ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
7. júl 2010

teraz mam jedno 8bunkove jedno 6 bunkove a doma hovorim, ze jedno je po mame a jedno po tatovi 😀 😀 😀

sakura
7. júl 2010

@nemko
myslím že sme pre to urobili maximum. 😉
Takto si to pekne rozdelila? 😀 😀
Ja dávam akurát drobcovi brokolicovú polievočku, potom dám kyselinku listovú,utroš a behom pol hodiny budem spať 😀 😀 😀 😀

nemko
7. júl 2010

kyselinu listovu uz mam v sebe, utros za par minut 🙂 a na obed si budem robit langose 😀
no sakura musela som to podelit, ale to rychlejsie je po mne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sakura
7. júl 2010

@nemko
ja si ju dávam po obede. Aspon tak je písané v návode. Ale veď to je jedno, hlavne že je 😀 No ja tu mám ešte vyprážaný syr a hranolky - ale to neviem kam vopchám 😝 Som si objednávala obed z reštiky, nechcelo sa mi variť 😅 😅
Ja by som to podelila rovnako 😀 Určite by rýchlejšie bolo po mne 😀 😀 😀

nemko
7. júl 2010

😀 😀 😀 😀 tak, tak si zasluzime rychlejsie a lepsie - za tu snahu, bolest a bojovnost 😀

monika0001
7. júl 2010

ahojte.. info pre tie ktoré čakajú na dr Ďurechovú.... od septembra je in 🙂

nemko
8. júl 2010

spolubojovnicky ako sa mate? @sakura ako sa citis?

sakura
8. júl 2010

@nemko
ahooooj, tak ja som bola prvý krát od pondelka vonku 😀 . Bola som s drahým na obed 😀
No bolí ma pol zadku - z tej injekcie čo mi švihol drahý ale ináč v pohode 😅 😅 😅 a psychicky sa chystám ešte zajtra na jednu a poslednú 😅 😅
No cítim sa dobre,už ovela lepšie. Aj brucho je už lepšie a hlavne vaječníky ma už bolia menej.... V podbrušku ma sem tam pichne ale ináč nič...
A ty ako?

nemko
8. júl 2010

@sakura aj ja som bola vonku, doma by som sa asi zblaznila...ja sa citim dobre akurat rano ma pobolieva v okoli vajecnikov a maternice a trosku ked cikam tak citim maternicu inak nic ani neviem, ze som niekde bola alebo ze som stimulovala 🙂

sakura
8. júl 2010

@nemko
no ty sa máš 🙂
Ja som bola do včera k.o 😝 Od dnes už je to lepšie 😀

nemko
8. júl 2010

tak unavena som aj ja, ale to mam z Utrosu to neberiem ako problem 😀 aspon sa dobre vyspim 😀 😀

sakura
8. júl 2010

@nemko
akurát som sa zobudila po obednom utroši 😀 Nešlo tak o únavu ako o bolesti ☹ . Tak ale našťastie je to dnes už ako tak ok 😅 Myslím že doznievala stimulka 😝

nemko
8. júl 2010

ja nespim cez den zato idem skor vecer 😉

sakura
8. júl 2010

@nemko
😀 😀 😀 za to ja si schrupnem aj na obed a aj vecer po 20 hod som k.o 😝 A vstávam niečo o 8 hodine 😅 😅 😅
Veď vlastne ja stále len spím 😀 😀 😀

nemko
8. júl 2010

@sakura aj ja som bola taka ked som to uzivala prvy raz, stale som spala aj pocas chodze 😀 😀 teraz uz pohoda, akurat ma zacina pobolievat podbrusko ako pri M len dufam, ze M neuvidim 9 mesiacov

sakura
8. júl 2010

@nemko
no tak aspon že som teda neni jediná 😀 😀
Neboooj, mrcha nepríde, krpci jej to nedovolia 😉

nemko
8. júl 2010

aspon jeden to musi dobojovat - ten po mne 8bunkovy aspooooooonnnn jeden, ale potesim sa obom aj ked asi tolko stastia mat nebudeme 😀

sakura
8. júl 2010

@nemko
no len moja aby si sa nezostala kukať 😀 Keď tam budú dvaja 😀
😀 😀 😀 a sa smejem - že ten po mne 8 bunkovy 😀 😀 😀

mirm
8. júl 2010

@sakura tak to veru je!

kitu
8. júl 2010

baby no to je teda riadna kravina, to ako môže nejaký tvor aj z úst vypustiť... 😠

sakura
8. júl 2010

myslím si že to bude nejaká kačica 😉 Neexistuje aby to tak bolo ...

nemko
8. júl 2010

@sakura uz to musime brat s humorom - 8 bunkovy 😀 😀 😀 😀
co sa tyka toho blbeho navrhu zakona o nepreplacani IVF tak udajne je to pravda a k tomu sa da napisat len jedno - ta zruda co to navrhuje nevie o com je zivot, bohuzial nie vsetci sme na tom ako Boris Kolar ploditel a az pani daju obycajnym ludom minimalne mzdy ako maju oni mesacne platy tak potom ozaj nemusi byt IVF preplacane poistovnami - tym zakonom zabiju IVF centra na Slovensku - to moze kazdy ist rovno do Ciech kde je cele IVF na ovela vyssej urovni.

bubina1
8. júl 2010

tak toto je vrchol všetkého... si myslím, že ani 3 IVFká nie su moc...co doteraz preplácali...ale toto nemá obdobu... ja este chcem mat dieťa..... ale po 5 rokoch sa nam podarilo len cestou umelého oplodnenia.... chvalabohu....

sakura
8. júl 2010

@nemko
áno, áno, treba s humorom a žiadny stres 😀

No to ako dúfam že sa spíše nejaká petícia alebo čo.. Myslím že sa bude búriť veeela veeela ludí.....
Kurnik tak niekto má detí ako smetí a ani nevie ako k nim prišiel, ani sa o ne nestará - hlavne že peniaze na ne dostávajú a nechajú ich na alkohol. A to ešte nehovorím že sa ani len nechytia roboty 😠 Tam nech si robia poriadky a tam nech škrtajú 😠

A presne - 3 IVF sú málo. Niekde som čítala že ich poisťovňa prepláca až 5 😕

kitu
8. júl 2010

baby a aké peniaze idú na istú našu menšinu, dávajú im 16,6€ každý mesiac len za to že ich decká chodia do školy, majú obedy za korunu a nejedia ich, dostávajú pomôcky v škole zadarmo... od 18-tich sú invalidní dôchodcovia pretože vychodili špeciálku- tak sú debili a takýchto živíme my, a keď budeme chcieť náhodou dieťa a nebudeme ho môcť mať tak sme si my navine a potom si zaplatíme iné palky aby sme ho mohli mať-ivf, poctivo ho budeme posielať do školy, nikto nám za to nič nedá ešte my budeme musieť dať, ... nuž ale toto my asi nevyriešime, bohužial vidím to denno denne keďže som učiteľka...

derylka
8. júl 2010

ahojte.. chcem sa spýtať...možno to tu už bolo spomenuté.... týka sa to tých.. čo ste mali KET kvoli OHSS - čiže ste mali ET stopnutý zo zdravotných dôvodov .. platili ste KEt???? ... mne dnes tá slečna/pani povedala že si to budem platiť... ked som jej povedala že ale prečo ved ked je odôvodnený prípad že nebolo ET.. tak sa KET neplatí a hradí to zdravotná poisťovňa... prosím babule.. ak sa mýlim vyvedte ma z omylu....aj ked tých 150€ je proti tým ostatným peniazom čo sme do toho dali v podstate nič.. len ma vytáča.. načo sa vlastne potom čaká na schválenie žiadosti ked si aj tak v podstate všetko okrem OPU platím?????... už tých pár drobných by som si doplatila... a nestálo by ma to toľko nervov... 😠

nemko
9. júl 2010

ak je KET zo zdravotnych dovodov tak sa neplati!!!!derylka nenechaj sa oklamat!!!!!Nemas to platit!!!!

sakura
9. júl 2010

Aj ja som o tom čítala že ak je ET odsunutý kvôli OHSS alebo iným zdravotným problémom tak sa KET neplatí. NO ale tožvi ako to centrá berú.. Možno jedno si to dá zaplatiť a druhé nie 😠
A to ti chcú dať platiť v Iscare?

sakura
9. júl 2010

@derylka
skús si napísať do poisťovne a pozisťuj si to 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre