ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko81
24. jún 2010

@kitu predpokladam, ze v iscare bude niekto aj v pondelok pocas statneho sviatku... a pokial tam tvoj dr nie je, tak zakrok urobi niekto druhy 🙂

kitu
24. jún 2010

júj no som trošku kludnejšia, aj keď asi by som bola rada, keby to iui urobila naša dr....

scarlette
24. jún 2010

@flock stretko by bolo fajn, ale som doma len do 8jula a som teraz zvacsa bez auta ale nieco vymyslim len dajte navrh kedy a kde 🙂

scarlette
24. jún 2010

@sakura ja som zacinala menopurom takze netusim aku stimulku zvoli tvoj lekar... ja som mala kratky protokol na ivf a pichala som od 3DC myslim

sakura
25. jún 2010

caute babyyyy 🙂
no tak mám za sebou kontrolu - všetko v poriadku a už som si aj pred chvílkou pichla sama Cetrotide 😀 Vôbec to nebolelooooo 😀 😀 😀

scarlette
no aj ja mám krátky protokol. Od pondelka pichám Gonal a od dnes aj Cetrotide. Ten Menopur kedy budem pichať to ani srnka netuší 😅

nemko
25. jún 2010

Ja som dnes zvysila Gonal na 200 a rano idem na kontrolu, od zajtra mam pichat aj Cetrotide tak uvidim co mi rano povedia 😉

sakura
25. jún 2010

@nemko
no mne Gonal ostáva na 150... Už som na sone aj videla nejaké gulôčky 😀 tak som sa pýtala že či ten Gonal zaberá a že či sa mi niečo tvorí - a že áno. Len mám piť vela vody - ale veď už teraz pijem 4 litre a žblnkocem ako bazén 😠
No a po tom Cetrotide sa mi urobila taká velikánska opuchnutá červená škvrna 😕 Dúfam že to do rána zmizne a nie je to alergia lebo by ma šlahlo 😕
Ja idem na kontrolu v pondelok a aj v utorok 🙂

majka21
26. jún 2010

Ahojte kočky.
Včera som aj ja začala so stimulkou.Včera prvá injekcia diphereline 1 ampulka a od dnes gonal 187,5+diphereline. Na kontrolu mám ísť až vo štvrtok. Trocha ma štve, že mi včera pred tým ako začnem stimulovať nebrali krv a ani na štvrtok mi doc.Války nenapísal odber.Recepčnej som sa na to pýtala, keď som sa objednávala a ona povedala, že keď pán docent to nepovedal ani nenapísal, tak asi odber nebude. Ďurechova mi dala robiť odbery aj na začiatku aj pred pregnylom a až do 14.00 hod.som čakávala na výsledky, že čo ďalej.Podla čoho mi určili dávku gonalu? Napr.pred pregnylom som si musela ešte jednu injekciu pichnúť navyše a bolo to na základe výsledkov krvi. Chystám sa zavolať sestričkám a opýtať sa, prečo mi nerobia odbery. 😒

Ahoj flock. Zdravím ťa a ďakujem. Pekne dávno si sa neukázala. Krásne ste narástli. 😉

sakura
26. jún 2010

@majka21
noo tak fajn, už sme tu 3 čo stimulujeme 🙂 No ani mne teraz nebrali krv. Budú až v pondelok alebo v utorok . Budú ti brať krv ohladom E2?
No ja mám z vás najmenej toho Gonalu. Nemko má 200, ty 187,5 a ja mám len 150..
Ináč baby na kolký deň od začatia stimulky je OPU? Či je to individuálne?

majka21
26. jún 2010

Podla toho, ako reaguješ na injekcie. Ja som prvý raz mala tuším na 13 deň.

Mne nikto žiadne E2 nespomínal, takže neviem, ale hádam Války vie čo robí. Aj keď mám obavy, ale dôverujem mu.
Akurát predoperačné si začnem vybavovať pondelok, dúfam, že do piatku budú hotové.

majka21
26. jún 2010

Sakura, čo budeš mať ešte ku gonalu?

sakura
26. jún 2010

@majka21
No ja od pondelka len Gonal a od včera už aj Cetrotide 🙂 Mám kúpený aj Menopur - ale kedy budem pichať ten tak to neviem......

sakura
26. jún 2010

@majka21
no myslím že reagujem dobre keď mi ani nezvýšili dávku toho Gonalu.... No mám pocit že to E2 sa berie pre to aby sa zistilo že či máš nábeh na OHSS....
No tak keĎ na cca 13 deň tak to mi vychádza na 3 júla v sobotu. Dúfam že to v sobotu robia...... Ja už mám predoperačné vybavené. Takže už len čakám že čo a ako 🙂

bibi24
26. jún 2010

Ani mne Valky pred stimulkou nebral krv, ale ked som zacala mat nabeh na ohss /teda uz som ho mala aj pocas stimulky/, tak som tam chodila na kontrolu kazdy den a 3krat po sebe mi brali aj krv na E2 a LH.
Ja uz som posledne 3 dni nebrala ani Gonal a predtym som si pichala take davky, ze zaciatok so 150, potom 75 a potom 112.
Sakura, robia aj v sobotu a aj v nedelu, ked je treba. 😉

sakura
26. jún 2010

@bibi24
presne na toto mi chce brať doktorka v pondelok krv - na LH a E2. Takže ozaj je to ohladom toho OHSS 🙂

bibi24
26. jún 2010

Sakura, ano asi preventivne. Ale len sa na nich spolahni, oni vedia co robia 😉

sakura
26. jún 2010

@bibi24
no nič iné mi nezostáva, len sa na nich spolahnúť 😉 Ale ja som s Petrovou zatial velmi spokojná takže dúfam že to spolu dotiahneme do šťastného konca 🙂

majka21
26. jún 2010

Tak teda nechám sa prekvapiť kedy mi budú brať krv ak ju vôbec budú brať.
Držím vám-nám palce baby, aby sme to dobojovali do úspešného konca.

majka21
26. jún 2010

bibi ty máš kedy mať OPU?

majka21
26. jún 2010

... vlastne ty si už asi po. Sorry, prehliadla som to.

bibi24
26. jún 2010

Majka, to nic, ano mam uz po, uz som 6. den po opu 🙂 Ale budem mat az KET v auguste.

majka21
26. jún 2010

A prečo len ket budeš mať? Ty si teraz na vklade nebola?

Kočky, ste niektorá na PN?

bibi24
26. jún 2010

Nie nebola som, lebo mam OHSS. Takze ET sa odlozil.

majka21
26. jún 2010

Tak to mi je ozaj lúto. A čo si cítila? Ako si zistila, že máš OHSS? Zbadal ti to doki?

bibi24
26. jún 2010

Zistil to Dr na prvej kontrole pocas stimulacie, na zaklade toho, ze sa mi v jednom vajecniku tvorilo strasne vela folikulov . Potom sa k tomu pridruzila aj tekutina v bruchu. Inak som necitila nic a v podstate do dnes necitim, akurat mam riadne nafuknute brucho. Ale na to, aky moze byt ohss vazny si mozem gratulovat, ze je to len takto ako to je.

sakura
26. jún 2010

baby v tom pere Gonalu je viac tej latky? Lebo do pondelka picham 150 no a dnes by som ho mala mat vlastne cele vypichané... Keďže mám kúpenú 900 vku. Ale ešte mi tam zostalo 75 😕

majka21
26. jún 2010

No, to by bolo super, keby v nom bolo viacej. Ja mám 187,5 a posledná dávka mi vychádza len na 150, ale že vraj to nevadí.

bibi24
26. jún 2010

Podla mna je naviac v Gonale len tych 37 jednotiek, ktore by sa mali na zaciatku vypustit. Aspon ja som nic naviac nemala.

sakura
26. jún 2010

OMG. Nechápem to ako je možné že mi zostalo tých 75 😲 . 37 jednotiek som vypustila hneď na začiatku......A od vtedy tam mám natiahnutých 150.... Že by som mala zázračné pero? No neviem kde sa stala chyba 😠 Tak tam tých 75 nechám a načnem zajtra nové pero alebo pichnem zajtra tých 75 z tohoto starého a 75 z nového.... Som zo toho zmätená 😝 😕 🙄

nemko
26. jún 2010

tak dnes som mala kontrolu, vyzera to vraj veeeeeeeeeelmi dobre, vo stvrtok mam odber a v utorok este kontrolu 🙂 tak sa tesim, ze aspon nieco mam mooooooc pozitivne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre