ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sneznicka
26. aug 2010

@bobi3 dakujem 🙂 vcera som sa tu na modrom koniku dost zacitala a musim povedat, ze som sa dozvedela viac, ako za pol roka behania po lekaroch. Fakt dobra stranka. Takze dnes je moj druhy den po KET.. ide to dost pomaly 🙂 Zajtra uz ale pojdem do prace, tak nabehnem na normalny rezim. Aj ja Ti drzim palce!!

aurelia_lopusekova
26. aug 2010

Ahojte dievčatá.Nevie mi niekto z Vás poradiť,aké má skúsenosti s užívaním Metforminu pri PCOsy.Ja ho užívam teraz prvý mesiac a k tomu užívam HAK na ukľudnenie vaječníkov po stimulácii.Takže o 2 mesiace by som mala ísť na 3 cyklus.Ale bojím sa ,že sa mi znovu nevytvoria dostatočne veľké folikuli alebo aj tie ,čo budú veľké ,budú prázdne.Už sa Vám to niekomu stalo,že napriek dostatočne veľkým folikulom po ich odsatí nebolo vo vnútri žiadne vajíčko?

katkaajurko
26. aug 2010

Aurelia - niekedy je PCOs sposobene ciastocnou inzulinovou rezistenciu a preto sa zvykne predpisovat metformin - a kto ma inzulinovu rezistenciu - viem ze aj pomaha...

sneznicka
26. aug 2010

@sakura V ktorom centre to cele absolvujes?

aurelia_lopusekova
26. aug 2010

@katkaajurko
@katkaajurko
O tej inzlinovej rezistencii som už niečo čítala pri PCOsy na nete,ale aj tak nemám nikoho na blízku,čo by mi potvrdil ,že metformin pomáha pri liečbe PCOsy.Uvidím ako to dopadne o 2 mesiace pri stimulácii a otehotnení.Veľmi by sme chceli ešte druhé babo-sestričku alebo bračeka pre Adamka.Ináč dík za odpved.

katkaajurko
26. aug 2010

@aurelia_lapusekova - drzim prsty nech sa vam podari bracek alebo sestricka - MOC . v teme PCOs su baby co otehotneli po uzivani metforminu... je to ale individualne..ale skusit treba co sa da

sakura
26. aug 2010

@sneznicka
ahoj 🙂 V Iscare 🙂

sneznicka
26. aug 2010

@sakura ahoj, prekvapilo ma len, ze Tebe robili odber vajicok uz 12. den. Mne az v 18. dni pri 28 dnovom cykle, tak to bolo uz dopredu naplanovane, takze nemalo by mat na to mat vplyv nic. A tiez som v Iscare, preto rozmyslam, preco je medzi nami ten 6 dnovy rozdiel... Mozno vek, ja mam 38 😉

bobi3
26. aug 2010

@sneznicka a máte už nejaké bábo? Tak držím palčeky, kedy ideš na krv?

sneznicka
26. aug 2010

@bobi3
nemame 😖 my sme sa trochu neskor rozhybali 😉 Ja som nastastie ok, akurat moja polovicka ma trochu horsi spermiogram, aj ked nic vazne... ale normalnou cestou to nejde. Na krv idem 8.9.

bobi3
26. aug 2010

@sneznicka neboj, ja verím, že sa podarí 😉 my sme sa tiež rozhýbali až po mojej 30ke a zatiaľ sa nám nepodarilo
😔 problém je vo mne... no verím, že sa raz podarí...

sneznicka
26. aug 2010

@bobi3
ine nezostava, len nestracat nadej a byt aspon trochu pozitivni 😉 Poznam dost ludi, ktorym sa to podarilo, ale aj dost takych, ktorym nie. Myslela som si, ze je to skor medzi nebom a zemou 🙂 , ale po skusenostiach v centre som pochopila, ze na vysledok maju velky vplyv aj lekari a laboranti. Co je problem je komunikacia medzi nimi a pristup k pacientom... nikdy neviem, co ma tam caka, ked tam pridem. Zakazdym je to inak... Vraj v Brne je to vsetko uplne inak. Ale to teraz neriesim. Verim, ze to vyjde a o 2 tyzdne bude skvely vysledok z krvi. 🙂

katkaajurko
27. aug 2010

baby na vysledky z krvi- volaju oni alebo mam zavolat ja? nejako som pochopila,ze oni zavolaju,ale teraz si niesom ista... 😨

sneznicka
27. aug 2010

@katkaajurko
pokial viem, tak treba volat... dam Ti vediet o 2 tyzdne z prvej ruky 🙂

sakura
27. aug 2010

@sneznicka
noo tak to neviem že prečo tebe až tak neskôr. To počujem prvý krát že až na 18 deň. Ku komu v Iscare chodíš?

My po dnešnom dni v Iscare končíme 🙂 . Už budeme chodiť iba k svojej obvodnej. Vyzerá to že zápal klesol a my pekne rastieme. Máme už 33 mm 🙂
Bábo nám aj pekne zakývalo. Ten výstupok nie je noštek ale ručička 🙂

soni1
27. aug 2010

@katkaajurko Čo sa týka výsledkov mne volali z Iscare okolo 10,00 hod.

zojec
27. aug 2010

@sakura drzim palce do uspesneho konca 😀 aj ostatnym babenkam 😉

sakura
27. aug 2010

@zojec
ďakujem veeeeeelmi pekne 🙂 😉

katkaajurko
27. aug 2010

tak mne nezavolali..musela som volat ja...

sneznicka
28. aug 2010

@sakura
ahoj, trochu som to poplietla, este raz som si to preverila, lebo ja som na odbere vajicok bola este v maji. Nebolo to az 18. den, ale 14. den, takze je to ok. Nechcem tu spominat velmi mena doktorov, ale lekarku mam dobru.
Pripajas krasny obrazok 🙂 , co je velmi povzbudive a velmi drzim palce, aby vsetko dopadlo dobre 🙂

sakura
29. aug 2010

@sneznicka
v pohode 😀 A ďakujem moooc mooc mooc 😵 😵 😵

sneznicka
29. aug 2010

@sakura
dnes som len 5. den po KET, neskutocne sa to vlecie a zistujem, ze ktovieako sa nesetrim. Teda nerobim nejake prehname narocne veci, take bezne okolo domacnosti, ale myslela som, ze budem viac oddychovat, aspon par dni. Pomaly si uvedomujem, ze tu o nieco ide 🙂 , resp. ze mi na tom dost zacina zalezat, a tak sa trochu viac ako inokedy pozorujem 😒 Za normalnych okolnosti by som tak o tri dni mala mat mrchu, ale teda verim, ze nic nebude. Tak nech uz je aspon druha polovica tyzdna 🙂 Ty si v tom obdobi, ked mala prist mrcha a teda predpokladam, ze neprisla, pozorovala nejake veci na sebe? Verim, ze to, co sa pytam nie je az take uletene🙂 dakujem

sakura
29. aug 2010

@sneznicka
ahojky 🙂 Verím že sa teraz ten čas vlečie slimačím tempom 😒
Jasné že to nie je uletené 😉 Normálne veci 😉 Ja som po ET bola totálne hotová - teda ten prvý týždeň tak preto som ho strávila na gauči pred telkou 😒 Ale ja som bola zbombovaná hormónmi, bola som úplne nemožná 😝 . Potom sa mi ale na tri dni polepšilo - to som i vtedy našla negatívny test a tiež som sa nešetrila, behala som po schodoch hore dole, upratovala - ako keby sa nič nedialo. PO 2 dňoch od negatívneho testu som si našla // na teste 🙂 No a potom ma položil OHSS - na 4 týždne 😒
Myslím že je to individuálne. NIektoré baby chodia normálne po ET alebo KET do práce a fungujú ako keby sa nič nestalo. NO niektorej to vyjde inej nie. Asi je to na osude. Ale aj tak by som sa prvé dni šetrila 😉
Ja som mala pocit na mrchu, pobolieval ma aj spodok bruška ale nakoniec si to tá mrcha rozmyslela 🙂 NO a bola som nervózna jak pes 😝

bibi24
30. aug 2010

@sakura Po kolkych dnoch si si nasla negativny test?

Ja som dnes 4. den od KET, alebo 3.? Neviem ako sa to pocita. Necitim sa nijak nezvycajne. Cez vikend som si polezala doma a oddychovala a teraz som v praci. Ale mam pohodovu pracu.
A zacinam byt nedockava 😀

sakura
30. aug 2010

@bibi24
Ahojky 🙂
No PO 9 dňoch som bola ešte negatívna. Až na 11 deň som mala pozitívny test 🙂 🙂 Ja som si to počítala aj s dňom vkladu 🙂
Ty si bola na transfer vo štvrtok,že? Kolkobunkové ti vložili? A kolko si si dala? Jedno alebo dve? 🙂 Joooj, to verím že si nedočkavá. Aj ja som bola 😀
Strašne ti prajem nech nájdeš na testíku // 😉

bibi24
30. aug 2010

Ja som bola v piatok na KET. Vkladali mi dve. Jedno slabsie 4 bunkove a druhe vraj pekne 6 bunkove. Tak som zvedava, ze co ma caka 🙂

sakura
30. aug 2010

@bibi24
a nevideli sme sa tam? Ja so tam bola ráno. Bola som tam cca do pol desiatej už od rána. A videla som ako tam volali baby na transfer 🙂 Mala som takú zelenkavú trigovicu, bola som v športovom 🙂
Strašne držím palčeky 😉 😉 😉

bibi24
30. aug 2010

@sakura Tak to je dost mozne, ze sme sa videli 😀 Len neviem, ktora si bola, lebo tam bolo vela ludi. Ja som tam prisla na 8mu, nieco po 8 ma volali dnu. A von som vysla cca o 9tej, este som isla k Valkymu po prepustaciu spravu a potom domov 🙂 A vchadzala som k nemu vtedy, ked mal otvorene dvere a vybehol tam vedla do kancelarii 😀 Ja som mala elastaky cierne a take ruzove dlhsie tricko 😀 Sranda.

sneznicka
30. aug 2010

@sakura
ahoj, dakujem za povzbudzujuce slova🙂 Ja sice chodim do prace, ale sa mi teda totalne nechce pracovat. Taka nejaka lenivost na mna ide ci co🙂 Tiez sa napchavam tymi hormonmi uz pomaly mesiac, tak asi z toho som dost letargicka. Som zvedava na tu mrchu, mam vselijake pocity, akoby aj mala prist, tak neviem, snad sa vyplasi a nebude tych 9 mesiacov otravovat. Myslim, ze dost pracuje psychika, aj ked sa tvarim, ze nie, ale asi to neoklamem🙂

sakura
30. aug 2010

@bibi24
no máš pravdu, bolo tam strašne veľa ludí 🙂 No ja som sedela hneď pri dverách ako sa šlo na operačku. Neviem, asi som ťa nevidela 😅 Asi sme sa minuli 😅

@sneznicka
😵 😵 😵 nie je zač 😵 😵 😵 Ja teraz tiež prekvitám lenivosťou - ale elegatntne 😅 😅 Som si odvykla aj variť a podobne 😅 😅 Noo ale pomalinky sa budem musieť začať prekonávať a vstúpiť do starých kolají 😀 😀 . Lebo si budeme musieť nájsť slúžku 😅 😅
Aj ja som mala pocity na mršku, neboj, nedorazí 😉 Má zákaz a hotovo 🙂

Baby strašne vám držím palčeky, držte sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre