ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

majka21
3. nov 2009

Ano, bubina, vyberá sa to na základe profilu, vlastne dokina ti určí podľa výšky, váhy, farby vlasov a očí, vzdelania a pod. aby sa čo najviac podobalo budúcemu oteckovi a podpisuje sa nejaké čestné prehlásenie, že manžel to dieťa prijíma za právoplatné. Viac zatial neviem nič. To sa bude riešiŤ asi až na ďalšej konzultácii, keď už bude potvrdená žiadosť, tak netrpezlivo čakám, čo sa bude ďalej diať. Každopádne by som sa tešila, keby boli manželove mrazené spermijky použitelné.

insolka
3. nov 2009

majka21 a to ti držím palce nech ti vydrdobre dopadne strasne moc 😉

mib
3. nov 2009

zojec ... 😉 ... velmi prijemne pocut, ze sa vam dari. nevolnosti prejdu a o par mesiacov uz bude iba radost. 🙂 drzte sa.

bubina, drzim palce na najblizsiu kontrolu. uvidis, ze babatku ten virus neublizil. 😉

majka, je super ze ste sa rozhodli ist touto cestou. a dokonca si myslim, ze ked sa drobcek narodi, uz nebude "... akoby to bolo jeho vlastne". ved aj bude. 😉 a potom ... nikomu predsa nemusite vysvetlovat, ze ste pouzili darcovske spermie. tak sa s tym nemusi trapit ani on/ona.

flock, jaja .... tak je to vsetko v poriadku. plati sobota 7.11.2009 tak, ako sme boli dohodnute. cas necham na vas, navrhnite. ja som doma cely den. 🙂

scarlette, neprides aj s chlapcami? my by sme sa naozaj postarali. 😉

kocky, co vy ostatne? nechcete sa pridat na stretko?

scarlette
4. nov 2009

ahojte,
Mib zial nepridem, zatial nam lekarka odporucala eliminovat kontakt s ludmi kvoli imunite...vsak mali bytdrobci este v brusku, ked troska podrastu tak potom 🙂

zojec
4. nov 2009

dobre ranko,
bubi, ano na kontorle som bola v iscare, a chodim tam teraz este stale pravidelne kvoli OHSS, ktory uz je chvalabohu na ustupe, ale doktorka ma chce stale este sledovat, za co som jej vdacna.. 🙂 mala som velmi zle vysledky krvi, ale dufam ze v pondelok na kontrole to uz bude lepsie.. a inak myslim si, ze by to tak malo byt, ze ked zena otehotnie, a vsjo je ok, tak ju normalne daju do opatery svojho lekara, s tym, ze ked sa babatko narodi tak sa care o tom informuje.. tak som to aspon niekde citala..
scarlette asi vie lepsie.. ona uz to ma za sebou.. 🙂

majka, u nas som ja na vine ze nemozeme otehotniet normalnou cestou, ale keby to bol mm, tak aj ja by som sla na darcovske.. minule sme tu temu trosku rozoberali s priatelmi, a vela chlapov bolo z toho v pomykove.. nevedeli ci by to naozaj tak chceli.. vies ta ich jesitnost.. 🙂 ale keby k tomu naozaj doslo, asi by to bolo ine.. no mam priatelov, ktori nemozu mat babatko, pretoze on ma nulove spermie, a su v procese adopcie.. ale taha sa to naozaj dlho..

bubina1
4. nov 2009

zojec...a tebe sa daloo vidiet srdiecko kedy? nam sa nedalo este v 5tt+6 tak dufam, že koncom 6tt sa už bude dat vidiet... zle vysledky krvi si mala kvoli OHSS?

zojec
4. nov 2009

no mne bolo srdiecko vidiet koncom 6. tyzdna, a v 7mom uz krasne bilo.. 🙂 ano zle vysledky boli kvoli OHSS, k tomu sa pridruzil nejaky zapal.. takze nic moc.. ale uz sa citim podstatne lepsie, tak verim ze uz to bude ok.. inak som sa aj ja rozhodla ze uz nepojdem do prace... myslim si, ze doma mi bude lepsie.. aj ked sa s tym este stale neviem nejak psychicky vyrovnat..
ostatne kocky: chodili ste normalne do prace po IVF, alebo ste boli az do porodu doma??

bubina1
4. nov 2009

zojec...niektoré baby chodili aj do roboty...ja by som denne musela cestovat a tak som sa rozhodla, že do roboty nepojdem...aj ja sa s tým musim trocha zmierit...vychutnala som si nic nerobenie doteraz a prave rozmyslam, že co s dalsimi zhruba 7-8 mesiacmi...🙂))))))))este, že idu vianoce...asi napeciem sušienky pre celu rodinu 🙂)))))) zaludok mam na mraky...a uz mi je jasne, že to nebude z toho mojho prežratia sa... snažím sa jest menej viac krát...hned ako zacítim hlad tak mi je zle....

zojec
4. nov 2009

ja ani nemusim citit hlad, proste to pride, ale je pravda ze ked sa najem tak mi je ovela lepsie, len aby sme zas nevyzerali ako tanky o chvilu.. 🙂 ale kazda nevolnost je aj dobrou spravou, ze babatko je ok.. takze vlastne sa z tych nevolnosti mozme aj tesit.. predpokladam ze o 2 - 3 tyzdne to ustupi.. ja si asi tiez budem vypekat na vianoce, a asi sa zacnem venovat nejakym rucnym pracam.. aby ma nesiblo.. :( ale pozitivne je, ze vonku je zima a nejak ma to tam ani nelaka.. chvalabohu...a este ma napadlo teraz, aj ked bude v tvojom tehotenstve vsetko v poriadku, dostanes normalne pnku?? lebo na toto som sa nepytala.. ja som bola pripravena ist do roboty za kazdu cenu... lenze uz som 5ty tyzden doma.. a ktovie este kolko budem musiet byt, uz miesto mna museli najst nahradu :( preto asi ostanem doma..

scarlette
4. nov 2009

bubina skus jest stale, mne to pomahalo ze som stale nieco zobkala 🙂 hlavne jogurty mi sedeli ale ja som mala len kyselinu nic viac...

zojec ja som car neinformovala vsak na co..a ostala som doma uz pred ivf, prvy trimester som prelezala na dporucenie lekarov, druhy som fungovala normalne a zvysok som si odlezala v nemocnici...

zojec
4. nov 2009

scarlette mam pocit ze aj ja nejak tak dopadnem... prvy trimester mam lezat... a potom neviem co bude.. :( preto sa mi zda zbytocne sa hrnut do prace dajme tomu na 2 mesiace, a potom zas doma.. radsej si to doma pekne odtrpim a verim tomu, ze najdem nieco pozitivne co ma bude naplnat aspon z polovice tak ako praca.. nemas nejaky tip?? 🙂

jaja1118
4. nov 2009

Ahojte kocky.

Vsetkym Vam pn-ku mozem len odporucit....som na nej od transferu a vobec sa nenudim....-dobre mi padla hlavne na zaciatku- tehu-nevolnosti trvali skoro do 18tt a aj unava a ospalost sa znasala lepsie doma....

na sobotu sa moc tesim.... mib cca 16-17?

pekny vecer....

scarlette
4. nov 2009

zojec ja som sa venovala vyberu dovolenky 🙂 a ked som potrebovala ist k lekarovi alebo nieco vybavit tak som to spojila s kavickovanim..MM mi nedovolil doma robit nic, max som navarila 😉
a hej strasne vela som spala, vraj bol zo mna hotovy maco 😀 😀 😀

bubina1
4. nov 2009

ja som na pn-ke od začiatku stimulky....mne už začina zašibávat lebo len ležím väčšinou...a kukam telku a visim na nete....tek len z toho mi preskakuje...teraz ked ma už presla viroza tak asi sa pustim do nejakých lahsich činnosti, i ked doobeda sa mi kruti hlava a mam nevolnosti bez grckania... pn-ku mam este na dg neplodnosť...tak mi ju bude musiet asi doky prepísat....a inak baby co boli na umelom vypíšu v pohode, lebo to patri niekde medzi rizikové tehotenstva.... viac ako nevolnosti ma trápia moje emocionálne výpady.... ako niekedy čistý ústav.... a ja by som zobkala tiež v kuse...a tiež sa obavam toho či moc nepriberiem, ked som bez pohybu...asi budem musiet do mojho rozvrhu zahrnut aj nejaké prechadzky..

scarlette
5. nov 2009

bubi ja som pribrala len 10kg, je sice pravda ze om rodila predcasne ale uz teraz mam o kolp a pol menej ako pred tehu 😉

katkaajurko
5. nov 2009

ahojte baby, neviete mi poradit?

co znamena -ze na konci vo vysledkoch zo spermio v iscare je v kolonke nalez "teratoozospermia" ale zhodnotene to bolo ze je to v podstate ok..ale v kolonke zaver je napisana skratka IVF ??? 😨 a pritom je vsetko v norme az na trochu horsiu patologiu....

mib
5. nov 2009

ahojte kocky,

tak zajtra ma caka kontrolne uzv. dufam, ze vsetko je v poriadku a buduci tyzden bude transfer. 🙂

scarlette, mas pravdu. nenapadlo ma, ze chlapci su este v obdobi, ked je im lepsie doma. zvlast v takomto pocasi, ked vsade naokolo zuri chripka. mozeme sa teda predbezne dohodnut na zaciatok marca. to uz bude pekne pocasie a aj jajina kocka a maly flock uz budu dost velky na stretnutie. 😉 co na to hovorite?

jaja, flock, uz sa na vas tesim. dnes som kupila gastany. tesim sa, ze si ich v sobotu upecieme. 🙂

katka, asi prave kvoli tej zlej patologii odporucaju IVF. co presne znamena teratoozospermia sa urcite dozvies, ked si to das do vyhladavaca. ale ci je nevyhnutne IVF, to je vzdy otazne. aj tu na konikovi su kocky, ktore mali zle vysledky spermiogramu a spontanne otehotneli. pri zlej patologii to vsak moze znamenat aj niekolko rokov. ☹ takze je na vas, ci sa s tym chcete potrapit alebo tomu pomozete cez IVF.

... inak kocky, vsimli ste si, ze sa z konika vytratila szilvia? nema uz ona nahodou termin?

mib
5. nov 2009

... teraz som pozerala tu Szilviu a v pase ma 39tt, takze ak spravne pocitam, este ma par tyzdnov cas. 🙂

scarlette
5. nov 2009

mib noooo zaciatok marca je sice daleko ale to uz by slo 🙂 a ty by si uz v tom case mohla byt medzi nami bruskana 😉

katkaajurko
6. nov 2009

mib dakujem..ano nasla som si co to znamena..akurat ze v centre povedali-ze to je len lahka forma a nic o odporucani na umele... len v tom papieri to je...ale MM odchadzal odtial s otazkou-ze ci teda je ok a rada je na mne s vysetreniami..odpoved ANO...tak preto sa divim 😨

zojec
6. nov 2009

ahojte vsetky.. och ked tu tak citam ze ste boli pn od zaciatku stimulky.. a ja ako hlupa behala do roboty.. potom na kontroly, rano o 4tej vstala 2OO km do blavy, a potom spat rovno do prace.. :( aj po ET som sla do prace aj tyzden tam vydrzala... ale potom prisiel OHSS a uz som doma.... 5ty tyzden.. ale fakt je to asi takto lepsie, som v klude, babatko je v klude.. az na to, ze ja uz pribrata som.. pocas OHSS som mala az 7 kg naviac.. ale bola to voda.. este nieco vo mne je.. brucho uz sice trosku spadlo, ale stare nohavice uz nezapnem ziadne.. :( inak pekny piatkovy dnik vam prajem..

bubina1
6. nov 2009

zojec...stare gate uz ani ja nezapnem...mozno jedny moje roztahane rifle...ja som už bola nutena kupit tehot.gate, ktoré mi budu dobre mozno este 2-3 mes...ale aspon su pohodlne...a rada ich nosim....
včera bola uz na Utz zachytena akcia srdiečka a velkost 13mm... viroza este stale pretrvava..mam pocit že trva tažšie sa jej zbavit teraz ako keby som bola netehu...

zojec
6. nov 2009

🙂 to je super ze ste uz taki velki.. 🙂 my sme mali koncom 6tt len 6 mm.. ale dufam ze pekne rastieme ako sa ma... no s tou vyrozou ti nezavidim.. ale urcite je to tak, imunita je oslabena.. vsetko trva ovela dlhsie.. ak bude v pondelok vsetko ok, tak si tie nohavice pojdem kupit aj ja.. 🙂

bubina1
6. nov 2009

zojec...urcite rastiete.... 😅 my sme mali v 5tt+6 len 3,6 mm... 😉

mib
6. nov 2009

ahojte kocky,

tak vam idem zvestovat spravy z dnesnej kontroly. ... zatial nic pozitivne. sliznica ma mat minimalne 8 mm a dnes mala 7 mm. ☹ v ponedelok idem este raz na utz a ked sa to bude rovnake, musime stopnut stimulku. 😖 aaach jaj.

scarlette, ... po tom dnesnom vysetreni budem trosku opatrna s vyjadrenim, ale ... stale verim ze ked sa v marci stretneme, budem uz nakazena tehu virusom. 😉

katka, je to stale iba odporucanie. ked sa spytas doki ci nie je sanca aby ste otehotneli spontanne, urcite ti povie ze je. takze ak nie ste presvedceni o IVF, skuste prednison. je to vyzivovy doplnok ... celkom drahy, ale vzdy lacnejsi ako ivf a vsetko s tym spojene. mal by sa uzivat 3 mesiace (hod do googlu a dozvies sa viac). co neviem je, ci pomoze aj na horsiu patologiu. ale treba pocitat s tym, ze aj po niekolkych mesiacoch nebudes tehu. preto odporucaju ivf ... koniec koncov ... ber to tak, ze iscare z toho zije. 😉

bubina, to je super ze srdiecko je v poriadku. tesim sa s tebou.

jaja, flock, zajtra vas cakam ... bude makovo-visnova strudla. 😝

majka21
7. nov 2009

Bubina, super, teším sa s tebou, že srdiečko je v poriadku a všetko ide tak ako má.
Zojec, my sme sa pre darcovské rozhodli preto, lebo adopcia trvá dlho a neviem či by som bola schopná vychovávaŤ cudzie dieťa a po adopcii môže dôjsť k tomu, že do puberty dieťa vychováš a potom sa pobere hladať si svojich biologických rodičov.
Svoje je predsa len svoje a dúfam, že nám výde.
Insolka a ty si ako dopadla? Tuším, že si na včera bola objednaná.
Mib ďakujem za povzbudenie a mám na to podobný názor ako ty a mám z toho velkú radosť, že manžel je s tým zmierený a on sám mi to navrhol, nemusela som ho ja prehovárať.
Ostatné kočky pozdravujem. 🙂 😉 🙂

majka21
7. nov 2009

Viete mi niekto povedať ako to funguje cez sviatky keď má niekto stimulku? Pretože ak sa poisťovňa neomešká a všetko bude o.k. cca. 22.12 by som mala dostať mrchu a mohlo by sa ísŤ do toho. 🙂

insolka
7. nov 2009

bubi gratulujem k srdiečku teším sa stebou 🙂
majka ja som včera bola len na inekciu ta sa dava 20 den ciklu a mala by som dostať ms a začínam s liekmi .Ako na potvoru na mna dosla niaka vyroza ale bola som u dr.dala mi lieky a už sa citim lepšie aspon sa dam dohromady pokial sa pustim na to 😉

majka21
7. nov 2009

Insolka, rýchlo sa vylieč a potom do toho. Držím ti palčeky moc. 🙂

flock
7. nov 2009

ahojte babulky,

uz som doma a tesim sa na dnesne stretko - mib zavolam ti kedy mam prist.

ostatne babulky - nepridate sa?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre