ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
30. aug 2010

@sakura podla mna sme sa tam aj stretli, ale sme sa nezaregistrovali. Nevadi, mozno nabuduce 😉

holly74
30. aug 2010

Musím povedať, že moja skúsenosť s lekármi v Iscare je len tá najlepšia. A doc. Války - klobúk dole.

sakura
30. aug 2010

@bibi24
tak tak 😉 Síce ja som už v Iscare skončila 🙂

@holly74
ani ja sa nesťažujem. I keď niekedy tam panovala nervozita - keď tam toho bolo vela. Ono predsa len keď je o dvoch lekárov menej tak je to cítiť 😒

holly74
30. aug 2010

@sakura No, ja som to len k názvu témy 🙂
Inak tiež som tam bola v piatok od rána až do druhej (kvôli ohss), mali tam teda riadne fofry celý ten čas.

bibi24
30. aug 2010

@holly74 Aj u nas bola jedna baba na izbe akurat na infuzke kvoli ohss.

bibi24
30. aug 2010

Myslela som teda v piatok, ked som tam aj ja bola.

sakura
30. aug 2010

@holly74
želám ti aby si sa z toho rýchlo dostala 😉

holly74
30. aug 2010

@sakura Ty si si tým tuším tiež prešla, že? kedy to u Teba prestalo?

katkaajurko
31. aug 2010

a ja som tam v piatok o osmej tiez sedela a asi som vas videla, ale nepamatam si ako ste vyzerali (lebo mam hroznu pamat na tvare) -len viem ze tam tusim aj tri kocky cakali a volali ich dnu...a jedna cakala za rohom co mala ohss chuda 😒

bobi3
31. aug 2010

ahojte bábiky, neviete či zajtra v iscare robia? lebo mne to akurát vychádza na 2DC, mám prísť zahájiť včeličkovanie 😝

katkaajurko
31. aug 2010

@bobi - ja voobec netusim 😕

holly74
31. aug 2010

@bobi3 Ahoj, ja som sa pýtala, ak by sa mi ohs zhoršilo, či sú tam zajtra, a Dr. Války povedal že tam je..tak hádam tam bude aj nejaká sestra 🙂

bobi3
31. aug 2010

@holly74 ďakujem, ten je tam tuším každý deň 😝 a držím palčeky, aby sa to nezhoršovalo, veľa pi a papaj bielkoviny...

bibi24
31. aug 2010

@katkaajurko Kati a kde si sedela? Hej, tri nas dnu volali naraz 🙂 Taka ciernovlasa sestricka v okuliaroch.

sakura
31. aug 2010

@holly74
ahojky, no áno prešla 😠 Ale u mňa to ešte trvá. Síce už chválabohu nemám vodu v bruchu ale vaječníky mám ešte v katastrofálnom stave 😝 Jeden má 84 mm s tromi cystami o priemere 6 cm a druhý má 60 mm s niekolkými cystami o priemere 4 cm 😝

katkaajurko
31. aug 2010

@bibi24 tusim presne na tej trojke oproti vam 🙂

holly74
31. aug 2010

@sakura No, mne doky povedal že by to cez víkend malo prejsť, tak neviem, z čoho vychádzal...na krv idem v utorok 7.9. čo je zároveň aj termín na menzes. Chápem že to prejde, ak ho dostanem, ale aj ak by sa potvrdilo tehu? aj vtedy to hned prejde? podľa teba vidím že asi nie.... 😕

sakura
31. aug 2010

@holly74
Strašne ti prajem aby si bola ten prípad že ti to rýchlo prejde. Dr vidí tvoj krvný obraz a aj robí sono takže myslím že by ťa neklamal 🙂
No ak príde menzes tak by mal skončiť - tak to bolo povedané aj mne. Ale mne sa potvrdilo tehu tak to prepuklo 😝 Ja sa s tým už trápim od 14 júla. A vraj sa budem možno až do 4 mesiaca ☹ Našťastie tá voda tam už nie je ale tak mi tie vaječníky aj s tými cystami tlačia na chrbticu že sa idem niekedy zblázniť 😒
Ty to máš dobré že to máš už podchytené u dr. Ja som s tým už prišla neskoro.
Dúfam že mrcha nedorazí a aj OHSS nech ti dá pokoj 🙂

lucka74
1. sep 2010

ahojte,ja by som sa vas chcela opytat a poradit sa.navstivila som prvy krat centrum iscare bola som u pana docenta a ten mi povedal ze mam velmi chore vajecniky,mam vela vajicok,problemi s cystami a nemavam menzes a odpor.mi umele oplodnenie a chcela by som sa spytat co by ma cakalo co by som musela podstupit a co by ma to priblizne vyslo lebo pocula som vselico a neviem co si mam mysliet poradte mi prosim

sneznicka
1. sep 2010

@sakura
ahoj, Tvoj zakaz mrchu vystrasil🙂 nema odvahu sa ukazat, takze dik, ze si ju zahnala... 🙂 Normalne ratam hodiny!!! meskania🙂 ani nedycham🙂 verim, ze je zahnana do kuta a bude tam cucat az do buduceho roka🙂 Dnes 8. den po KET, este tyzden do odberu krvi...keby som to mohla prespat🙂
Vela citam, nakupila som si audioknihy, pri ktorych sa dobre zaspava a medzi tym si odbieham do roboty, esteze je dnes sviatok, tak som si naordinovala trochu oddychu. Inak 5. tyzden uzivat tie hormony zacina byt fuska, ale vydrzim!!! aj do konca roka, ked bude treba🙂
Drzte sa aj Vy baby🙂

holly74
1. sep 2010

@lucka74 Lucka, veľmi záleží od tvojej diagnózy, čo presne ťa čaká a čo to bude stáť. Čo znamená že máš veľa vajíčok? Pri IVF sa veľa vajíčok práveže umelo vyrába hormonálnou stimuláciou, aby sa zvýšila pravdepodobnosť úspešnosti. Ja som si od druhého dňa men. cyklu pichala 8 dní hormóny, na 11. deň v krátkej anestéze urobili odber vajíčok (OPU), kt. bolo 12, mužík odovzdal svoj genetický materiál, ktorý v skúmavke vajká oplodnil. Podarilo sa oplodniť 11, 5 hneď zamrazili, 6 nechali nech sa vyvíja, na tretí deň boli dve z nich 7-bunkové, tak ako mali byť, takže mi ich transferovalli do maternice. U ostatných zostal vývoj na 2, resp. 5 bunkách, takže tie sa už nezamrazovali. Ten embryotransfer sa robí pri vedomí, nie je to bolestivé a trvá to asi len 10 minút. No a teraz čakám kým uplynie 14 dní a ja pôjdem na krvný test, či sa bubáčiky chytili a či idem byť tehu. Ale sú aj iné postupy, kde sa stimuluje dlhšie, berú sa iné lieky, a pod. Lieky vlastne beriem aj teraz na podporu tehu. Vrámci rizík je treba spomenúť OHSS, čo je hyperstimulačný syndróm, k tomu tu na koníku nájdeš samostatnú tému. 😉 tak pekný večer a ked sa rozhodneš ísť do toho, nech je to bezproblémové a hlavne úspešné !

sakura
2. sep 2010

@sneznicka
juuuuuj, teším sa 🙂 . Len tak ďalej 😉
No vidíš už máš vyše polovicu čakania za sebou 🙂 . Teraz to pôjde rýchlejšie 🙂 Aké hormóny myslíš? Myslíš stimulka + utrogestan? No tak ťa po teším. Utroš sa berie až do konca 12 týždňa 😀 Ja si dávam 3x2 🙂

bibi24
2. sep 2010

@sneznicka Ahoj, ja som dnes 6. den od KET, ak neratam den vkladu. Ms by som mala dostat asi zajtra (neviem presne, bo neviem kedy bola ovulka). Ale ja si myslim, ze ms potlaca aj utrogestan. Takze to ze nepride, nie je vyslovene zarukou, ze si tehu. Aj ked, nechcem samozrejme plasit.
Ja sa necitim nijak vynimocne, ani tehotne zatial. Beriem aj ja estrofem, aj utrogestan, ale nemyslim, ze by mi to robilo problem, ani neviem, ze ich mam.
Akurat ma chyta choroba, boli hrdlo a citim sa na figu.
Ty mas nejake pocity?

bobi3
2. sep 2010

ahojte babulky, tak u nás dnes prvá včelička 🙂 pichajú mi bravelle, no z pôvodných 2 ampuliek mi zvýšili dávku na 3 ☹ ktorý DC ste potom mali OPU? Ja som začala pichať dnes 2DC... ďakujem

@bibi24 @holly74 @sneznicka držím vám všetkým aplčeky, aby to vyšlo 😉

bibi24
2. sep 2010

Bobi, ja som mala OPU na 13. den od zaciatku pichania. Ale mna chytil OHSS, takze ku koncu som pichala uz iba Dipherelin, v sobotu vecer Pregnyl a v pondelok rano odber. Cize 11 dni stimulky som mala.
Drzim velmi palce aj tebe 😉 Ako si zvladla injekciu?

sakura
2. sep 2010

@bobi3
ja som pichala 10 dní, potom 1 deň volno a na 12 deň OPU 🙂 A budeš si pichať sama? Bolelo, nebolelo?

bobi3
2. sep 2010

@bibi24 no trochu to štípalo, ale vydržím 😉 a čo si pichala ty?

bobi3
2. sep 2010

@sakura budem si chodiť pichať do iscare príp. k môjmu gynekológovi, sama si netrúfam 😝

bibi24
2. sep 2010

Bobi, ja som si tiez nie sama. Pichala mi kolegyna, alebo v Iscare. Mala som Gonal + Diphereline. Ten Dipherelin tiez stipal trocha, ale prezila som. Nakoniec, tie injekcie boli najmenej.

bobi3
2. sep 2010

@bibi24 a ako sa ti prejavil OHSS?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre