ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko81
31. máj 2010

nemko, mne v car povedali, ze akonahle je to schvalene a nevyberiem to, tak mi ta ziadost prepadne...

sakura
31. máj 2010

nemko
no škoda že to takto dopadlo, je mi to lúto ☹ ...... Ozaj sme mohli skoro narovnako stimulovat. Ja som dnes akurat - možno aj od takeho malinkeho stresu z toho čo sa tam deje aj dostala mrchu.... Takže na pichanie mi to vychádza okolo 24 juna....

kacicka33
31. máj 2010

Dnes som sa dozvedela, viete od koho🙂 ze ak sa ziadost nezrealizuje, tak to znamena, ze mas po vyprsani jej platnosti narok na vypisanie novej. V pripade ze chcete ist hned do ineho centra, tam vam povedia, ze im mate priniest schvalenu ziadost z iscare, alebo aspon kopiu a oni v inom car-e ju prilozia k novej ziadosti. Nemusime sa bat, ze nam pokus prepadne. Tiez som mala obavy, pretoze tato moja je uz tretia ☹ Ale uz som kludnejsia 😉

zojec
1. jún 2010

no tak aj ja som smutna.. ☹ ale co narobime... taky je zivot.. ludia prichazdaju a aj odchadaju... my mame 8 mrazacikov v Iscare, takze ak budem planovat dalsie babatko tak si po ne urcite pojdem do Iscare. nerada by som znovu stimulovala.. vobec mi to nerobilo dobre.. ☹ ved uvidime... mam este nieco vyse roka.. ktovie ako sa to tam zmeni 😉 babulky drzim vam palce.. a nenechajte sa odradit...

bubina1
1. jún 2010

juuuu zojec...8 mrazacikov.... ticho zavidim... my budeme musiet znova stimulovat......

nemko
1. jún 2010

kaciatko ja som pracovala v poistovni lenze uz tam rok nie som tak som si informaciu o tom co dalej, ak chces ziadost preniest musela overit a ver mi, ze to viem z velmi doveryhodneho zdroja a vidis, ze aj kacicka ma tu istu info...
naozaj, nemas sa coho bat, pokial nejdes na IVF v Iscare, ale mas tam uz schvalenu ziadost, pekne tam zavolas, ze si prides pre nu (lebo je to Tvoja ziadost a mas na nu pravo tak isto, ako mas pravo na vyber lekara a bohuzial, ak tam nie je lekar co ziadost vypisal a na koho bola schvalena maju smolu) pekne s tou ziadostou pojdes tam kde chces IVF mat, oni ju poslu do poistovne aby bola pravoplatne schvalena na ine CAR (Tebou vybrane) no a hotovka
ja idem presne podla tohto postupu a nemam ziadne obavy 😀

nemko
1. jún 2010

kocky este som zabudla, chcela som sa spytat ci neviete kto teraz zostal v Iscare z lekarov? lebo mame doma mensi problem - moj drahy mi narhuje aby sme skusili toto ivf teda tam(on je strasne netrpezlivy) , ja tam teda nemam vobec chut zostat a stale ho presviedcam, ze je naozaj lepsie pockat na Dr.Durechovu, ale on nechce cakat ☹ tak teraz riesim este aj doma problem, ja viem, ze 4 roky cakania na tehu robia uz svoje, ale ja si povim, ze ked som vydrzala tolko tak uz vydrzim on argumentuje tym, ze co ked Durechova uz IVF robit nebude, ze co potom ....

zojec
1. jún 2010

nemko, pozri na stranku iscare, tam su vsetci aj s fotockami.. 🙂 urcite ale budu musiet zamestnat niekoho noveho.. ja suhlasim s tvojim mm, ze naco cakat, ale ak mas ist do toho s nedoverou a pesimisticky naladena, tak tam radsej ani nechod... psychika velmi ovplyvni to ci sa to podari, alebo nie.. drzim palceky, aby si sa spravne rozhodla 😉

nemko
1. jún 2010

zojec na jednej strane ho uplne chapem, ked si predstavim pocit, ze o par dni uz budeme mat stimulovat a mozno by to cele vyslo tak ver, ze ani mne sa nechce cakat, ale je to tazke....ja som na tie fotecky pozerala a neviem koho by som si zvolila ☹ moj drahy si to predstavuje ako Hurvinek vojnu, on v Iscare nebol este ani raz 😀 jemu je podla fotky sympaticka Petrova, ale ja som teda bohvieake referencie na nu necitala, vraj je dost arogantna no a to ja nemusim 🙂 takze neviem....

bubina1
1. jún 2010

nemko...plne suhlasim so zojec....
a zamysli sa aj nad tým, že či si raz nebudes vyčítat čas, ktorý stravis na cakanie na p. doktorku...
...ja si napriklad už teraz spatne vyčítam, že sme babo neriešili skor a stale sme si vraveli, že sa to podari prirodzene....
...aj ty možno budes cakat teraz rok na nu..nemusi sa to na prvý krát ani podarit... alebo na druhy... aj s tým treba ratat....
...alebo teda ak si iscarom teraz znechutena, tak prejdi do ineho centra.... a chod do IVF...ale rok necakaj podla mna....

bubina1
1. jún 2010

nemko...a to s tebou manžel do iscare nechodil? moj bol vzdy so mnou...dokonca vždy isiel so mnou aj do ambulancie...

nemko
1. jún 2010

bubina ja som do Iscare prisla z FC (tam som mala prve IVF a bola to najstrasnejsia chyba v mojom zivote) tak baby a koho by ste si vybrali vy z tych co tam zostali?

zojec
1. jún 2010

nemko, mozno by bolo dobre sa k nej objdenat a uvidis... ak ti nebude sympaticka, tak do toho nepojdes v iscare.. ale pockas na durechovu... no mozno naozaj uz nebude robit pre nijaky car... :( ja by som to riesila asi tak.. len sa nejak treba odosobnit, neist tam zo zlym presvedcenim, lebo to sa potom malokedy zmeni.... a ked nie je dovera, aj vysledky nebyvaju dobre..

bubina1
1. jún 2010

no nemko... aha...tak už teraz chapem že si znechutena a na rozpakoch a tak....
a že koho si vybrat je tažka otázka pre nas so zojec.... kedže mi mame dobre skusenosti s dureškou... ale minule tu rozoberali nejakého lekara baby a velmi si ho pochvalovali... (nebol to valky a ani maršík)

zojec
1. jún 2010

nemko, asi by som sla "okusit" tu petrovu... pre niekoho bola aj durechova arogantna... 😉 to je vec pohladu.. sto ludi, sto chuti... ale zober so sebou aj mm, a aj nadej, ze sa to podari... lekar je len prostriedok ako sa k tomu dopracovat.. vsetko ostatne je na tebe, tvojom tele a psychike 😉
a so mnou tiez chodil mm.. nie vzdy mohol, ale par krat bol 😉

bubina1
1. jún 2010

a aby sme ta so zojec este ukludnili...tak petrovej sa už tiež podarilo vyrobit deti.... 😀 😀 😀

nemko
1. jún 2010

zojec asi mas pravdu, pockam az mi zavolaju, poviem nech ma objednaju k nej a pokial mi nebude sympaticka tak do toho nejdem, ja som uz do prveho IVF isla s takym zlym pocitom a nakoniec sa aj to najhorsie stalo, preto som chcela ist na IVF aj cez leto lebo vtedy sa lepsie citim, milujem teplo a na mna dost vlyva pocasie (asi som divna), ja mam taky lepsi pocit no a teraz ked budeme cakat musli by sme cakat do aprila kym sa zase troska otepli (ja mavam cez zimu dost casto zapal mocovych ciest aj preto nemozeme ist na ivf vtedy), vsetko si to dobre premyslim, nechcem sklamat priatela a byt egoisticka, tesime sa na to obaja a on bol ten co ma dotlacil znova do CAR lebo ja som po prvom IVF povedala, ze nikdy viac 🙂

nemko
1. jún 2010

bubina 😀 😀 😀 😀 viem to som citala 😀 😀 a mozno to necham na osud ku komu ma daju 🙂 ved tu uz ide len o to aby ma niekto poriadne sledoval pocas stimulky a potom zo mna vybral foliky......aaaaaaa ved viete 🙂

soni1
1. jún 2010

Ahojte baby, práve som sa dočítala o tom, čo ste tu písali, som veľmi prekvapená. Zároveň by som bola rada, keby ste mi odpovedali na moju otázku. 27 DC som si robila tehu test - vyšiel negatívny, myslíte si, že keby som už bola tehu, žeby to už test ukázal? Alebo je tu ešte šanca, že keby som si urobila ďalší, mohli by sa ešte objaviť dve čiaročky? Ďakujem.

sakura
1. jún 2010

nemko
ja chodím k Petrovej a zatial som spokojná. Viac menej ale ona neskúmala môj problém že prečo nemôžem zostať tehotná. Ja už som tam prišla rovno s HP, vyšetreniami štítnej žlazy a aj po laparke. Takže som už prišla som na hotovo. Vyšetrili mi len krv na pohlavné choroby a bola som na genetiku. Na budúci utorok idem k nej na kontrolné sono 🙂

soni1
1. jún 2010

Baby, prosím, odpovedzte mi na vyššie uvedený príspevok. Ďakujem

nemko
1. jún 2010

sakura a aka je?lebo co som citala tak vraj dost arogantna a naladova

bubina1
1. jún 2010

soni....kedy si bola na IUI alebo IVF... ved oni po zakrokoch robia krvne testy...
a ak si nebola...tak test po pohlavnom styku ukaže tak po 14 dnoch... ale niekedy začne naozaj ukazovat vysledok až ked mns meska....

kaciatko81
1. jún 2010

@nemko o tej ziadosti ti maximalne verim a v podstate som rozhodnuta, ze pokial mi marsik bude schopny do casu, ked budem moct ist do ivf poskytnut to, co potrebujem v nejakom novom car, idem do toho presne tak ako si mi to pisala... len kocky pisali, ze kym nevyberies lieky, tak sa ti to nerata ako minuty pokus a mne v car povedali, ze akonahle je to schvalene, tak bud ides do toho alebo ti to prepadne (logicky sa mi to zda hlupost, ale u nas nikdy nevies)... tak som sa pytala este na to...
co sa tyka petrovej, mne robila jedno iui a asi by som k nej nesla... nesedel mi jej pristup a bola, podla mna, dost necitliva... vsetko ma bolelo este ked sme prisli domov a to si myslim, ze vydrzim dost... mozno by som skusila hruzika?
@soni1 skus este o par dni 😉

bubina1
1. jún 2010

nemko...ano hruzik je ten doky co si ho pochvalovali baby...že ma tiež ludský pristup a vyzna sa.... tak k nemu by som isla asi ja

zojec
1. jún 2010

soni to je individualne, kazdemu sa hcg vylucuje inak, v inej intenzite ... jasne ze je sanca ked si urobis dalsi test ze moze byt pozitivny.. skus kupit teraz iny, citlivejsi.... drzim palce 😉

nemko
1. jún 2010

tak hruzik? ok baby pojdem k nemu, ta Petrova tu ma take referencie ako pise kaciatko to som vcera citala tu v historii

soni1
1. jún 2010

Zojec, ďakujem. Ale keď ja už tak neverím...

nemko
1. jún 2010

akurat som pozerala stranku a uz Durechovu a Marsika dali prec ☹ tak Hruzik baby, vyzera celkom v poho, snad aj bude 🙂

kaciatko81
1. jún 2010

nemko, daj potom vediet... ja si este pockam, co povie marsik, ved aj tak teraz nemozem nic 😒 ja viem, som otravna, ale ak by som teda tu ziadost teraz nepouzila a ona by prepadla, znamena to, ze mam stale 3 pokusy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre