ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
11. jún 2010

@marrad ja som s nou minuly tyzden volala, ona dobre vedela o co ide a nech pekne, ze tam ta ziadost lezala tyzden ,ja som jej celu problematiku vysvetlila, pokecali sme si, dohodli sme sa a urcili sme si jednu podmienku, ktora nebola dodrzana a urcite nevie, ze tam tyzden ziadost lezala, tak nech pekne vie ako sefuje 🙂 a myslim, ze bude to mat dost velke opodstatnenie a urcite aj vyznam 😉

nemko
11. jún 2010

ja neviem, ale podla mna ked Marsik a Durechova odisli tak mali ich pacientky obvolat, vysvetlit im, ze uz tam nepracuju a zistit ci tam chce dotycna pacientka este chodit a pripadne ked ano tak jej ponuknut na vyber niektoreho lekara, oni v tom teraz maju bordel, ja mam zacat buduci tyzden stimulovat, nikto mi nepovedal dokedy mam brat Anopyrin, nikto o nicom neinformuje a maju tam z toho riadny, ale riadny chaos !
myslim, ze z Iscare sa postupne, ale isto stava obdoba ineho nemenovaneho centra v BA.som strasne sklamana ☹

kocky prajem vam aby ste to tam dotiahli do uspesneho konca 😉

marrad
11. jún 2010

@nemko
hej viem v ktorom centre si bola,
ja som tam bohuzial bola tiez..
no vidis ze mne neurobili tuto folikumetriu ano v ISCARE.....

eliska11
11. jún 2010

bobi, nakoniec som sa objednala na Zaporozsku v Petrzalke k MUDr. Gonsorcikovej, ta mi dala najlepsi termin.

monika0001
12. jún 2010

@nemko - a máš si pichať aj fraxiparine?
ak hej mám s tým skúsenosti. práve mám už tretiu stimuláciu s anopirinom a fraxiparinom...

nemko
12. jún 2010

monika to mi este nikto nepovedal a dufam, ze nie lebo anopyrin mi Durechova nasadila cez tel 😀 ten neviem preco jem, nemala cas, ale ja jej verim tak som sa v tel neopytala s tym, ze opytam sa na kontrole a tu som uz bohuzial v Iscare s Durechovou nemala moznost zazit ☹ takze neviem, ale viem, ze anopyrin si vysadim hned ako dostanem menzes, nebudem to uzivat kedze nebude IVF a nemam ziadne zdrav, geneticke ani ine problemy

monika0001
12. jún 2010

@nemko - anopirin ja osobne jem kvôliu zrážanlivosti krvi. beriem anopirin a akonáhle začnem stimulovať clostilom prechádzam na injkecie Fraxiparine... 😉
Kvôli niečomu ti to musela dať.. skus jej zavolať. Veď ona Ti poradí 😉

nemko
12. jún 2010

monika to uz je jedno, budem to uzivat do menzesu teda do soboty a potom to vysadim 😉

bobi3
12. jún 2010

pekný večer 😵 tak mne dnes Valky asi prišiel na problém... tým, že ma sleduje každý tretí deň, aj sono, aj krv, vraví že začiatok cyklu fajn, ale dnes (11DC) boli hladiny hormónov vraj dosť nízke a aj folíky bol na 11DC malý... takto mi to ešte nikto neodsledoval... takže v utorok idem zas a spíšeme asi už aj žiadosť... vraj mi folík dozreje neskoro a tým, že mi mrcha chodieva pravidelne na 28DC, luteálna fáza je dosť krátka... to sú ale zatial predbežné závery, ešte ma čaká sono v utorok, aj krv...

eliska11
12. jún 2010

bobi, velmi zaujimave, verim, ze sa im to podari vyriesit. Ak sa nemylim, pisala si, ze mas za sebou nejake IUI, boli aj s nejakou liekovou podporou?
nemko, viem ze si uz pisala, ze to vysadis, iba ta chcem ukludnit, niektori lekari odporucaju po styridsiatke vziat si kazdy den jeden anopyrin ako prevenciu zrazenin a teda infarktu, takze ak to niekto moze brat desatrocia, tak to nebude nic velmi nebezpecne.

eliska11
12. jún 2010

chcela som napisat muzom po styridsiatke

monika0001
13. jún 2010

nemko - ak ti to kázali užívať neviem či je rozumné len tak sama od seba si to vysadiť.. nezistíš si radšej prečo to máš?
Ja bez toho nevynosím dieťa napr.. nechcem Ťa strašiť, bože chráň, ale nechcem, aby si to potom ľutovala...

nemko
13. jún 2010

@bobi3 ja mam ten isty problem a prisla nan az Durechova po 4 rokoch behania po vsetkych moznych lekaroch

sakura
13. jún 2010

@bobi3
no to je super že sa už konečne k niečomu došlo 😉 Hlavne že už človek vie že niečo bohužial nie je v poriadku ako si stále lámať hlavu nad tým že ako je to možné že to nejde keď je podla doktorov všetko ok 😠
Ja som to mala tak že som užívala Clostil, spermiogram mal priatel v poriadku, foliky dozrievali, ovulačné testy som kupovala na desiatky kusov,ovulka vždy bola - a nikdy z toho nič nebolo.... Každý mesiac akurát tak sklamanie z mrchy 😖
Až ked som už mala toho dosť tak mi nová lekárka odporučila laparku - no a tá nám všetko potvrdila ☹ ..... No ale som rada že viem na čom som a mohli sme sa posunúť ďalej a už sme len krôčik od nášho baby 😎

bobi3
14. jún 2010

@eliska11, IUI mi robili vždy po stimulácii clostilbegytom, vtedy boli folíky pekné, v prirodzenom cykle už nie 😖

@nemko a ako riešite ten váš problém?

@sakura, áno, v podstate som rada, že na niečo prišli... uvidím ešte zajtra, čaká ma sono aj krv, no asi sa už bude spisovať žiadosť na IVF.. 😒

nemko
14. jún 2010

@bobi ideme na IVF, skusali sme stimulaciu na IUI a folikuly popraskali skoro takze nebudeme sa zbytocne trapit 😉

bobi3
14. jún 2010

@nemko, my tiež 3IUI nesúpešné, takže teraz asi už len IVF... 😒 a spermijky máte dobré?

nemko
14. jún 2010

@bobi chvalabohu uz ano 🙂 tak dufam, ze to vyjde 😉

sakura
14. jún 2010

baby aj dávate chlapom nejaké vitamínky na spermijky? Ja mojmu dávam vitamín E a hned 400.... Embryologička mi vravela že tie drahe vitamíny - zabudla som ako sa volajú vraj nepomáhajú. Že sú to zbytočne vyhodené peniaze....
Akurát ideme do Iscare tak som zvedavá čo nové... Či ideme stimulovať už tento týždeň alebo až na ten ďalší 🙂

bobi3
14. jún 2010

tak môj drahý má spermijky ok, našťastie, ale dávala som mu jeden čas zinok... 😉 ja idem zajtra tiež do iscare, tak som zvedavá...

nemko, a už máte žiadosť schválenú? kedy začínate?

nemko
14. jún 2010

@bobi nemame a dama z kancelarie, ktora je zato zodpovedna to uz nestiha vybavit takze IVF bude, ale v inom centre tam kde bude Durechova

bobi3
14. jún 2010

nemko, takže vy teraz čakáte na Ďurechovú?

nemko
14. jún 2010

kedze to stou ziadostou dopadlo tak ako to dopadlo tak ano 😉 a dostala som aj jedno odporucenie aby som na nu radsej pockala tak cakam 🙂 takze koniec koncov s tou ziadostou to aj padlo vhod aspon nemusim nikomu nic vysvetlovat 😒

nemko
14. jún 2010

lebo verim tomu, ze keby som si ju pytala len tak robili by okolo toho divadlo a takto si ju vyziadam nakolko nebol splneny termin a z casovych dovodov nie je mozne IVF v juli a v auguste vykonat

bobi3
14. jún 2010

nemko, tak asi to malo nejaký zmysel, že ti to takto naťahovali... možno to bolo znamenie, že Ďurechová je tou tvojou cestou 😉 držím moc palčeky 🙂

marrad
14. jún 2010

@nemko
kontatovala si Durechovu?
Ja totis stale uvazujem co budeme dalej robit....
stale mi chodi po rozume ze mi nikto neurobil folikumetriu pocas bezneho cyklu so vsetkym co k tomu patri... cize branie krvy a ULTz kazdy druhy den....
uz som z toho az stresovana....

nemko
14. jún 2010

marrad az v juli jej budem volat aby som jej mohla dat ziadost na preschvalenie....ja vsetky tie vysetrenia mam uz hotove, to bolo prve co mi robila ked som k nej prisla tak sme vlastne zistili o co v mojom pripade ide aj ked ona to uz vedela podla vysledkov z hormonalnych profilov co som k nej priniesla len si to potom potvrdila 😉

bobi3
14. jún 2010

marrad, ahojček 😉 ja som nakoniec aj rada, že som sa dostala k Valkymu... ten mi to sledovanie robí každý tretí deň, zajtra idem zas, Maršík to v pláne nemal... ten mi však chcel spraviť ´dalšie IUI, Valky to už neodporúča... a nechceš sa na to Valkyho popýtať? ved OPU ti robil nakoniec on, nie?

kaciatko81
14. jún 2010

@marrad myslim, ze pokial sa s lekarom porozpravas, tak by nemal mat ani jeden problem spravit ti folikulometriu a sledovanie celeho jedneho cyklu. je uz len na tebe s ktorym dr do toho pojdes 🙂

marrad
14. jún 2010

@kaciatko81
no ved dufam...
zdravim ta kaciatko, akos a mas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre