ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mamartinka
22. nov 2010

@aduskatt Dakujem.A kde ste mali pri prvom problem?Tiez ste aj prve riesily Iscare?No mne sa nemozu do maternice prave dostat spermie.Len po maternicu a potom zo mna vsetko vytecie.Ci to bude tym polipom fakt neviem.Aj genetika dobra.

aduskatt
22. nov 2010

@mamartinka praveze nie.prvy sa podaril ani neviem ako....teda viem 😀 ale uplne prirodzene, ako sa hovori motyka vystrelila.my uz jednou nohou v CARe a zrazu dve ciarky

mamartinka
22. nov 2010

@aduskatt Takze ty si vlastne tehu teraz ci ako to myslis ze jednou nohou v CARE a zrazu // ciarky.Mas napisane ze sa snazite.

aduskatt
22. nov 2010

@mamartinka a vedla toho je, ze mam jedno dieťa🙂 takze jedno mam, a o druhe sa zatial neuspesne uz par rokov snazime

mamartinka
22. nov 2010

@aduskatt Uz viem prepac. 😉 🙂

aduskatt
22. nov 2010

@mamartinka nic sa nedeje🙂

auroruska
22. nov 2010

@sheronka
Ahoj cely kolotoč okolo Iscare sme s manželom nedávno absolvovali. Som v 33 t. tehotenstva.
Som tiež poistená v VšZP, ak sa bude jednať o centrum Iscare tak celu administratívu ti vypíše a pošle lekár ku ktorému budeš chodiť. V poisťovni sú povinný ti žiadosť o IVF do 30 dni schváliť, prípadne podať vysvetlenie prečo ti ho neschválili. Ale nemaj strach veľmi sa tým nezaťažujú a schvaľujú to. čo sa týka iných platieb. Museli sme platiť len manželov spermiogram, a nakoľko sme mali aj ICSI metódu tak aj to sme si museli priplatiť. Tak isto všetky lieky ti čiastočne plati poistovňa, ale prichystaj sa tiež na poriadnu palku. U nas to bolo vratane liekov a poplatkov na umele oplodnenie a ICSI metoda cca 650 €. Ale stoji to za to 🙂

kaciatko81
22. nov 2010

ahojte, zamiesam sa 😀
@kaaaty prvy pohovor je viac-menej o rozhovore, spermiograme, utz, pripadne ti povedia ake vsetky vysetrenia treba porobit a dohodnete sa na dalsom postupe 😉 vobec nemusis stresovat 🙂
@mamartinka ja mam maternicu otocenu do zadu, ale nikto sa nevyjadril, ze je to nejaky problem 😅 ani neviem o tom, ze by to bolo treba nejako liecit. ona sa v tehotenstve otoci tak, ako ma byt a netreba sa tym trapit 🙂 pri prirodzenom snazeni je vraj lepsia poloha odzadu-aspon tak mi vraveli dr 😅 😀
@sheronka neboj sa nicoho dopredu. nemyslim, ze ta hned bude niekto tlacit do ivf. vsetky vysetrenia z krvi hradi poistovna, spermiogram si platite sami-cennik maju na stranke, iui si hradite sami, ivf sa schvaluje cez poistovnu ako ti uz auroruska pisala...
@auroruska ku komu si chodila?

mamartinka
22. nov 2010

@kaciatko81 Dakujem.Tak koli maternici to asi nebude ze sa nedari.Asi ten polip.A kedysi sme skusali aj od zadu 😀 nepodarilo sa 😒

auroruska
22. nov 2010

@kaciatko81
Ahoj, mala som to štastie a chodila som k doktorke Ďurechovej. Čítala som tu na nu nejake tie negativne posudky.
Musim priznať, ze aj na nasom prvom stretnuti ma zvozila za vahu. No nie som modelka. 🙂 Tak som jej povedala, ze aj tlustoprdka ma narok byt matka. Tak pochopila, ze to prepiskla. Sa mi ospravedlnila. A odvtedy sme mali viac ako korektny vztah. Vlastne bola uplne super.

kaciatko81
22. nov 2010

@auroruska ahoj 🙂 tiez som bola jedna z tych stastnych, chodila som k dr.marsikovi... ale teraz si musime poradit bohuzial aj bez neho...

zojec
22. nov 2010

ahojte dievcata, ja si vas tak z casu na cas citam, a pozeram ake uspechy dosahuje centrum 😉
@mamartinka ja mam tiez maternicu otocenu dozadu a otehotnela som po IVF na prvy krat, takze to nie je az taky problem.. u mna su to nepriechodne vajickovody.. inak vam vsetkym drzim palceky , aby ste to dobojovali do stastneho konca 😉

mamartinka
22. nov 2010

@zojec Dakujem.Tak pozeram ze nas je viacej takych.Ved inokedy to tusim nebyvalo co je teraz.

zojec
22. nov 2010

@mamartinka obratena maternica zvykne byt dedicna zalezitost, ma to aj moja mama aj moja sestra.. nie je nas tak malo.. 😉

auroruska
23. nov 2010

@kaciatko81
neviem ci doktor Marsik nie je s Durechovou na novom centre v Petrzalke na Antolskej. Myslim, ze tu je niekde aj cislo na nove centrum. Skus tam cinknut a uvidis, ci tam Marsik nepracuje. Ked budeme s manzelom tuzit po dalsom drobcovi a nebude sa nam darit urcite pojdem znova za Durechovou.

nemko
23. nov 2010

Marsik aj Durechova su na Antolskej v novom centre, cislo na nich je : 02 686 72 701.

holly74
23. nov 2010

Ahojte babulky, myslíte si, že to, či sa uo podarí alebo nie záleží od osoby lekára? 😕

kaciatko81
23. nov 2010

@auroruska @nemko viem, ze je tam... ale bohuzial mne zatial na antolskej pomoct nevie a bude to trvat este niekolko mesiacov kym to vobec pojde...

auroruska
23. nov 2010

@kaciatko81
prepac, ze sa pytam, ale nemozu ti pomoct kvoli tebe alebo preto, ze nemaju este poriadne vybavene centrum. V dnesnej dobe pri nedostatku penazi by som sa tomu ani necudovala. 🙂

kaciatko81
23. nov 2010

@auroruska jedno s druhym, nemaju to, co potrebujem 😉 prepac, nechcem byt konkretna 😅

auroruska
23. nov 2010

@kaciatko81
Jasne chapem. Drzim palceky aby sa ti to vsetko dobre vyriesilo. 🙂

kaciatko81
23. nov 2010

@auroruska dakujem 🙂

auroruska
23. nov 2010

@holly74
Ahoj myslim, ze lekar je osoba, na ktoru sa musis v tomto spolahnut. Takze ak mas doveru a seriozneho lekara je vacsia sanca aby sa vsetko dobre podarilo.
Mam znamu, ktora chodila do GinFivu a z jej reci mi zostaval rozum stat. Vravela, ze za tu dobu co sa u nich riesilo IVF tak bola u rovnakeho lekara asi len 2 krat. Dokonca sa pocas odberu vajicok prebrala z narkozy!!!!!!! Boli uz dva krat na IVF a este im to nevyslo.

holly74
23. nov 2010

@auroruska Hej, jasné že k nemu musím mať dôveru, aj ju mám, len od neho asi nezávisí či sa mi vajká oplodnia a potom embryjká aj uchytia, tak som to myslela....že čo viac môže lekár pre to urobiť, aby to bolo úspešné. Mám za sebou 1 ET a 1 KET, neúspešné, a rozmýšľam, či zato môže aj doktor? O jeho postupe a starostlivosti som doteraz nemala pochybnosti, (vlastne som mala dvoch doktorov, pri ET docenta a pri KET už svojho doktora). Ani na jedného sa nemôžem sťažovať...

auroruska
23. nov 2010

@holly74
Chodis do Iscaru? Ja s manzelom sme chodili tam a boli sme nadmieru spokojny profesionalitou a pristupom od lekarov. pokial viem tak oplodnovanie vajok a veci okolo toho robi embriolog. Nerobila nam to lekarka ku ktorej sme chodili. Ta nam len odoberala vajicka a vkladala uz oplodnene vajko do brusko 🙂
Predtym sme chodili do Ginfivu ale odisli sme odtial. Pan docent Harbulak, nam na prvom pohovore vysvetloval veci po latinsky. jedine co som mu za cely rozhovor rozumela bolo lave ovarium 😖 .
Ked mu manzel povedal nech s nami rozprava ako s ludmi co nie su lekari a ze mu nic nerozumieme tak sa na neho doslovne ocapil, ze hlavne, ze on vie o com rozprava.

bibi24
23. nov 2010

@holly74 Ahoj 🙂 Podla mna to, ci zena zostane tehotna nezalezi od lekara - teda v pripade ivf samozrejme. On nema sancu ovplyvnit to, ci sa vajicka oplodnia, ci sa vyvijaju a ako sa delia. Rovnako uchytenie v maternici je vec len medzi nebom a zemou.
Od lekara zavisi spravne nastavenie stimulacie, odsledovanie tvorby vajicok (idealne ani vela, ani malo), vyhnut sa OHSS, a celkovo davat pozor na tvoje zdravie.
Ale samozrejme, ta dovera tam musi byt 😉

Mam ale taky pocit, ze pokial je len mechanicky problem u zeny, tak je vacsia sanca na tehotenstvo, ake ked ma muz zly spermiogram. Pri velmi zlych spg je sanca na tehotenstvo aj cez ivf velmi mala.

holly74
23. nov 2010

@auroruska áno, do Iscaru, zatiaľ som spokojná, ale ked sa tu ospevujú lekári a lekárky z iného centra, tak človek začne uvažovať aj veciach, kt. sa zdajú alebo vlastne aj sú iracionálne... typu či chyba neni v lastne v doktorovi 😀 😀 😀
@bibi24 Ahooj, Bibi, u nás je chyba mechanická, spg. je dobrý, dúfam že taký aj vydrží, bo už začínam myslieť či nebude treba 2. IVF....

bibi24
23. nov 2010

Holly, ides na to dalsie KET teda az v januari? Teraz mas prestavku?
Aj ja si myslim, ze u nas bude treba 2. ivf...a bohvie ci nie aj dalsie 😒

holly74
23. nov 2010

@bibi24 Tak tak, mám teraz prestávku, ale idem ešte tento týždeň na pokec s dr. a rada by som aj s embryológom, že teda toľko emryjok bolo a nič z toho (joo, viem že ešte 2 mám, ale čo tých 9 ostatných? v čom bola chyba?)

bibi24
23. nov 2010

Holly a ked ti ich zavadzali tak mali predtym aj PK? Alebo teda v akom stadiu vyvoja boli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre