ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marrad
13. júl 2010

@sakura
dakujem, drzim ti palce na krvicke nech to tam je....
aj nemkovi

nemko
13. júl 2010

@marrad cele IVF bolo super, nemam najmensi dovod nieco kritizovat, vlozili mi dve emryjka co sa pravdepodobne neujali, ale to nie je ich chyba takze po krvicke si dam mesiac pauzu a pojdeme na genetiku spolu lebo na tej som bola len ja priatel nie a uvidime co bude dalej, ale asi dalsie IVF - som taka nabudena a budem bojovat!!!
to je super, ze sa veci u Teba tak spravne pohli, drzim palce

marrad
13. júl 2010

@nemko
ja som len tak minuly tyzden zdvihla telefon a objednala som sa ku Valkymu, dnes som tam bola a zda sa ze je z jeho strany vola ma riesit, tak to skusim este....
On mi vlastne robil aj zaciatkom juna OPU a nemozem povedat nic zleho, vajicko sa nedalo oplodnit, no to nie je jeho chyba.... cize ET sa nekonalo...

sakura
13. júl 2010

@marrad
ako je to možné že sa vajíčko nedalo oplodniť?

marrad
13. júl 2010

@sakura
proste sa nedalo, co ja viem ved byva ze ma niekto napriklad 10 vajicok a oplodnia sa len 3, 4....

sakura
13. júl 2010

@marrad
a nedalo sa s ICSI? Či vy ste nechceli?

marrad
13. júl 2010

@sakura
nedalo
isci sme aj zaplatili ale ked vajicko ocistili od neviem akych buniek takzistili ze nei ej vhodne na oplodnenie..... neviem to inak vysvetlit...
ISCI ani teoreticky nepotrebujeme, lebo mame dobry SPG, len koli tomu ze bolo len jedno vajko nam to odporucali....
potom na vratile peniaze za isci lebo sa nedalo uskutocnit...

sakura
13. júl 2010

@marrad
aha. A to ťa čím stimulovali keď si mala len jedno vajko?
Ano, oni tie vajíčka po odbere nejako čistia...

derylka
13. júl 2010

ahojte... takže od dnes od 12.45 som "3v1" 😉 .. jedno osembunkové a jedno šesťbunkové.. tak dúfam že zabojujú.. 🙂

nemko
13. júl 2010

@derylka drzim palce, ja som to mala tiez tak jedno osem a druhe sest bunkove 🙂

marrad
13. júl 2010

@derylka drzim palce
@sakura stimulavala som pergoverisom, ze vraj to je super a u mna nazabral
a pri 1. stimulke som stimulovala gonalom a merionalom a mala som 2 foliky a nepodarilo sa ani jeden oplodnit tiez...
v beznom cykle sa mi vacsinou robi 1 folik, takze to je signal, ze som nezareagovala na stimulku....ani raz kurnik sopa.... ale verim ze sa dockam....

sakura
14. júl 2010

@derylka
supeeer 🙂 Držím palčeky 😉

@marrad
pergoverisom? To počujem prvý krát....No a nebola si na laparke? Či nemáš náhodou zhrubnutú kôru na vaječníkoch?

marrad
14. júl 2010

@sakura
na laparke som bola nic mi nezistili
pergovison je taky drahsi a preto sa tak casto nepouziva.... pouziva sa ak je problem s tvorbou vajok ale mne nepohol ani ten..
zalozila som prispevok "stimulacia pergoverisom" ozvali sa tam nejake baby, a jedna z nich reagovala podobne ako ja....

nemko
14. júl 2010

@sakura ako???? ja mam test uplne negativny tak dufam, ze to aspon Tebe vyjde - velmi Ti to prajem 😉 Moj osembunkacik a sestbunkacik to vzdali.

sakura
14. júl 2010

@nemko
ahojky. Boooože to mi je strašne lúto ☹ ☹ ☹ ☹ . Ale vyčkaj do krvičky......Myslíš že to skončilo tým kŕčom v noci? Ja tomu nechcem uveriť ☹. Veď si mala už tienik na teste...
Ja sa mám dobre - dnes ma len sem tam chytí kŕč... Ale už sa nesledujem, ja som to už nechala tak...Robím veci ako normálne. Už žiadne vylehovanie doma na gauči a taaak. Keď sa malo uchytiť tak sa uchytilo a keď nie tak nie. Ja už s tým nič nenarobím. Myslím že som pre to urobila maximum.... Plánujeme dovolenku tak sa teraz zamestnávam tým.....A už som aj trošku v práci takže tak....
Testnem sa asi v piatok alebo v nedelu pred krvou....

sakura
14. júl 2010

@marrad
a aj hormonálny profil ti robili? Bola si aj na vyšetrenie štítnej žlazy?

nemko
14. júl 2010

@sakura myslim, ze to skoncilo presne vtedy v noci tymi krcami, ale co uz, pojdeme na genetiku a na tretie IVFko, ale v auguste si dam pauzu nechcem o Iscare ani pocut 😀 V pondelok tam zavolam ci si mozem dat spravit krv aj u svojho gynekologa nechce sa mi tam ani ist, im to potom poslem.Dufam, ze v piatok budes stastna pozerat na test s // 🙂

bobi3
14. júl 2010

ahojte babulky, takže u nás sa žiadne ďalšie IUI nekoná, akurát sme podali žiadosť o IVF 😔 ako dlho vám asi trvalo, kým žiadosť schválili?

@nemko ako to? kedy ideš na krv? nerobila si ten testík skoro? 😕

@sakura tebe držím palčeky!!!

christie
14. júl 2010

@nemko ahoj, ja som si robila test na 10ty den, tak skus este pockat, aj krv by mali brat az na 14ty den. Drzim palceky.
Ja som bola vo Ferticente, velmi spokojna 🙂

nemko
14. júl 2010

@bobi3 neviem mozno, ale myslim, ze // uz nenajdem to by som uz mala mat aspon tienik a ten uz nie je 😒
@christie skusim este na 10 den, ale zmenu uz necakam 🙂 ja som bola na 1.IVF vo FC a veeeeeelmi max.nespokojna, ale to uz nie je podstatne 😉

christie
14. júl 2010

@nemko no kazdy ma inu skusenost, hlavne pozitivne mysli, oddychuj a ono to vyjde, drzim palceky 🙂

nemko
14. júl 2010

@christie ved jasne, kazdemu vyhovuje nieco ine, blahozelam k dvojickam 🙂 a dakujem, snazim sa este mat aku taku nadej, mozno najdem // aj ked tomu neverim, ale zivot je uz taky 😉

sakura
14. júl 2010

@bobi3
ahojky. Prečo sa nekoná? Čo sa stalo? No ja som na schválenie žiadosti čakala tak 3 týždne aj pár dní....

@nemko
vy ste neboli pred IVF na genetiku?

kaciatko81
14. júl 2010

@bobi3 pocitaj na schvalenie cca mesiac... takze si to dame v septembri spolu? 😉
kocky, mne ku vsetkemu vcera pribudla este trombofilia 😒

bobi3
14. júl 2010

@sakura vraj vajíčka nedozrievajú tak akoby mali, od pondelka nepodrástli takmer vôbec, aj podľa výsledkov z krvi, takže sme podali hneď žiadosť na IVF... vraj budem pichať od 2DC, to je tuším ten krátky protokol... hm???

bobi3
14. júl 2010

@kaciatko81 ahoj mojka, a s tebou to ako vyzerá? bola si už ohľadom toho v Iscare? ...

kaciatko81
14. júl 2010

@bobi3 ahoj 🙂 nebola... ako som ti uz pisala, chcem dokoncit s marsikom este "aferku geu" (asi buduci tyzden) a potom sa objednam... do septembra aj tak nechcem a nemozem... a vyzera to tak, ze mi ku vsetkemu pribudne este fraxiparine... ale verim, ze uz tentokrat to dobre dopadne 🙂 nenavrhli ti este iui s injekciami?

sakura
14. júl 2010

@bobi3
áno to je krátky protokol. Aj ja som tak pichala..... Takže asi tak za mesiac pojdete na to.. Objednala si sa tam hneď aj na genetiku?

bobi3
14. júl 2010

@kaciatko81 jáj, áno, už si spomínam, tak možno budeme v septembri snažilkovať spolu 😉 A IUI nám s injekciami nenavrhli, Valky mi povedal, že nechce mi zbytočne vyčerpávať vaječníky... aby sa IVF podarilo...

@sakura no rátam, že od ďalšieho cyklu, takže tak okolo 25.8. by som mala začiať pichať... a čím si stimulovala ty? koľko dní si to vlastne picháš?

kaciatko81
14. júl 2010

@bobi3 tak teda drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre