ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
29. jún 2010

Kaciatko, pri laparke som ani ja nemala nic, ale pri opu mozu byt ponozky. 😉

Sakura, to je velmi individualne a nikto ti to presne nepovie. Ja som sa o OPU dozvedela v sobotu a v pondelok som mala opu. Ale ja som mala ohss uz pocas stimulky, cize som vedela, ze ET pravdepodobne nebude a tak aj bolo. Cize nam ich oplodnili, dva dni sa vyvijali a potom ich zamrazili. Neviem ako by to bolo v pripade kebyze sa ET planuje. V tom ti zial neporadim.
A poradim ti, ze si velmi dopredu nic neplanuj, lebo cele je to krehke a neiste a moze to byt uplne inak ako si myslis. Ak napr. nebudes mat velky pocet oplodnenych embryi, tak pravdepodobne PK mat nebudes. Vtedy skor odporucaju hned vklad.

sakura
29. jún 2010

@bibi24
máš pravdu, musím všetko nechať tak a nič neplánovať. Čo má byť tak to bude 😉

Akurát mi volali z Iscare. Takže asi krvička v poriadku, ešte teraz pichnem posledný krát Gonal a od zajtra už s ním končím. Zajtra už len Cetrotide a Pregnyl 😉 Tak hádam mi ten OHSS ustrážia 😅 Ináč tá voda mi ide už až ušami 😝

kitu
29. jún 2010

@sakura ja som niekde čítala, že tie odlakované nechty by mali byť preto, aby sledovali obeh krvi očas narkózy, či náhodou nemodrejú prsty, a keďže máš gelové, tak to ti asi cez to nie je až tak vidieť- nie... ?takže asi to bude jedno...

sakura
29. jún 2010

@kitu
vieš čo, ono je to vidno lebo mávam nalakované len špičky. A gél je priesvitný takže by to mali vidieť 😉 Teda dúfam že majú dobrý zrak 😅 Ináč mne na to anesteziologička keď som šla na prvú opku povedala že v dnešnej modernej dobe sú už na to prístroje ktoré to sledujú. Že to je už zastaralé s tým sledovaním nechtového lôžka.... No ale čo doktor tak to iný názor 😝

kitu
29. jún 2010

@sakura tak tak... niekde to ešte chcú... ale však hádam to bude oky, 😉

nemko
29. jún 2010

caute kocky, akurat som sa vratila, zajtra picham rano este Gonal a Cetrotide, vecer potom Gonal a v piatok mam odber.Et mam asi v pondelok alebo v utorok, ak sa teda nieco oplodni.Vcera mi naozaj popraskali vajicka, inak som o.k a je predpoklad, ze po OPU budem mat OHSS lebo mam vela vajok, ale poziadala som aj napriek OHSS aby som mala ET - na vlastnu ziadost.Takze uz sa to bliiiiizzzziiii🙂 Drzim vam palce 🙂

sakura
29. jún 2010

@nemko
takze ideš až v piatok? Tak sa tam stretneme 😉

nemko
29. jún 2010

@sakura ano idem v piatok na pol 8 🙂 tak sa uvidime 😉

sakura
29. jún 2010

@nemko
tak ideme rovnako 🙂 Aj ja mám príchod na 7:30 🙂

nemko
29. jún 2010

no teda 🙂 kto ti bude robit odber?

sakura
29. jún 2010

@nemko
no tak to neviem.. Ale predpokladám že Petrová. Či to tam funguje inak? Kto má volno tak ten robí odber? Alebo ako? Lebo ona tam v piatky býva takže myslím že mi to bude robiť ona. Tebe kto?

nemko
29. jún 2010

ja neviem, ja som dohodnuta s Hruzikom, uz budem chodit len k nemu 🙂

sakura
29. jún 2010

@nemko
sa ti zapáčil? Je dobrý? A to si mala obavy 🙂 A veď myslím že je jedno kto mi to bude robiť. Veď odborníci sú tam všetci 😉

nemko
29. jún 2010

je dobry, sympaticky a rychly ja nemam rada take zdddddddddddlllllllllllhave debaty 🙂 a kedze mi povedal, ze mi bude robit OPU on tak sme sa dohodli, ze to dotiahne do konca na ET idem aj pokial budem mat OHSS na svoje riziko. Pokial nam to nevyjde davame si dlhodobu pauzu a ci sa niekedy este do centra vyberieme nevieme.Uvidime co prinesie cas....

sakura
29. jún 2010

@nemko
no ja som ho tam ešte tuším nevidela. Pojdem kukuč na ich stránku. Určite tam bude mať foto 🙂 . No ja dúfam že keď mi kázali dopichať Gonal ešte dnes tak krvička bola v pohode a že sa vyhnem OHSS. I keď moje vaječníky môžu mať na to iný názor.. Uvidíme.... Folíkov som si videla na sone dosť, uvidíme či sú v nich aj nejaké kvalitné vajka... Vy budete mať aj ICSI, že? My ho máme doporučené takže uvidíme podla spermiogramu... Ale tlačila som do drahého vitamínky. Necháme sa tedík prekvapiť 😅

nemko
29. jún 2010

nebudeme mat ICSI - odmietli sme 😉

sakura
29. jún 2010

@nemko
to vážne? Si písala v minule že mal manžel zlý spermiogram. Či sa mýlim? 😅

nemko
29. jún 2010

hej mal, ale ICSI nechceme, skusia to oplodnit bez toho ICSI a ked sa to neoplodni tak mame smolu 😉

sakura
29. jún 2010

@nemko
no tak to som netušila že sa to dá aj odmietnuť.. Vidím že mám velikánske medzery v tomto..... 😒 A to sa nerobí tak že : nechajú ich skúsiť nech sa oplodnia samé a keď to nejde tak ich napichnú?

sakura
29. jún 2010

ináč teraz si čítam výsledky genetického vyšetrenia a záver znie:
U partnerov s normálnym karyotypom sme nezistili stigmatizáciu, ktorá by bola súčasťou geneticky podmienenej nozologickej jednotky. Nie je kontraindikácia k zaradeniu do programu asistovanej reprodukcie. V plánovanej gravidite je indikovaná prenatálna genetická diagnostika (ICSI + anencefália v RA )

Mne dr povedala že genetiku máme v poriadku že je to ok a teraz keď čítam ten záver tak ma napadá že tam je spomenuté akože aj PIgD?

kitu
29. jún 2010

baby aj my ideme v piatok... ale ja len na folikulometriu... 🙂

sakura
29. jún 2010

@kitu
😀 jeeeej 😀 Tak už sme tri čo sa tam nesú v piatok 😀 😀 Na kolkú si objednaná?

kitu
29. jún 2010

no ja som až na jedenástu k dr tazberíkovej... ale prídeme tam dúfam skôr... takže neviem či sa budeme vidieť... no ale však uvidíme 😀 😀 😀 ...

sakura
29. jún 2010

@kitu
presne tak. 😀 Uvidíme 😀 Aj sa ti stáva že u nej čakáš dlhšie? Či berie ťa presne? Lebo ja som posledné 2 razy čakala vyše hodinu navyše.... To boli iné nervy 😠

kitu
29. jún 2010

no aj my sme čakali minule doooosť dlho, boli sme objednaní na dvanástu a zobrala nás teda dosť dlho po jednej...a tak sme domkov prišli až okolo piatej... to viete my to máme do ba 2 hodky cesty busom... 😠 autom sa neodvážime ísť...

sakura
29. jún 2010

@kitu
no aj my to máme hodinku a pol autom. Busom by to bolo tiež cez dve hodky ☹ A zo stanice idete trolejbusom alebo ako? No áno. Ako "odišli" Maršík a Ďurechová tak sa hold čakacie doby predĺžili 😠 Prečo by ste sa neodvážili ísť autom? Ináč do BA šoféruje len priatel - ja by som to určite nezvládla. Mám paniku z toho ako sa tam jazdí a určite by som na milión percent zablúdila 😅

kitu
29. jún 2010

@sakura no hej zo stanice ideme trolejom 208 a ten má konečnú rovno pod iscare...no moj mm by sa možno aj odvážil ale asi len s navigáciou... uf... najhoršie je to pre mm pretože ten má 2m a naskladať sa medzi tie dve sedačky je pre neho utrpenie...ale no čo už...

nemko
29. jún 2010

@sakura my sme mali pokec s emryologickou a nakolko mam tieto veci dost nastudovane myslim, ze sme obe pochopili celu situaciu a dohodli sme sa 🙂 a som rada , myslim, ze tto IVF bude take ako si predstavujem🙂

sakura
30. jún 2010

@kitu
no my sme s navigáciou práveže zablúdili 😀 😀 Nás to posielalo kade tade 😀 😀 Chudák mm, tak to je pre neho ozaj pohodlnejší ten autobus 😅

@nemko
no aj my sme mali - ale len raz a to hneď po tom spermiograme. No kázali nám mať cca 3 dňovú abstinenciu ale drahý prišiel po týždni aj pol domov no a nemohla som ho tam poslať s dôchodcami 😀 😀 😀 . Takže to bolo ani nie po jednodňovej abstinencii. Mal len 8 miliónov spermií v 1 ml. Ale embryologička mi povedala že kludne môže byť nabudúce spermiogram lepší. Že keď nebude 10 miliónov tak až vtedy je ICSI....
No teraz neviem či mám ešte v tej rýchlosti niečo študovať alebo to nechať už tak.. Veď tuším po odbere je aj konzultácia s embryológom tak hádam tam sa dohodneme 😝
No ja dúfam že toto IVF je moje prvé a aj posledné. Lebo tie stavy 😀 Myslím ohladom nálad - katastrofa 😅 😅

bibi24
30. jún 2010

@sakura, prenatalna geneticka diagnostika znamena (nie je to pigd - to je predimplantacna genet. diagnostika), ze vam odporucaju amniocentezu. Odporucaju to kazdemu kto absolvuje ivf+isci, pretoze do dnes este nie je dokladne preskumane, ci napichnutie vajicka spermiou nemoze nejakym sposobom poskodit geneticku vybavu vajicka. Ale amniocenteza je dobrovolna, nemusis ju podstupit 😉

Inak, aj ja tam budem v piatok, som objednana na 7:30 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre