ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
9. júl 2010

@derylka, KET by sa nemal platit. Mne vcera tiez prislo vyuctovanie, kde mi zaratali mrazenie embryi - ako keby som to ja chcela! Ved keby sa konalo ET, tak mozno by nebolo co mrazit. Tiez je to zo zdravotnych dovodov.
A dalsie odo mna chcu este aj peniaze za uskladnenie embryi. To akoze kde sme? Ved som este nemala ani ET, ani KET, tak je logicke, ze ich musia uskladnit nejak. A potom ved, keby mi po ET alebo KET ostali este nejake, tak az potom platim za uskladnenie, nie?
Ako ste to mali vy kocky, resp. Derylka?

sakura
9. júl 2010

@bibi24
to je sila.....
No my sme ešte neplatili nič. Ale som zvedavá ako mi zarátajú mrazenie. Lebo sa mi nepáčilo že to urobili takto - po oplodnení mi okamžite 5 zamrazili a 3 mi nechali sa deliť. No jedno mi potom vložili a tie dve zamrazili. Tak som zvedavá či mi budú dva krát účtovať mrazenie 😠 . A pritom mohli kludne nechať deliť všetkých 8, vybrať to najlepšie a až potom ich zamraziť....A to som nemala PK ....

bibi24
9. júl 2010

Sakura, no volala som tam a nemozem povedat, pani bola velmi mila. Hned vedela kto som, este aj o mojich 4 embryjkach mala prehlad. Povedala mi, ze to uskladnenie teraz platit nemusim, ze az potom sa uvidi po KET, ze ci nieco ostane, alebo nie.....
A inak mi pride logicke, ze ked ma zena OHSS a nemoze podstupit ET, tak by jej nemali uctovat mrazenie, lebo ved ona za to nemoze. Ale tak vedela som o tom vopred, takze sa nerozculujem radsej.

sakura
9. júl 2010

http://ekonomika.sme.sk/c/5455811/nosite-tango-...
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Tak ono sa to ozaj niečo chystá 😠 😠 😠

sakura
9. júl 2010

@bibi24
no aspon že tak.. To si tam volala teraz?
A to vyúčtovanie ti prišlo domov alebo ako?

bibi24
9. júl 2010

Sakura ano, volala som tam teraz, resp. uz to bolo skor vtedy, teda rano 😀 A vyuctovanie mi prislo domov, vcera vecer som si to nasla.

sakura
9. júl 2010

no ja som strašne zvedavá ako to vyúčtujú nám......

nemko
9. júl 2010

@sakura aj ja som bola z toho mrazenia pohorsena, este sa nezacali delit a uz ich zmrazili.Ked som isla na ET tak ma prehovarali aby som si ich tam nechala zmrazene a ked som sa jej pytala preco ich nenechali delit cca2 - 3 dni a az potom nezmrazili tak pozerala na mna, som sa jej opytala, ze to ako teraz ked pridem na KET a nebudu sa delit tak co ma poslu domov a platba za mrazenie je k comu? Ze oni teda pred KET vytiahnu vsetky, ty kokso a to uz je o com, naco mi budu topiť vsetych mojich 9 mrazacikov, no chapete to.Oni to tam maju "pekne"premyslene 😒 Ja si pekne v pripade neuspech pojdem prezit toto cele nanovo, s cerstvymi.

sakura
9. júl 2010

@nemko
ako aj ja to nechápem.... Myslím že všetky mali nechať do ET nech sa delia, vložiť to najlepšie a potom po 2 zamraziť....
Som zvedavá či mi budú účtovať 2 krát mrazenie - im potom poviem 😠A neviem teda aký to má význam ich hneď zamraziť po oplodnení - veď by im mali dať trošku času nech sa delia a tie zlé nech sa vyselektujú samé. Škoda mraziť zlé embryá....

nemko
9. júl 2010

@sakura presne, mali ich nechat ako sa budu delit mozno by nebolo ani co mrazit a mozno by boli aj aktovnejsie ako tie co nam dali (teda ty si mala aktivne az az 😀 😀 😀 ) Teraz mozno mrazia nieco z coho ani nic nemusi byt a pytaju zato prachy!

sakura
9. júl 2010

@nemko
šajzet škoda že nie je nejaká stránka kde by bol embryológ online - som dobrá,že? 😀 Fakt by ma zaujímal jeho názor na toto.....
No hej, moje boli aktívne . a dúfam že ten jeden je aktívny aj naďalej 😀 A ešte dúfam v to že tie moje osembunkové dvojičky nejako oddelili od tých piatich. Pre prípad KETu..
Si neviem predstaviť že by mi ich všetkých 7 rozmrazovali 😕 😕 😕 😕 😕 😕

nemko
9. júl 2010

no mne povedala, ze keby som isla na KET tak ich rozmrazia vsetky, som bola pohorsena.Takto mi pokazili naladu pred transferom 😀 no ja strasne dufam, ze vo mne este bublinka aspon jedna "byva" 😀 😀 Inak dnes ma zacali boliet prsia - aspon nieco lebo okrem vcerajsieho pobolievania podbruska ako na M som absolutne necitila nic tak snnnnnaaaadddd tam nieco mam 🙂 Teda akoze nieco - niekoho - moje male zlaticko (a) 😀 😀

sakura
9. júl 2010

@nemko
nooo ja sa mojich prs nemozem ani doknut 😅 😅 😅 Podprsenka nehrozi 😅 😅 Ich mám nejaké nabundžané. A hlavne bradavky mám citlivé 😒
No tak fasa - že rozmrazia všetky 😠 To ako čo si oni myslia - veď z toho môžu byť ešte aspon 3 pokusy 😠

nemko
9. júl 2010

@sakura ja zase nemozem byt bez podprsenky, tu mam ako chranice a drziaky (ja mam na svoju postavu velke prsia a podpsenka mi ich aspon drzi) no vidis, to mi povedali pred transferom , oni si to maju asi ako nanuky zmrazime-rozmrazime (hore - dolu)

sakura
9. júl 2010

že chrániče a držiaky 😀 😀 😀 😀
Ako rada by som vedela tú ich politiku toho mrazenia. Fakt by ma to strašne zaujímalo......
No veď ale to keď už rozmrazia tak sa zmraziť nedajú,že?
Keď si predstavím že by zničili aj pekné embryjka..... 😠

nemko
9. júl 2010

@sakura, ale ked ma niekto viac emryjok napr ja ich mam 9 snad ich nechcu mat na jedno pouzitie, ved z toho mozem resp.mohla by som mat min 3 krat KET, no nie? A ked ich oni rozmrazia naraz a potom sa uz nedaju zmrazit tak to je o com? To je 150 Eur za mrazenie plus 150 Eur za transfer no to mozem ist zrovna na dlasie IVF cez poistovnu a doplatok liekov je to iste ako tie ich KETacke pokusy - ja som preto nesuhlasila s mrazenim.Cerstve je cerstve 😉 ale dufam, ze uz nebudem ziadne IVF potrebovat 😉

sakura
9. júl 2010

@nemko
no tak rada by som vedela ako to je 😒
Neboj, jasné že nebudeš - veď si poistená na dva krát 😉
A ináč keď tak rozmýšlam s tým KETom tak ozaj teda aspon nás vyšlo lacnejšie to IVF....

derylka
9. júl 2010

@bibi24 .. no my sme už platili aj za mrazenie embryí - 150€, a aj za uskladnenie za 1rok. 72€ .. síce neviem ako to vedia že ich tam budeme mať jeden rok.. ale vraj v tom prípade nám ostatné peniažky vrátia... akože fakt nechápem tento systém... mňa ohladne tohto odchytila slečna/pani na chodbe keď som chodila na kontroly počas OHSS...

podľa toho výpisu čo mi dala tedy tak jedine čo sme neplatili bolo OPU ☹ .. a že schválená žiadosť... a to ešte chce aby sme platili 150€ za KET.. za čo som v podstate ja nemohla že sa ET nerobil.. kedže som mala OHSS.... ale ked som jej povedala že či to nieje náhodou tak že ked sa ET nekonal zo zdravotných dôvodov... tak sa KET neplatí.. ved je to v podstate ako jeden cyklus... ona že nooooooo ale to by sa asi malo zaplatiť... noooo... akože takéto vyjadrovanie.. nech sa na mňa nehnevá... ale už ma raz nasrala.. ked som išla na OPU a potrebovala som od nej potvrdenie na ten zelený papierik že je to uhradené.. tak som slušne zaklopala, otvorila dvere a ona na mňa vyletela že počkajteee chvílu.. ja som teraz len prišla.. akože a ten ton.. no dalo sa to povedať aj milšie... ešte ma potom zbuzerovala sestrička ked ma zavolala že čo to nemám orazené tak som jej povedala že no preto pretože má nervoznu kolegyňu.. tak sa mi za ňu ospravedlnila a musela som čakať kým sa slečna v kancelárii "aklimatizuje" a začne pracovať... 😠

.. ale tá druhá baba tam tá je v pohode.. táto čo má vždy takú divnú náladu.... tak tá mi povedala že treba to zaplatiť...

.. a baby.. najväčší gól... dnes som volala s pani zo zdravotnej poisťovne... a ona že nechápe prečo to mám platiť... že či je to tak alebo nieje mi vie povedať ich revízny gynekolog ktorý tam býva iba v stredu... takže toho už nestíham.. 😠 ... ale vraj nechápe čo sa deje. pretože iscare má zaplatený vraj celý cyklus.. že ako keby sa už aj ET robilo.. chápete?????... no ja v tom začínam mať už tiež poriadny bordel... takže robili mi OPU kvoli ohss mi museli zmraziť 8 kúskov... za čo som v podstate nemohla.. ale tak naradostená že aspon niečo.. som zmrazenie aj uskladnenie zapaltila.. ONI MAJÚ zaplatené všetko. a ja mám ešte platiť KET.. kurnik šopa 😠

sakura
9. júl 2010

@derylka
jeeeeej 😠 😠 😠 Ja viem že to bude stáť neskutočné nervy ale nedaj sa.. Kurnik šopa, čo tam nechávame málo peňazí? A už raz keď im to preplatí poisťovňa tak prečo by si im to mala ešte preplatiť aj ty? 😠 😠

derylka
9. júl 2010

@sakura no ved to.. ten systém... 😒 .. ale jedna baby z inej témy my dala tipa aby som si preštudovala ešte raz zmluvu.. vraj ona /ale v inom centre/ to mala zazmluvné že v prípade OHSS si KET platitť nebude.. takže idem študovať.. 😉

sakura
10. júl 2010

@derylka
tak daj vedieť čo si naštudovala 😉

derylka
10. júl 2010

@sakura .. takže v zmluve také nič nemám... nič o KET.. ani slovo. akurát teda čo máme dohodu na KET.. ale tak o platení nič nieje. 😒

sakura
10. júl 2010

@derylka

a nie sú tu nejaké baby čo mali boli ten istý prípad ako ty? A nedá sa ti nejako spojiť s tým revíznym gynekológom?
Myslím že to by bola strašnááá nespravodlivosť ak by si to platila a pritom nemusela 😠

nemko
10. júl 2010

@sakura prosim ta mavas bolesti podbruska? ja viem, ze kazde telo je ine a nie kazda musime mat to co ma druha, ale mna dnes v noci zacalo boliet podbrusko ako pred M a rano som uz bola fit.Sranda je, ze ma to zacalo boliet o 1 hod rano a ET mi robili v utorok o 13 hod. 🙂 Uz zacinam mat obavy, ze nic z toho nebude ☹

sakura
10. júl 2010

@nemko
ahojkyyy. Áno, ja stále cítim spodok brucha - a aj keď si trošku stlačím kde mám maternicu aj to ma bolí....Neviem prečo....Včera večer taká bolesť že som už myslela že som dostala mrchu 😒
MOžno aj z toho že ma dopujú tým Agolutínom. Veď ja som vlastne dostala v pondelok Pregnyl, v stredu Agolutín a včera tiež Agolutín.

sakura
10. júl 2010

@nemko
a ešte sa mi do rána vyhádzal celý ksicht a som jak jebáková plantáž 😠 😠 😠

nemko
10. júl 2010

ty kokso tak to ja som bez zmeny 😒 asi bude aj taky vysledok po 14 dnoch ☹ no nevadi, idem sa odreagovat do nakupneho centra do Brna lebo by som sa doma zblaznila kedze opalovanie mam zakazane 😒

sakura
10. júl 2010

@nemko
ale prdlajs, neboj bude to dobré - veď máš dvoch bojovníčkov 😉 Odreaguj sa na nákupoch a prídeš na iné myšlienky - a hlavne si niečo pekné kúp 😉
To ja si skôr myslím že tá moja bolesť neveští nič dobrého. .... Ja hovorím že ma tam tie moje dvojičky čakajú 😅

derylka
10. júl 2010

@sakura ... no možem sa skontaktovať s ním.. ale to najskôr až v stredu... ale ja idem na KET v utorok.. takže mi to už bude asi na 2 veci... to už budem mať asi aj zaplatené. a ja sa s nimi už hádať nepojdem...
no neviem nikto sa neozval že by sa platiť malo... aj tu aj v inej téme.. baby píšu že ak bolo KET robené z lekárskeho hľadiska napr. kvoli OHSS tak sa neplatí... tak neviem ☹

sakura
10. júl 2010

@derylka
a predpokladám že ani jedna nebola v Iscare 😒 ..
Ale nevadí, veď sa peniažky dajú vrátiť aj spätne 😉 Kludne byť tebou tak sa s tým genykológom skontaktujem - aspon by si mala klud na duši 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre