ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mib
16. feb 2010

majka, ja som zacinala stimulku vzdy na 2 - max. 3 den cyklu. v mojom pripade islo o ivf a ket.

cukotka
16. feb 2010

majka21, neviem či Ti dajú vyvolávačku, ja myslím, že sa bude normálne čakať kým Ti príde ms, ja som tiež tak čakala

trinity525
16. feb 2010

Ahojte dievcata 🙂 , už mám podanú žiadosť do poisťovne cez Doc. Válkyho, ale chcela by som vedieť Váš názor na genetika Mudr. Ondrejčáka? Máte s ním niektorá osobnú skúsenosť?
😉

barchee
16. feb 2010

ahoj baby, prosím vás, napíšte mi akú máte poisťovňu a koľko hormonálnych profilov ste potrebovali k žiadosti na IVF v Iscare. Ďakujem vopred, už som nahnevaná, nikde nie sú špecifikované požiadavky a len sa zbytočne preháňam so zybtočnými HP... Ja som vo Ferticente, mám spoločnú zdravotnú-teda teraz už všeobecnú a dr. mi povedal, že potrebujem 3 HP z 3 rôznych mesiacov, z 2-5 DC. Ešte raz dík za info 🙂

cukotka
16. feb 2010

trinity525, ahoj my s manželom sme absolvovali genetické testy u Doc. Ondrejčáka, a bol úplne v pohode. Veľmi príjemný starší pán. Škoda len, že na výsledky sa čaká tak dlho.

cukotka
16. feb 2010

barchee, ahoj ja mám VšZP,a nepotrebovala som žiaden hormonálny profil. My sme žiadosť podali hneď na prvej konzultácii v ISCARI, a prvýkrát mi brali krv až mesiac na to, keď som išla na genetické testy.

trinity525
16. feb 2010

mne HP ani nechcú robiť ... prečo niekde robia a niekde nie to je zahada ... ze to nepotrebujem ... 😖

mib
16. feb 2010

barchee, ja tiez neviem o tom, ze by sme niekedy boli zavisli od hormonalneho profilu. predpokladam, ze mi ho robili, ked mi brali krv ale nikdy som to nijako zvlast nepocitila na cakani na nieco. mam apollo, tiez sme podali ziadost a cakali. po schvaleni sme nabehli na stimulku a bolo vybavene.

trinity, s Doc. Ondrejcakom mam osobnu skusenost tiez ... dokonca velmi cerstvu. boli sme u neho na genetickom vysetreni, kde nam urcoval karotyp a dnes na konzultacii kvoli amniocenteze. tak ako pise cukotka ... mily starsi pan, s ktorym sa porozpravate a on odporuci dalsi postup.

my sme dnes absolvovali konzultaciu priamo v zeleznicnej nemocnici. mam z toho velmi zmiesane pocity. na jednej strane nechcem uz viac zasahovat do osudu, na druhej strane mi dal velmi silny argument - odber plodovej vody je sto percentny, nie iba pravdepodobny ako vsetko ostatne a aj keby sme sa chceli rozhodnut ze tehotenstvo neukoncime v pripade zistenia postihnutia, je lepsie byt na to pripraveni. odporucil nam robit to jednodnovkou v ich nemocnici (pokial viem, robia to aj v iscare), ale stoji to okolo 220 Eur a rychle spracovanie vysledkov dalsich 60 Eur. kocky, ktore ste boli na amnio ... robili vam odber v centre alebo v nemocnici? doplacali ste v nemocnici nieco?

adapa
16. feb 2010

Ahojte.Po dlhej dobe sa znovu ozývam.Podarilo sa mi znovu otehotnieť cez IUI a teraz dúfam,že to dovediem až do šťastného konca.

mib-Ja som bola minulý týždeň v stredu na amniocentéze priamo v Železnicnej nemocnici.Tiež som sa bála,ale dopadlo to dobre. 🙂Niektoré výsledky som mala už pri odchode z nemocnice a ostatné mi volali na druhý deň o 11,00.Nechcela som ísť do nemocnice,lebo tam sa čaká na výsledok 2-3 týždne.Zajtra idem na morfologický ultrazvuk,ktorý je v cene.Už sa teším,že znovu uvidím nášho drobca.

trinity525
16. feb 2010

a v ISCARE vam odporucali aj PiGD? nam vraveli, ze by nebolo na skodu, aby sme si to dali spravit, ale ja som rozhodnuta, ze skor nie ... bojim sa zasahu do emrya a cena 1000 eur je tiez alarmujuca ... ☹ to radsej tu amniocentezu za 220 eur ...
najhorsie na vsetko je, ze genetika nelieci, ale len informuje ... ked budu zle vysledky tak sa mame rozhodnut pre darcovstvo alebo adopciu ...

barchee
16. feb 2010

baby a koedy si podávali vaše žiadosti? teraz som už fest zmätená...začínam mať pocit, že ide zas len a len o biznis s tými HP 😠 ste v iscare spokojné???

jaja1118
16. feb 2010

ahojte kocky...

trinity-embrio po PiGD sa uz neda pouzit....

jaja1118
16. feb 2010

barchee- tiez sme podavali ziadost pri prvej konzultacii-az potom robili HP-tiez az pred IVF-kom.

jaja1118
16. feb 2010

adapa-gratulujem k 19tt

barchee
16. feb 2010

jaja ale kedy to bolo prosím??? kalendárne..tento rok, minulý rok...

mib
16. feb 2010

barchee, kocky maju zvycajne ziadost schvalenu do troch tyzdnov. potom idu po nastupeni mrchy do stimulacie. vacsina kociek, ktore su tu na temicke su spokojne v iscare. pristup lekarov, sestriciek a celeho personalu je uzasny. ale je to vsetko o osobnom pocite.

adapa, to je super. ... ze si sa nepochvalila skor. ale aj tak uprimne gratulujem. 😵 v zeleznicnej nemocnici si pravdepodobne platila tych 220 + 66 Eur ...? ak sa smiem spytat - preco si bola? mala si zle AFP alebo iba kvoli ICSI?

trinity, nam odporucili aj PiGD. ale tiez sme to odmietli. isli sme na KET s tromi embrijkami. nevedeli sme, ako sa rozmrazia a budu vyvijat. takze som povedala, ze ak to budeme riesit tak pri novom IVF.

kaciatko81
16. feb 2010

adapa, gratulujem! vam sa podarilo iui? to je super 😵
preco sa nedaju embrya po PiGD pouzit? nerobi sa to kvoli tomu, aby zistili, ci je embryjko v poriadku a vlozili tak len tie, ktore su v poriadku?

adapa
16. feb 2010

jaja1118,mib-Ďakujem za gratuláciu.
Skôr som sa pochváliť nemohla.Sťahovali sme sa a kým nám preniesli pevnú linku s internetom,tak im to trvalo skoro 3 mesiace.Dosť ma to hnevalo,ale nepomohla som si.Ako obyčajne zasa som to nemala jednoduché.Počas stimulácie na ultrazvuku neboli vôbec vidieť folikuli,tak sme sa riadili len hormónmy z krvy,ktorá ukazovala ovuláciu.Takže IVF na ktoré som pôvodne mala ísť sa nekonalo,ale doktorka sa ma spýtala,ši by som súhlasila s IUI.Keďže som nemala čo stratiť,tak som súhlasila a podarilo sa.Všetko bolo OK až do testov AFP.Mala som pozitívny test na ráštepy.Ale vôbec nevychádzali z testov krvy,ale z toho,že Dominika mala ráštep chrbtice,tak napísali pozitívny test.Amniocentézy som sa veľmi bála,ale Ondrejčák bol perfektný a všetky nás tam povzbudzoval.Platila som presne 288,80eur,ale stálo to za to.Hlavne som dlho nemusela čakať na výsledky.

jaja1118
16. feb 2010

fu kaciatko-teraz som si neni ista ci to bolo pri PiGD embrii,alebo pri vajickach a spermiach -ze sa uz potom nedaju pouzit....
mib ako to bolo? sme o tom kecali....

trinity525
16. feb 2010

samozrejme kaciatko presne tak sa to robi ... PiGD je prave na to, aby sa zistilo, ktore embryo je z genetickeho hladiska vhodne a to ti vlozia ... je tam vsak riziko, ze ho poskodia a preto som sa rozhodla, ze to nepodstupime ...

inak s pristupom v ISCARE som spokojná, len Valky toho moc nenarozprava 🙂 ..., ale inak v pohodke, maju toho dost vela a cakaren je vzdy plna ... dnes som si podala ziadost do poistovne a pevne verim, ze pride schvalena lebo Valky mi povedal, ze sa chytaju kazdeho zleho kodu co tam najdu a automaticky to zamietaju ... 😠

jaja1118
16. feb 2010

barchee-minuly rok
a presne tak ako napisala mib

kaciatko81
16. feb 2010

trinity, dakujem! ja by som tomu asi tiez velmi neverila 😒
kocky, zajtra na mna myslite-ja viem, ze to mate vsetky za sebou, ale caka ma prva injekcia a mam z toho zvlastny pocit. na jednej strane sa tesim, ze sa pohneme dalej, na druhej si to neviem predstavit, ze si to mam sama pichnut 😕 😀

jaja1118
16. feb 2010

kaciatko 🙂

insolka
16. feb 2010

Ahojte kočky tak v nedelu sa dozviem kolko mi vložia už sa na nich tešíím 😀

trinity525
16. feb 2010

držím Vám všetkým palce 😉

insolka
16. feb 2010

aj tebe trini 😉

mib
17. feb 2010

adapa, super ze to tak pekne vyslo napriek tomu nedobremu zaciatku. 😉

kaciatko, neboj sa toho. je to iba pri prvej injekcii. kazda dalsia uz bude bez obav. 🙂

jaja, urcite pomohlo. ja som si to v hlave upratala. volala som aj do Iscare a potvrdili mi, ze ta cena co maju na webe nie je v mojom pripade platna. mna by amnio s vysledkami do 3 tyzdnov vyslo 66 Eur a do 24 hodin 190 Eur. mna ten vysledok nejako netrapi. ak do toho pojdem, tak iba preto, aby sme mali vacsiu pohodu do konca tehu, ale urcite nie v zeleznicnej, lebo to vychadza o viac ako 100 Eur drahsie. do Hlohovca som este nevolala, to ma caka poobede. 😉

kaciatko81
17. feb 2010

ahojte 🙂 dakujem za podporu 🙂 tak dnes este v pohode, pichla mi to sestricka, zajtra idem uz ja 😅

trinity525
17. feb 2010

Kaciatko mna to caka za mesiac a pol, ale celkom sa na to tesim lebo to uz je obdobie kedy ide do tuheho ako sa vravi 😀 .... a co boli to? mala si na vyber vybrat si aj male a tenke ihly?

kaciatko81
17. feb 2010

trinity, presne to som hovorila ja, aj sa tesim aj mam strach... neboli to... sestricka mi vybrala malu a tenku ihlu, aj mi ju ukazala 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre