ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mib
10. jan 2010

insolka, s doki a embriologickou sa dohodnete, ktoru varku rozmrazia. predpokladam, ze mrazili spolu tie tri hned po odbere a potom tie vo vyssom stadiu. po rozmrazeni ich par dni sleduju, ci sa dobre vyvijaju a ked je ten spravny cas, dohodnu transfer. mne rozmrazovali tri jednobunkove. ked som volala s embriologickou, povedala mi, ze sa krasne delia. to iste mi povedala aj na sale pred transferom ... a teraz vidis sama. 😉

walle
10. jan 2010

mibík - tak tu som ťa našla...ako sa ti darí?

tak ja som bola v tej Prahe...o mesiac nám prídu výsledky... 🙂

insolka
10. jan 2010

Juj mib strasne som sa potešila ked som sa dozvedela že sa Ti to podarilo hrozne vela nadeje si mi dala a dakujem za info o mrazačikoch.Mne dr. povedala že mi da aj tri tak uvidime ako sa podari.Strasne ti držim palce

mib
10. jan 2010

aj ja tebe insolka. 😉

wall, si ma vycihala. to je super ze ste tam isli. pockate na vysledky a skusite stastie znovu? ja som pred stimulkou brala dva tyzdne lieky. presne nam to vyslo do mrchy. drzim palce, aby nasli pricinu. 😉

kaciatko81
11. jan 2010

ahojte, tu je veselo 🙂
som rada, ze ste vsetky ok. ja tiez stale cakam na mrchu, v piatok som bola na krv, dr chce najprv vidiet hormony nez mi ju nejakym sposobom vyvola. idem k nemu zajtra... potom by som mala zacat brat lieky na iui.

zuzina33
11. jan 2010

ahojte, čítala som si predchádzajúcu stranu, ja som počas stimulky chodila do roboty a to bývam 12O km od BA, to som išla vždy do poobednej, alebo do nočnej. Ale tiež rozmýšlam, že by som sa počas stimulky už dala vypísať, lebo to bolo dosť náročné a bola som veľmi vyčerpaná. Kto mi má vypísať marodku - doktorka v Iscare, alebo môj gynekológ?? Diki.

guginenka
11. jan 2010

mib - ešte neviem presný termín transferu, ale vo štvrtok ideme na konzultáciu a tam sa do dozvieme. všetky vyšetrenia máme za sebou takže uvidím. strašne sa na to teším. aj keď si užijem trocha bolesti. za to mi to stojí. už nech to je. ty už máš po transfere, alebo už si tehu🙂?

nunu81
11. jan 2010

zuzina33-ahojky,ja ešte stimulujem,ale prave dnes som bola na kontrole a pytala som sa svojej dr.ohladom pn.ona ma vypisať nemôže,ale môže dať odoručenie k obvodnemu lekarovi,alebo obv.gynekologovi 😉

andysok
11. jan 2010

ajoooj Zuzinka 🙂 zajtra ti odpisem mail nebola som tu uz dobryyy mesiac 🙂 dakujem za mail

zuzina33
11. jan 2010

ahoj 🙂 , akurat som dnes na teba myslela, aj ja chodim tak pomenej 😉

mib
12. jan 2010

guginenka, ja som uz tehu 🙂 po KET. zajtra mam kontrolu, tak pevne verim, ze je vsetko v poriadku a my sa mozeme tesit, ze sa pomalicky blizime ku koncu prveho trimestra. bolesti sa neboj ... pokial nebudes mat komplikacie (napr. ako Zojec - OHSS), tak by to nemalo byt nic hrozne. iba mierne pobolievanie v podbrusku, ako pred mrchou.

pozdravujem vsetky kocky. je to uzasne vidiet, ze sa to opat rozhybalo a budu dalsie tehulky. 🙂

jaja1118
12. jan 2010

ahojte kocky

drzim palcce vsetkym cakatelkam

mib zajtra budem na teba mysliet-ak dobre dopadnes mohli by sme dat vo stvrtok alebo v piatok tu prechadzku...

flock-aj s tebou by som rada dala nejaku prechadzku-pojdem k vam k ortopedovy-tak sa ozvem..

my stale po starom-radka je dobrucka....zajtra o piatej budeme hviezdy filmoveho platna 🙂 -v ruzinovskej televizii bude rozhovor s dulou,co nas pripravovala na porod a v ramci tohto rozhovoru tam my ideme -za zivy priklad toho,ze z porodu sa da mat naozaj pekny zazitok...

flock
12. jan 2010

ahojte 🙂

jaja- na spolocnu prechadzku sa tesim, aj ked s malym je to tazsie nieco naplanovat, snad to zvladneme 🙂 🙂
zajtra ideme k detskej na poradnu - tak som zvedava. nam povedala, ze k ortopedovi nas posle na tehelnu alebo na ozeme ist na teslovu (sukromne za priplatok). opytam sa, ci nemozeme ist teda u nas.
kedy mate termin? urcite sa ozvi!!!

mib - zajtra tiez myslim na teba a cakame dobre spravicky 🙂

jaja1118
12. jan 2010

flock-tam u vas sa netreba objednat-su tam v utorok a vo stvrtok od 12 do 13 a piatok od 9 do 10....asi vo stvrtok by som tam zbehla....

guginenka
12. jan 2010

mib - verím, že je všetko v poriadku.

baby, nech sme všetky čo najskôr tehu a tehu, nech sa finále vydarí 😀

andysok
12. jan 2010

guginenka, veru ako vravis, 🙂 ja idem uz treti pokus ale az tak o dva mesice ......mala som stimulaciu pred mesiacom , nevyslo.....a ty si prvy krat, teda uz stimulujes ci ako 🙂 jooooj ide ma porazit z toho cakania 😔

mib
13. jan 2010

ahojte kocky,

kontrola / vlastne nasa prva poradna dopadla fantasticky. hematom sa pravdepodobne vstrebal, pretoze na uzv ho uz nebolo vidiet. drobcek ma 4,5 cm a sme 11+3tt. dnes sme dostali aj tehotensku knizku a termin nam doki urcila na 30.7. mame krasnu fotecku drobceka, ktoru robila zhora ... dam ju neskor do albumu. 😉 ked ho hladala, trosku zatlacila na brusko a drobec uplne vyskocil. bol to uzasny pohlad vidiet, ako sa hybe. doteraz to bola taka mala gulka, teraz to uz ale bolo ine. 🙂 babulky, vsetkym vam prajem aby ste sa tychto krasnych pocitov coskoro dockali. my sme si presli mnohymi problemami a neuspechmi ... ale nakoniec to vyslo. musi to predsa vyjst vsetkym, ktore po tom tak velmi tuzia. 🙂

jaja, este dva tyzdne som na PN. nic zvlastne, ale idem znizovat davky hormonov, tak doki odporucala nechodit do prace. zajtra idem na hematologiu a presedim tam pravdepodobne cele dopoludnie a vratim sa neskoro. ale mohli by sme vybehnut v piatok, ak ti to bude vyhovovat. moc rada uvidim radku. 🙂

flock, teba by som tiez velmi rada stretla. mozno ak by sme isli kocikovat niekde, kde sa mozeme stretnut vsetky tri ... necham na vas dve, mne je lahko sa prisposobit. 😉

guginenka
13. jan 2010

andysok - čoskoro by som mala stimulovať. toto je náš prvý pokus, a neviem prečo, ale strašne sa naň teším. tak v kútiku dúfame, že dopadne dobre. máš pravdu, všetko stráááášne dlho trvá. na všetko treba čakať. ale dobre. ono to príde a bude dobre. snažím sa byť naladená pozitívne.
mrzí ma, že až tretí pokus, ale pevne verím, že posledný 😉

jaja1118
13. jan 2010

ahojte kocky

tak nasa mala vydrzala 30 minut pred vysielanim a 5 minut z vysielania 🙂 ....ale bola tam-hviezda 😀

mib-v piatok by to bolo fajn-s flock sa stretneme v utorok u ortopeda....tak potom by si mohla tiez prist...
daj vediet,kedy mas vychadzky...

pekny vecer

zojec
13. jan 2010

mib gratulujem.. 🙂 som rada ze aj ty si zazila ten krasny pocit, ked prvy krat vidis hybat sa svoje babatko.. 🙂 ty chces ist este do prace?? ci sa ti oplati.. 🙂

flock
13. jan 2010

ahojte babulky

mib - gratulujem k tehu knizke, prvy trimester mas pomaly za sebou a za chvilku sa zacnes tesit z vykukajuceho bruska. tesim sa na stretko 🙂 🙂 🙂

jaja - takze ty mas doma malu hviezdu 🙂

dnes sme mali poradnu - alexko ma uz 58 cm a vazi 4,4 kg, pekne rastie a prospieva z mojho mliecka, tesim sa po tej hnusnej chripke a umelom mlieku, ze je na tom takto 🙂 stale sa vsak trapime s refluxom a velmi malo spinka. a este musime zlikvidovat kvasinky, co ma v ustockach...no nenudime sa ☹

andysok
13. jan 2010

guginenka : no aj ja si vravím, ze snad posledny 🙂 a ty ides teda prvy krat 😉 no ja som si toho uz prezila ☹ ved ak by si chcela poslem ti moj pribeh na postu, ale na strane druhej aby som ta neznechutila 😅

bubina1
14. jan 2010

mib...gratulujem....... 🙂 super, že je všetko ok... ..
a myslíš, že sa ti oplati ist na nejaké 4 mesiace do roboty? ... inak doma je supris...teraz si to začinam po 3 mesiacoch celodenných nevolností uživat... 😀 😀 😀 😀

zojec
14. jan 2010

bubi, suhlasim s tebou.. pekne si to uzivajme.. lebo uz nemame vela casu.. 🙂

guginenka
14. jan 2010

tak rybenky 😀
lieky doma a teraz len čakať. inokedy by som mrchu nechcela ani za svet, ale dúfam, že tento krát nebude robiť problémy a príde na čas 😵 aj by som jej to radila 😀 a potom ideme na to. ,,popicháme,, , nainštalujeme a aideme na to. kto sa pridá? 😀 😀

andysok - môžeš zaslať tvoj príbeh na IP. dík

mib
14. jan 2010

ahojte kocky,

nechapem ... vcera som vam este odpisala a dnes vidim, ze tu nic nie je. 😕

jaja, piatok je fajn. zajtra mam dovolenku, tak ti pred obedom zavolam a dohodneme sa. skoda, ze ten rozhovor vysielali na lokalnej televizii. mas aj nejaky zaznam?

flock, to je fajn ze chripka je uz prec. ostatne sa urcite postupne doriesi. hlavne, ze sa malemu moze imunita dat do poriadku. rada sa k vam pridam v utorok. este neviem ako budem mat povolene vychadzky. dam vediet. 😉

zojec, pokial bude vsetko v poriadku, pojdem este na nejake styri mesiace do prace. ja mam v praci pohodu ... zvlast po tom, co kolegovia vedia, ze som tehu. a potrebujem, nie je problem aby som robila z domu. vsetko zavisi od toho, ako sa mi bude chciet a ako sa budem citit. ale najneskor od zaciatku juna uz chcem byt doma ... teda dva mesiace pred porodom. predpokladam, ze ty uz zostanes az do porodu doma. nenudis sa? keby som mohla chodit bez problemov von, tak je to ine ... ale tie riadene vychadzky tiez nie su nic moc.

anni38__2
14. jan 2010

Ahojte!
Je tu niekto s v)čšími skusenostami? dnes mi odobrali 10 ocitov...
čo bude teraz dalej? nebol prítomný moj doki a ja som sa tam bála pýtat.

mib
14. jan 2010

anni, to nemyslis vazne. 😨 oni ta nechali odist bez prepustacej spravy? 😨 😨 nechapem ... 😕

standardny postup je taky, ze po odbere oocytov ta navstivi embriolog, povie ti kolko ich bolo a kedy si mas volat kvoli deleniu. potom sa za tebou ma zastavit lekar a povedat ti ako mas pokracovat v uzivani liekov a dat ti prepustaciu spravu. ... v kazdom pripade, je dolezite, ci vies ako mas dalej uzivat lieky. ak nie, okamzite volaj zajtra do iscare. ak sa nedovolas k dokimu, pytaj si sestry alebo povedz recepcnej, ze je to urgentne. oni ta zavolaju nazad. ak vies, ako mas dalej uzivat lieky, netreba robit paniku a treba zavolat v sobotu do laboratoria. povedia ti, ako sa embrijka oplodnili a ako sa vyvijaju. tiez ti povedia, kedy mas prist na transfer. priprav sa na to, ze bude pravdepodobne v pondelok. zvycajne byva dva - tri dni po odbere.

kvietok13
14. jan 2010

ahojte, tak som začala uživat lieky na ket, estradiol sandoz, mib moja dakujem za upozornenie vužívaní, ja mám tiež zmeny dávkovania tiež po 5tich dnoch, najprv každých 24hodín, potom každých 12hodín a potom každých 8 hodín. tak idem na kontrolu. mib, ku komu chodíš? ako to je na ket? tiež sa vkladá s plným močovým mechurom? ostatné kočky, držím palce, pekný večer. nech sa nám splnia všetky sny 🙂

mib
15. jan 2010

kvietok, transfer pri ket prebieha uplne rovnako ako pri et. po dohode s doktorom rozmrazia embrijka a ty si o nejaky den - dva volas kvoli deleniu do labaku. vtedy ti povedia aj termin transferu. transfer prebieha uplne rovnako. potom cakas tak ako pri et dva tyzdne a ides na test z krvicky. tym, ze sa pri ket robi transfer trosku neskor (cca na 21 den cyklu), budes mat aj vysledky z krvy o tyzden neskor nez je planovana mrcha (ked mas 28 dnovy cyklus). ja chodim k dr. durechovej a som velmi spokojna. dohodla som sa s nou aj na tehotenskej poradni. 🙂 ku komu chodis ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre