ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
20. máj 2010

nemko
a nestimulujú pri OHSS menšími dávkami? A ty si bola potom aj na KET? No ja mám dilemu - ale to už zachádzam ďalej.. Či si mám dať PK atď No KET tuším vychádza keď sa embryá zamrazia ešte v tom nižšom štádiu,že? Blastocyty sa už tuším rozmrazujú horšie - teda že málo sa ich rozmrazí.... Tak to mám aspon takéto info z netu... Veď mi už tuším začína z toho šibať 😀

sakura
20. máj 2010

bibi 24
no asi mal blbý deň. Ale veď už k nemu nepojdeme 😀

nemko
20. máj 2010

sakura Dr.mi hovorila ze mi bude davky zvysovat uvidime ako to pojde, teraz som stimulovala na IUI a islo to uplne v pohode dokonca mi folikuly popukali skor ako mali 🙂 ja Dr.verim a dufam, ze vsetko dobre dopadne.
nech so mnou robia co chcu hlavne nech to mam za sebou a vlozia mi dve šťastíčka to je dôlezite 🙂

sakura
20. máj 2010

nemko
presne tak. Zostáva nám len veriť doktorom 🙂 I keď niekedy.... no coment.... Keby som nevymenila môjho gyndoša tak ma do teraz napcháva Clostilom s trojmesačnými prestávkami 🙄 ... Až keď som chytila OHSS - on mi totiž vôbec nerobil folikulometriu , som prešla k druhej dr a tá ma hneď poslala na laparku - že to je najlepšie čo môžem urobiť. Niečo sa jej tam nezdalo.Som strašne rada že som šla - i keď som sa strašne bála. Takto mi zistili nepriechodnosť oboch vajíčkovodov. Vraj prechodené a neliečené zápaly. A presne to sedelo - aspon raz za mesiac som fňukala u dr že ma bolí spodok brucha a tak. Mala som si dať Ibuprofen a hotovo. Dobré,že? Takto som stratila vyše rok a pol....

nemko
20. máj 2010

sakura ja som stratila 4 roky a verim, ze teraz sa dockam 😀

sakura
20. máj 2010

nemko
ano, ano 🙂 Teraz prišiel náš čas 😀

zojec
20. máj 2010

nemko, sakura.. ja som mala nabeh na OHSS, uz pri ET to bolo vidiet, ale po dohode s doktorkou sme sa dohodli, ze mi daju jedno embryjko.. ale nebolo to take hrozne... oni sami posudia, ci vlozit alebo nie.. mne prepuklo najviac, ked sa uhniezdilo.. uz som to tu pisala par krat.. 🙂 ale nebojte sa.. stimulovat budu tak ako budu vajicka dozrievat.. niekomu treba viac, niekomu menej..
gonal som si myslim stale pichala 250 denne.. a v jednom pere je myslim 900 tak ako ste pisali.. minula som 3,5 pera.. a tych 5 cetrodidov. to su klasicke injekcie.. a tak ako pises sakura.. ostava vam doverovat lekarom.. urcite vedia co robia.. 🙂 ja som do IVF isla uplne nepripravena.. vobec som nevedela co ma caka, bola som tak pracovne vytazena, ze som bola rada, ze stiham chodit do centra.. 🙂 .. a teraz som rada, nemala som cas sa tym zaoberat.. az ked som ostala doma na PN s babatkom v brusku.. 🙂 drzim vam palceky.. 🙂 je nas tu dost bud uz s babatkami, alebo s tt a ano teraz prisiel vas cas, lebo uz davno tu nikto nenapisal ze si rano nasiel // na testiku!!

sakura
21. máj 2010

@zojec
no už sa normálne teším, je to pekné povzbudenie od teba 🙂 Už len dostať mrchu, vybrať antikoncepciu a začne sa stimulovať 🙂 No len mrchy stále niet a niet 😒 Aj po vyvolávačke sa jej nejako nechce 😠 . MOžno po tej laparke to bude dlhšie trvať pokial sa jej madam uráči..... Mám pocit že potom stihnem akurát dovolenkové obdobie 😠

No na jednej strane máš pravdu - že ozaj niekedy je dobre aj velmi nevedieť do čoho ideš ale na druhej strane pri niektorých doktoroch potrebuješ byť proste naštudovaná...... Už viac krát mi to pomohlo..... Je to tak 50 na 50 😀

nemko
21. máj 2010

baby v stredu idem vypisat ziadost o ivf a od 19.juna zaciname (dovtedy by som to mala mat schvalene' tak sa vytesujem

sakura
21. máj 2010

baby neviete po akom čase sa dá ísť na ďalšiu vyvolávačku? Lebo mám pocit že táto absolútne so mnou nič nerobí 🙄
Aj si dávam červené vínko a aj teplé kúpele a nič 🙄

zojec
ja som si našla na protokole - dr mi ho dala, že budem stimulovať od druhého dňa cyklu a to Gonalom 150, potom tam na 6 deň vidím Cetrotide a Menopur tam napísaný nie je...Ale recept naň mám. Tak snáď ho tam potom niekam dopíše 😀

nemko
no ak by som teraz niekedy dostala mrchu tak by sme nejako rovnako stimulovali 😀

zojec
21. máj 2010

sakura uvidis ako bude .. ked zacnes pichat, tak chodis kazdy druhy den na kontrolu.. podla toho ti urci vysku dalsej davky..
s vyvolavackou ti nepomozem, lebo to som veru nikdy nepotrebovala.. ale asi to chce len trpezlivost.. 😉

marrad
21. máj 2010

nemko
drzim palce..

ja zacinam pichat od zajtra,....... drzte mi palce....

nemko
21. máj 2010

marrad drzim Ti palce aj na nohach a dufam, ze tu sa dockame // , mam z toho ovela, ovela lepsi pocit ako vo FC 🙂

marrad
21. máj 2010

nemko to sa neda porovnat, to je ako mercedes a trabant..... 😉
ano verimze budu 2 ciarky a aj tebe ich prajem co najskor.... a vsetkym tuna babam.....

kaciatko81
21. máj 2010

ahojte, som tu po dlhej dobe... ako sa vam dari?
sakura, mne povedali, ze po vyvolavacke dorazi cca do 14 dni ak nie, tak volat...
zojec, tebe sa to kraaaati 🙂
marrad 😉

nemko
21. máj 2010

marrad budu // ja verim, ze do konca leta sa budeme tesit a som rada, ze som nasla ten Mercedes 😀

derylka
22. máj 2010

ahojte... je tu niekto komu nerobili KET hneď po OPU? napr kvoli OHSS alebo niečomu inému?.. potrebujem zistiť čo to zase obnáša... či znova nejaké lieky alebo injekcie... za všetky odpovede vopred ďakujeeem. 😉

flock
22. máj 2010

ahojte babulky,

narycho som vas prisla pozdravit 🙂 stimulantkam prajem vela stastia a mame uz aj nejake nove tehulky?
posielam vam fotecky na inspiracia z nasho nedavneho vyletika do ciech

jaja, mib - poslala som sms

barchee
22. máj 2010

jááj, baby, zabudla som sem napísať 😝 tak včera mi volali, že krvička zo štvrtka je pozitívna, hcg bolo 431 myslím, nerozumela som riadne tete, lebo som revala 😅 3.6. mám ísť na 1. utz 🙂

zojec
22. máj 2010

barchee.. super gratulujeeeeeeeeem.. .. konecne nejaka tehulka!! 😉 tak sa pekne opatrujte.. a hladkaj brusko
flock, panecku maly je uz riadne velky.. aky dlhan... 😀 na poslednej fotocke ako vojacik.. zlatuckyyyy... 😉

kaciatko81
22. máj 2010

barchee, velmi, velmi gratulujem! 😵 😵

nemko
22. máj 2010

barchee blahozelam z celeho srdca a prajem najkrajsich 9 mesiacov tehulkovania 🙂

marrad
22. máj 2010

barche gratulujeeeem

derylka, po OPU sa robi ET....
KET sa vlastne robi ked sa pouzivaju zmrazene embryjka, napriklad aj pri OHSS sa nemoze urobit ET hned po OPU tak sa zmrazia a vlozenie rozmrazenych je KET myslim ze sa tam pripravuju maternica na vlozenie, ale nestimuluje sa......

derylka
22. máj 2010

marrad... presne to ma čaká.. 🙂 práve čakám na mrchu po OHSS a pojdeme "nato" ... tak zbieram aspon ako také info.... 🙂

marrad
22. máj 2010

to je v podstate to iste co ET - embrio transfer
ale predtym sa embria rozmrazia

Kryoembryotransfer /KET/

Prenos rozmrazených embryí do dutiny maternice. Vyžaduje hormonálnu prípravu sliznice maternice . Pacientky užívajú hormóny v tabletkách.

majka21
23. máj 2010

Barchee, gratulujem. Super správa. 🙂
Prajem krásne tehotenstvo .

Ostatné kočky pozdravujem. 😉

marrad
24. máj 2010

ahojte je tu niekto kto prave stimuluje? aby sme sa povzbudzovali...
vo stvrtok idem na ULTZ a krv, velmi mi drzte palce, mam totis obavy pri prvej stimulke som mala len 2 nepouzitelne foliky, tak sa bojim aby nebolo opat tak malo.....

jaja1118
24. máj 2010

ahojte kocky
barchee-tiez moc gratulujem....
ostatne kocky-drzime vam s radkou palce.....
no a tiez vam posielam trosku nasej radosti.....
pekny vecer

nemko
24. máj 2010

marrad ty sa neboj, vsetko bude dobre a hlavne ine ako vo FC, drzim Ti palce a hlavu hore moja, ja verim , ze v Iscare sa nam to podari

marrad
24. máj 2010

nemko dakujem
coraz viac ma opantava neistota a strach ze nebudu vajka ale na druhej strane si nechcem pripustit, ze to nevyjde.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre