ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mamartinka
18. jún 2010

Baby a kolko trva nez vam daju vysledky zo stitnej zlazi?Su hned alebo sa musi cakat?Mna to caka v oktobri.A ako sa to vysetruje?

eliska11
18. jún 2010

Ahojte,
no s tou rozbehnutou stimulaciu to vraj nie je ziadny problem, proste si uz dalej nebudem pichat. Ocakavala som, ze mi pichnu HCG (tak ako pred odberom vajicok), aby sa urcite vsetky vajicka uvolnili a nespravili sa tam ziadne cysty, ale vraj netreba. Tak uvidim, pojdem tam tak o mesiac-dva, aby ma pozreli, ci su vajcniky ok. Na tu cystu mi nasadia lieky a skusime to zase na jesen.
Mamartinka, jedna vec su krvne testy, tie su urcite za par dni, ak nie hned na druhy den, ale este dolezitejsi je ultrazvuk stitnej zlazy - tam sa ukaze, ak nefunguje spravne, tak su tam tmave cysty alebo take biele zapalove loziska. Takze to vidi ten lekar hned.
Sakura, je to na slaktrafenie, ale zase je to urcite lepsie, ako keby som teraz minula jednu z dvoch davok spermii, co mame este zamrazene, vyslo by to, a potom by som potratila. To by bolo naozaj na odstrel. Endokrinologicka mi na tu istu otazku, co kladies odpovedala, ze je to preto, lebo im je to vsetkym jedno a ide im len o prachy, ale ze vonku za dverami ordinacie to poprie. Takze prosim sirte tuto spravu dalej, to vysetrenie je bezbolestne, stoji par desiatok EUR a usetri vela.
Kaciatko, tiez drzim palce. Na tu hematologiu ides kvoli zrazanlivosti? To vie tiez narobit kopu problemov v tehotenstve.

mamartinka
18. jún 2010

@eliska11 Dakujem.

kaciatko81
18. jún 2010

eliska, ano, hematologiu cakam kvoli zrazanlivosti... na endokrinologii teda nic moc... sono mi spravila, vraj ok, kvoli krvi si mam zavolat o tyzden. a ja som sa stretla uplne s inym pristupom endokrinologicky... a to asi takym, ze nakolko som sledovana v car, tak co vlastne este chcem... ale dala mi to nakoniec urobit, tak uvidime...

zojec
18. jún 2010

ahojte dievcata... takze do rodinky Iscare pribudli uz dve nove babatka.. moja mala Barborka sa narodila min. tyzden, 3370g, 53 cm, a vcera sa narodila aj bubinina Terezka, 3kg, 48cm.. 🙂
drzim vsetkym snazilkam palceky, aby ste to dobojovali do tak krasneho konca ako my dve..

mamartinka
18. jún 2010

@zojec Grtulujem tebe aj bubine k babetkam.Hlavne zdravicko 😉

nemko
18. jún 2010

@zojec blahozelam aj tebe aj @bubine a hlavne si to strasne uzivajte ...a budte zdravucke 😉 🙂

jaja1118
21. jún 2010

Ahojte....

Zojec ,Bubina-gratulujem Vam k princeznam....prajem vela zdravia a vela mliecka...

ostatnym kockam prajem vela sil do boja-teraz obzvlast,ked sa to v centre takto domrvilo...

pekny den

kaciatko81
21. jún 2010

@zojec @bubina moc moc vam gratulujem a zelam hlavne vela zdravicka a nech vam tie vonave balicky robia len radost 😵

sakura
21. jún 2010

čaute baby 🙂
taaaaak ja mám už prvú injekciu Gonalu za sebou 😀 . Síce bolo toho odhodlávania okolo toho cca hodinku ale vôbec to nebolelo 😀 . Len dúfam že som to vpichla dobre 😀 😀 😀

eliska11
21. jún 2010

@sakura
drzim palce 🙂

sakura
21. jún 2010

@eliska11
ďakujem moooc 🙂 Len neviem - už od teraz mám piť tolko vela tej vody? Aby som sa vyhla OHSS?
A ty sa ako cítiš? Nemáš žiadne bolesti vaječníkov? Len si prestala pichať a hotovo?

eliska11
21. jún 2010

@sakura
Ahoj, tou vodou sa nevyhnes OHSS, len zmiernis priebeh, staci podla mna po prvej ultrazvukovej kontrole, tam uz bude priblizne vidiet, kolko folikulov sa tvori. Ale samozrejme ti nijako neuskodi, ked sa budes uz aj teraz nalievat 🙂
Ja sa citim ok, doktor hovoril, ze by som mohla dostat skor menstruaciu, tak to som zvedava, celkom by mi to aj vyhovovalo.

majka21
21. jún 2010

Zojec, bubina gratulujem k dievčatkám. 🙂

Ostatné kočky pozdravujem a prajem pekný dník. 😉

nemko
21. jún 2010

Caute kocky, dnes som zacala stimulovat Gonalom tak dufam, ze vsetko pojde tak ako ma 🙂

bobi3
21. jún 2010

ahojte princezny, nemko gratulujem k prvej injekcijke 😉 pichala si si sama?
ja som dnes bola zas u Valkyho, tak ovulka prebehla, hormóny tiež v norme, ale spravila sa mi cysta ☹ takže teraz čakáme, kým sa vstrebe a ďalší cyklus by sa spravilo IUI v prirodzenom cykle... až keď nevyjde, tak potom podávame žiadosť na IVF... ja už mám z toho dosť zmätok, stále sa dozviem niečo iné 😒 ale objednala som sa k endokrinologičke, takže ďalší kročik 😉

nemko
21. jún 2010

Bobi3 dakujem 🙂 ano pichala som sama, picham Gonal a pri prvom IVF som sa musela prekonat a naucila som sa takze dnes to uz zvladam ako sestricka s 20 rocnou praxou 😀 😀 Bojim sa Cetrotide lebo to je klasicka injekcia a nie pero, ale snad zvladnem a ked nie nieco vymyslim, ale Cetrotide mam pichat len 5 dni tak snad to zvladnem a prekonam strach 🙂Drzim palce aby si ziadost IVF nepotrebovala 🙂

sakura
21. jún 2010

@nemko
tak nám to vyšlo narovnako 😀 . Aj ja som dnes začala pichať Gonal 😀 MOja prvá injekcia v živote čo som bola nútená sa pozerať ako sa pichá ponevač jelikož som si ju pichala sama 😎 Som na seba hrdá že som z toho neskolabovala 😀 😀 Kedy ideš teraz do Iscare? Ja idem v piatok na ultrazvuk a ešte na krv - ohladom OHSS,ide mi kontrolovať nejaký E2 hormón či čo to je 😉

nemko
21. jún 2010

ja vo stvrtok, mala by som ist v piatok, ale v protokole mam napisane, ze mam uz vtedy pichat cetrotide, ale nenapisal mi ho podla toho ako budem mat vajecniky ci budem mat ohss podla toho pojdeme dalej.

sakura
21. jún 2010

@nemko
a kolko picháš? Ja 150 🙂 A tiež mám Cetrotide a ešte Menopur. No ale to si budem musieť dávať pichať. To by som už nezvládla 😖
K tomu peru. Ráno som pichla tých 150, čiže zajtra už len natiahnem zas piest a len pichnem? Samozrejme s novou ihlou 😀

nemko
21. jún 2010

zatial 150 tiez, hej len natiahnes a das novu ihlu, ja to mam uz nachystane len rano pichnem 🙂

sakura
21. jún 2010

@nemko
aj ja mám napísaný v piatok už Cetrotide ale nemám si v ten deň nič pichať ale mám si to doniesť so sebou a keď bude treba tak mi to tam pichnú. Tak som zvedavá ako donesiem ten Gonal keď ten musí byť v chladničke 😒

sakura
21. jún 2010

@nemko
ja to zas zajtra vidím že to budem zas ráno rozdychávať 😅
Som rada že stimulujeme spolu 🙂

sakura
21. jún 2010

@bobi3
ahoooj 🙂 Nebooj cysta sa vstrebe a ďalší cyklus idete na to 😉 A super že si stihneš vybaviť aj tú štítnu žlazu 😉

nemko
21. jún 2010

sakura ja Gonal teraz v chladnicke nemam, ja by sm si to take studene nepichala...uvidime co mi Valky povie po stvrtkovej kontrole a v piatok pokracujeme - dufam.toto ivf prezivam inak ako to prve a myslim, ze ovela lepsie, do prveho som isla s velkou nadejou a to sklamanie bolo strasne takze teraz rozmyslam triezvo a je to ovela lepsie...

bobi3
22. jún 2010

@sakura
tak to dúfam, že sa vstrebe 😒 a to čo najskôr, aby ten ďalší cyklus mohlo byť IUI... Tiež sa teším, že sa mi podarilo objednať k endokrinologičke, len som zvedavá čo mi povie na to, že som sa pre to vyšetrenie rozhodla vlastne sama... 😕
vá mvšetkým, čo už stimulujete, moc držím pästičky, aby ste to zvládali v pohode a injekcijky poslúchali 😉

sakura
22. jún 2010

@nemko
no mne to kázali mať v chladničke 🙂 A ani necítim že by to bolo studené keď to pichám takže dúfam že si to ozaj pichám 😅 😅 Dnešná injekcia už bola v pohode. Nejako rýchlo som si zvykla 😎
No ja neviem či sa mám vytešovať alebo obávať tohoto IVF. Je to vlastne moje prvé IVF tak uvidíme ako dopadne. Sklamania sa bojím ale dúfam že to dobre dopadne. Už sme mali toho dosť zlého ohladom bábätok v našej rodine tak dúfam že už konečne svitá na lepšie časy 🙂

bobi3
Vieš čo ti poie? Že si mohla prísť už aj prv 😉 Ako sa obávaš toho že by mohla byť akože "múdra" ?

bobi3
22. jún 2010

sakura, hej, hej, že čo mi na to vlastne povie... lebo moja obvodná včera bola moc múdra, keď som si bola len pre odporúčací lístok, že to ona mi nemôže len tak dať, a na základe čoho a blá, blá... to som jej mala porozprávať celý náš dvojročný príbeh vyšetrení, ktoré všetky dopadli ok? proste hľadám chybu... no ona to zrejme nepochopila, ale nakoniec mi ho dala 🙂

kaciatko81
22. jún 2010

@bobi3 neviem kam ides endokrinologicke, ale uplne chapem tvoj strach... na mna v piatok pozerala ako na kravu, co ju len obera o cas... skus sa este vypytat na tu hematologiu...

bobi3
22. jún 2010

kači, ip 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre