ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko81
12. nov 2010

@holly74 tiez som nevedela 😔 ale asi ano... a to ked som minuly tyzden citila, ze folik praskol, tak som sa tesila, ze ako super... ale co narobis?

bibi24
12. nov 2010

@holly74 Aj mne to velmi mrzi, ale co ti budem pisat...viem ako sa citis 😔 😔 ☹
Kedy chces ist na dalsi KET? Hned, alebo si das radsej pauzu?
Ja som si od mojho KET dala pauzu a velmi dobre mi to padlo.

holly74
12. nov 2010

@bibi24 Vravela mi sestrička že aspoň 1 mesiac treba počkať , no a ten ďalší mesiac je december, a to budú všelijaké iné povinnosti a stresy, takže to vidím na január...

bibi24
12. nov 2010

Tak to je asi individualne ako povie Dr, lebo uz som citala aj o pripadoch, co hned isli na dalsi KET. Ale sama dobre viem, ze mne ten pokoj a nemyslenie na to cele pdali velmi dobre. Dokonca som cakala nie jeden cyklus, ale rovno dva. Teraz pojdem opat do toho a stale chvilami zvazujem ci ist. Ale asi pojdem, vklad by som mala mat niekedy zaciatkom decembra. A chcem si dat trocha PK, tak ktovie ci embryjka preziju do vkladu 😒

holly74
12. nov 2010

@bibi24 Bibi, jak "trocha" PK? Inak mne Dr. povedal, že embryjku je lepšie v maternici ...(ked som sa ho pýtala na PK.)

vicka25
12. nov 2010

@nemko ja som bola tiež prekvapená ako milo o nej všetci píšu. 🙂 možnože práve vtedy mala zlý deň keď sme tam boli my 🙂... 🙂 ...

kaciatko81
12. nov 2010

@holly74 myslim, ze na to sa nazory roznia a istotu nemas ani v jednom pripade... ja som o PK hovorila s embryologickou dost dlho a ono asi zavisi od toho z akeho uhlu sa na to pozeras...

nemko
12. nov 2010

@vicka25 mozno hej 😀 ale ja som ju uz zazila ked mala zly den a dalo sa, nemzem na nu povedat nic zle

holly74
12. nov 2010

@kaciatko81 No pozerám sa na to z uhla toho embryjka. Z môjho uhla pohľadu je mi v zásade jedno či sa negatívnu správu dozviem na 5. deň alebo na 14. Ja som sa nestresovala, nepozorovala, nerozmýšľala denno denne či to vyjde, alebo nie, akonáhle boli dnu som "vedela", že sa tam majú dobre, lebo sú to moje detičky a tam patria.......to ostatné je medzi nebom a zemou....

adrianahlv
12. nov 2010

@nemko Ahoj. Preco ani zadarno? Mas s tym zle skusenosti? Ak ano, u akeho lekara si bola?

bibi24
12. nov 2010

@holly74 Trocha PK znamena, ze im nedaju klasicku 5 dnovu PK, ale kedze ich mrazili v podstate 2 dnove, tak ich nechaju este o den, dva dlhsie kultivovat. Mne Dr povedal, ze zo skusenosti sa mu zda, ze najvacsiu uspesnost maju embryjka taketo. Ale samozrejme, je to velmi individualne.
Mna nahodou aj zaujima, ci sa moje embryjka vyvijaju, pretoze ked ich vlozia 4bunkove, tak nemam sancu to zistit a aj v tom by mohol byt problem, ze sa proste prestanu vyvijat.

holly74
13. nov 2010

@bibi24 Ja tomu rozumiem, len si myslím, že či sa dostane do fázy blastocysty v umelom laboratórnom prostredí alebo v maternici je podstatné skôr z hľadiska psychiky ženy, ak sa mu to ale nemá podariť, tak sa to nepodarí ani tam ani tam.
Pekný víkend ešte.

bibi24
15. nov 2010

@holly74 To je sice pravda, ze ak sa ma podarit, tak sa podari. Ide iba o tom, ze ked este nie je v maternici, tak embryologovia vidia, ako sa embrya vyvijaju. Ako v nicom ti to sice nepomoze, ale aspon vies, ze problem bol tam. Pre mna osobne je lepsie, ked sa to stane radsej este pred vkladom, ako 2 tyzdn zit v neistote, verit tomu, ze to vyslo a potom pride negativny test.

demeeri
15. nov 2010

@adrianahlv Chodíme na Gynfiv.Teraz idem na KET.Prvý transfer sa mi nepodarilo,ale sa ani nečudujem.To celé sa mi epozdávalo.Sú ibe na peniaze.Dzá sa mi ,že nás berú ,ako na páse...Mám tam ešte 6 embriií zamrazených.Skúsim ešte raz embriotzransfer,ak sa nepadodarí druhý krát,tak vezmem si svoje embriá a pojdem na iné CAR.

kaciatko81
15. nov 2010

@holly74 @bibi24 mne to embryologicka vysvetlovala tak, ze ked ich pozoruju dlhsie, tak vkladaju tie, ktore vyzeraju, ze maju najvacsiu sancu na uspech... ja som sa pytala, ze ci nie je mozne, ze tie ktore povedzme nepreziju PK by prezili v maternici, ale na to asi spravna odpoved neexistuje 😕

holly74
15. nov 2010

@kaciatko81 No, ja som vždy mala iba 2, kt. a vyvinuli do 6-8 bunk. štádia, a keďže som aj chcela aby mi vkladali 2, tak dlhšie pozorovanie už nemalo zmysel,.... a aj teraz zostali už len 2 mrazáčiky, a chcela by som im dať obom šancu...Dúfam že rozmrazenie prežijú a budú sa deliť...ale na to je ešte čas myslieť. Práve som inak zistila na ich stránke, že KET má iba 20% úspešnosť ☹ ☹ ☹

kaciatko81
15. nov 2010

@holly74 uprimne, ja som sa nikdy nezaoberala uspesnostou 😉

zabkalucy
15. nov 2010

@demeeri mňa čaká prvé KET , mne ET ani nerobili, lebo mi hrozil OHSS, tak ich hned zmrazili a teraz čakám konečne na mrchu a tá hnusoba nechce prísť, ako keby naschvál...takže od KET si asi vela slubovať nemám, že?!! som z toho už úplne na nervy!

kaciatko81
15. nov 2010

baby, netrapte sa uspesnostou 😉 zoberte si aku nizku uspesnost ma iui a kolko kociek ma babatka prave vdaka nemu. dolezite predsa je, aby to nam vyslo 😉

holly74
15. nov 2010

@kaciatko81 Pravdu vravíš, Kaciatko... I keď ja teraz moc optimistická nie som...

adrianahlv
15. nov 2010

@demeeri Ahoj. Dakujem ua odpoved. Co je prosim ta KET? neviem este vsetky vase skratky, co tu zienky pouzivaju. A to sa da, vyziadat si embrya z gyn fivu? My sme platili za zmrazenie spermii 33€ a vraj to plati na dobu 1 roka zmrazenie. Prosim ta, popisa mi ako prebiehal transfer a kolko vas to vyslo. Velmi ti drzim palce, myslim, ze vsetky si tu jedna druhej drzime palce, hm...

kaciatko81
15. nov 2010

@holly74 no mna optimizmus tiez opustil na par dni... ale snazim sa ho znova najst, bez neho to predsa nejde 😉

holly74
16. nov 2010

@kaciatko81 a v akej fáze si vlastne teraz? čakáš na ms?
@adrianahlv KET je transfer rozmrazených embrií do maternice. By ma tiež zaujímalo, či sa dajú zmrazené emb. preniesť z jedného centra do druhého, neviem si dosť dobre predstaviť tú prepravu ... 😕

hubka06
16. nov 2010

baby, ake mate skusenosti s centrami asistovanej reprodukcie? som z bratislavy a hladam moznosti - bratislava, brno, vieden... mate niekto skusenosti s nimi? dik

kaciatko81
16. nov 2010

@holly74 ms uz dosla, tak mam prist na kontrolu ked skonci, ze ci ta cysta zmizla 🙄 stimulka sa nekona teraz 😠

holly74
16. nov 2010

@kaciatko81 musí zmiznúť! ...a neni to tak, že v každom cykle je nové žlté teliesko? 😕

kaciatko81
16. nov 2010

@holly74 ano je, ale malo by byt cca 2cm, ja som mala vyse 4... dr mi to vysvetloval tak, ze to zakrvacalo...

holly74
16. nov 2010

@kaciatko81 Aha, čiže by to tam eventuálne napriek ms mohlo zostať? Budem držať palčeky, aby bolo šetko ok. 😉

demeeri
16. nov 2010

@adrianahlv My sme platili za mrazenie 150 Eur 😠 😒 Tolko to stojí v Gynfiv. Veru tam sa za všetko platí mnoho násobne viac,ako inde.Kebyže to viem dopredu,tak tam určite nejdeme. ☹ Za transfer sa platí 120 Eur. Za odber folikulov som platila 400.Mala som ich 15 kusov,z toho 12 sa napichovalo.

demeeri
16. nov 2010

@zabkalucy Tak ako,dostala si už mrchu?Aj ja som si obávala,vobec som totiž necítila žiadne príznaky.Ale som dostala presne na hodinu,ako vždy. 🙂 Konečne som začala brať Estrofem.Všetko ide podľa plánu baby!!! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre