ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zojec
6. máj 2010

no OHSS, sa prejavuje nafuknutim brucha.. uplne prvy priznak hned po odobrati vajicok.. stale som mala pocit ze ma nafukuje.. ako ked sa nemozes poriadne vyprdkat.. 🙂 ked som isla na ET, tak uz mi doktorka hovorila, ze tu asi nastupi OHSS, a dali mi pre istotu len jedno vajicko.. a riadne sa to prevalilo asi tak na 7-8 den po ET.. to sa mi do brucha naliala tekutina a vyzerala som ako v 5tom mesiaci tehu.. a priserne to bolelo.. taky blby pocit... voda v bruchu.. neda sa tomu nijak zabranit, len pitim.. cim viac pijes, tym menej sa voda hromadi.. a tak isto pomahaju infuzie.. OHSS sa prejavi najma vtedy ked sa embryjko prijme a zacne sa vylucovat HCG, preto mi dali len jedno embryjko, lebo keby sa ujali dve, HCG by bolo vyssie, a s tym by bol aj horsi priebeh OHSS... ostala som 4 dni v nemocnici na pozorovani.. ja uz som vlastne tyzden po ET vedela ze som tehu, lebo uz som mala pozitivnu krv.. a tu sledovali v nemocnici kazdy den.. potom som chodila na kontroly do centra.. 😉 pichala fraxiparin, jedla antibiotika, brali mi hormonalny profil a sledovali sme ako babatko rastie.. to mi dodavalo silu to vsetko zvladnut.. 😉 a zvladli sme to az sem..
tak vam drzim palceky, nech ste aj vy tehulky co najskor a bez OHSS.. 😉
derylka ospalost a unava, to vsetko su tie hormony.. je to zasah do nasho prirodzeneho prostredia, a kazde telo na to reaguje inak..
OHSS nastupuje zvycajne pri odobrati vajicok.. cim viac odobratych vajicok, tym vacsia pravdepodobnost OHSS.. moje vajecniky mali velkost cca 10cm... a boli sama cysta.. ako vajicka odobrali ostali prazdne folikuly a tie sa naplnili vodou.. a potom cela brusna dutina..
inak je spustu clankov o OHSS na nete.. urcite si nieco vygooglite.. 😉

nemko
6. máj 2010

ja som nemala IVF/ET takze ja sa tomu snad vyhnem, stimulovala som presne ako na IVF, ale isli sme na celu vec prirodzenou cestou , odberu sme sa vyhli tak cakame ci sa nam zadarilo 😉

derylka
6. máj 2010

ahaaa.. takže ak som tomu správne pochopila OHSS može nastať až po odobratí vajíčok... 😕 neviem prečo, ale mylslela som že aj keď sa pichajú injekcie... teda len z toho som to usúdila ... ked tu niektoré spomínate že vám počas stimulky berú krv.. mne to doki hovoril už dva krát a ešte ani jeden krát nič... a to v nedelu by som mal končiť... 😖

nemko
6. máj 2010

niekedy OHSS nastava aj pri pichani injekcii - je to individualne a mozne je vsetko, ale baby nestraste OHSS a teste sa z IVF - ET 🙂

flock
6. máj 2010

ahojte babulky 🙂

alexko ma dnes 5 mesiacov, minuly tyzden bol chory - sopliky, kasel, trosku zvysena teplota, ale uz je zdravy, dostal druhu varku vakciny na rotavirusy, vazi 7060 g, takze super 🙂

zajtra vyrazame na predlzeny vikend do ciech, tak som zvedava ako to zvladneme 🙂

zdravim vsetky maminky, tehulky aj snazilky 🙂

zojec
6. máj 2010

flock 😉 aky krasavcek.. stastnu cestu zajtra..

barchee
6. máj 2010

ahoj baby, tak dnes mi ujo docent vložil 2 embryjká, jedno 8 bunkové a druhé 5 bunkové 😀

mib
6. máj 2010

flock, ako dolezito sa krpec tvari. 😉 ... vyzera to tak, ze mu ta potvorska chripka oslabila organizmus. snad sa mu to vsetko upravi a nebude vela chory. uzite si pohodovy vikend. vidime sa buduci tyzden. 😉

jaja, ta bezkofeinova kavicka je super. dakujem este raz. 🙂 ako sa ma radka plavkyna?

zojec, bubina, veru ze to bezi. zaciatok tehulkovania sa strasne vliekol. bolo to aj tym, ze som bola doma a dakovala za kazdy dalsi den, ktory sme s drobcom v brusku prezili. teraz ked sa velmi pravidelne ozyva kopkanim a ja neviem co skor ... praca, nakupy, prechadzky, konikovanie ... tak to leti hrozne rychlo.

barchee, drzim palce, nech je krvicka pozitivna. si pripravena na dvojky? 😉

nemko, tak snad priroda nesklame. 😉

derylka, netreba malovat certa na stenu. ale je dobre byt informovana a snazit sa tomu vyhnut. len si pekne nachystaj dostatok tekutin a radsej kazdu pol hodinu na zachod ako riskovat OHSS. ten zachod si aj tak dostatocne uzijes v tehotenstve, tak si to aspon nacvicis. 😀

marrad
7. máj 2010

Dievcata stimulival niekto PERGOVERISom?
Ake mate skusenosti?

nemko
7. máj 2010

kocky PROSIM kolko moze mat Ovitrelle vlyv na tehotensky test?

nemko
7. máj 2010

dakujem uz to mam

barchee
7. máj 2010

je to tam napísané, že až do 10 dní od pichnutia môže mať vplyv na to...ja som hneď po ET dostala ešte aj pregnyl, takže test by som určite mala pozitívny aj hneď teraz a to som len 2.deň po ET 😀 testnúť skúsim až budúci víkend asi 😉
mib: dvojčatká zvládnem lavou zadnou 😀

nemko
8. máj 2010

barchee ja som testovala 4 den od pichnutia Ovitrelle a test bol pozitivny (testovala som zo zvedavosti, ci mi to naozaj ukaze // ) 😀 😀 😀

barchee
8. máj 2010

je to napísané na letáku :D ja som neskúšala...veď je to dosť vysoká dávka hcg, tak musí ukázať 😝

nemko
8. máj 2010

ja som letak necitala 😀

derylka
8. máj 2010

ahojte.. po dnešnom "poslednom" sone záver - v utorok OPU 🙂 ... dnes bola v iscare fakt sranda... všetkým babám čo sme tam boli zháňali injekcie.. totiž to v lekárni sa rozhodli že kedže je sviatok budú mať zatvorené. 🙂 ... takže Ovitrelle nakoniec úspešne zohnaní a zajtra picháme...
barchee... ako si sa cítili pri vkladaní...?... 😒 ... nieje to nepríjemné s tým plným močovým mechúrom... ja mám už občas problém.. chvílu vydržať ked musím na wecko a takto ked mi budú ešte aj do brucha určite tlačiť.. no konec... 😀 .. inak držím palce ... a pekne si ich stráž... kamoška má tiež dvojičky.. a poviem ti je to riadna fuška.. hlavne teraz ked su väčší a každý si vyžaduje pozornosť.. 😉

barchee
8. máj 2010

derylka, pri vklade je to akurát nepríjemné, cítila som tú kanylku keď mi Války zaviedol, ale nebolelo to....je to nepríjemné, ale ovela horšie bolo, keď mi sestrička tlačila utz na močák...to bolo utrpenie, skoro som sa počúrala, šak nohy úplne rozčapené a plný močák 😀 ....ale trvalo to pár minútiek, takže v pohode 😉 teraz som 3.deň od ET a maternica ma riadne tlačí, aj pobolieva, občas ma tam poriadne silno pichne... 😕 dúfam, že krpci sa uhniezďujú silno 😵 dvojčatiek sa nebojím, mám bohatú prax, najprv som robila v detskom domove vychošku a mala som tam veľa novorodencov na starosť, bežný moj deň bol novorodenec s absťákmi+ 2 ročné dievčatko s afektívnymi záchvatmi + 11 pubertákov, na to všetko som bola sama a teraz mám svoju škôlku, kde sú krpci od 1 roka, takže keď som sama zvládla 13 detí v decáku a krpcov v škôlke, svoje dvojčatá zvládnem ľavou zadnou 😀

nemko
9. máj 2010

barchee mas moj obdiv - bohata pracovna skusenost 🙂 aj ja som mala sen mat svoju skolku lenze v dnesnej dobe je kazdy rad ze je a matky hladaju najlacnejsie riesenia kam daju svoje deticky....

barchee
9. máj 2010

nemko,ďakujem 😅 neboli to vždy príjemné skúsenosti... 😔 čo sa týka tej škôlky, je plno ľudí, ktorí o peniaze nemajú núdzu ...a takí sú väčšina, čo majú dieťa u mňa 😉

derylka
9. máj 2010

barchee... no som zvedavá ako to v utorok zvládnem... s tým pichaním v maternici.. to už občas poriadne pichne aj mna teraz... a to dnes som pichala posledné a ešte večer idem jednu... už ma ale bolí všetko.. 😠 ....
s tými detičkami - klobúk dolu... si si to teda pekne nacvičila... teraz možeš ísť na ostro. 😀

nemko
9. máj 2010

barchee to mi je jasne 🙂 poznam takych ludi a viem ake maju naroky....

barchee
9. máj 2010

derylka, aj mňa riadne bolelo všetko už pred opu... 😖 brucho sfučané, vaječníky boleli, poriadne som ani sedeť nemohla....som rada, že to už mám za sebou 🙂 tak sa teším zajtra do roboty, tak vymadžgám tých krpcov mojích 😀 už aby som aj svoje bábo tak mojkala 😅

derylka
9. máj 2010

barchee .. mna dneska tak neuveriteľne bolia kríže že až plakat sa mi chce... si tak v duchu hovorím že nech už toto obdobie skončí a nech konečne príde to pekné... 🙂 .. ty neplánuješ byť doma?.. ani ti do doki neodporučil... ?.. ja sa chystám byť doma.. ale ak to tu tak čítam tuším ani jedna neostávate doma... ☹

barchee
9. máj 2010

nechcem ostať doma a sústrediť sa na seba...načo...v robote sa nenamáham, vlastne si to viem zariadiť tak, že väčšinu dňa presedím 😀 neska ma riadne tlačí maternica...uuuf 😕

zojec
10. máj 2010

dievcata drzim vam palceky.. nech sa babatka pekne uhniezduju.. 😉 barchee.. veru ak mas v pohode pracu, neostavaj doma.. lebo to bude este vacsi stres ako v praci.. 😉 kebyze u mna nie su komplikacie, tiez chodim do prace.. aj pocas celej stimulky aj po ET som chodila.. len po OHSS som ostala doma a som az doteraz.... len ja mam stresujucu pracu.. ale ked tak spatne nad tym rozmyslam, asi by som sa teraz rozhodla pre pracu.. lebo tych 8 mesiacov bolo strasne dlhyyyyyyyych... ☹ no ale pre babatko vsetko.. 😉 tak pekny dnik kocky prajem

nemko
10. máj 2010

dnes som 8 den od pichnutia ovitrelle a mam slaby pocit na mrchu, zeby sa to tam pekne uhniezdovalo? 😀 kocky u nas dnes prepadli banku, hrozne, som isla okolo, no strasny pocit ☹

barchee
10. máj 2010

nemko, ja som 10 dní od ovitrelle a tiež mám taký pocit...taký predmenštruačný.... 😕 samozrejme dúfam, že ms tak skoro nepríde 😵 kamoška mi akurát písala, že mala na 5.deňod ET už pekné //, teraz je tehula v začiatkoch...ma to riadne navnadilo, ja som dnes 5. deň od ET... 😕 😵
derylka, mňa kríže boleli pri stimulke tak strašne, že som aj revala....to z vajčníkov ale... 😉

nemko
10. máj 2010

tak asi je to normalne alebo sa nam to tam pekne uhniezduje 🙂 barchee ja uz veselo testujem aj ked viem, ze test je este ovplyvneny Ovitrelle, ale ked mne sa tak dobre pozera na tie // 😀 😀

barchee
10. máj 2010

nemko, mne išiel teraz manžel do hypernovy kúpiť testy, som otravovala furt 😀 takže dám jeden neska večer a zajtra ráno skúsim... 😉

nemko
10. máj 2010

supeeeeer, cakam na vysledok 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre