ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
30. jún 2010

@bibi24
jeeej super, ďakujem za vysvetlenie 😉 To mi odporúčajú asi skrz sestry - museli jej zobrať bábo lebo malo také anomálie že aj keby sa narodilo tak behom 2 minút by zomrelo ☹ To bol jediný takýto prípad v našej rodine. Ale bolo to nejakým vírusom - jej teraz našli.....
A ty už ideš na ten KET alebo len na kontrolu?

nemko
30. jún 2010

@sakura my sme mali pri prvom IVF ICSI (ale nie z dovodu zleho spermiogramu) a tiez nas poslali na geneticku ambulanciu a amnio v pripade, ze by to vyslo - tam po ICSI posielaju automaticky lebo je tam moznost genetickej poruchy plodu takze to je jeden z dovodov preco som ICSI odmietla

bibi24
30. jún 2010

Sakura, ja idem len na kontrolu, som zvedava ako su na tom moje vajecniky (po tom ohss) a mozno si dam pichnut vyvolavacku, nech mi uz ms dorazi 🙂 KET budem mat az v auguste.

nemko
30. jún 2010

baby nie je pregnylu 😒

xxmargaretka
30. jún 2010

ahojte..
dufam,ze nevadi ak sa pridam..
aj ja chodim do iscare..a od vcera som zaradena do protokolu na IUI..
dnes som bola na injekcii a zorvna ten pregnyl riesili-objednvali,ale neviem ako to dopadlo ci zohnali..
gitka

sakura
30. jún 2010

@nemko
ako že nie je? Ja mám. Potrebuješ?

sakura
30. jún 2010

@nemko
No tak už mám poriadneho chrobáka v hlave......No som zvedavá. Dúfam že sa drahému zlepšil spermiogram a nebude treba ICSI 😕 😕 Veď dúfam že tam bude ešte priestor na pokec s embryológom 😕 😕

sakura
30. jún 2010

@bibi24
a cítiš sa dobre? Bolesti už prešli? A áno, aspon si užiješ aj trošku z leta 😉

bibi24
30. jún 2010

Sakura, ja som sa celu dobu vlastne citila ok, ak neratam tie bolesti vajecnikov, ktore su zvacsa pri stimulke normalne 😉 A vyzera to tak, ze som prave dostala ms, takze ani na kontrolu uz nemusim 😀

sakura
30. jún 2010

@bibi24
No aspon že si to tak dobre znášala.. To ti zistili z krvi že máš OHSS? No vidíš ako si si ju sama privolala 😀 😀

kukulka21
30. jún 2010

Áhoj baby aj ja som chodila do ISCARE a mala som z neho celkom dobrý pocit mam za sebou umelé opl. ktoré vyšlo na prvý krát a stálo to za to...lekári sú podľa môjho názoru milí a myslím,že všetci okolo boli milí...

kitu
30. jún 2010

héj to nás tam bude v piatok...len keby nebolo tak teplo, lebo v tom buse sa uvaríme za dve hoďky kým sa tam dogúľame... 😝

sakura
30. jún 2010

@kitu
no ani ja takéto teplo nemusím, bleeee 😝

kitu
30. jún 2010

hej aj minulý mesiac mali problém s pregnylom, keď sme tam boli sa tiež pýtala sestričiek že či ho už konečne dostali... a kázala mi ho kúpiť tam v lekárni blízko iscare, lebo že u nás by som ho vôbec nemusela zohnať... ja houž mám cca mesiac v chladničke, keďže som mala ísť na iui už minulý mesiac ale vajco nenarástlo... 😉

sakura
30. jún 2010

@kitu
ináč neviem, príde mi to také divné.. Vždy ked sa jednalo o lieky tak som si ich mala vybrat len tam v BA lebo inde by mohli byť problémy a tak. A ja som ich normálne zohnala aj u nás v meste v lekárni - teda nie v BA. Ale nakoniec som ich aj tak kupovala v BA lebo som už nemala platný recept a už som s tým nechcela šaškovať.
Aj ja ho mám v chladničke. Dnes mi ho ide drahý šťúriť do zadnice 😅 😅 😅 😅

kitu
30. jún 2010

fú no tak na toto by sa môj asi nedal... ja si na to pavde podobne budem musieť nájsť nejakú dobrú dušu sestričku... jednu by som aj mala ale keď ešte neviem či náhodou nebude slúžiť... a keď hej tak asi poklusáme pekne na pohotovosť do mesta a tam mi to pichnú o tej 22-ej... téda ak piatková kontróla dopadne dobre a volačo tam dokynka najde... 🙂

kitu
30. jún 2010

@sakura a injekciu a ihlu si mám kde zohnať a hlavne akú-lebo kde to viem že v lekárni, ale akú si to mám pýtať...?

sakura
30. jún 2010

@kitu
no veď neboj jaj ja mám obavy ako mi to pichne. Keby som dočiahla tak si to pichnem aj sama 😀 Ale čítala som návod že sa to môže aj do brucha.... Ale to už je chúďatko samá modrina 😅 😅
ja som si v Iscare pýtala injekcie a ihly na Menopur lebo mi v lekárni nechceli dať len tak bez predpisu.... takže mám doma šedé ihly a ružové. Tie ružové - to sú inakšie potrubia 😕 Ale našťastie mám aj tie šedé - tie sú take tenké ako na Cetrotide takže zvládneme 😀
Ináč môj drahý je v tomto strašne akčný.. On mi ich chcel pichať aj do brucha 😕 😕 😕 Ale nedovolila som mu 😀 😀 😀

sakura
30. jún 2010

@kitu
a dali mi v Iscare aj striekačky 😉 Ale keď si to pôjdeš dať pichnúť na pohotovosť tak to ti tam dajú. Nebudeš potrebovať doniesť ihlu so striekačkou.. Normálne dostaneš z Iscare takô žiadanku že ich velmi pekne prosia aby ti ten Pregnyl pichli 😉 Ja tú žiadanku dnes odovzdám drahému 😀 😀 😀

kitu
30. jún 2010

@sakura jáj že by? no takže striekačku a ihlu by som si mohla vypýtať v iscare... tak ja sa na to tej našej dr hneď pekne opýtam... a tú žiadanku si mám tiež pýtať alebo mi ju dajú automaticky? hm no fakt som zvedavá...
ale zatial mám pohodu, v nedelu som mala tak desnú krízu čo strach, ale teraz ja neviem či to je tým koncom šk. roka ale celkom pohoda... žiadne blbé nálady ma nechytajú...

kaciatko81
30. jún 2010

@kitu mne striekacky, ihly aj dezinfekciu davali v podstate automaticky... neskor ked uz sestricky vedeli, tak som len zaklopala, spytali sa ma na kolko dni a uz som isla aj s vybavou 😀 ten listok... mne dva razy davali pregnyl u nich a treti, ze vecer, tak sa ma spytala kto mi to bude pichat, hovorim, ze na pohotovost pojdem, tak mi dali papierik 🙂

kitu
30. jún 2010

a tak snáď mi to dajú teda tiež... hm som zvedavá, najradšej by som bola aby už pol piatok... ale aj to príde...

nemko
30. jún 2010

pregnyl uz mam kocky 🙂 zohnala som v Tescu v Lamaci v tej lekarni

sakura
30. jún 2010

@nemko
takže ideš pichať dnes aj ty 😀 Ideš na pohotovosť alebo ako?

nemko
30. jún 2010

🙂 hej o 22:00, pichne mi to maminka

sakura
30. jún 2010

@nemko
a dávaš jeden prášok a jednu ampulku,že? Mamina je zdravotná sestra? Mne to ide pichnuť drahý 😅

kitu
30. jún 2010

kočky a mne minule dokynka vravela že si mám dať pichnúť 2 prášky a jednu ampulku tekutiny stým... to prečo?

sakura
30. jún 2010

@kitu
aj mne sa niečo marí ale nie som si istá. A v papieroch mám napísané - 1 amp. Pregnyl 5000 1 prášok + 1 voda....

nemko
30. jún 2010

uz to mam za sebou, Pregnyl uspesne pichnuty 🙂 (1prasok+1vodicka)

sakura
30. jún 2010

@nemko
jaaj ani nevieš ako čakám že napíšeš aby som si mohla pichnúť aj ja 😀 Takže ti ešte ostali 2 prášky a 2 vodičky,že?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre