ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
10. sep 2010

Baby, tak uz mi volali a ako som predpokladala, krv negativna. Takze, ideme do dalsieho boja....a musime len dufat, ze RAZ to vyjde....

Bobi, tebe velmi drzim palce 😉

holly74
10. sep 2010

@bobi3 Bobi, držím palce! Ja som bola tiež v sobotu, ale 3 týždne dozadu... na 1. OPU...zvláštny pocit to bol, dobrý, taký nádejný...Aj vieš koľko folíkov máš? Ja som nevedela a o to väčšie bolo moje prekvapenie...(12 oocytov som mala)

@bibi24 Bibi ☹ ...tak teda predsa. No, bojujeme ďalej....

bobi3
10. sep 2010

@holly74 ja tiež neviem koľko mám folíkov, len viem, že sú, a že sú vraj pekné, tak uvidíme 😅 a vám to nevyšlo alebo ako ti to dopadlo? kedy si potom mala ET keď v sobotu OPU?
pozdravujem všetky všetky babulky 🙂

holly74
10. sep 2010

@bobi3 V sobotu poobede po odbere na oocyty pustili spermoňov 😎 , ktorí boli velice šikovní, lebo oplodnili až 11 vajíčok, 5 hned zmrazili a 6 nechali sa vyvíjať. To som sa dozvedela v nedeľu ráno, volali mi z labáku asi o 9 hod., skoro som odpadla, že futbalová 11 😀 . No, ale z tých 6 sa len 2 vyvinuli do 7 bunk. štádia a tie mi vkladali v utorok, teda na 3. deň po OPU. Ale žiaľ sa neujali ☹

bobi3
10. sep 2010

@holly74 mojka, tak to ma mrzí... uvidím ako dopadneme my 😔 a idete na ďalšie???

holly74
10. sep 2010

@bobi3 kedže máme ešte tých 5 mrazáčikov, Dr. povedal, že je to na dve KET. DÚFAM, že aspoň z jedného z nich bude naše bábetko...(ale najradšej by som dve 🙂)

sneznicka
10. sep 2010

@bobi3 no drzim palce, daj vediet, ako si dopadla🙂 tak uz ide do tuheho🙂

sakura
11. sep 2010

@bobi3
ahojky,držím palčeky 😉 Aj my sme mali tak ako Holly74 vklad na 3 deň po OPU 🙂 Myslím že je to štandard a dlhšie je to už PK 🙂

lucka74
11. sep 2010

@holly74 vsak za odpoved a pre to umele oplodnenie sa asi rozhodnem do noveho roka vsak uvidim

lucka74
11. sep 2010

jaaaaaaaaaaaj ked citam tie vase spravy az mi je do placu tak sucitim s vami vsetkymi nech vam to vsetkym vynde ale mate pravdu niektore ani nevedia ako k tomu dojdu a maju ja hovorim ze tento svet je nespravodlivy taka co si to zasluzi a chce to taka nic a hentake ......no nemam slov ale len ta to pochopi co to prekonala a co si to zaziva budte silne vsetky aj ked to nie je lahke niekedy aj ja si to vravim ale niekedy to nejde

bobi3
11. sep 2010

@sakura @sneznicka @holly74 ahojte mojky, tak už som domka, som v pohode, len sme dost dlho čakali na doktorku, robila mi to nakoniec Petrová... trošku ešte mám bolesti, tak ale dúfam, že to len po tom zákroku a OHSS nenabehne 😖 no máme len 4 vajíčka, tak uvidíme, či sa niečo ujme 😒 spermijky máme dobré,takže budú oplodňovat klasicky, zajtra budem vediet viac... no ďakujem všetkým za podporu 😉

sakura
11. sep 2010

@bobi3
ahojky 🙂
Neboj, bolesti prejdú 🙂 Síce ja som bola rozbitá viac po OPU ako po laparke 😖 Aaaale to prejde. Len pekne ležkaj a nech ťa mm obskakuje 😀
Jasné že sa vajka oplodnia, neboj. Musíš im veriť 😉

bobi3
11. sep 2010

@sakura si zlatá, ďakujem, celý den som v pyžame a užívam si oddych 😉 ja dúfam, že aspoň jedno zabojuje 😒 prajem pekný víkendík...

sakura
11. sep 2010

@bobi3
jedno???? Uvidíš že zabojujú všetky 😉 Daj zajtra vedieť čo a ako 🙂 Aj ideš mať PK alebo ideš v utorok na ET? Ale asi pôjdeš hneď na ET keď sú len 4,že?

bobi3
11. sep 2010

@sakura moja, bodaj by si mala pravdu 🙂 o PK nám nič nehovorili, kedy ET mi povedia zajtra, tak dúfam, že sa bude konať 😉

eva76
11. sep 2010

@bibi24

ahoj neboj urcite to vyjde, nam to vyslo na 4 pokus

eva76
11. sep 2010

ahoj baby,
nesmiete sa stresovat, nam to 3 krát nevyslo. 4 pokus bol uz uspesní dnes sme uz v 9 tt.nebojte ISCARE je perfektný, vsetci doktori i sestricky su tam super.

sneznicka
12. sep 2010

@bobi3 ahoj, no super, mne sa zda, ze take tie 4 az 6 vajicok je najlepsi pocet, aspon aj moja doktorka tak vravi. Tak teraz uz len sup dve embrijka a dva tyzdne cakacka🙂 nakup si knizky, napoziciavaj dvd, oddychuj a len zlahka nieco rob🙂 No nech to teda vyjde, nech mame na tejto stranke co najviac pozitivnych sprav🙂

sneznicka
12. sep 2010

@eva76 no, to si nas velmi nepotesila, ze az na 4. pokus🙂, ale tak to asi naozaj je. Myslis, ze je to len vec nahody alebo mas pocit, ze tento "vydareny" pokus bol o niecom inom? Ze Ta injekciami nejako inak nastavili alebo ze viac oddychujes alebo...? Ved daj nejake skusenosti🙂

holly74
12. sep 2010

@bobi3 Bobi, ahoj, ako dnes? Dúfam že bolenie bruška prešlo, ja som to tiež mala a trvalo to 1 deň. Už máš správy z labáku? Držkám moc palce.
@eva76 Evi, ahoj, pridávam sa k Snežničke 🙂, dodaj nám podrobnosti.
Mne dr. furt hovorí, že to či sa emryjko ujme je otázkou prirodzeného výberu, že je to v ľudskej rase tak dané, že až aj pri normálnom počatí 4 oplodnené embryá z 5 neprežijú viac ako 14 dní - teda príde ms a žena ani nevie že bola "tehotná" ..no a pri umelom oplodnení je to tak isto, s tým medicína nevie nič robiť....

katkaajurko
13. sep 2010

baby da sa zavolat Valkymu a po telefone skonzultovat lieky? nezvladam tu davku metforminu co mi predpisal - v sobotu doobeda a vcera v noci mi bolo strasne zle-bolest hlavy,na vracanie,slabost.... ale polovicna davka mi nevadi... 😅 😕

bibi24
13. sep 2010

@katkaajurko Kati, vyskusaj a uvidis, ci sa da. Kazdopadne, ja som s nim raz tak hovorila, tiez mi nieco bolo nejasne, tak mi ho spojili. Dobre vybav 😉

kaciatko81
13. sep 2010

@katkaajurko nemal by to byt problem, s marsikom som takto riesila niekolkokrat. drzim palce 🙂

katkaajurko
13. sep 2010

diky babule,skusim tam zavolat okolo desiatej-lebo tie vedlajsie ucinky boli dost neznesitelne... skoro sme pohotovost volali.... som sa bala... 😒

sakura
13. sep 2010

@bobi3
ahojky. No čo je s tebou? Dúfam že je všetko v poriadku...

katkaajurko
13. sep 2010

@bobi3 aj ja dufam,ze je vsetko ok... 😕

volala som Valkymu ale ma dovolenku,ale sestricka ze da kartu doktorke a ta mi zavola... 🙂

bobi3
14. sep 2010

ahojte babulky, ďakujem vám za podporu 😉 nemala som prístup na net, tak sa vám ozývam až dnes... už sme doma, zo 4 vajkuliek sa nám oplodnili 3, dve už máme v brušku 😵 jedno nám možno zamrazia, ak bude dobré, vraj sa pomalšie delí, tak si v piatok máme zavolať... tak držte palčulky 😉
a tu čo nové? idem kuknúť...

bobi3
14. sep 2010

@katkaajurko hej, Valky má dovolenku, mne robila OPU Petrová a ET Dr. Harbuláková... 20.9. sa má vrátiť

katkaajurko
14. sep 2010

@bobi3 a aky bol OPU a ET?

bobi3
14. sep 2010

@katkaajurko no OPU úplne v pohode, po narkoze som bola trochu mimo, ale ináč ok, večer som už varila puding 😀 ET bolo horšie, ja mám obrátenú maternicu a akosi nižšie položenú a tak mala Dr problém... bola som na koze aj pol hodinu a dosť to aj bolelo, ale sestričky boli skvelé, aj Dr, hlavne, že mimískovia nakoniec v brušku skončili 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre