ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ulrika.zuberska
26. mar 2008

selmika, tak mne toto nehrozí mam síce PCO ale už ani jeden vajovod takže nič no ale pokial to nieje v narkoze tak by som ti radšej odporúčala laparoskopiu robili mi podobné vyš.priechodnosti pri vedomí a myslela som že zošaliem od bolesti

selmicka
26. mar 2008

mozno aj liekmi, s tou laparkou si to este rozmyslim 🙂
musim urcite skocit k nejakej endokrinologicke aby sa mi pozrela hormony a mozno to bude stacit...
uz by som bola rada keby sa zadarilo...moje dve sestry uz maju deticky a ja nist.....

ulrika.zuberska
26. mar 2008

gabika24, a kolko sa čaka v Heliose na schválenie žiadosti mam všeobecnú

alicag
26. mar 2008

Daj si laparoskopiu.tiež mam za sebou vyš.pri vedomi ako ulrika a nikdy viac brrr 😢 😢

adinam
26. mar 2008

babuľky som rada,že udržiavate túto tému,ale po prečítaní dnešných príspevkov neviem,čo si mám myslieť o ISCARE.Niekedy mám tiež ten pocit,že je to len o peniazoch... ☹

gabika24
27. mar 2008

dobre skoré ránko (nemôžem spať)
ulrika - na schválenie žiadosti v Heliose (pri všeobecnej) sa čaká zhruba mesiac, niekedy menej. ja mám tiež všeobecnú. doktor s tebou spíše žiadosť, pošlú ju oni, keď je schválená, zavolajú ťa na pohovor. ty nevybavuješ nič.
v iscare som si musela niečo vybehať sama...

pointka
27. mar 2008

hm.. a ja mam zase pocit, ze sem pisu len vsetky nespokojne...

pointka
27. mar 2008

gabika, mam vseobecnu tiez a cakala som asi tyzdne a VOBEC NIC som si nemusela vybehavat sama.

pointka
27. mar 2008

3 tyzdne, trojka mi vypadla

pointka
27. mar 2008

a este k vysetreniam... predtym nez som isla na ivf mi dr spravila upne vsetky vysetrenia bez toho, aby som ju o nieco ziadala. mam uplne vsetko okrem imuna v Prahe, ale to uz spominala tiez, lenze az keby sa nevydaril transfer.
a ja chapem tych lekarov, ze nam nemozu vsetko vysvetlovat, to by sme tam sedeli cely den len sami. Vsetko sa da pozistovat, len treba hladat. Neviem, ci v Heliose maju vasi lekari cas s Vami hodiny vysedavat a vysvetlovat Vam dopodrobna vsetko o umelom oplodneni. a mozno zabudate este na jednu vec, lekari su ludia, nie bohovia...

ulrika.zuberska
27. mar 2008

pointka, tak možeš byt rada že to všetko máš ja som začala chodit do iscaru hned od začiatku ked bol 1,5roka otvorený a ver mi nedá sa to porovnat vtedy a dnes a ked ti až teraz zistia že nemáš vobec porobené vyš. aj to až po tom čo som naliehala ked som sa to dočítala TU. a to som im tam už nechala 130 000 korún a k tej žiadosti poslali ma do poistovne v BA vobec som nevedela kde mám íst musela som si zobrat taxi
Mám vela známich ktorí chodia do Heliosu a veru je to tam tak ako hovoríš že majú času na teba kolko chceš
tak vela štastia asi ty si s tých štastnejších

ulrika.zuberska
27. mar 2008

a ešte som zabudla v lete min. roku som nechala v Iscare zvyšné injekcie že sestrička ich predá
do dnes nemám ani injekcie ani peniaze staále sa vyhovára.a nebolo to málo

saxo
27. mar 2008

babeny, vy ma teda inak deptate 😔 😔 ja cakam na schvalenie ziadosti a vy takuto podporu netom posielate, beeeeee ☹

pointka
27. mar 2008

saxo, ale ved ti vravim, ze ja som mala ziadost schvalenu do 3 tyzdnov bez problemov..

ulrika, ja tiez som zacala chodit do iscaru od 2003, sice teraz od minuleho roka znova som po pauze zacala a k inej doki. ja som im tam tiez nechala uz asi 60000 a to mam za sebou 1 ivf bez transferu a transferu sa neviem dockat a moja dokina stale nieco vymysla, ako mi pomoct, ja pocit nemam, ze zo mna tahaju peniaze, platim len za to, co treba platit. Ulrika, ten Helios, ja ich nepoznam, urcite vsak nemaju tolko pacientov ako iscare, kedze iscare je prve CAR na slovensku a heliosje tu velmi kratko, ale ver tomu, ze za par rokov (mesiacov) ttiez nebudu mat cas vykecacat si s pacientmi zakazdym a vsetko im dopodrobna vysvetlovat. kazda zena je ina, ma ine problemy, potrebuje ine lieky, inu liecbu. Uz samotne IVF je velmi komplikovana tema. To, co potrebujem v danej chvili vediet sa spytam, ostatne si najdem na internete

mirinda10
27. mar 2008

musim sa pridat k pointke, maju to tam tazke nakolko moj doki ordinuje iba 2x do tyzdna takze aj operuje, robi ET, odber a medzi tym ma pacientov takze si viete predstavit ake to tam je nakolko nie kazda z nas vie kedy presne bude odber alebo transfer a pacientky co su objednane musia cakat kazda z nas to zazila
ale na to co chcem sa spytam naozaj si neviem predstavit , ze by sa tam so mnou rozpraval hodinu tak moze mat max par pacientov

takze asi treba z nasej strany aj trochu trpezlivosti

ja som bola 2x na IUI a vyslo mi to vtedy ked doki nemal sluzbu tak utekal len kvoli mne z nemocnice do CARu a spat aby urobil transfer pocas obeda, takze som mu vdacna, ze to nerobil niekto iny ale on

chapem, ze Helios je asi mensi a este nema tolko pacientov a ak tam doki robi kazdy den tak sa to potom da

gabika24
27. mar 2008

ahojte.
hned na zaciatku chcem povedat, ze to, ze som si musela ziadost vybehat sama je fakt, no teraz sa to uz nastastie zmenilo. nemyslela som to ako utok na doktorov 😉 - jednoducho som tam bola v zaciatkoch, uz si napamatam presne, asi v roku 2002. naozaj som musela behat so ziadostou tak, ze som ju mala schvalenu, potom ma poslali do sidla vseobecnej v Blave schvalit schvalenu ziadost (teda potvrdit, ze bola naozaj schvalena), odtial ma poslali do vseobecnej v okresnom meste u nas, potom odtial ma chceli poslat zasa do Blavy do vseobecnej - uz som bola nastvana, lebo to bola uz schvalena ziadost (je fakt, ze za toto behanie medzi poistovnami nemohli v iscare - no neviem, aku to mali s nimi zmluvu) - to uz som aj zvysila hlas, aj mi bolo do plaču, ešte že som si v blave zistila číslo smernice, ktorá im upravovala tieto veci, že to má schvaľovať okresná pobočka (ináč v blave bola zlatá riaditeľka) a zrazu to išlo...

bola to len moja skúsenosť, v žiadnom prípade som nechcela útočiť na doktorov, aj keď mám výhrady k prístupu dr. Válkyho...(no nie každý má vždy dobré dni - ani ja nie, napriek tomu po nikom neziapem ako on, že čo som robila s vaječníkmi, keď ich mám v takom dezolátnom stave a pod.) je však pravda, že nie vždy bol taký... no viackrát som išla od neho skoro s plačom ☹
ale je fakt, že keď som mala mimomaternicové po KET, tak bol zlatý, behal okolo mňa, chcel mi vybaviť operáciu v blave (a mala som ho poslúchnuť)...

myslím, že je podstatné, ako sa cítite pri svojom doktorovi, či mu dôverujete - to je tiež veľký krok k úspechu. každej želám len pozitívne skúsenosti a hlavne pozitívne tehu testíky 😀 😀 😀

ulrika.zuberska
27. mar 2008

doneávna som ich aj ja všade len vychvalovala ale to skončilo ja mam nato svoj názor ale doležité je že ste tam spokojné a hlavneneh sa vám to podarí to je doležité tak držím palce

ulrika.zuberska
27. mar 2008

selmicka, to ja sa musim tiež spýtat na tu genetiku spermii ja mam ten istý problém manžel má SG v poriadku a tiež sa to vždy pomaly delí a nakoniec zastane
a to kto ta poslal nato mne to nikto ešte nepovedal

ulrika.zuberska
27. mar 2008

gabika24, tak dnes som volala do Heliosu zdvihla mi to velmi milá pani na recepcii všetko mi vysvetlila objednala ma na 18,4 k dokimu tak som zvedavá a ešte mi povedala že v iscare ani nemusím pýtat kartu že mi ju nedajú

gabika24
27. mar 2008

ulrika, aj tak si kazde car zakladá vlastnú kartu, takže by to bolo zbytočné. len porozprávaš doktorovi, čo si kedy absolvovala a s akým výsledkom, on si to zapíše a dohodnete sa na ďalšom postupe.
tak držím palce... 🙂

ulrika.zuberska
27. mar 2008

gabika24,no ved to je v poriadku len ja mám tolko toho za sebou že si to musím oma všetko poporiadku spísat lebo tam na polovicu vecí zabudnem napríklad len operácií už bolo 11
a čo je to zač ten doktor

gabika24
27. mar 2008

veeelmi dobrý. je tam aj doktorka, aj tá je zlatá. nemusíš sa báť, všetko ti vysvetlí, pýtaj sa na čo chceš... ani nečakáš dlho, zoberie ťa vtedy, keď si objednaná...ináč pozri aj reakcie v téme Sanatórium Helios 😉

ulrika.zuberska
27. mar 2008

takže sa teším hadam sa to už podarí musím tak ako ty - na istotu
už teraz viem že som sa správne rozhodla a nebudem lutovatˇmala som to urobit už dávno

gabika24
27. mar 2008

je fajn, že si spokojna, držím palčeky, musím ísť, malá chce čítať... 😵

ulrika.zuberska
27. mar 2008

aj ja tebe držím moooc hlavne sa šetri 🙂

selmicka
27. mar 2008

ahojte, prave som prisla..
ulri, ty si mala uz 11 operacii? to je dost..
o tom vysetreni spermii mi povedala po 2 neuspesnych IVF a 2 IUI, vzdy sa to prestane vyvijat, robia sa dve vysetrenia, jedno stoji 4500 a druhe 9000, kazde je o inom a jedno z toho sa da potom ovplyvnit 3 mesacnom lieceni vitaminmi alebo neviem cim..ale to druhe sa neda ovplyvnit, ak nahodou to bude upne zle, vtedy sa pristupuje k darcovskym spermiam, ale to dufam ze nebude...

ulrika.zuberska
27. mar 2008

selmicka, ja by som mohla už aj román napísat mám toho vela za sebou
na to sa musím opýtat a vám robili obidve vyš.?

selmicka
27. mar 2008

hej, dali sme si spravit obidve vysetrenia, robi to dr. cernakova
ulri a kolko mas rokov?

ulrika.zuberska
27. mar 2008

ja budem mat za hvílu 32 😠
no ja teraz nastupujem do nového caru tak uvidím aké budú robit tam vyšetrenia ale opýtam sa nato už mám len posledný pokus tak by bolo dobré keby to spravili
a už máš výsledky? kolko to trvá
myslím že mi to máme asi dost podobné

selmicka
27. mar 2008

robili to v utorok, vysledky budu o 2 tyzdne, tak som zvedava..
ja mam uz tiez len posledny pokus, tak si musim poriadne rozmysleit kam pojdem..
aj ja som zvedava ake vsetky vysetrenia ti budu robit...
chystas sa tusim do heliosu, ze?
a ako dlho sa uz snazite? ja uz 2,5 roka..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre