ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bobi3
15. júl 2010

@nemko nevyčerpeš si takto tú možnosť troch preplatených IVF???? lebo ja som to pochopila, že pri KET platíš už len ten zákrok a ako ďalší pokus sa to neráta (myslím pre poisťovňu)... ale chápem, ak máš pre to nejaké svoje dôvody, nemusíme to tu rozoberať, len ma to trošku prekvapilo... a to vieš, že na svete je veľa nespravodlivosti, niektoré rodia, len čo na nich chlap hodí trenírky a možno to ani nechcú, a tie čo by to chceli a vážili si, tak tie maminky možno nikdy nebudú... no my budeme, že holky? 😉

derylka
15. júl 2010

@sakura .. no my máme ešte 2 mrazáčikov.. ale tak radšej by som bola keby sme ich už požiť nemuseli.. 😉 .. a podaril sa tento "pokus". 😀 ... cítim sa celkom v pohode.. až na tú bolesť krížov.. v podbrušku pichať prestalo.. ale akosi ma bolí zo spodu 😒 .. ako keby sa mi niečo von tlačilo..... už nech je aspon budúci týžden piatok.. nech možem testnúť aj ja 🙂

nemko
15. júl 2010

@bobi3 tretie IVF budem mat cez poistovnu to nema s KET nic spolocne, pri KET platis za mrazenie 150, uskladnenie 72 a transfer 150 a sanca je tam nizsia ako pri ET tak to ked si spocitam mozem ist rovno na dalsie IVF-ET a sanca je tam o 10 percent vyssia

nemko
15. júl 2010

nechcem aby ste to pochopili, ze mi ide o peniaze to vobec nie za lieky mozem doplacat este ovela viac mne ide o tu vyssiu sancu

sakura
15. júl 2010

jaaaaj, uspal ma obedný utroš 😅 😅 😅 U nás je hrozne dusno - potím sa ako somárik v kufri - bleeeee 🙄

@derylka
ja som bola prvý týždeň po transfery k.o. Bolel ma dosť spodok bruška a pichalo ma tam... No a od včera sa pridali aj kríže 🙄

derylka
15. júl 2010

@sakura .... sme to my ale potrestané.. a to doslovne... nestačí že si musíme toto všetko vytrpieť,, ešte nás bude aj všetko bolieť, pichať a tlačiť... už nech to je za nami.... 😉 ... chodím na 4 hodinky do práce.. lebo by ma asi kleplo... aj to sa musím premáhať... hlavne dnes... sa celý deň vláčim jak taký slimák.... 😒

s tým teplom je to fakt hrozné... teraz asi prvý krát nezávidím bruškatým 🙂 - mám čo robiť sama zo sebou v týchto 100 stupňoch ... a nie ešte s vagónom pred sebou 😀

sakura
15. júl 2010

@derylka
ja som začala chodiť do práce až od pondelka. Dovtedy by som nebola fakt schpná. To som si doma ani obedy nevarila - som si objednávala z reštiky. Jednoducho sa mi nedalo...
Teraz som 3 dni frčala, všetko bolo v poriadku a včera mi taak napuchlo brucho hneď od pŕs že som zostala doma a celý deň sa válam na gauči ako taký vorvaň 😀

derylka
15. júl 2010

@sakura no s tým bruchom si možme asi konkurovať.. a koľko som pozadu.. 🙂 .. sa cítim už ako min. v 4-5 mesiaci... som dneska normálne to najvolnejšie tričko čo mám doma vytiahla... .. akože nie že by mi to vadilo... len nemusia všetci obzerať moje bruško.. a náhodou to ešte zakríknu.. takže pekne potichúčky.. a potom sa už budem aj ja pýšiť.. snáď 😒

sakura
15. júl 2010

@derylka
no ja som mala po stimulke a po OPU obrovské brucho.... Mala som zväčšené vaječníky... Potom to kleslo a od včera zas nafúklo... Strašne mi to tlačí na žalúdok alebo čo. A keď si kýchnem tak sa mi otrasajú všetky vnútornosti 😒 A to je otras bolesť 😒 . No som zvedavá čo mi na to dr zajtra povie....
Aj ja nosím volné veci - ale ja ich tak nosím aj bežne. Neznášam elastické veci - hlavne teda vrch. Nohavice sú v pohode 🙂
Ty ideš kedy na krvičku?

marrad
15. júl 2010

@kaciatko81
ahoj, pekne ta zdravim
@nemko
mas podozrenie ze ich zmrazili len koli tomu aby boli aj nejake mrazene?
preco ich nenechali sa vyvijat dlhsie?
napis nejake otazky ake si dala emryologicke, /ak nechces verejne tak apson do IP/ aby som sa vedela pytat aj ja....

derylka
15. júl 2010

@sakura ... ved ani ja nenosím normálne total obtiahnuté veci ale teraz ked je také teplo tak tričko na ramienka a také primerane volne... pre ten pocit.. že nemám toho tolko na sebe 😀 .. no ale dnes som na seba navliekla síce na ramienka ale spodok vyzeral ako vreco... nááá nech 😀
s tými bolesťami pri kýchnutí - to súcitím s tebou.. ja to mám od vtedy čo mi operovali zrastené črevá... a to už je nejakých 4-5 ročkov. takže viem si živo predstaviť čo za pocit to v bruchu urobí... 🙂
na krv idem až budúci utorok.. teraz som vlastne druhý deň po KET ak nepočítam utorok kedy vlastne bol... preto sa čudujem že mi tak brucho narástlo.. kedže vaječníky nafúknuté hádam nemám mať z čoho.. lebo OHSS som si poctivo odtrpela pred mesiacom.. 😠 ... som si zo srandy aj foto urobila... takže zajtra ho sem hodím.. a možeš porovnať... či som lepšia alebo horšia než ty... 😀... momentálne ma ale total ukladá takže idem pekne cupitať do postele..
.. dobrú noc sa praje všetkým... 😵.. a pekné bruškaté sníčky .. samozrejme 😵

nemko
15. júl 2010

@marrad oni mrazia vsetkym tak skoro, ja som sa jej pytala co konkretne mna zaujimalo a co mam nastudovane aby som vedela odpovedat nie len kyvat hlavou - treba sa jej pytat co ta zaujima

marrad
15. júl 2010

@nemko
aha jasne.... takze ma neusetris studovania... 😉
ale v mojom pripade to je bezpredmetne, my sme sa este k oplodneneniu nedostali...

nemko
16. júl 2010

@marrad ja som to nemyslela v zlom, ale je lepsie ked si precitas co ta zaujima potom sa opytas a v pripade, ze nesuhlasis s odpovedou argumentujes 🙂 aspon ja som to tak mala 😀 😀 😀 mna zaujimali veci ohladom delenia a tak lenze ja ked som prisla na transfer tak mi emryologicka povedala maju 8 buniek mali by mat 50 a zabilo ma to lebo o tom som nikde necitala takze som automaticky isla na transfer s tym, ze sanca je uplne mala, ale prisla som domov dostudovala som si to a zistila som, ze mali mat 8 tak ako aj jedno malo, druhe bolo slabsie to malo len 6.

nemko
16. júl 2010

@sajura testovala si? ja chviu odchadzam na krv, nasla som //, ale ta druha bola slaba, moje nervy uz nevladzu tak idem si pre ortiel do labaku 😀

sakura
16. júl 2010

@nemko
ja z teba uschnem 😀 . Som ti vravela že budú // 😀 Ja mám za sebou zas krásnu noc - som bola hore s 10 minútovými prestávkami čo som si pospala. Neskutočná bolesť všetkých vnútorností, napínanie a teplooooo. Parada 🙄 Ja som objednaná na krvičku o 9 hod. O chvílu sa pôjdeme schystať 😉
Booooože strašne ti prajem nech sa sem vrátiš len s tými najlepšími správami 😵 😵 😵

@derylka
no daj foto teda - poobede dám aj ja 😀

sakura
16. júl 2010

@nemko
čo ti povedala? Že mali mať až 50? Moje nervyy. To by ich museli dať na turbokultiváciu,nie? 😀

marrad
16. júl 2010

@nemko
ja som to tiez nemyslela v zlom.....
oni sa ta pytali ci maju tych tvojich 9 zmrzliniek zamrazit?
cim si stimulovala? 😉

bobi3
16. júl 2010

krásne ránko 🙂

nemko, takže predsa? no vidíš, tak teraz už len pfuj pfuj pfuj!!! 😉
sakura, aj vám prajem už len dobré správičky 😉

ja sa stále psychicky chystám na to čo ma čaká, dúfam, že to zvládnem, zatiaľ si to teda neviem moc predstaviť ako to celé bude prebiehať, možno aj preto som z toho dosť nervózna... no vaše príbehy ma moc povzbudzujú, ďakujem 😉

nemko
16. júl 2010

baby krv NEG, prajem vam krasny vikend, ahojte ☹ ☹

bobi3
16. júl 2010

@nemko ako to? a nie je to na krv ešte skoro? čo ti povedali? prajem veľa siličky... držím palce!

nemko
16. júl 2010

@bobi3 volala som do centra, mam vysadit Utros a po 1.menstruacii sa mam ozvat co dalej, som jej povedala, ze mozno sa niekedy ozvem teraz nie, tento rok uz na IVF nejdem, sme sa vcera s priatelom dohodli.

sakura
16. júl 2010

@nemko
to mi je lúto ☹ ☹ ☹ ☹

baby ja pálim do nemocnice ☹ . Mám OHSS už vo vyššom štádiu - zrejme mi budú brať aj vodu z brucha 😕 😕 😕
Tak neviem kedy sa sem dostanem 😒 Držte sa, pa pa...

bobi3
16. júl 2010

@nemko je mi to ľúto, prajem rýchle zotavenie a šup šup do nového boja ... a nezabudni, prehratá bitka ešte neznamená prehratú vojnu 😉 drž sa!

nemko
16. júl 2010

@bobi3 dakujem za podporu, ale tento rok si davam pauzu od CAR, IVFiek a podobnych zalezitosti.Prajem vam vsetkym aby ste coskoro nasli svoje vytuzene //, ahojte

kitu
16. júl 2010

Ahojte baby, tak aj ja som bola dnes v iscare na krv a tiež negatívna... ☹
@nemko mrzí ma to...drž sa

kukulka21
16. júl 2010

Ahojte baby kitu aj mne to je luto...ale neboj vyjde to raz tak ako mne... 🙂 držím palce

nemko
16. júl 2010

@kitu podobne ☹ ☹

kitu
16. júl 2010

@nemko a ako je to možné u teba keď si mala // na teste a krv nič???
ja som dnes testla ráno že keby sa dr pýtala a ja som mala test snehovobiely...ach jo, no tak som si trochen poplakala a musím ísť ďalej,

dr sa rozhodla vyriešiť problém s mojím vysokým prolaktínom pre tento mesiac a v auguste ideme na stimulku- ešte neviem čím ma chce stimulovať no ale dobre... ešte si užijem leto a potom začneme... aj keď zrejme sa to potom nebude páčiť mojej riaditeľke že budem častejšie chýbať a bude treba suplovať, nuž ale čo už... mimi je pre mňa dôležitejšie, aj ke´d aj tí moji krpci sú zlatí...

soni1
16. júl 2010

kitu, ty si bola dnes v Iscare na krv a už ti aj povedali výsledok? Veď zvykli volať až na druhý deň!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre