ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mib
19. nov 2009

ahojte babulky,

co sa tyka caju, ja pijem ovocny. tiez mam radsej cierny s citronom a medom, ale teraz pijem radsej chutny ovocny cajik. 🙂

s tymi vysledkami ste ma teda nepotesili. ked som bola naposledy po ET (to bolo niekedy zaciatkom maja), hovorili vysledky telefonicky este v den odberu. no ja dufam, ze ma nebudu natahovat do pondelka. doki v piatok ordinuje iba dopoludnia. ☹

mib
19. nov 2009

kaciatko, tak IUI nebolo uspesne ... to ma mrzi. ☹ idete to skusit znovu, alebo mate nejake ine plany?

kaciatko81
20. nov 2009

mib, dakujem. plan bol 2xiui a potom laparka... cakam na mrchu, potom sa chcem ist dohodnut s dr, tak uvidim...
inak kocky k tym cajikom, davajte pozor aj na ovocne... niektore su vlastne ochutene cierne caje... neviem ako je rooibos, ja ho mam velmi rada a mal by byt tiez v pohode 😉

zojec
20. nov 2009

ahojte kocky,

bubi, dufam ze dnes uz je lepsie a aj torta sa konala 🙂 mne uz byva lepsie, len ten tlak ma trapi a hlava, ale vydrzime nie? vodu uz aj nemozem ani citit, normalne ma z nej niekedy natahuje, ale este stale ju musim pit, vajecniky sa zmensuju velmi pomaly.. no 4-5 litrov uz nedam..

mib, to az buduci piatok ides po vysledky vsak?? lebo mne cas tak divne leti, ze ani neviem ake su dni.. dnes si cely den myslim ze je stvrtok a to uz piatok skoro na konci.. 🙂 piatky som milovala.. a teraz mi je to nejak srdecne jedno po 7mich tyzdnoch doma. .. inak ja som bola na 10. den hospitalizovana, a na 11 den mi uz nasli HCG v krvi, takze mozes skusit aj testik po 12 dni, to uz urcite bude vidiet ak si.. 🙂

kaciatko, k tej kave, ja som ju nikdy nepila a hadam ani nebudem, ktovie, ale ak ti robi problem sa jej vzdat, skus bezkofeinovu, placebo efekt robi vela.. a tiez si myslim, ze jedna slabunka neska s mliekom nemoze uskodit, ale neviem si predstavit, ze by som si ju dala teraz rano nalacno.. mam problem zjest tabletky a zapit ich vodou rano.. to su napinaky.. 🙂 no myslim si, ze telo zeny sa nejak nastavi na to, ze caka babatko a v pohode sa vsetkych neduhov zriekne.. ja som sa zriekla vsetkeho co som mala rada.. cigariet , dobreho vinka, a aj prace.. a urcite to bude stat za to.. 🙂

soni1
20. nov 2009

Ahojte baby, zajtra na mňa myslite, idem na odber vajíčok. Včera o 22:00 hod. som bola na poslednej injekcí (Pregnyl), ale zaujímavé je to, že absolutne nič necítim v podbrušku žiadne tlaky, alebo bolesti ako pred mrchou. Dúfam, že to nie je problém?

V stredu som bola ešte u dokiho, zvýšil mi dávku Merionalu, lebo moje folíky mali 16mm, no spomínal, že do soboty narastú, lebo vraj každým dňom rastú o 2mm, tak teda dúfam.

Počúvajte, oni ich oplodnia ešte v ten deň, však a na druhý deň by mali volať, že čo a ako, ale keď je na druhý deň nedeľa? Robia aj vtedy? Či neviete mi poradiť?

A prečo je potrebný taký prísun tekutín po tom odbere?

insolka
20. nov 2009

Ahoj Soni nemusíš mať bolesti ja som ich prvy raz nemala až druhy raz ale to som mala vekla vajok.Na druhy den po odbere si ty zavolaš na číslo čo ti daju .A v nedelu robia to sa neboj držím palčeky zachvilku už budeš mať svoje babulky pri sebe 😉

soni1
20. nov 2009

A cca kedy by mohol byť transfer?

Ty k akému Dr. chodíš?

Je potom transfere potrebné zostať doma, dať sa na PN?

mib
20. nov 2009

soni, vajka oplodnia hned po odbere. este kym budes lezat na izbe ti embriolog povie, kolko vajok oplodnili. neviem ako budu dostupni v nedelu, ale zvykne sa volat az okolo druheho dna. aspon ja som tak volala. vela pit musis preto, ze pri odbere vajicok - hlavne ked ich je vela - ti moze hrozit OHSS. vtedy treba pit aj 4-5 litrov denne. ale pit treba aj ked nebudes mat vela. pre kazdy pripad ... sestricky ti povedia kolko. ... no a k PN ... je to na tebe. zavisi ako sa budes citit. vacsinou maju kocky bolesti v podbrusku a su nafuknute. aj kvoli pitiu a castemu behaniu na wc je pohodlnejsie zostat doma. 😉

insolka
20. nov 2009

Soni teraz ma vlastne napadlo že mne naposledy odoberali vajka v sobotu a v nedelu som si volala embriologovi 😉

soni1
20. nov 2009

No super, to som rada. Ďakujem a ozvem sa, ako som dopadla.

insolka
20. nov 2009

Držím ti palce 😉

bubina1
21. nov 2009

zojec...no neduhov som sa vzdala aj ja a si myslim, že celkom v pohode...a ako bývalý fajčiar teraz fajčiarov nemožem ani cítit... 🙂)))))))))))))))))))
no z vody mi je zle tiež....tie zhruba 2 mesiace som sa dokazala nalievat vodou ale teraz už nie moc....snažim sa aspon tie tri lizre denne....1,5 litra si este odkontrolujem ale dalsí 1,5L už nie som schopna...to si už dam aj nejaký sirup, lebo vodu už važne nemusím....
najnovsie ma bolia este križe, ale asi ma pri nejakom nepodarenom pohybe seklo...neprijemné..lebo sa neodvažim ani skusit sa sa ma prepukat alebo si to rozcvičit...tak si ticho trpim a dufam, že niekedy v noci sa to napraví samé... 😖

soni...držim palce

mib, insolka, majka.... 🙂

soni1
21. nov 2009

Ahojte, tak bola som dnes na tom odbere. Odobrali mi 14 vajíčok, zajtra mám volať k embr.
Baby, povedzte mi niečo o tom hyperstimulačnom syndróme, lebo dr. mi niečo spomínal, že ešte v pondelok uvidí, či sa transfer uskutoční, čo ten syndróm vôbec znamená. Kázal mi piť veľa tekutín 4-5 l.
Vás po odbore tiež bolelo v podbrušku?

insolka
21. nov 2009

hoj Soni ja som mala teraz tiež 14 vajok strašne vela som pila bruško bolelo ale každym dnom sa to zlepšovalo a hlavne mi to ustupilo cca den pred transferom ale naozaj som strasne vela pila WC bol moj druhy domov vypila som tých 5-6 l zvládneš to držím palce 😉

majka21
21. nov 2009

Pozdravujem všetky tehulky aj netehulky. 😉
Neviete mi niektorá povedať, či tesne pred vianocami sa v iscare púšťajú do stimulky alebo až po sviatkoch?
Ja som už taká napätá, chcem to už mať čím skôr za sebou. Už aj na schválenie čakám tri celé týždne a nič.

insolka
21. nov 2009

Ahoj MNajka viem ti len povedat že minuli rok som začala stuimulku 10.12 a ET som mala 22.12 len tak tak som to stihla myslim že sa snažia vybaviť všetko do vianoc 😉

soni1
21. nov 2009

Mám začať užívať estradiol 1Xdenne a chcem sa spýtať, že ke dy sa má užívať večer? A potom mám ešte utrogestan a ten mám 3Xdenne po 2 tabletky.

Insolka, no mne ten odber robili dnes a transfer by mal byť v pondelok, je možné, že sa to dovtedy ukľudní?
Ale prečo by mal byť vôbec problém? Nechápem.

insolka
21. nov 2009

no ja som mala transfer v utorok vraj je to lepšie ale mne povedali presne až v nedelu kedy bude ale ano zlepší sa to ale musis vela piť pi tolko čo sa do teba vojde aj v noci som mala pri sebe flašu a stale som pila aj ked som sa poriadne nabehala na zachod .Aj dr. mi povedala že je vidno že som sa držala jej pokynov mala som fakt nabeh na OHSS mala si aj infuziu po odbere?Ja som ten estradiol užívala ráno tak mi to doki povedala 😉

soni1
21. nov 2009

Infúziu mi nedali. Aj som sa pýtala, či mi dajú, vravela, že nie.Teba dali?

Ale prečo nemôžu vtedy uskutočniť transfer? A koľko vajok ti oplodnili?

insolka
21. nov 2009

Mne sa pdarilo oplodniť 9 vajok.tri mi zmrazili hned jedno sa nezačalo vobec deliť dve mi vložili 8-bunkove a dve ešte zamrazili a to 8-bunkove a 6 bunkove tak uvidime čo s nich bude 😅 Ano mne dali infuzku lebo som mala nabeh nba OHSS v nedelu som mala aj velke bolesti ale o dva dni zničoho nič v noci to zrazu prestalo ale vypila som strasne vela .

majka21
21. nov 2009

Ja len preto, že v heliose stimulky robia cez vianoce len transfery nie, ale čo už, keĎ nie tak nie. Nový rok, nový krok a dúfam, že bude úspešný. 🙂

kajticko
21. nov 2009

ahojte baby chcem sa opýtať. tento týžden začínam pichať v lekárni som nehala 380 eur viete mi povedať ,čo budem teraz asi najbližšie platiť?

soni1
21. nov 2009

Verím, že mi ten transfer v pondelok urobia. Snažím sa aj ja veľa, veľa piť.
A ten Estradiol vlastne na čo slúži? A utrogestan je na udržanie plodu a prečo sa berie už pred transferom?

insolka
21. nov 2009

kajtičko mala by si uhradiť ešte v iscare a to podla toho či si cez poistovnu alebo nie ..... 🙂

insolka
21. nov 2009

Soni to ti presne nepoviem ale je to hormonalna podpora 😉

kajticko
21. nov 2009

cez poisťovnu. a nevieš čo asi cca??

insolka
21. nov 2009

ja som platila myslim 230€ ale nepoviem ti to presne si to nepamatam 😅

zojec
21. nov 2009

ahoj soni, pytala si sa na ten ohss, ja ho mam za sebou.. nie je to nic prijemne a poviem ti ze som sa nalievala poriadne.. od prvej stimulky, 5 -6 litrov vody denne, a predsa to prepuklo.. uz ked som sla na ET, tak som mala zvacsene vajecniky aj trosku brusko sa mi zvacsilo, ale neboli to nejak velke bolesti, preto mi vlozili len jedno embryjko, aj ked pripravene boli dve.. totiz OHSS sa najviac prejavi ked sa to embryjko uchyti a zacne sa produkovat HCG ( cize tehotensky hormon) cim viac embryjek, tym je vyssi a komplikacie mozu byt vacsie.. asi tak o tyzden po ET, to zacalo u mna.. napriek tomu ze som vela pila.. narastlo mi obrovske brucho, mala som hrozne bolesti, ako na prasknutie, zvracala som a tazko sa mi dychalo, lebo brucho uz tlacilo na pluca a branicu.. musela som ist do nemocnice.. aj tak som to ale dva dni odkladala.. :( vajecniky mali viac nez 10 cm a vsade v bruchu bola voda. v nemocnici kontrolovali kolko vody som vypila a ci som tolko isto aj vycikala.. ak by sa ti to nahodou stalo, neodkladaj navstevu nemocnice, chod tam hned.. ale dobre si rozmysli kam pojdes, ja som si dobru nevybrala.. ak si z okolia Blavy, vraj najlepsie je na Antolskej, ak zo stredneho SK, roosveltova v BB... mne totiz tu vodu zakazali pit.. vraj max 2 litre. to som hned volala do Caru, a doktorka mi povedala ze mam vodu pit dalej.. po 4 dnoch ma pusitili isla som hned do BA na kontrolu.. dali mi nejake lieky, lebo tam bol aj zapal, pichli mi infuzku a bolo.. po mesiaci mi splaslo aj brucho.. este trosku upravit vajecniky.. a budem fit.. 🙂 nie je to nic prijemne, ale da sa to prezit, tehotenska nevolnost je trosku horsia.. takze sa nicoho neboj.. drzim palceky!!

kajticko
21. nov 2009

ok tak to mi zatiaľ stačí. dakujem 😉

soni1
21. nov 2009

Ahoj Kajtičko, ja som za lieky zaplatila 196 eur (Merional, Cetrotide) a potom sme ešte v Iscare pred odberom vajíčok platili 215 eur.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre