ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
11. jún 2010

no cim dalej tym mam z toho centra horsi pocit, teraz to tam budu brat ako na pase a myslim, ze aj tak to bude potom vyzerat....zlate casy s Durechovou

bobi3
11. jún 2010

derylka, no mne sa zdal pri poslednej návšteve akýsi vyčerpaný, akoby toho už mal fakt dosť--- 😖

sakura
11. jún 2010

@nemko
ako nechápem čo by sa im stalo keby tie žiadosti posielali hneď v ten deň v ktorý sa vypíšu..... Veď keď majú s tým problém tak určite každá z nás nebude namietať aby si ju tam zaniesla sama...... Neuveritelné 😠

Ja sa tam chystám v pondelok, som zvedavá čo nové a ako budeme pokračovať... Ale mám pocit že som chytila zápal vaječníkov alebo čo. Teda zápal sedacieho nervu určite a myslím že mi to chytilo aj vaječníky - lebo ma pobolievajú 🙄 Tak idem teraz k svojej gyndoške nech mi dá nejaké lieky alebo či si môžem kúpiť Wobenzym alebo čo. ... Mám nerva 😠

nemko
11. jún 2010

sakura vies ja som povedala, ze si to tam hodim sama a ona, ze do dvoch dni to tam bude tak som si povedala,ze v pohode, ved to nebolo tak dlho, ale tyzden???no to je teda fakt dost a to trvalo urcite dva dni kym to dostla lekar lebo kym to na podatelni zaeviduju, lekarova asistentka to musi prebrat na podatelni to tiez jeden dva dni trva.

sakura
11. jún 2010

@nemko
neznášam takýto bordel 😠 ...... Ako ich to zrejme ani netrápi že by si vlastne mohla stratiť mesiac - že by sa musela stimulka odložiť skrz neschválenú žiadosť 😠

nemko
11. jún 2010

sakura akurat si pisem ziadost o okamzite zaslani schvalenej ziadosti na moju adresu nakolko neboli dodrzane podmienky

bobi3
11. jún 2010

oni akoby nechápali, že stimulka závisí od jediného dňa... proste ak sa nestihne, zasa ďalší mesiac v keli 😠

nemko
11. jún 2010

presne bobi, myslim,ze ani jedna zo zodpovednych tymto cim prechadzame my nepresla a preto to nechapu

bobi3
11. jún 2010

a hlavne roky utekajú 😠

sakura
11. jún 2010

ja ináč ešte nemám tu žiadosť ani doma - domov mi ešte neprišla. Ale to je zas vec poisťovne. Ale aj tak zvláčtne. Bolo mi povedané že by to malo prísť nejako súčasne......

nemko máš pravdu. taká čo to nezažila tak tá nepochopí ☹

nemko
11. jún 2010

baby mna porazi, tak ta ziadost lezala v centre viac ako tyzden, ja mam take nervy tak som po tej babe kricala, ale viete co potvrdilo sa mi, ze ona nema ani tusenie ake je to na psychiku.ona proste nevie preco tam tie ziadosti tak dlho bolo, ale ma to na starosti ona ☹ mne je do placu, ja uz nevladzem, ved toto uz nie je mozne co sa deje 😒

sakura
11. jún 2010

@nemko
viem že je to na šlak trafenie 😒 ... Ale skús teda pozisťovať číslo tej žiadosti a obtelefonovať to v poisťovni..... Myslím že keby si ich poprosila a povedala že čo je vo veciach tak by mohli - že teda by si stratila ďalší mesiac ,odklepnúť čo najskôr......Kurniiik 19 je už budúci týždeň 😒

nemko
11. jún 2010

sakura niieee, nech sa stara ta pani z centra, ja som to mala uz obvolane a jej chybou to meskalo takze nech sa snazi, podam na nu staznost Ing.Manakovej uz ju mam napisanu

majka21
11. jún 2010

Ahojte kočky.
Čo sa týka tej žiadosti, my sme ju vyplnovali 7.5, schválená bola 25.5 a z Iscare mi volali 3.6, presne tak ako mi to Durechová povedala, že do 4 týždňov by to malo byť v centre. Prvý raz mi to takisto na piaty týždeň došlo domov, lebo vtedy ešte existovala spoločná poistovna a tí žiadosť zasielali domov na adresu, teraz som už vo všeobecnej nakolko sa poistovne zlučovali.
Včera som bola u Válkyho, zatial som s ním spokojná, ak všetko bude v poriadku, cca. 22-23.6 začínam stimulovať. Nemôžem na neho nič povedať, venoval sa mi, vyšetril, vysvetlil, takže zatial mám pocit, že keď som už tam zostala, dobre som si vybrala. Podľa mňa aj pre tých čo tam zostali, nie je jednoduché zastupovať dvoch najlepších lekárov, ktorí mali najviac pacientov. Dúfam, že to nebude na úkor ich kvality. Pa-pa, pekný dník.

marrad
11. jún 2010

@bobi3

Bobi to ta sleduju?
robia Ti akoze folikumetriu? Mne toto nikto nikdy nerobil ani nenaznacil z eby mi mohli tak nieco urobit...
HP mi zobrali krv vzdy len 3 - 5 dc a povedali ze dobre...

marrad
11. jún 2010

@nemko
nic v zlom ale mam pocit, ze staznost Ing, Manakovej ti nepomoze.....

bobi3
11. jún 2010

marrad, hej, sleduje... najprv mi bral krv na 3DC, potom na 7DC a zajtra na 11DC... a tiež v tie dni sono... 😕

marrad
11. jún 2010

@bobi3
Presne toto mi nikto nerobil a myslim si zeby sa to malo urobit....
plati sa zato nieco? 😉

bobi3
11. jún 2010

marrad
nie, zatiaľ som neplatila nič... možno si mala hormóny v poriadku a maršík to ďalej neriešil. Mne sice Valky tiež povedal, že podľa krvi z 3DC som mala všetko v poriadku, tak ale asi ma chce poriadne odsledovať a hľadá aspoň nejaký zádrhel, keďže zatiaľ nám vôbec na nič neprišli 😒

mirm
11. jún 2010

ahojte
ja som v priprave na KET, okolo 14 dna mam ist na sono co mi vychadza na nedelu. Tak som volala vcera lekarovi, ze ako sa dohodneme lebo v utorok nemozem dojist (ak by to chcel presunut o dva dni). Lekar mi povedal, ze nooo neplanuje cez vikend byt v ISCARE tak ja na neho, ze dojdem teraz. Prisla som, cakala som chvilku (10 min) a bral ma. Az som bola prekvapena, ze to tak rychlo islo. A co ma najviac prekvapilo ze sliznica bola 11 den 6,3 mm 🙂))))

Co sa tyka ziadosti, ked ja som ju vypisovala tak som si ju odniesla este v ten den do poistovne, lebo ma tlacil termin ms. Trosku som potelefonovala s poistovnou a do tyzdna ako som ju odniesla tam, tak som ju mala schvalenu. 🙂

marrad
11. jún 2010

@mirm
ako to je so sliznicou?
Kolko ma byt mm je jevhodny cas na KET...?

mirm
11. jún 2010

@marrad
KET sa moze robit pri vyske 8 - 11 mm
minuly cyklus som mala v 15 den cyklu len 6mm a ti he malo, tak mi to stopli:(

katkaajurko
11. jún 2010

marrad urcite to treba sledovat..ja ma az do nejakeho 7dna hormony ok a az potom sa mi to rozhadzuje a zistili to tiez sonom a odbermi az do 16dna...

bibi24
11. jún 2010

@nemko - ja som si ziadost niesla osobne do Vszp a naspat do Iscare prisla za 2 a pol tyzdna. Cize za necele 3 tyzdne som mala ziadost schvalenu. Radim vsetkym babam, odneste si to osobne!
Ziadost domov neposielaju, iba do centra.

A ano, Valky ma toho urcite vela, ale nemyslim si, ze by to islo na ukor kvality.

marrad
11. jún 2010

@katkaajurko
a kto ti to zistoval?
co si mam pytat ake vysetrenia? v centre? alebo kde? normalne ma to stvr ze za 6 rokov mi toto nikto neurobil....

marrad
11. jún 2010

@mirm
boze akezadrhely su pri tychto nasich snazeniach.....

mirm
11. jún 2010

@marrad
tak to mas uplnu pravdu....

katkaajurko
11. jún 2010

@marrad - Valky..hned po prvej navsteve..kukol vsetky doterajsie vysetrienia aj laparoskopiu a urobil ultrazvuk..ten sa mu akosi nepozdaval - tak sa to rozhodol odsledovat a bud... uz mam aj vysledky preco nemozem otehotniet... PCO - a aj ked sice ovulujem-mam prepeckovane zenske hormony a nedorasta mi kvalitna sliznica... tri odbery..tri sona... (tiez mi to doteraz takto chronologicky nikto neurobil).....

aj mne sa sem tam zda unaveny..ale vcera sa mi venoval a poodpovedal na vsetky otazky..povysvetloval - aj ked sa ma asi treti krat pytal na tie iste veci (ale to mi je jasne-ze si nemoze detailne pamatat vsetky pacientky a ich problemy, ked sa pyta viem-ze si vsetko v hlave sumarizuje-tak to nepovazujem za problem...) a ja som necakala - bola som tri krat rano a max 10-15 minut... 😅 dufam,ze to tak aj zostane

kaciatko81
11. jún 2010

marrad, neviem ako pred tym, ale predpokladam, ze teraz ti to vsetko nerobili lebo nebolo casu...

nemko
11. jún 2010

@marrad aj mne Durechova robila to iste co Valky spravil katkajurko(vi) a tak vlastne zistila preco sa nam nedari 🙂 kdezto v predchadzajucom centre ma bez akejkolvek diagnozy dali na IVF 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre