ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mirm
26. jún 2010

@sakura aj mne sa to stalo pri stimulke 🙂 dopichla som to prve pero a ostatok z druheho. Ved nebudem vyhadzovat 🙂)

nemko
26. jún 2010

ja som normalne dnes otvorila druhe pero aby som mala tie davky presne, kaslem na tu trosku co tam ostala 😉

sakura
27. jún 2010

@nemko
super, som rada že je všetko ok a že si spokojná 😉 Uvidíme čo mne povie zajtra doktorka a možno aj ja pôjdem vo štvrtok 😉

No idem otvoriť nové pero ale staré si ešte nechám a dopichnem asi ako posledok. MOžno mi ku koncu zníži dávku a ak nie tak ju dopichám v posledný deň 🙂

derylka
27. jún 2010

ahojte babule.. mám otázku.... ak ste tu teda ešte niektorá kto má za sebou KET ... lebo pozerám že samé stimulky sa nám tu rozbehli.. 😉 .. koľkí deň pred KET ste boli na UTZ... lebo mne doktor napísal že medzi 16 a 19 DC sa mám ukázať.. no 16 mi vychádza na sobotu a 19 sa mi zdá zase neskoro ☹

bibi24
27. jún 2010

Derylka, tak chod na 18dc (pondelok), ked nechces ist v sobotu. Ale oni robia aj v sobotu, to by nemal byt problem.

Ja mam este len pred KET - v auguste pojdem.

derylka
27. jún 2010

@bibi24 ... ibaže môj doki robí v utorok a vo štvrtok.. :(

nemko
27. jún 2010

ja idem v utorok na kontrolu baby a Valky tam nebude tak idem k Hruzikovi , som zvedava 😉

nemko
27. jún 2010

baby co myslite budem si nieco pichat tych 36hod pred odberom ked to nemam napisane ani v ziadosti ani som nedostala recept na vybratie lieku z lekarne?ziadny pregnyl ani ovitrelle nic ☹

sakura
28. jún 2010

@nemko
ja sa akurát chystám do Iscare 🙂 A idem aj zajtra tak sa tam možno stretneme 😉 No možno ti to zajtra predpíše Hruzik 😉

nemko
28. jún 2010

no asi nie kedze to nie je v ziadosti, to by som si musela potom hradit sama, pri prvom IVF som to mala v ziadosti aby som tam hradila len doplatok tak asi bude odber bez toho
@sakura drzim palce, ja som vcera prezila riadny stres ( nieco sa stalo u nas v rodine) a myslim, ze dost to malo vplyv na moju stimulaciu a OHSS uz mam takze zajtra idem do centra s tym, ze mi to len Hruzik potvrdi ☹ ale co uz, to tak byva, ze tie najhorsie situaciu pridu vtedy ked to clovek najmenej caka a vcera to bola teda riadna pecka ☹

bibi24
28. jún 2010

@nemko, ako sa ti prejavil ohss? Mas vela vajicok, alebo aj nieco ine?
Pregnyl, alebo Ovitrell nemusis mat v ziadosti, Dr ti ho predpise na recept. Mne ho rovno dali, lebo bola sobota. A vybrat som ho bola az v pondelok a rovno cele balenie - to su 3 ampulky, jednu ampulku som im dala a 2 mi ostali. Doplatok bol asi 2€.

nemko
28. jún 2010

aha takze potom super, bibi boli ma brucho tak usudzujem, ze mam vela vajicok, od vcera ked som prezila sok a aj dnes akonahle sa dostanem do stresu tak ma to boli urcite mi zacina ohss ☹ zajtra poobede idem na kontrolu tak uvidim dufam strasne moc, ze ma to pobolieva len z toho stresu a budu ma moct oplodnit teraz lebo ma porazi ak mi vklad odlozia

bibi24
28. jún 2010

Nemko, to iba ty usudzujes, ze mas ohss? Dr ti to nepotvrdil? Bolesti brucha, resp. podbruska a vajecnikov mozes mat aj zo stimulky, to este nemusi znamenat ohss. 😉 Drzim palce, aby to TO nebolo.

sakura
28. jún 2010

ahojte baby
tak som doma z BA. No nič moc.. Dávku Gonalu mám zníženú na 115 a brali mi aj krv a zajtra mi budú ráno volať že či mám ešte ten Gonal pichať alebo už nie.... Hlavne že som načala nové pero a mám 900, no čo už..... Mám úžasný nábeh na OHSS 😠 Nemko mne dnes dr predpísala Pregnyl a v stredu si ho mám ísť dať pichnúť o 22 hod. A doplácala som 1,80 eura.. OPU mám v piatok... Už ani neviem či sa mám tešiť alebo čo..... Som taka nijaká z toho že možno ma ten OHSS neminie a to pijem strašne vela vody 😒
Ináč zostalo mi celé balenie Menopuru. Rada by som vedela na čo som si ho kupovala......

sakura
28. jún 2010

@nemko
je mi lúto že sa u vás niečo stalo ☹ Ale myslíš že by si na margo stresu z toho mohla mať nábeh na OHSS? Neboj, ozaj to máš možno z tých liekov. Veď ti zvýšili dávku... Neboj, bude to v poriadku 😉

nemko
28. jún 2010

OHSS je fuc, pred hodinou mi praskli vajicka, neviem kolko, ale konecne mam normalne brucho 🙂Stalo sa mi presne to iste co pri stimulacii pred 2 mesiacmi po Merionale mi rachli a dnes to iste takze snad to bude dobre a dufam, ze tam aspo nieco zajtra bude.Dost si myslim, ze odber bude uz v stredu.

nemko
28. jún 2010

ozaj na ich stranke som citala, ze robia odbery bez podania HCG a je to vhodne pre zeny co mavaju OHSS.Zajtra idem k Hruzikovi, tak dufam, ze zvoli spravny postup,dost ma hneva, ze musim ist k inemu lekarovi lebo som strasne chcela aby som cely cas bola u jedneho lekara, ale co uz.Snad to bude dobre.Ja mam s tymi vajickami teda nahnane, ale baby by ste neverili ako mi vyfucalo brucho a ako mi je dobre.

lieenka13
28. jún 2010

Ahojte, mohla by som Vas poprosit o radu? Momentalne sa rozhodujem do ktoreho centra ist. Zatial mi bola odporucena Mudr. Petrova a Iscare. Viete mi ju prosim niektora odporucit? Pripadne ku komu je lepsie ist v Iscare? Dakujem velmi pekne za odpoved. Vidim, ze ste si tu uz presli vselicim a drzim palceky, aby sme sa vsetky dockali toho co nas tu spaja 😉

sakura
29. jún 2010

@lieenka13
ahojky. Ja chodím k dr Petrovej. Zatial som spokojná 🙂

bibi24
29. jún 2010

Nemko, ako si vedela, ze mas OHSS a ze ti praskli vajicka? Dr ti to povedal? A kde si citala o nepodani hcg? Ale viem, ze je taka moznost. Mne inak hcg podali a napriek tomu som ok. 😉

lieenka13
29. jún 2010

@sakura
Dakujem za odpoved. Niekde som sa totiz docitala, ze je vraj odmerana a neprijemna.
A nieco som zahliadla o par stran dozadu - ze nieco sa deje v Iscare? Nejaka vymena lekarov?

sakura
29. jún 2010

@lieenka13
No teraz tam má toho dosť. Nezažila som ju ani raz nervóznu alebo tak že by mi neodpovedala na čo som sa pýtala... Pravda je že nie je ukecaná.... A to asi podla toho aký má deň alebo čo....Lebo je fakt že baby písali že je taká a taká. Aj aj som si to čítala...
No teraz naspoledy ako som tam bola - mali strašný nátresk a stále jej vyzváňal telefón. A len tak prehodila - to je strašné, vyhodia dvoch lekárov a nevedia zaplatiť nových.. Takže neviem čo sa tam stalo...

sakura
29. jún 2010

baby chcem sa vás opýtať čo ste už boli na OPU v Iscare - akurát čítam že mám mať odlakované nechty.. To akože vážne? Lebo ja mám gelové a nechce sa mi ich dávať skrz 10 minútam dole.. Už som bola na 2 operáciách a ani na jednej som s tým nemala problém. Teda som si ich mohla nechať a nemusela som ich odlakovať..

bibi24
29. jún 2010

Sakura, no mala by si mat nenalakovane, ale ked mas gelove, tak sa hadam nic nestane. Mne nechty ani raz nekontrolovali. A nemozes si odlakovat tie gelove?

sakura
29. jún 2010

@bibi24
hmm, bibi aj by som si ich odlakovala. Ale akurát v stredu idem na doplňanie a je mi lúto ich odlakovať hlavne preto že moja manikérka má potom 2 týždne volno ☹ Keby som šla na OPU dnes tak si ich aj odlakujem. Lebo veď zajtra by som mala nové. A to mám nalakované pazúrky aj na nohách. Ale to len taký jemný biely pásik... No ja neviem čo s tým robia drahoty.. Bola som už aj na dvojhodinovej opke a tam im nevadilo že mám nalakované aj nohy a aj ruky....A to som nebola na nejakej šupáckej klinike kde by to flákali. Ale na normálnej súkromnej v BA. Dám si len francúzsku bielu - to hádam nebudú pindať....

kaciatko81
29. jún 2010

baby, mne robili v iscare laparku a nebol s tym problem... ani na dalsej laparke v nemocnici... je fakt, ze mavam len farebne spicky...

sakura
29. jún 2010

@kaciatko81
no veď to, budem mať len biele špičky. Takže som sa rozhodla 😀 . Idem s nalakovanými bielymi špičkami 😀 Dúfam že natrafím na nefrflajúceho anesteziológa 😅
Ináč ako to tam prebieha po odbere? To sa ide potom ešte na pokec s dr alebo s embryológom?

bibi24
29. jún 2010

Sakura, tak to je v pohode 😉 Na nohach mas dokonca ponozky, takze tie ich netrapia 😀
Po odbere lezis cca 2 hodiny, potom sa mozes obliect a ides na pohovor - ja som mala aj s Dr a aj s embryologom.

kaciatko81
29. jún 2010

bibi, ja som na nohach nemala nic... v nemocnici mi nohy obviazali, ale prsty mi trcali

sakura
29. jún 2010

@bibi24
jeeej tak super 😀
A tam ste sa dohadovali o napriklad PK a taak? Ináč ak by ma nechytil OHSS a OPU mám v piatok, čo myslíš? Kedy by som mala ET? Lebo pozerám že v pondelok je aj štátny sviatok - a neviem či tam budú fungovať alebo nie....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre