ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

gerdusha
7. nov 2009

ahojte baby, prikazovali/doporucovali vam lekari v iscare zhodit kila, ak ste moletnejsie?

majka21
7. nov 2009

Prajem vám príjemné stretko. 😉 a ja musím pracovať. Hm. ☹ Aj dnes aj zajtra. Píšem vám z práce.

Ja som tiež moletnejšia, schudnúť mi síce dr. nekázala, ale do papierov napísala "nadváha".

majka21
7. nov 2009

... a čo sa týka tej nadváhy, neteší ma to a teraz príde ešte hormonálna liečba, potom sa už budem kotúlaŤ. 😝 Ale mi je to fuk, len nech sa to podarí.

soni1
7. nov 2009

Ahoj gerdusha, ja mám síce tiež pár kíl navyše, ale dr. mi nič nevravel.
Ty ku komu chodíš? A aj ti to kázali?

Inak baby, ja som mala začať stimulovať, ale mne nejako mrcha mešká, čo mne nikdy nezvykla, stále mi dorazila na 29DC, teraz jw to už štvrtý deň, tak neviem.

majka212
7. nov 2009

ahojte dievcata!

flock, mib, jaja prajem vam prijemne spolocne posedenie 😉

mib drzim ti palce, aby bola sliznica v pondelok taka, ako ma byt, aby ste sa mohli pustit do stimulky!

insolka prajem ti rychle uzdravenie!

zojec, bubina drzkajte sa a prajem vam, nech drobci krasne rastu 😉 Ja som na PN uz od transferu, a ubieha mi to ani neviem ako... ked vsetko dobre dopadne, tak za 4 mesiace uz budem vidiet drobceka realne 🙂 treba este oddychovat, kym sa da... 😉 ked sa drobcek narodi, tak uz to nebude mozne...

majka21, scarlette a ostatne dievcata - zelam vam pekny vikend!

majka212
7. nov 2009

soni1 mozno ti mrcha meska od nervozity, ze ta caka stimulka.... to sa obcas stava...drzim palce, nech ti dorazi cim skor!

soni1
7. nov 2009

ahoj majka212, až teraz som si všimla, že si mala úspešné 1.IVF aj mňa to čaká, ale môj menzes mi nejako mešká, takže neviem začať stimulovať.
Chcem sa opýtať, že k akému dr. chodíš? a či si cítila nejaké príznaky, že môžeš byť tehu?

majka212
7. nov 2009

soni1 ja som chodila k dr. Petrovej.... inak pred stimulkou mi nasadila este aj hormon. antikonc., po ktorej mi mala dojst mrcha do 2 dni od vysadenia, no dosla az po 5tich... takze mi to tiez lietalo... asi z toho stresu...
a ked som uz bola tehu, tak som sa dlho citila ako pred mrchou.. rozdiel bol len v tom, ze uz nedosla 🙂 a prestala mi chutit zubna pasta... ale je to u kazdeho individualne... je mozne, ze stimulku uz ani potrebovat nebudes? 😉 a aky problem ti zistili? mozno si to tu uz niekde pisala, ale nechce sa mi to hladat....

insolka
7. nov 2009

Ahoj majka gerdusha mne teraz až kazala schudnuť dr.povedala že by bolo dobre trošku schudnuť ale fakt tie hormony mi dali viac kil ako bolo treba to som jej aj povedala povedala že to je normalne inak doteraz som to od nej nepočula aj ked som moletka 😀 no cez leto som schudla cca 10kg a teraz som to pekne nabrala naspat ☹ no čo už za mesiac neschdnem tolko ako by som chcela ☹

soni1
7. nov 2009

Ja chodím k doc.Válkymu, mala som cystu tú mi vybrali a teraz by sme mali začať stimulovať. No mrcha mešká a nezvykla, rozmýšľam, či to nebude aj z toho, že mi vybrali cystu, neviem. Ale bola som aj na laparke a po nej mi mrcha tiež prišla presne. Uvidíme.
Aj pociťujem bolesti v podbrušku, ako pred mrchou, potom to prejde a potom zase. Prsia ma vôbec nebolia, takže nemám žiadne tehu príznaky. Nádej si už nerobím... Ale injekcie sú už doma, tak mi nezostáva nič iné len čakať.

insolka
7. nov 2009

soni ja mam vždy pred stimulkou posun aj ked som brala mesiac predtym antikoncepciu aj tak som nedostala na čas myslim že to je tym že sme plne očakavania kedy už začneme a stale nič 😀 to je psychika ved ona raz musi prisť skus sa niečim zabaviť a nemyslieť na to 😉

majka21
7. nov 2009

majka 212, a ty ako? V pohode? Všetko o.k.?

majka212
7. nov 2009

majka21 dakujem za opytanie 🙂 zatial sa celkom drzime... babo je podla ultrazvuku OK... len mi chyba zelezo, tak musim jest lieky, co ja nemam moc rada, tak ale pre babo urobim vsetko 😉 drobcek mi vsak tlaci asi na pecen, tak mi byva dost zle, ani sediet neviem poriadne, bo ma straasne boli pod lopatkou - akoby som tam mala zapichnuty nozik, ale uz si na to zvykam 🙂 ved tie 4 mesiace ujdu ako voda....
a vy teraz cakate na schvalenie ziadosti?

a inak pisali ste o nadvahe v papieroch od dr... ja som to tam mala tiez, a pritom som mala 55kg 😀

majka21
8. nov 2009

To ma teší, že sa máš fajn a držím palce aj naďalej. 🙂
My čakáme na schválenie žiadosti. Už by to mohlo byť tu, a to je ešte len týždeň, čo sa poslala, ak to ešte neleží v iscarku na stole. To by ma nepotešilo, síce aj tak pôjdeme do toho už len v januári, lebo predpokladám, že cez sviatky sa s týmto nezaoberajú. ☹
Už by som to chcela mať za sebou, lebo sa toho celého bojím.

Ja tých kíl mam trocha viac a aj som moletnejšia. Akurát som si povedala, že oddnes obmedzujem chlieb a rohlíky na minimum. 😀 Tolkoto kíl som ešte nikdy nemala a berem euthyrox na štítnu žlazu, sú to hormóny od ktorých sa takisto priberá.

mirm
8. nov 2009

ahojte dievcence 🙂
chcela by som sa spytat. Ako viem tak stimulacia sa zacina druhy den menstruacie a v pripade ak sa nestihne tak sa musi cakat na druhy cyklus?
Cakam na schvalenie ziadosti a tento tyzden by som mala dostat a bojim sa, ze to asi nestiham ☹
Dik za info a pekny vikend 🙂))

flock
8. nov 2009

ahojte babulky,

no o jedenastej som zo stretka este neprisla 🙂 🙂 🙂 ale aj keby sme sa stretli uz rano, neprisla by som domov skor, tolko by sme dokazali kecat 🙂 tak som rada, ze sme to stihli, kym som este ja aj jaja 2 v 1

insolka
8. nov 2009

Ahojte kočky niektorym sa bliži už ten očakavany den strasne vám držím palčeky nech to mate už za sebou 😉 a držíte mimi už v naruči .Ostatnym držím palce aby to dobre dopadlo .
mirm ja som mala už pripraveny protokol takže ked som dostala tak som bola už pripravena a preistotu objednana dopredu ked budes chodiť na inekcie do caru .A keby som nedostala tak tanm len zavolam a posuniem termin ale ked sa neobjednas tak ti tu inekciu aj tak pichnu toí sa mi tiež už stalo že som sa zabudla objednať 😀

mirm
8. nov 2009

insolka dakujem.
a ked nepride ziadost schvalena do druheho dna menastruacie, musim cakat na dalsi cyklus? Alebo sa to da aj cez cyklus niekedy. Niekde som citala, ze sa to da aj v 16 den, ale neviem ci je to pravda resp to bolo nieco ine.
dik za info 🙂

kaciatko81
8. nov 2009

ahojte, bola som v utorok na iui, 18.11. mam ist na krv, tak drzte palce.
mib, neviem, ci myslime to iste, ale prednison nie je vyzivovy doplnok... je to liek zo skupiny glukokortikoidov, takze pravdepodobne bez lekarskeho predpisu sa k nemu katka nedostane 😅

andzi
8. nov 2009

baby, robia v iscare aj cez víkend? Mne vychádza iui na 16-17.11. a 17. je štátny sviatok, tak neviem, ako to urobia. Dosť mi lepí. Ku komu chodíte?

insolka
8. nov 2009

mirm tak to ti neviem povedat ale ked som nestihala tak potom další ciklus alebo mi lekarka dala aj tak antikoncepciu a a ked som ju vysadila tak som potom znovu dostala tak aj tak sa to da ...zaleži od doki

insolka
8. nov 2009

andzi Ahoj ano robia aj cez vykend ja som bola na et v sobotu a bubina dokonca v nedelu

mirm
8. nov 2009

ja beriem duphaston na upravu MS, takze si viem tzv. naplanovat kedy mam dostat, teraz trosku nadrabam lebo dufam ze ziadost coskoro pride, ale dalsi mesiac sa mi nechce cakat, lebo potom su vianoce a to je velke riziko ze si to nechaju na druhy rok ☹

majka21
8. nov 2009

Ahojte kočky.
Mirm držkám ti palce a nie len tebe, aj všetkým ostatným.

Práve toho sa bojím aj ja, že pokial to vychádza na vianoce, ako napr. mne, síce mne by stimulka tak vychádzala, tak si to nechajú na budúci rok. Ale čo už. Ja mám žiadosť len týždeň v poisťovni.

mib
8. nov 2009

ahojte kocky,

stretko bolo super. jaja, flock, som rada ze sme sa streli este v tejto zostave (2 x 2 v jednom 😀 ). nabuduce uz dame stretko aj s drobcami. dufam, ze to bude coskoro. urcite najneskor na jar. 🙂

mib
8. nov 2009

katka, kaciatko ma pravdu ... uz mi z tych liekov sibe - myslim jeden, pisem druhy. samozrejme som nemyslela prednison - ten beriem tiez, ale na potlacenie imunity. myslela som profertil. ten uziva chlap ako vyzivovy doplnok. uz ma na tuto chybku upozornila vcera jaja. dakujem kocky. 🙂

co sa tyka vianoc ... treba sa spytat sestriciek v iscare, urcite budu vediet. ja by som predpokladala, ze na december nebudu planovat nove stimulky okrem tych, ktore su uz rozbehnute a je nevyhnutne ich dokoncit. ale to je iba moj usudok. v kazdom pripade, ja osobne by som sa vianociam radsej vyhla. aj ked budu robit, bude to urcite v nejakom obmedzenom rezime, co psychike neprospieva. hlavne pri ivf, kde sa robia caste kontroly a potencialne hrozi ohss.

mib
8. nov 2009

flock, jaja, ... tak tie fotky co sme si vcera pozerali robila husenickova. 🙂 moc sme sa nepohli. 😀

insolka
8. nov 2009

.no ja by som sa tychvianoc až tak nebala ja som minuli rok začla stimulku okolo 13 nepamatam si presne a ET som mala 22.12 takže doki to mala aj pekne rozplanovane do vianoc a boli tam viacere takto 😉

zabka827
8. nov 2009

ahojte kocky,

chcem sa opytat, v utorok ma caka v iscare odber vajicok, ako ste sa potom citili, mozem ist domov taxikom aj sama. alebo ma prepustia iba v sprievode partnera alebo inej dosp. osoby.

insolka
8. nov 2009

.ahoj zabka827 mala by si isť v sprievode dospelej osoby je to skor s toho dovodu že si po narkoze a po odbere som sa citila raz v poho ale to som mala len dve vajka a nie moc dobrej kvality a druhy raz som isla prehnuta a strasne ma boleleo brucho ale to som mala nabeh na OHSS mala som 14 vajok a to som dfakt citila každy hrbol na ceste 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre