

mirm
30. okt 2009

mozes si vybrat, aspon mna sa pytala komu chcem ist. Ja mam velmi dobre skusenosti s Dr. Hruzikom. 🙂 Robi v utorok a vo stvrtok.

insolka
30. okt 2009

Ahojte no buduci mesiac začínam s pripravou na KET. 😀
gerdusha možeš si vybrat ja mam Dr.Petrovu a som snou velmi spokojna robi pondelok,utorok,,piatok 😉

dyba
30. okt 2009

ahojte kočky. už niekoľko dní si čítam vašu stránku a myslím, že sem patrím už aj ja ☹
insolka, je fajn, že ideš na KET už bud. mesiac. Budeš sa nejako špeci pripravovať? Myslím tým nejaké čaje, cviky, vitamíny ....
Ja mám ísť na KET v decembri ale psych. sa necítim. Po 2 missed, 4 rokoch snažilkovania a neúspešnom IVF to nemôžem rozchodiť. doky v care nikdy neriešil, či nevytváram protilátky proti embryu alebo spermiám. Pritom viem, že v heliose už robia aj protilátky proti embryu-ako jediný na Slovensku a aj postkoitálny test- či neodstránime spermijky už v šuške.
V novom care v piešťanoch už majú postkoitalny test ako normálnu ponuku. Stojí 8 eur.
Insolka, tebe tvoja dokina niečo take nenavrhla? Moj doky nič.
Ahojte

insolka
30. okt 2009

Ahoj dyba No ten Ket bude asi tiež až v decembri ked ms mam dostat až v polovici novembra.Dnes som sa rozprávala s dr.a sme sa dohodli že skusime takto ešte KET a ked nič tak pri dalšiom IVF spravime viac vysetreni.Ja sa snažilkujem 12r.Doležite je aby si ty tomu verila a mala chut bojovať.prajem Ti vela šťastia 😉

bubina1
30. okt 2009

ahojte...vitam nové baby v klube....
insolka...to je super, že už aj sa budes pripravovat na KET...
všetkým vam držím palce...
ja sa kurírujem ....celkom ma už viroza skolila...hadam to už zajtra bude lepšie...

insolka
30. okt 2009

Bubi a kde mas tt?HM? 😉 Drežím palce aby ste to s drobčekom zvladli

bubina1
30. okt 2009

insolka...ako mysliš, že kde mam tt?
aha...asi v profile myslíš....som si povedala, že to zmenim, ked uvidim srdiečko 🙂

mib
31. okt 2009

ahojte kocky,

zvlast pozdravujem nove holky.

dyba, co sa tyka testov na protilatky, tak iscare ich nerobi. my sme s mm boli kvoli tymto testom v Prahe, kde ti spravia kompletny imunologicky profil. pokial viem, tak tieto testy ti v plnom rozsahu nespravia nikde na Slovensku. my sme sa rozhodli pre Prahu preto, ze ma po takom case zacina rozculovat, ked sa dozviem ake testy este existuju a my sme ich nerobili. 😠

gerdusha, vybrat si mozes, pokial prijima nove pacientky. s dr. hruzikom som sa tiez osobne stretla - je skvely. ale tu maju kocky roznych lekarov a zvycajne maju velmi pozitivne ohlasy. ak ti povieme ktory je dobry, nemusi sediet tebe. ja mam dr. durechovu. je absolutne fantasticka a ordinuje kazdy den okrem utorka. tiez mozem iba odporucit. 😉

mib
31. okt 2009

jaaaj kocky, neviem co robim zle, ale co pichnuta injekcia, to modrinka. ☹ nie ze by mi to nejako prudko vadilo, ale kedze picham kazdy den a v pripade tehotenstva budem pichat 9 mesiacov .... 😖 viete niektora poradit, cim to moze byt?

jaja, flock, blizi sa nase stretko 🙂 hovorili sme o sobote 7.11. chcem sa ale spytat, ci by vam pripadne (... ak by bol problem so sobotou) vyhovovala aj nedela.

vsetky vas moc pozdravujem. tiez soplim a kycham o stosest. ☹

mirm
31. okt 2009

dobre ranko
mib preco si budes pichat az 9 mesiacov? ked som videla tie injekcie, tak si neviem predstavit ze si ich budem sama pichat, takze aj ked modrinka ale klobuk dole 🙂

scarlette
31. okt 2009

mib a co si pichas? fraxiparin na krv?
jeeeej bude stretko? skoda ze som ani jedno nestihla...

mirm ak budes mat injekcie co sa daju pichat do bruska tak to je lepsie ako do svalu, to si len pri pupku chytis "slaninku" urobis kopcek a pichnes, neboli to 🙂 aspon mne viac vyhovoval tento typ injekcii 🙂

jaja1118
31. okt 2009

Ahojte kocky.

vitam vsetky nove bojovnicky...
tesim sa ze vidim aj scarlet.....
mib casto na teba myslim....nedela je tiez ok...uz sa tesim...
flock,szilvinka,-aj ostatne tehulky pozdravujem vas
peknu sobotu 🙂

dyba
31. okt 2009

ahojte.
mib, aj Ti v Prahe zistili nejaké protilátky? Tiež ma štve, že mi dokinovia stále tvrdia ,že sme ok. Tak asi celkom nie.
Jediné mám urobenú genetiku. Tá je ok. Ja som už vyskúšala liečiteťov, Jonáša, zábaly, čaje a nič.Muž má spg ok.
Ozaj, čo si picháš a prečo? Dik
Pozdravuj všetky 🙂

dyba
31. okt 2009

To malo byť, že pozdravujem všetky holky. 😀
Nie že ich máš pozdravovať Ty. Som sa pomýlila 😀

mib
31. okt 2009

ahojte, picham Fraxiparin, na krv resp. proti tvorbe zrazenin. zistili mi geneticku predispoziciu, tak aby sa nieco neskomplikovalo, musim pichat uz od zaciatku stimulky. samotne pichnutie je v pohode, bolo treba prekonat iba ten prvy vpich. vobec to neboli, ale napriek tomu sa mi spravi modrinka. a netusim preco. 😠

scarlette, to je super ze si zavitala. stretko bude buduci vikend. myslis ze je nejaka moznost sa s tebou stretnut? moooooc by si nas potesila. 🙂

kocky, plati to aj pre ostatne. ak mate chut sa stretnut a pokecat, tak sa pridajte. stretko bude u mna - adresu dodam do IP.

mib
31. okt 2009

dyba, zistili mi vysoke hodnoty imunoglobulinu M. to znamena, ze moje telo produkuje priliz vela protilatok. preto mi nasadili okamzite prednison, ktory tlmi tvorbu IgM a teraz ked uz mam za sebou 6 tyzdnov liecby, pripravujem sa na KET. a verim verim verim, ze to tentokrat uz vyjde. 😉

scarlette
31. okt 2009

mib j om fraxiparin pichala 3mesiace, najprv i ho pichali v nemocnici a potom ja samamesiac doma, chvala bohu si ho uz nemusim davat, posledne som si uz davala s odporom z ihly...
a stretko urcite nie, nemozem nechat muza s drobcami sameho 🙂

dyba
1. nov 2009

ahojte. Mib držím palce na KETko. Vidím, že robíš pre to maximum. Musí to vyyyyyjsť. 😵
Imuno ti odporučil doky? Alebo vlastná iniciatíva?
Kedy ideš na Ket? Ja by som mala ísť v decembri. Ale o tom imuno silno rozmýšľam.Hoci doky , že rýchlo, rýchlo Ket. keď som bola 1x v care som im tak nekonečne dôverovala, nehľadala som žiadne infošky na nete. Absolútne nič. myslela som, že v care najskôr vylúčia všetky možnosti, prečo nemáme mimi.
Vraj aj štítna žľaza by sa mala skontrolovať. a ešte som čítala niečo o homocysteíne.
Scarlette, tebe vyšlo 2. IVF. Ako som pochopila. A že potrebuješ fraxiparin ti zistili v care?
Sondujem,kde sa dá. 😀 😀 😀

derylka
1. nov 2009

ahojte ... chcem sa pýtať... ked ste išli na genetiku - či genetickú konzultáciu.. ked ste začínali. robili Vám aj nejaké vyšetrenia tam?.. ide mi vlastne o to že či sa tam objednať kedykoľvek - teda ktorýkoľvek pondelok - či nieje mrcha prekážkou... alebo sa tam len kecá... 😖

dyba
1. nov 2009

Na genetike sme boli na Americkom námestí v Blave. Tam sa najprv kecá. Doky zisťuje, či mate v rodine nejaké choroby, či mal niekto v rodine problém otehotnieť, či boli v rodine nejaké potraty. No ohromny rozhovor. No odkiaľ to mam vedieť. Určite sa pri rodinnych stretnutiach nehovorí o tom kto kedy potratil a tak a vypytovať sa svokry alebo niekoho . No rozhovor o ničom. Potom berú krv tebe a mužovi. O niekoľko týždňov ti pride vysledok. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre