ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
2. sep 2010

@bobi3
sú to také tenké a krátke ihly? Je to nejaké pero alebo klasická injekcia s ihlou?

bobi3
2. sep 2010

@sakura klasické ampulky na miešanie + klasické injekcie, tenká a hrubšia...

sakura
2. sep 2010

@bobi3
no to je asi také niečo ako Cetrotide. A picháš si len tieto jedny?

bobi3
2. sep 2010

@sakura tak zatiaľ, potom prídu na rad aj Certrotide

bibi24
2. sep 2010

Bobi, Dr to zistil na utz hned pri druhej kontrole, ze ho budem mat, lebo som mala nan nabeh - strasne vela vajicok. Takze ma od zaciatku sledoval a snazil sa tomu zabranit, ako sa len dalo. Nakoniec som dopadla tak, ze som sice OHSS mala, aj vodu v bruchu, aj zle krvne testy, ale fyzicky som sa citila ok. Nemusela som ist ani do nemocnice, ani na infuzky, ani ma nic nebolelo, len som mala vacsie brucho.

lucka74
2. sep 2010

@holly74 ahoj,dakujem ze si sa mi ozvala lebo neviem co si mam o vsetkom mysliet.trochu nejakej podpory a informacii by som potrebovala aby som vedela do coho idem pan docent mi len tolko povedal ze by mi urobil to oplod.o kt.si pisala on mi len povedal ze mam na rozdavanie vajicka a moj partner tomu robili tam len spermiog.a ten mal ok ale u nas mu tiez robili to iste a este aj urol.vyset.to mal tiez ok tak prob.je vo mne a s tych vajicok sa mi vytvaraju cysty lebo nemavam vobec ovulaciu a menst.bez hormonov a tie berem a su to fem7naplast duphaston a clostilbegyt neviem ci to poznas ja sa bolesti nebojim to clovek vydrzi ked to velmi chce ja prajem vsetkym co sa pokusaju otehotniet aby im to vyslo vazne si to zasluzime no nie a keby som to podstupila tak chcem byt aspon takto trosku priprav.co sa tyka tohto ale aj financii pocula som vselico a este raz dakujem velmi pekne

holly74
2. sep 2010

@lucka74 ja som bola z hľadiska menš. cyklu ok, u mňa sú problém nepriechodné vajcovody. Takže lieky, resp. injekcie som brala len pri stimulke, gonal a cetrotide. Podľa mňa sa docenta spýtaj na všetko čo potrebuješ, si vopred rozmysli čo všetko chceš vedieť a pekne mu klaď otázky. Ja som sa ho pýtala ešte aj pri embryotransfere, ked mi pozeral veď vieš kam 😉

sneznicka
2. sep 2010

ahojte sakura a bibi24,
stale dobre, mrcha neprisla. 🙂 Uzivam estrofem od 5.8., utrogestan o nieco neskor. Myslim, ze som trochu viac unavenejsia, ako zvycajne, co maju asi na svedomi tie lieky. A zda sa mi, ze mam aj trochu citlivejsie vajecniky posledne dni, stale verim, ze to suvisi len s dobrymi vecami. A tiez sa mi zda, ze nejako priberam. Neviem, ci aj to nie je jeden z vedlajsich priznakov na lieky. Vy s tym mate ake skusenosti?
Bibi, drzim palce, aby si neochorela.
Bobi3, tiez sa drz, nech ide vsetko ako ma, len najlepsie🙂

sakura
3. sep 2010

@sneznicka
ahojky 🙂 A kam priberáš? Do brucha? Tak si ho meraj a dávaj pozor aby sa ti nerozbiehal OHSS....I keď myslím že keby sa teraz rozbehol tak by to bolo na základe tehotenstva 🙂 Kolký si teraz deň po transfere?

bobi3
3. sep 2010

ahojte mojky, tak u nás druhá včelička v brušku, ďakujem vám všetkým za podporu 😉 v pondelok kontrola folíkov, tak držte palčeky...

@lucka74 držím palčeky, neboj, si v dobrých rukách, pán docent ti pomôže, ak to príroda dovolí 😉 cesta za mimi je takto možno trochu kľukatejšia, no verím,že sa nám to podarí 🙂

kaciatko81
3. sep 2010

@lucka74 podla toho, co pises, mas asi pco-syndrom polycystickych vajecnikov... na prve pocutie to znie hrozivo, ale nie je to az take zle ako sa zda. babatka sa urcite dockas 🙂 drzim palce 🙂

marrad
3. sep 2010

@sakura
@bobi3
@kaciatko81

ahojte dievcata zdravim Vas ako sa mate?

marrad
3. sep 2010

@bobi3
tak ty si uz pichas? super drzim palce

sakura
3. sep 2010

@bobi3
tak nech ich je dosť a hlavne nech je to kvalitka 😉

@marrad
ahojky, noo my sa pomaličky chystáme na NT testy tak dúfam že dobre dopadnú. A ty ako? Dlho ťa nebolo....

marrad
3. sep 2010

@sakura

jej ty si tehu, neviem ake su to testy ake druzim palce...

ja sa uz pomali zacinam zmierovat s bezdetnostou, len sem tam tu nakukam.....

sneznicka
3. sep 2010

@sakura
ahoj, to asi nebude OHSS. Uzivam len estrofem a utrogestran. Na stimulacii som bola v maji, tento prenos je KET, nie z cerstvych embrii, lebo vtedy nebolo ani jedno ok.Este 6 sa vtedy dalo zamrazit a teraz bolo jedno v poriadku. Riesili sme geneticke testy - PIGD, to, co tak vela stoji...
Inak vtedy som OHSS mala, ale odznelo to rychlo, lebo teda k prenosu neprislo a mrcha prisla rychlo., tak som s tym dlho nebojovala. Myslis, ze OHSS moze prist aj inak ako pri stimulacii? Z estrofemu alebo utrogestanu? Pribrala som asi dve tri kila za posledny mesiac, asi aj preto, ze vacsinou stale sportujem a teraz nic....

holly74
3. sep 2010

Takže 10. deň po ET OHSS celkom preč a na teste len jedna čiarka. ☹ Aspoň že máme tých mrazáčikov, ale smutná som aj tak...

sakura
3. sep 2010

@sneznicka
jaaaj, tak to nebude OHSS. Mne dr povedala že ešte že máme mrazáčiky, že keď pôjdem na KET tak OHSS nebude 🙂
Jaaaj ani mi nehovor o športovaní. Ja som chodila každý deň na aerobik a teraz 3 mesiace nič 😝 No veď to na sebe aj patrične cítim. Síce som schudla 4 kilá ale som taká lemravá 😠

@holly74
to mi je lúto 😒 Ale skús ešte počkať na krvičku.

@marrad
ďakujem 🙂
No ale ešte nejakú nádej máte, nie?

holly74
3. sep 2010

@sakura jj, na krv sa chystám, ale veľkú nádej tomu nedávam....dúfam že ked už má mrcha prísť že príde rýchlo a bez problémov, nech môžem čo najskôr ísť na KET...

kveta
3. sep 2010

@sneznicka Neviem, či práve z estrofemu môže prísť OHSS, ale mne po dvoch OHSS neodporúčali hormonálnu prípravu pri KETe, lebo považovali za pravdepodobné, že aj pri tej príprave na KET dostanem OHSS... Takže áno, aj pri KETe sa dá v zriedkavom prípade dostať OHSS.

sneznicka
3. sep 2010

@kveta
dakujem za odpoved. Neviem, ci by som nemala zavolat doktorke, aj ked sa mi to nezda az take dramaticke, ale predsa, nohavice uz ziadne nezapnem, vsetko mi je behom tyzdna akesi tesne🙂 Prekapilo ma to trochu, ze OHSS moze byt aj pri estrofeme a utrogestane. Ale vsetko je mozne. Dnes som 10. den po KET, v stredu mam ist na krv, tak som plna ocakavania🙂 ALe vidim, ze Ty si uz vo finale!!!🙂 Tak to je pre nas zaciatocnicky silna motivacia. Nech Ti vsetko dopre dopadne, drzim palce.

sneznicka
3. sep 2010

@sakura
stale mas tie 4 kila dolu? Tak to ja mam 4 kila navyse od maja, od kedy to riesim, teda po jednej stimulke a jednom KET. Ten sport mi tiez chyba, ako cvicitelka aerobiku mam trochu deficit, ale aspon mam zase viac casu na ine🙂 No uvidime co bude, zatial sa strasne tesim, ze mrcha nedorazila. A ani nesmie!!🙂

sneznicka
3. sep 2010

@holly74
ahoj, aj ja som dnes 10. den po KET, ale odvahu na test nemam🙂 Ani by som to nerobila, to naozaj este nemusi nic znamenat, ked nemas zelany vysledok. Mne moj doktor povedal, ze testy su zbytocne vyhodene peniaze. Pockaj si na krv, to mas zaruceny vysledok. A ked nemas stale mrchu, to je predsa super!!!🙂 Podla mna to dopadne dobre🙂

holly74
3. sep 2010

@sneznicka Ajoj, ja som v podstate neplánovala testovať, ale dnes ked Dr. videl úplne ploché brucho a aj podľa ultrazvuku, že OHS je preč, tak povedal že keby som bola tehu tak sa to skôr zhoršuje, a nieže zmizne. Tak som si chcela byť naisto a napochodovala som do lekárne kúpiť test...po druhej čiarke ani stopa...Krvička ma teda môže len prekvapiť...ale ďakujem že si optimistická za mňa 🙂 a samozrejme držím palce tebe aby sviňucha červená nedošla!

kveta
3. sep 2010

@sneznicka Ty už máš po KETe? No tak to Ti poviem ešte jeden fakt o OHSS: v raritných prípadoch sa spúšťa aj počas prirodzeného tehotenstva... 😉

sneznicka
3. sep 2010

@kveta
fuuuha, tak som zvedava, uvidime, co prinesie vikend, ked sa to bude zhorsovat, zacnem konat. Zatial som chcela do stredy vydrzat.

sneznicka
3. sep 2010

@holly74
zda sa, ze vsetko je dost individualne, treba verit, ze motyka vystreli... Kedy ides na odbery? Ja v stredu...

holly74
3. sep 2010

@sneznicka plánujem v utorok, ale práve ma dnes poobede (!) napadlo, že som sa neobjednala....teda neviem či sa na odbery objednáva, ved tam v pondelok zavolám.

sneznicka
3. sep 2010

@holly74
si v Iscare? Ani ja som sa tam zatial neobjednala. Myslim, ze ani netreba, ale tiez tam radsej zavolam. Mozno by nam vedela poradit tehulka Sakura🙂 a tiez povedat, kolko sa caka na vysledok. Lebo to budu asi dost dlhe nekonecne hodiny alebo nebodaj dni?:(

holly74
3. sep 2010

@sneznicka jj, v Iscare.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre