ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alicag
29. mar 2008

Bože petka ja som dopadla tak isto 2.pokus ivf bez transferu a to preto lebo som mala degenerovane vajka a prazne to bol ževraj nasledok mojej štitnej mala som vtedy s nou velke problemy.to bola taka dovolenka aj z robotou.petka chcem sa ta spitat ake inekcie si mala v iscare a ako si ich znašala?povedal mi lekar,že budem mat uplne inu liečbu v heliose davali ine inekcie a v iscare zasa ine 😒

petkaerdal
29. mar 2008

ja som mala v iscare puregon,je drahy doplacala som 22 000....za lieky....zevraj su dost silne,ale ja som mala pri dvoch stimulaciach vzdy len 6 vajok...ale to je mojim pco...ine baby maju ovela viac vajok...ja som si mohla ale vybrat,mna sa pytala Durechova,ze ake chcem...podla ceny...
teraz idem merionalom,tak uvidim,ako dopadnem,tieto budem mat prvy krat...
ja som mala pri 2 ivf 6 vajok,4 sa oplodnili,ale PK prezilo len jedno aj to zmrazili,lebo sa dr.bal ohss,preto som nemala transfer a pri rozmrazovani neprezilo...keby bol u mna transfer za cerstva,urcite by sme nieco vkladali...no teraz su uz nejake nove tabletky,aby nevznikol ohss,tak si ich budem musiet kupit a hadam budeme aj transferovat za cerstva,ked samozrejme bude co...lebo nemas skusenost s tymito injekciami...
ty sa kedy chystas na dalsie?
inak ak mozem poradit,ty mas tusim uz viacej rockov,prepac,ak sa mylim.....by som skusila silnejsie lieky...napr ten puregon alebo gonal...dr.by sa ta mala pytat....

gabika24
29. mar 2008

peti, to vies, ž ti budem straaaaaaaaaaaašne siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilno držať palce...
áno, merional štipká, ale dá sa, neboj... Peťulka, držkaj sa...
alicag, ja som teraz mala z 9 vajok 4 prazdne a jedno degenerované. a to nemám problém so štítnou... neboj sa, teraz vám to určite vyjde...

alicag
29. mar 2008

Jasne petka teraz budem mat33 rokov bože ale to leti.vyzera to tak na jun jul.asi bi boli fakt lepšie silnejčie inekcie.
gabika a ja som mislela,že to je len pri štitnej žlaze no vidiš.ale super si tehulka chvalabohu 😅

alicag
29. mar 2008

Tak pa musim končit pekny večer prajem všetkym paaaaaaaa 🙂 🙂

petkaerdal
29. mar 2008

neboj Alicka,vyjde to raz urcite...pa pekny vecer....
Gabi,dakujem ...drzkaj

adinam
29. mar 2008

Ahoj Gabika24,čítala som,že si brala calibrum baby plan-kedy si ho začala brať pred IVF a ako dlho si ho mala?Možno to bola náhoda a možno nie.Skúsila by som aj ja.

gabika24
30. mar 2008

ahoj adinam.
calibrum baby plan som začala brať asi 2 mesiace pred týmto ivf. tak isto to bolo ja pred tým ket, ktoré vyšlo. povedala som si, že skúsim vytvoriť podmienky, aké som mala pred úspešným ket, no a sedelo to. ale naozaj neviem, do akej miery to bolo ovplyvnené calibrum a psychikou, no to už nie je ani podstatné. 😉 niekde som čítala, že je dobré začať s užívaním 3 mesiace pred plánovaným otehotnením - ale už si nepamätám kde.
ináč, je zaujímavé, že keď nám vyšiel Ket, tiež bol marec (transfer mi robili asi o 2 dni skor). 😉 - možno moje telo reaguje dobre aj na marcový mesiac 😀 😀 😀 😀 - alebo som si proste vsugerovala, že keď to vyšlo vtedy v marci, vyjde to aj teraz... 🙂
každopádne sa držkaj, mysli pozitívne, aby bol pozitívny aj tehu testík - to platí pre všetky 😀 😀 😀

pekný deň babulky - u nás práve vykuklo slniečko, tak sa pojdeme s malou prejsť...

petkaerdal
30. mar 2008

ahoj Gabi...aj tu je krasne slniecko,tiez pojdem na prechadzu,ale zo psikom 😝 ....
krasny dnicek...
ozaj Gabi,ostanes doma alebo budes chodit do skoly?
nejde ti ICQ? ked si neni nikdy online?

annaanna
30. mar 2008

ahoj gabika, čo je to calibrum baby plan?

gabika24
30. mar 2008

peti, nejako mi blbne net (čo mi síce zatiaľ až tak moc nevadí, keďže ešte máme zadarmo - lebo bola akcia)...
ale keď som, zasa nie si ty... 😀
nie, do roboty chodiť nebudem, lebo by to bolo príliš náročné v tej divočine a doktor by ma asi nepustil, aj s malou som mala byť na rizikovom a po pôrode som mala nejaké problémy...
annaanna calibrum baby plan sú vitamíny, ktoré sa užívajú v prvom trimestri a sú vhodné už pred plánovaným otehotnením. dostať ich v lekárni - normálne voľný predaj. obsahujú aj kyselinu listovú, ktorá je v tehu potrebná. poznám viacero tých, ktoré pred plánovaným tehu brali calibrum. užívam to aj teraz. potom prejdem na calibrum mami. nemusíš k tomu už žiadne vitamíny. ale je to len rada, naozaj neviem, do akej miery to ovplyvňuje... skús pozrieť o tom aj info na internete...
pekný dníček... 🙂

adinam
30. mar 2008

Díky Gabika24,takže v pondelok bežím do lekárne...Sledujem to tu a držím Ti palce,aby bolo všetko O.K.a všetkým ostatným skoré tehu,lebo v poslednom čase tu nebolo veľa pozitív,konečne aspoň Ty. 😉

saxo
31. mar 2008

caute babeny, ja som tiez brala minuly rok baby plan, sa mi tak zda, ze asi 3 balenia. no a vysledok bol taky, ze idem na ivf. 🙂 zlozenie tych vitaminov je fakt dobre, ale myslim si, ze zabera akurat tak na tie, ktore s otehotnenim nemaju problem. to nie ako my 😀 ale inak dobry napad, asi si ho zas kupim a pripravim si perinku 🙂

mirinda10
31. mar 2008

saxo ja beriem C cko, vitamin E a kyselinu listovu to je vsetko co obsahuje calibrum baby plan pozerala som sa na zlozenie a beriem to rok a zatial to nejak nezabralo len sa mi zda ze z toho Ecka mam lepsiu plet taku jasnejsiu ale inak nic, 1 IVF neuspesne a v maji nabehnem na KET

vo stvrtok idem do CARu co povie doki a hadam ta recepty na zazaracne pirulky uz je mi smutno, ze neberiem ziadne hromony 😀 😀

ja som sa dala na cvicenie a cvicim Mojzisovej cviky kazdy den tak uvidim - zatial ma prestal boliet chrbat to je pozitivne a co bude potom uvidime

inak velmi je dolezita ta kyselina listova to treba brat aby bolo vajko zdrave aspon 6 mesiacov ako som citala v mnozstve clankov

saxo
31. mar 2008

mirinda, si ma na to calibrum namotala 😀 1.cesta z robory - lekaren 😅 😅

alicag
31. mar 2008

Ahojte babulky ja tiež pomaly uživam Elasti-q.mislim,že to je dobre a organizmus dostane potrebne vitaminy . 😀

tija28
31. mar 2008

Ahojte baby, po dlhsej dobe som sa opat odhodlala nakuknut k vam.

No, gabika gratulujem a zelam uspesne tehu. Ja som verila, ze Ti to vyjde. Ty si bola stale pozitivne naladena, presvedcena o tom, ze teraz je ten spravny cas, no a pre mna si velka inspiracia.

Pointka, a Ty ako pokracujes ? Dufam, ze si beries pozitivnu energiu z gabiky ?

Petka, ja idem tiez znova na IVF, len az o par mesiacov neskor ako Ty. Doktor mi vravel, ze by som si mala dat pauzu tak na 6 mesiacov, pretoze mam velmi citlive vajecniky - to aby sa mi poriadne dobila energia. Takze dufam, ze medzitym uz vy vsetky budete rozoberat temu "som v tom" a mne budete davat postupne dolezite info ako to vsetko prebieha. No a samozrejme, ja sa hned potom k vam pridam....
Tak baby, hlavy hore, negativne myslienky potlacte a ide sa do boja. Zivot je tak kratky, nestracajme cas.

saxo
1. apr 2008

tija, bodaj by to tak bolo ako pises ! 😉

petkaerdal
1. apr 2008

musi to tak byt 😝...musime verit,ako Gabika,len potom to vyjde....pozitivne myslenie je velmmmiiii dolezite....

gabika24
1. apr 2008

ahojte.
tija, uvidíš, po tej pauze to určite vyjde.
babulky všetky si určite zaslúžite, aby ste boli tehu, tak tomu musíte veriť.
pekný deň želám - idem variť, ale vôbec sa mi nechce... snáď to bude jedlé 😀 😀 😀 😀

alicag
1. apr 2008

Ahojteeee presne treba verit a ist si za tym .a bit naladene pozitivne ved aj ked to je tažke niekedy a všetko je v hlavičke takže odteraz mislime pozitivneeeee 😀
prajem všetkym pekny den 🙂

petkaerdal
1. apr 2008

dobre dievcata,tak budeme mysliet pozitivne...ziadne negativne prispevky od teraz...ok?
pekny slnecny dnik aj ja prajem,ja umyvam okna 😖

kvak63
1. apr 2008

anna je mi to veľmi lúto. Tak som ti držala palce. Budem ti ich držat aj ďalej. 😉

Musim uznať ze mate všetky pravdu s tým pozitivnim myslenim. Už nám začlo svietit aj slniečko 🙂 . Hneď sa aj mne chce usmivať na tento svet. 🙂 🙂

Všetkým prajem krasne slenčné dni

jasna
1. apr 2008

dievcata, neviete mi poradit, ci je lepsi Helios alebo Iscare?Aké mate skusenosti?A oni uspešnost?

petkaerdal
1. apr 2008

ahoj jasna...ja som z Iscare odisla do ineho centra...a nikdy sa tam nevratim...ak sa rozhodnes pre Iscar,snad budes mat inu skusenost...v Heliose som nebola...ale mozem porovnat s inym centrom,to je uplne o inom pristupe...
rozhodni sa spravne,aby si nepremarnila pokus...

gabika24
1. apr 2008

ahoj jasna.
u mňa jednoznačne vyhráva helios. ale je to na tebe. môžeš si prečítať aj pár príspevkov z predchádzajúcich strán, tiež sa tam o tom písalo. ale naozaj, ty môžeš mať dobré skúsenosti tam... pozri aj do témy Sanatórium Helios...
snáď ti to pomôže. vzdialenosťou to máš rovnako? no tá nie je asi podstatná, čo? veď uvidíš...
každopádne sa držkaj. pekný dníček babule... 😉

petkaerdal
1. apr 2008

ahoj tehulko 😀

vavava
1. apr 2008

🙂

veracruz
1. apr 2008

jasna, ja som tiez z Iscare odisla do ineho centra a som velmi spokojna... takze by som si vybrala Helios 🙂

ulrika.zuberska
2. apr 2008

jasna, aj ja som odišla z iscaru do heliosu premárnila som tam 6rokov takže jednoznačne helios ale je to na tebe ak sa rozhodneš pre iscar tak určite chod k Durechovej prajem vela štastia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre