ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko81
12. aug 2010

@jajus18 ja som si tiez vzdy lieky kupovala v tej lekarni pod krizovatkou, na kozej. a ja som na prvu injekciu isla k sestrickam, ukazali mi to, druhy den som isla znova, ale pichala som si to sama s dozorom 😀 a potom uz som pichala sama.
@jana444 ako ti pisala bianca, ta psychika asi vazne robi vela, tak hlavne sa skus ukludnit... lahko sa hovori, tazko sa kona, ale viac pre to ty sama urobit nemozes 🙂

bobi3
12. aug 2010

ahojte princezničky, zdravím 🙂

@sakura správne, bojovať, ja verím, že to dobre dopadne, držte sa 😉

@jana444 janka, hlavne choď do toho s pozitívnou mysľou, vek je v tomto síce veľký nepriateľ, no ja verím, že ešte nič nie je stratené, držím palce 😉

@jajus18 myslíme dnes na teba!!!

@kaciatko81 ahoj mojka 😲

jana444
12. aug 2010

@bobi3 ďakujem za povzbudenie som radam že som medzi vami dúfam, že si budeme písať samé dobré správy a o már mesiacov budeme tehuľky, už sa veľmi teším. Pekný deň.

sakura
12. aug 2010

@jana444
ahojky
No aj nám to vyšlo na prvý krát. Síce sa teraz "trošku" trápime ale vydržíme 😉 Mali sme 12 vajíčok, 8 sa oplodnilo, 1 nám vložili a 7 máme zamrazených. Pred stimulkou som brala len Femibion a papala vela ovocia a zeleninky 🙂

bobi3
12. aug 2010

@sakura jasné, že vydržíte 🙂 všetky sme s tebou 😉 a keď sa môžem opýtať, vy ste si dali len jedno vložiť, či vám to odporúčali? dve ste nechceli?

sakura
12. aug 2010

@bobi3
ďakujeeeeeeem 🙂 Si zlatá 😉 Akurát si idem k dr pre výsledky tej kultivácie a biochémie a ešte neviem čo všetko mi brala....
No ja som chcela dve ale drahý si nevedel predstaviť dvojičky 😕 Aj to že vela cestujeme aj sme ďaleko od mojej mamky tak to by bol inakší chaos u nás. 😝 Tak sme sa dohodli že najskôr vyskúšame vložiť jedno a keď sa neujme tak dáme vložiť dve 🙂
Ono zase ale keby sme mali napríklad len dve embrijká tak dáme automaticky vložiť obe. Ale že máme dosť mrazáčikov tak sme na to šli takto 🙂
A ešte keď som tam naposledy bola tak mi embryologička povedala: ešte sťastie že ste si dali vložiť len jedno. Pri tomto OHSS čo ste mali by ste to mali dvojnásobné 😕 A to ja tomu verím že by som umrela 😝 Lebo to bolo strašné teraz a nie ešte dvojnásobne 😖

bobi3
12. aug 2010

@sakura tak nakoniec ste sa dobre rozhodli 🙂 my si tiež asi dáme vložiť len jedno, aj kvôli tomu ako píšeš ty, že babičky sú na míle ďaleko 😀 a aj kvôli mojej postave, ja som dosť útla, takže dve babule by pre mňa asi boli dosť rizikové... tiež o tom budeme asi tak uvažovať ako vy... najprv iba jedno 😉 len aby aspoň to jedno embrijko bolo 😔

zojec
12. aug 2010

@sakura 🙂 ja som mala presne tolko isto vajicok, presne 8 sa nam oplodnilo, 1 nam vlozili a 7 mame mrazacikov.. 😉 ja som chcela povodne dve vlozit, ale mne OHSS uz zacinal, ked som sla na ET, tak mi odporucili len jedno.. tak ti drzim palceky aby to dobre dopadlo... a aj vam vsetkym snazilky 😉

sakura
12. aug 2010

@bobi3
ale neboj, jasné že bude a určite vyjde aj na mrazáčiky 😉

@zojec
jeeej, tak to je sila 😅 Aj diagnózy máme rovnaké a ešte aj vajka sa nám rovnako oplodnili 😀

No takže baby idem od dr a žiadna sláva. Začiatok zápalu plúc - a to pritom ma nebolí ani hrdlo - ale plúca som cítila. Myslela som si že je to ešte z tej vody - lebo od kedy som mala ten OHSS tak ma pobolievali aj plúcka. Plus ešte zápal aj močového mechúra 😠 No a výter z pipiny ešte nebol hotový ale to je viac ako jasné že aj tam niečo bude. Takže mi dr radšej dala aj tabletky na to...
Takže fasa 😠 No ja už len dúfam že teraz keď vedia čo je vo veciach a mám správne lieky tak to už bude všetko tak ako má byť - teda v poriadku. Lebo mňa už asi šlahne 😠
A môj laický názor je ten že to všetko mám z tej vody v bruchu. Že to tam nejako začalo kvasiť alebo čo 😠 No v pondelok idem do BA tak som strašne zvedavá čo mi tam povedia. Ale už teraz sa mi tam nechce 😒

zojec
12. aug 2010

@sakura och.. strasidelne.. drz sa!! ja som tie atb jedla preventivne presne kvoli takymto zapalom.. ono je aj imunita oslabena, takze sa to rychlo siri.. davaj si pozor na seba!!

majka21
12. aug 2010

Ahojte kočky. Hlásim sa po velmi dlhom čase.
Všertky vás pozdravujem. Nemám o vás žiadny prehlad. Vela ste toho tu popísali.
Mne to žial nevyšlo ani na druhý krát a spermijky sa nám minuli, takže idem dakedy v októbri al.v novembri na IVI darcovskými, ale už pravdepodobne nie do Iscare.
Sakura, ako? Vyšlo vám to?
Zojec malinká/ý ako? Poslúcha? Už si nepamätám, čo máš. Budem sa snažiť niekedy dočítať si vás.
Pa-pa. 😉

zabkalucy
12. aug 2010

ahojky, môžem sa spýtať čo to znamená OHSS?

sakura
13. aug 2010

@zojec
no ja dúfam že sú to už moje posledné ATB... Ale pravdupovediac, cítim sa už lepšie. Aj sa môžem riadne nadýchnuť a aj bruško ma už tak nebolí. Len ma mrzí že mi tie vyšetrenia neboli urobené už skôr 😠

@majka21
ahoooj, no dlho ťa nebolo. Aj som ti písala že čo a ako ste dopadli. No tak to ma mrzí že to nevyšlo ☹ Ty si ku komu chodila v Iscare? A nad akým centrom uvažujete?
No nám to vyšlo - ale od začiatku sa len trápime 😒 Najskôr ten OHSS - som mala 3 týždne a potom zas zápaly a stále lieky a taaaak. Takže dúfam že to bábätku nejako neuškodí. Už som z toho hotová 😒

@zabkalucy
OHSS - hyperstimulačný syndróm. To sa ti prestimulujú vaječníky a aj po odbere sa tvoria ďalšie folikuly a tvorí sa ti voda v bruchu 😠 Je treba piť vela minerálnej vody - najlepšie magnézia a mať velký príjem bielkovín 😉

bobi3
13. aug 2010

babulky, mám schválenú žiadosť!!! 🙂 😵 tak dúfam, že začneme čo najskôr 😉

simonini
13. aug 2010

@sakura dakujem za cennik 🙂 ano my pojdeme na ISCI.... Chodievam pani DR. Petrovej, je zlata a dosledna 🙂, chodievala som k nej do Ruzinova uz predtym .... odporucila mi ju kamaratka. No to je nadhera, ze to vyjde na prvy pokus, ak sa smiem spytat kolko ste si dali vlozit oplodnenych vajicok? 😀 .... Nie ze to budu trojcata 🙂

simonini
13. aug 2010

@bobi3 gratulujem , nam by tiez mali niekedy teraz volat 🙂

majka21
13. aug 2010

Sakura, to ma teší. Super, drž sa, neboj dobojujete to do konca. 🙂

Ja som chodila najprv k Ďurechovej a keď odišla tak k Válkymu. V podstate je to teraz už jedno kam pôjdem, lebo už ideme na darcovské spermie. Uvažujem nad Piešťanmi. Môj nový gynekolog, keďže mením aj toho, mi odporučil buď Ferticent BA al. Piešťany, že vraj Piešťany majú češi a spolupracujú s Brnom. Nejako ma iscare zneistil, nemám proti centru nič, ale proste už na tretí krát chcem vyskúšať niečo iné.
Bolo mi povedané, že boli použité darcovské spermie a nechápem tak prečo sa neuchytili, keď ja som v poriadku. Prvý raz s manželovými som mala aspoň nejakú tú hladinu hcg, tesne na hranici a teraz vôbec nič.
A už konzultácia a prístup tej čiernej embryologičky čo furt žuje žuvačku sa mi vôbec nepáčil, pretože tentokrát som sa dostala práve k nej.

simonini
13. aug 2010

No a vlastne to najdolezitejsie som sa zabudla spytat. Beriem duphaston od 20DC do 25 DC, beriem to uz treti mesiac a stalo sa mi to, ze mi neprisli moje dnicky. Kuuuupila som si test, ze ci naaaahodou nejaky zazrak sa nestal ( co ak by sa nahodou stal, tak asi odpadnem a neskutocne by som sa tesila) ALE NIC. Urcite zbehnem k DR, ale nahodou neviete o co mojmu organizmu ide 😠? Totizto ja som ten typ zeny, ktorej menstruacia NIKDY nevynecha a ked moze tak dokonca si sem tam pride aj skor 😀DD

bobi3
13. aug 2010

@simonini ja som si volala sama, žiadosť sme dávali 14.7., tak som už bola nedočkavá 😝 a akurát ju mali na stole 😵

@majka21 tak to mi je ľúto 😒 a s Valkym si spokojná bola?

bobi3
13. aug 2010

@simonini mne naposledy tiež meškali, tak som trošku aj dúfala 😔 no nakoniec som mala cystu 😠 tá sa ale vstrebala, no bolo to nepríjemné...

kaciatko81
13. aug 2010

@majka21 ja tiez rozmyslam, co dalej... najradsej by som pokracovala s marsikom... ale ked to nepojde budem hladat asi nieco ine... pozerala som aj piestany, ale vraj nemaju zmluvy s poistovnami... to je ktora ta embryologicka, co stale zuje zuvacku? 😀

simonini
13. aug 2010

@majka21 uuuh to mi je luto ..... ja som tiez pocula o iscare vela veci, ale aj o inych centrach. Mozno budem zniest dost nechutne, ale urcite to je pre nich biznis.....musia na niecom zarabat. O Cechach som pocula samu chvalu, to bude, ale asi tym ze mnoho DR.a sestriciek sa spravaju pedantne a milo. To u nas to ide od buka do buka, ale nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca. Ja mam DR. Petrovu, je svojska, tym ze ma toho vela, kym si zapamata meno tak to su mesiace 😀 , ale je fantasticka ako si pamata vysetrenia. Je dorazna, razna, presadi si u svojich kolegov DR to co chce. Sem tam ked nieco pacientka pobabre, tak jej jemne vycisti zaludok. Na tvojom mieste by som sa za tu zuvacku ohlasila, ze je to neprofesionalne a negustiozne a ze si to NEZELAS. NEtreba vzdy mlcat, treba sem tam aj povedat, co vam vadi. Tym, ze sme ticho s tym potom SUhlasime. No, ale uz nebudem mudrovat.... idem von konecne mam volno. Tak zelam krasny slnecny dnik.

sakura
13. aug 2010

@bobi3
jeeeej gratulujeeeeem. No tak už len počkať na mršku 😀

@simonini
neni zač 😀 Aj ja chodím k Petrovej. Som spokojná. Máš pravdu, je dôsledná. Mne sa na nej páčilo že keď ma dostávala z toho OHSS tak mi dala 4 infuzky a 1 bielkovinovú. No keď ju zastupoval Války tak som si tú infuzku musela pýtať a aj to mi dal len jednu 😒 NO ale možno preto že ju len zastupoval a nemal o mne taký prehlad 🙂 Ale zas sa mi na ňom aj páčilo že chodil po odberoch za pacientkami a rozprával sa s nimi 🙂 Chodila som tam často na infuzky takže som ho vídavala. A celkom sa mi to páčilo že mal takú starosť 🙂
Dala som si vložiť jedno 🙂 Takže trojičky nehrozia 😅

@majka21
ďakujem 🙂 A už nie je šanca že z manžela vydolujú ešte nejakú tú spermijku? A štítnu žlazu máš v poriadku?

bobi3
13. aug 2010

@sakura ďakujem 😉

simonini
13. aug 2010

@sakura to bude tym, ze Valky je asi prednosta, ci ako sa mu hovori 🙂a ma mozno trosku viac casu, viem ze DR. Petrova ma toho neskutocne vela aj Iscare aj Ruzinove, kedze operuje a rodi a plus este ordinuje ako gynekologicka. To malo ludi vie pochopit. Ale viem, ze oni dvaja su take dve kapacity 🙂

mirm
13. aug 2010

ahojte 🙂)

ja len pre informociu pre tie, kt. si davaju ziadost. Ja som Bola odniest do poistovne ziadost 2.8 a dnes som volala a povedali mi, ze na vykon som mala schvalenu uz 4.8 a na lieky 10.8 🙂 mam Doveru 🙂
takze hor sa do boja 🙂

majka21
13. aug 2010

... tu nešlo o tú žuvačku, to som len naznačila ktorá to bola. Proste ešte nikde nič, bola som len po odbere a už ma odbila od všetkého, ešte ani nevedela v akom stave sa spermie rozmrazia, takže spravila na mňa dojem, ako komu sa stým nechce babrať a použijeme darcovské, bolo 5.7, čiže štátny sviatok, ba dokonca ani to neverím, či vôbec robili ICSI.

S Válkym som bola spokojná, až na to, že sa mi zdalo, ako keby bol injekcie doplietol, ale už je to jedno.

Sakura, žial nie je to možné, pretože môj manžel je po chemoterapii a tá ich zničila, preto boli už spermie odobraté pred chemoterapiou. štítna že vraj je v poriadku, ale neverím už ani to.

Všetkým vám držím palce, aby ste sa dočkali vášho vytúženého bábätka a pevne dúfam, že raz sa to aj mne podarí.

kaciatko81
13. aug 2010

@majka21 pochopila som, ze neslo o tu zuvacku, ale priznam sa, ze neviem, ktora to bola 😅 velmi drzim palce, aby ste sa dockali a velmi verim, ze to nebude dlho trvat 😵

sakura
13. aug 2010

@bobi3
neni zač 😉 Budem straaaaaašne držať palčeky aby to vyšlo 😉

@simonini
no ja viem, tiež poznám Petrovú z Ružinova a viem že má toho straaašne moc 🙂 Ano, viem že oni dvaja sú taký naj 🙂 Mne dr Petrovú odporučila jedna pani dr z Ružinova 🙂

@majka21
to mi je lúto že je manžel po chemo 😒 To je taká nespravodlivosť na tomto svete 😠 Ale ja dúfam že do tretice sa to podarí a dočkáte sa vytúženého bábätka 😉 Držím palčeky 😉

majka21
13. aug 2010

kaciatko, ďakujem.
Taká čierna, čierne dlhé vlasy nosí ich vypnuté, vždy namalovaná a furt prežúva žuvačku, možno výnimka, keď nie. Ale to je už jedno. Určite si ju tam už videla.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre