ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
15. júl 2010

@derylka
noo keby sme boli v situácii že nemáme mrazáčiky a presne sa nám delia takto 3 a jedno by odpadlo tak bez váhania by sme dali vložiť dve. A ako sa cítiš?

@bobi3
veď ja som ťa videla- a ozaj tie dvojičky pre teba, no neviem neviem.. Dúfam že by ti nerozbili chrbticu. I keď ono sa telo tomu asi prispôsobí. Veď uvidíš podla situácie - kolko budeš mať vajok, kolko sa oplodní, kolko sa ich začne deliť...

bobi3
15. júl 2010

@sakura jáj, zabudla som 😀 veď uvidíme, ale asi tak by sme rozmýšľali aj my ako ty s manželom... úplne mi hovoríš z duše 😉 bodaj by ich bolo viac a mohli sme nejaké aj zamraziť... normálne ti závidím, že už máš po tom a ešte takto úspešne... 😵

marrad
15. júl 2010

@bobi3
ano vazne my sme tak boli....
to len ISCARE zaraba...
doc Ondrejcak alebo tak nejak sa vola... to chodi robit do ISCARU za prachy ale u neho na vymenny listok to robia spreplatenim poistovonou...
mame to za sebou , takze zaidan informacia jedna pani povedala....
normalne Vam obom zoberu krv a urobia pohovor.... budu sa Vas pytat na 2 generacie dozadu...
kolko deti mali Vasi stari rodicia, kolko maju oni deti cize vsetkych bratrancov a sesternice vymenovat ci nemali potraty alebo postihnute deti ...... nato sa pripravte nemuseli by ste vsetki onformacie vediet....

marrad
15. júl 2010

@bobi3
na internom..... ti spravia predoperacne.... oni posielaju do pro Vitae tam to je za 50 eur, ale mozes ist normane ku svojej vseobecnej a ta ti zoberie krv a poslen na interne.... vtedy to je zadara

bobi3
15. júl 2010

@marrad super, zavolám teda môjmu gynekológovi, či by mi mohol dať odporúčanie... ďakujem 😉 a vy ako? teraz ťa bude Valky zatiaľ sledovať? Poviem ti, keď som za ním bola včera, mal nas stole porozkladané všetky moje výsledky, odbery, fotky zo sona, pol hodinu som u neho bola, prvý lekár, čo mi spravil takéto odsledovanie a prišiel na problém... držím palčeky, aby ťa tiež takto pekne odsledoval a šupom ťa poslal do úspešného cieľa 😉

bobi3
15. júl 2010

@marrad hej, už mi poradila kači, len či bude moja obvodná ochotná takéto niečo spraviť... 😒

marrad
15. júl 2010

@bobi3
preco by nebola.... moja s tym nema problem....
aj manzelovi robila test na pohlavne prenosne choroby a hepatitidu tiez to bolo zadara a tiez to je potrebne pri IVF

nemko
15. júl 2010

@bobi3 obvodna ti to spravi, oni Ti v centre daju nato papier, tam bude napisane co vsetko treba odobrat na vysetrenie, zbytocne by si to platila, nato mam zdravotne.v pro Viate si to zaplatis a im to este preplati aj zdravotna, nenechaj sa oklamat a zdierat z penazi este ich budes potrebovat na doplatok za injekcie 😉

marrad
15. júl 2010

@bobi3
ja som bola tam kde ma poslali, llebo mi zistili cystu a musela som jmu ist vybrat tesne pred stimulkou takze na druhy den..... a tak rychlo by vysledky nebola bez zaplatenia, no nakoniec som zistila zeby boli, ale uz som zaplatila....
pri 1. IVF mi robila predoperacne obvodna....
ono aj taketo veci vedia predrazit alebo zlacniet IVF ko....

marrad
15. júl 2010

@nemko
suhlas....

nemko
15. júl 2010

baby mne sa strasne toci hlava, ja mam take mlzenie pred ocami chvilkami 😒 ja som uz z toho pocasia mimo, ja chcem daaaaaaaaaaaazd aspon na hodinku ☹

marrad
15. júl 2010

@nemko
aj ja sa pripajááááám ku prianiu dazda ....
ako inac nemko? citalal som tu ze si po IVF....

bobi3
15. júl 2010

@nemko
@marrad
ďakujem babulky za rady, pôjdem teda kvôli tomu za obvodnou, ste super 😉 marrad a ty si mala aký protokol? v pohode si to zvládala?

marrad
15. júl 2010

@bobi3
kratky protokol som mala
ano zvladla som to v pohode, co sa tyka ako to zvladam ja by som mohlas timulovat aj kazdy mesiac a j OPU mi nic nerobi, najviac problem je v psychike..... clovek je v napati.....
pichala som klasickymi ihlami a ani modrinu som nemala....
cim ides stimulovat?
a IUI nebude?

nemko
15. júl 2010

@marrad citim sa celkom v pohode len vecer mavam bolesti podbruska a v noci ma bolia prsia, vcera v noci az tak, ze mi tiekli slzy ked som sa v noci zobudila, dnes sa mi toci hlava a inak test neg.Dnes som 9 den od ET a baby v inej teme mi tvrdia, ze este je skoro a aby som nebola prekvapena tak svitla vo mne malicka nadej, inak som pripravena na 3 IVF .Ale v kutiku duse este maliiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiinko dufam, ze mozno budu 2 palicky.Inak vlozili mi dve emryjka, jedno 8bunkove a druhe 6 bunkove.Uvidime, inak cez den ma prsia nebolia takze tomu nechapem.Uzivam Utrogestan, Anopyrin a Femibion 800.A jednie co ma "potesi"ked bude krv neg, ze nemusim brat Utrogestan lebo v tomto teple so suvenirom v nohavickach je existencia viac nez namahava 😀

nemko
15. júl 2010

a dnes som sa nahnevala a zmenila som farbu vlasov 😀 som sa nudila tak som sa potesila 😀

marrad
15. júl 2010

@nemko
aj ja si myslim ze este je skoro na krasne // a tiez verim ze sa este objavia....
a drzim ti palce....
inak ja tiez som uz psychicky pripravena na 3.IVF aj ucet zacinam pripravovat, lebo uz som samoplatca 😉
urcite nevesaj hlavu a dufaj ze tvoej bunkace este nie su nadobro stratene....
A nemas ziadne zmrzlinky, zeby si mohla ist na KET...?

marrad
15. júl 2010

@nemko
to si dobre urobila, aj ja taketo veci robievam 😉

nemko
15. júl 2010

nechcem ist na KET @marrad, to som odmietla hned, ja radsej cerstve 😀 😀

bobi3
15. júl 2010

@marrad ešte neviem, čím budem stimulovať, Valky mi len povedal, že začneme pichať 2DC a bude to trvať cca 10 - 14 dní, a že mi vraj dá nejaké najnovšie injekcie, ktoré ešte nie sú ani v pere 😒 veď uvidím potom, len dúfam, že žiadosť príde z poisťovne rýchlo... IUI nakoniec nebude, vajíčka nedozrievali tak akoby mali, aj podľa výsledkov z krvi to bolo chabé, tak sme sa rozhodli takto, IUI by bolo zbytočné, hneď sme teda včera podali aj žiadosť... a teba čo najbližšie čaká?
@nemko moc moc na teba myslím, verím, že sa podarilo 😉 máte aj nejakých mrazáčikov?

nemko
15. júl 2010

@marrad citila som, ze potrebujem zmenu, proste dufam, ze budu //, ale moc tomu neverim, neviem ci niekto chape moje pocity, ale nechcem sa upnut, ze budu // lebo este je skoro a nakoniec // nebudu a ja budem na tom horsie ako teraz ked som zmierena s tym, ze bude /. Zivot je uz taky a budem bojovat pokial je moznost a mam bojovu naladu 😀 😀

bobi3
15. júl 2010

@nemko dobre si spravila, treba si robiť radosť 😉

nemko
15. júl 2010

@bobi3 mame 9 mrazacikov, ale na KET nejdem - odmietla som

nemko
15. júl 2010

tak baby treba sa potesit 😀 a v sobotu niekam vypadneme sme sa s priatelom dohodli, ze ak bude / pojdeme niekam daleko na vylet a keby naaaaaaaaaaaahodou // tak pojdeme niekam blizsie aby som ich "zo seba nevytriasla" 😀 😀

bobi3
15. júl 2010

nemko, prečo si odmietla KET? sú tam nejaké riziká? 😕

nemko
15. júl 2010

@bobi3 dakujem za podporu moc si to vazim od kazdej jednej kocky tu z MK lebo je to neskutocna podpora a som vdacna za kazdu spravicku 🙂 aj ja vam moc drzim palce kazdej jednej lebo toto trapenie je strasne ☹ ale co uz taky je zivot, niekto ma deti neurekom, niekto si to, ze deti ma absolutne nevazi a niekto by dal zato aj nemozne aby ich mohol mat...je to nespravodlive....

marrad
15. júl 2010

@nemko
zvlastne, ja by som isla vsetkymi dvadsiatimi..... ale to je tvoje rozhodnutie...
Moja kamoska bola na 8 ivf a teraz je tehotna ale az po KET po 8. IVF ..... takze ja by s om asi sla, podla jej prikladu.. nic nie nemozne...

nemko
15. júl 2010

@marrad aj ja by som sla keby ich mrazili neskor a mala by som istotu, ze sa delia lenze oni ich zamrazili druhy den po OPU a nikde nie je istota, ze sa budu delit, mala som s emryologickou dlhy rozhovor a myslim, ze ju niektore moje otazky dost prekvapili, ale ja sa uz obalamutit nenecham.

kaciatko81
15. júl 2010

marrad ahoj 🙂
nemko, to aj mna zaujima, preco si odmietla ket?
s tou nespravodlivostou, ja uz nad tym radsej ani nechcem a nesmiem rozmyslat 😒

nemko
15. júl 2010

@kaciatko81 odmietla som to z velmi vaznych osobnych dovodov, nechce sa mi to rozoberat, ja pojdem radsej na dalsie IVF mna ta stimulka celkom bavi, OPU mi nevadi, narkoza tiez nie takze nevidim v tom problem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre