ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jana444
9. aug 2010

Ahojte vie mi niektorá poradiť dobrého gynekológa v ISCARE, už som tam 5 rokov nebola a chcem ísť unova na ICSI.

mamartinka
10. aug 2010

@jana444 Tazberikova.

jana444
10. aug 2010

@mamartinka a máš s ňon dobré skúsenosti, ja už nemám žiadnu šancu, buď to teraz vyjde, alebo sme s druhým manželom bez detí mám už 44 rokov. Ďakujem.

bobi3
10. aug 2010

@jana444 janka, ja chodím k Valkymu a tiež som zatiaľ spokojná 🙂 a nejaké dieťa už máš?

jana444
10. aug 2010

@bobi3 Ahoj mám 22 ročného syna, aj ja si myslím že by som mala ísť za Válkym, ale veľmi sa bojím, od 38 rokov sa snažíme s druhým manželom mať spoločné dieťa, mala som 4 neúspešné pokusi a úplne ma ro odradilo, a teraz keď sa mojim kamarátkam narodili bábätká a to tiež po umelom oplodnení, tak som dostala veľkú chuť to znova skúsiť. Môj gynekológ mi odporučil MUDr. Maršíka, ale neviem čo je to zač. Koľko máš rokov ? Ak sa smiem opýtať.
Ďakujem za odpoveď. Ty už máš dieťa ?

soni1
10. aug 2010

@jana444 Ja chodím tiež k Válkymu. Bola som u neho na 1.IVF a KET, ale obe neúspešné. Žiaľ.
Je to veľký odborník, ale neviem, či by som si ho vybrala ešte raz.

kitu
10. aug 2010

@jana444 ahoj aj ja sa pridávam k mamartinke- my sme u dr. tazberíkovej a sme zatial spokojní...a maršík v iscare už nerobí...

kaciatko81
11. aug 2010

@jana444 marsik uz v iscare nerobi... mal by byt v tom novom centre na antolskej, ale viac informacii bude asi az v septembri 🙂 ja som s nim bola spokojna a zatial verim, ze s nim budem moct pokracovat

bobi3
11. aug 2010

@jana444 janka, ja dieťa ešte nemám, ešte sa nám nezadarilo ☹ mám 33 a snažíme sa vyše 2 rokov... tak verím, že Valky nám k tomu pomôže... Ako píše kačiatko, Maršík už v iscare nerobí, ja som u neho tiež začínala, no potom nečakane odišiel, tak som prešla k Valkymu... zatiaľ som spokojná, uvidíme aký bude výsledok 😉

@soni1 a prečo vám IVF nevyšlo? aj povedali dôvod? to ma veľmi mrzí... 😒

jana444
11. aug 2010

Ahojte všetkým, ktoré sa snažíte otehotnieť, ešte pred tým ako sa rozhodnem ísť do ISCARE by som rada chcela vedieť, že aké vyšetrenia Vám pred každým novým IVF robili. Totiž ja som mala už 3 hradené poisťovňou a za každým keď som išla a začínala nový cyklus mi nerobili žiadne vyšetrenia, ( napr. hormonálne ... atď) Dali mi lieky chodila som medzi tým na kontroly, vytvorilo sa pár vajíčok, čo mi nikdy nestačilo ani na zmrazenie ( ba 2 cykle som mala 7, z toho oplodnené boli 4, dve vložili a 2 zamrazili, po rozmrazení zostalo len 1, 3 cyklus mi museli zastaviť v 5 dni ) tak takto som dopadla. Preto ma to odradilo. A chcem ísť k dobrému odborníkovi /- čke, a neviem čo to obnáša. Či treba sama
povedať aké vyšetrenia chcem, alebo oni sami od seba spravia. Nechcem už nič nechať na náhodu - ja už čas nemám. Buď tento rok, alebo nič. Boli ste aj vypísané, čo ste predtým brali - ako ste sa pripravovali ( myslím tým sami ). Ja som si nasadila teraz vitamín E 400 a mám strašnú nervozinu v žalúdku. Som rada, že som sa dostala medzi Vás. A všetkým vopred ďakujem za vaše infá. Držím všetkým palce.

mamartinka
11. aug 2010

@jana444 Ano som s nou nesmierne velmi spokojna.Ako pise aj kitu.Nemenila by som zatial.Tiez sme mali ist najprv Valkimu ale nieco mu do toho voslo tak nas preradili Tazberikovej.A fakt mozem len doporucit.Velmi mila obetava lekarka..

bobi3
11. aug 2010

@jana444 janka a predtým si chodila kam? kde ti robili tie tri IVF? no ja mám za sebou radu vyšetrení, teraz v septembri ma čaká naše prvé IVF... bola som na laparoskopii, kde mi zisťovali priechodnosť, to dopadlo dobre, tiež mi boli sledované hormóny počas cyku... toto všetko v podstate navrhol lekár... Určite sa na všetko pýtaj, keď tam pôjdeš 😉

jana444
11. aug 2010

@bobi3 odzačiatku chodím do ISCARE

bobi3
11. aug 2010

@jana444 a kto ti robil tie prvé tri IVFka?

jana444
11. aug 2010

@bobi3 tí doktori tam už nerobia...

bobi3
11. aug 2010

@jana444 a už si tam volala kvôli konzultácii?

sakura
11. aug 2010

ahojte babenky 🙂
ako pokračujete a čo máte nového? Ja som sa trošku pozviechala, nové atb ma trošku dostali na nohy a zápal sa znížil na 18,5 🙂 . Síce je to ešte dosť ale aspon to nie je 30 🙂 . NO len dúfam že teraz po dobratí atb sa zas nevráti tak ako v minule 😠
Zajtra ešte čakám na výsledky z kultivácie a moja zlatá obvodná gynda mi urobila aj výter z hrdla - že čo keby náhodou tam mám nejakého bacila.....
Ale uvažovali sme nad tým že by ten zápal mohol byť z tej vody v bruchu. Že škoda že mi neposlali vzorku na rozbor.... No ale každopádne už do seba pichať kvôli vzorke nenechám 😒
No a ešte som sa pýtala že či ten zápal môže nejako uškodiť bábätku. A že to uvidíme v 15 týždni keď mi budú robiť testy na možné poškodenie plodu... Veď ma dovtedy šlak trafí 😕

jana444
11. aug 2010

@bobi3 ešte som tam nevolala, čaká sa tam dlho, alebo môžem po zavolaní prísť ?

jana_ulehlova
11. aug 2010

Zdravím,
jsem asi pů roku po porodu a před zhruba měsícem jsem začala cvičit na takovém speciálním polštářku, suprově mě to pomohlo na záda a spevnilo se mi tím trošku i bříško a zadek. U nás jsem ho nikdě neviděla, mě ho koupil manžel v Německu za 80euro(2000Kč). Našla jsem ho na netu, sice tady stojí 599, ale vypadá (myslím si, že je stejný) úplně stejně!
Takže po mé zkušenosti vřele doporučuji ! Jana

http://www.skvely-kup.cz/podpurny-polstar-podpo...

kaciatko81
11. aug 2010

@jana444 musis si zavolat a objednat sa. caka sa podla vytazenosti lekarov...
@sakura velmi drzim palce! kamaratka bola chora tiez takto v zaciatkoch a brala vela antb, mala aj vysoke teploty... babo je nastastie ok... verim, ze aj tvoje bude 😵

jajus18
11. aug 2010

ahojte baby.mam na vas jednu otazocku,injekcie na ivf sa daju vybrat len v blave,alebo sa to da aj v inej lekarni na slovensku?janka,aj ja chodim k valkymu a zatial som spokojna.paa

zojec
11. aug 2010

@jajus18 ja som si vyberala v inom meste, ale musis si ich objednat, lebo take vacsinou nedrzia na sklade.. a myslim si, ze v blave v tej lekarni pri Iscare ta aj vyjdu lacnejsie...
@sakura drzim ti palceky nech uz mas po tom!! a mozes si krasne uzivat tehulkovanie.. 🙂 aj ja som brala atb, a mala je v pohodicke.. tak na to nemysli 😉

sakura
11. aug 2010

@kaciatko81
jeeej ďakujem ti moja za povzbudenie 😵 Ozaj ma niekedy prepadne taký smútok a hnev že čo ak sa niečo stane 😝

@jajus18
ahojky. Vitaj 🙂 No najlepšie lieky zoženieš tam u nich v lekárni. Ja som skúšala aj u nás ale bola to tá istá cena len by ich museli objednávať. Tam ich majú hneď k odberu 🙂
Ak si budeš všetko platiť sama tak tu vyskúšaj tému - Mám/ nemám lieky na IVF. Tam ich zoženieš lacnejšie 🙂

sakura
11. aug 2010

@zojec
ďakujeeem 🙂 Booože mňa stále plašia - najskôr ohladom OHSS a teraz toho zápalu 😠 Že kludne môžeme o bábo prísť. 😠
A aké atb si brala? Ja najskôr Zinnat - 2 týždne ale ten očividne nezabral 😠 a teraz Sumamed - a po ňom pekne po 3 dňoch aj pekné výsledky.

jajus18
11. aug 2010

dakujem vam mooc babenky 🙂 a to ta lekaren to je ta pod tou krizovatkou?lebo inu som tam zatial nezahliadla.. 😀 a este potom s tymi injekciami sa musis vratit naspat k sestrickam,alebo ako vies ako na to? 😀 sakurka velmi ti prajem aby si uz vsetko mala ok.a mohla si zacat uzivat tehulkovanie 😉 zojec,mas krasnu princeznu,pozerala som si fotecky,je zlatucka.pa

sakura
11. aug 2010

@jajus18
ahojky 🙂 Áno, je to tá pod tou križovatkou - Farminova 😉 No ja som už k sestričkám nešla, dr mi dala stimulačný protokol a tam bolo napísané čo mám kedy pichať 🙂 Ale je to na tebe - ak nezvládneš injekcie sama tak oni ti ich budú pichať - alebo u obvodnej 🙂
A ďakujem ti 🙂 Ja tiež dúfam že už bude všetko ok 🙂 . Nič iné nám s bábom nezostáva len bojovať 🙂

zojec
11. aug 2010

@sakura ja uz si nepamatam ten nazov.. ale nebol to ani zinnat ani ten druhy.. boli to nejake s penicilinovym zakladom mam pocit.. nenechaj sa vystrasit, treba verit ze to dobre dopadne a mysliet pozitivne 😉

jana444
11. aug 2010

ahojte babuľky, je tu niektorá, ktorá má viac ako 42 rokov a momentálne je tehotná ? Ešte rada by som sa spýtala, ktoré ste teraz po transfere a vyšlo to, čo ste robili pred tým, brali vitamíny, alebo čajíky ........ ? Ja naozaj neviem čo mám robiť aby som mala viac vajíčok a aby sa to podarilo. Vždy som predtým veľmi nervózna. Vďaka vám všetkým za odpoveď.

biancaneve
11. aug 2010

@jana444 - jani, ja som porodila tento rok vo februari, a mala som 40,5 roka 😀 , v tomto veku si uz strazim kazdy mesiac...zasluhou Iscare samozrejme ale vo mne chyba nebola, mali sme IVF-ICSI a hned na 1x krat nam to vyslo...brala som predtym kys.listovu a to bolo vsetko. mala som po stimulke 4 odobrate vajicka, z toho 2 sa oplodnili, dala som si vlozit len jedno embryjko a je z toho nase zlaticko. rzim ti palce ale ak ti mozem poradit, nesustred sa na to velmi, lebo psychika je 70% úspechu. Takze ziadny stres, kt. by spocival v oplodnovani.

jana444
11. aug 2010

@biancaneve - tak toto čo píšeš je naozaj neuveriteľné, gratulujem, budem sa snažiť na to všetko nemyslieť - niekedy to vôbec nejde, viem že dobrá psychika je veľký úspech. Ešte raz moc ´dakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre