ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sssilvy
10. jan 2011

Ahojte.........ja chodím tiež do ISCARE a v stredu by som mala ísť prvý-krát na KET, ale ešte predtým mi majú dať vedieť, či sú rozmrazené embryjká v poriadku. Neviete mi povedať, či to prebieha tak isto ako pri transfere čerstvého embrya?

holly74
10. jan 2011

@bibi24 Ajooj, ešte nie, tento týždeň má prísť mrcha..ale dosť záleží na tom, kedy príde. Ak skôr ako 15., tak to budem musieť odložiť na febr., lebo by kontrola sliznice vychádzala na týždeň ked nebudem v BA. Ale inak ten čas tak straaaašne letí, že či to bude jan., alebo feb. mi je asi aj jedno...

mamartinka
10. jan 2011

@matahacik Ako ste dopadli na genetike.
@fibi21 ako.Uz mas potom asi.Zvladla si to snad.Uz som nedockava kedy sa ozves zo spravami.Boli ste 2 na izbe?

matahacik
10. jan 2011

@mamartinka ..no vysledky z genetiky budu az o dva tyzdne, ujo doktor nas vyspovedal, a kreslil si na papier saem stvorceky a kruzky, bol to taky ujo vedator, samozrejme upozornoval na moj vek, a na potrebu amniocentezy ak to vyjde a budem tehotna...zobrali nam po skumavke krvi a cele to trvalo 20minut a sli sme domov.....🙂teraz uz len cakat na odpoved z poistovne a na vysledky

mamartinka
10. jan 2011

@matahacik viem ako to je.Som chcela len ako ste dopadli.Nam tiez to iste robil,kreslil a potom nam krvi pobral.Len akosi skoro ze za 2 tyzdne vysledky.Nam to trvalo 2 mesiace a vsetko mame o.k Nic nebrani v genetike co by nam branilo otehu.Aspon v tom som rada.Dufam ze fibi21 je v poriadku.Som akasi nedockava ako dopadla.fibi21 kdeze siiiiii.

mamartinka
10. jan 2011
fibi21
10. jan 2011

@mamartinka @matahacik Ahojte 🙂 hlasim prichod ...som pri zivote a som ok ...len tie blbe vysledky ...ale pekne poporiadku...boli sme na izbe 3 baby ...jedna laparoskopia , jedna punkcia cystya ja HSK....personal super ...sestricka mi hovorila ze mam totalny strach v ociach 🙂 a aj po narkoze mi to hovorila ze som sa musela poriadne bat lebo mi tzv. utekalo srdiecko 🙂 ale prezila som trosku ma to boli a trosku krvacam ....platili sme 127 €....nic si nepametam len som sa strasne bala a zobudila som sa az na izbe. inak ok ....a teraz k tym vysledkom ...hned som si aj poplakala....zistili mi ze mam zmensenu maternicu ...vola sa to nejaka rohova maternica ci ako ...v tom strese som si to ani nezapamätala..ale vraj je to vyvojova vada ...cize iba jeden vajickovod funkcny ...ak som dobre pochopila ...ale vraj nic nebrani v otehu ....len riziko je predcasny porod , co moze aj nemusi byt...takze je jasne ze ideme na umele oplodnenie...mam sa trosku zotavit , pozbierat sa a ideme na to ...takze asi tolko...ale inak som to zvladla a dobojujem toa z dokonca ...a stastne....velmi mi pomohlo ked ste na mna mysleli ..a tak isto aj moje kamaratky ....same smsky hned rano ...ani som ich nemohla citat lebo stale mi bolo do placu ...ale teraz je to uz ok ....len som bola smutna z tych vysledkov ale lekar ma ubezpecil ze to nieje az taka hroza ..,.,uvidime

zabkalucy
10. jan 2011

@sssilvy ahoj, ja som bola prednedávnom tiež prvýkrát na KET a dala som si aj predĺženú kultiváciu,z 5 embryí sa nám 4 vyvinuli do formy blastocysta,a to sa nezvykne podariť až takému velkému množstvu ,že vraj boli veľmi pekné nemusíš sa ničoho báť trvá to len pár minút a ak ti môžem poradiť daj si tiež predlženú kult. držím päste 🙂

mamartinka
10. jan 2011

@fibi21 je mi to luto.A to si hned uz mala aj vysledky?No ja zasa mam akosi uzatvorenu maternicu.A nemozu sa mi dostat k tomu polipu.Tiez niesom bohvie co na tom.Tak ti drzim palce nech sa coskoro zotavis a idete dalej.Inak manzel je o.k?Drz sa.Vsetko bude dobre,Budem nadalej na teba mysliet.Som zvedava ako ja zo vsetkym dopadnem.

mamartinka
10. jan 2011

@fibi21 A kedy vlastne pojdete dalej?Kolko sa mas zotavovat?

matahacik
11. jan 2011

@fibi21 ahoj fibi, vcera som ti hned odpovedala, dlhu spravu, ale blbol net tak ako kukam to tu vobec nie je, som rada ze si uz doma, neboj vsetko bude urcite dobre, hlavne ze lekary nasli co je vo vnutri a teraz mozu presne na mieru pokracovat....takz eurcite sa navrhne ten najlepsi postup...moc drzim peste, my teraz cakame uz len n aschvalenie od poistovne a na vysledky z genetiky.......a doc.spominal ze snad koncom marca by sme sa do toho pustili..to uz snad budu mat vsetky vysledky spracovane.......dovtedy samozrejme skusame samy🙂))))ale to by skor bol zazrak keby to vyslo, takze sa pripravujem ze sa tam v marci znova objavim..

matahacik
11. jan 2011

@mamartinka ..ahojky, no tak to si ma teraz zmiatla, urcite vravel dva-tri tyzdne..ale priznam sa bol nejaky roztrzity, tak sa mozno pomylil, tak to je super ze genetiku mate v poriadku, ja dufam ze tiez bude vsetko ok, takze teraz uz len cakat jak dopadne poistovna..to by sme mali vediet zaciatkom februara...do toho vsetkeho som zostala bez roboty, ale verim ze si nieco najdem ...tak pekny den

mamartinka
11. jan 2011

@matahacik Takze vidim ze Novy Rok u teba moc dobre nezacal.Este aj o pracu si prisla.No u mna dnes tiez tento datum111.01.2011 nezacal bohvie ako.Prave som dostala mrsku 😝 Takze zo zakroku asi opet nic ked mi to chceli pocas mrsky robit.V piatok volam Tazberikovej co a ako a uvidime.Budem musiet zostat asi doma opet a cakat co mi pride dalsia mrskenzy.Ta si dava teda nacas.Co nam kedy vide 😝 Takze to vidim az na februar asi.Ach jo.

mamartinka
11. jan 2011

Inak baby neviem ktore mate cas a ci pozeravate Damsky magazin na Stv1 od Pondelka do Piatka 12.10cas.Zajtra tam bude cosi o novej metode na neplodnost.Asi niektory lekar tam bude z Iscare ci Ginfivu.Som nato zvedava.Tak ktore mate moznost urcite zajtra pozerajte. 😉

fibi21
11. jan 2011

@matahacik dsakujem za povzbudenie , si strasne zlata 🙂 velmi ti drzim palce 😉 a este som sa velmi potesila tomu tvojmu terminu, lebo aj nam to tak nejak vychadza na koniec marca 🙂 takze priblizne terminovo ideme do toho spoluuuuu 🙂 moc sa tesim ze mame tak nejak opribliznu spolocnu cestu a spolocny ciel 🙂 si z BA ? este budeme aj na prechadzky spolu nakoniec s detickami chodit 🙂

miskab
11. jan 2011

Ahojte. Nemate niekto skusenosti s centrom v BA na zhardnickej ulici?? tam mame ist......

miskab
11. jan 2011

Ahojte. Nemate niekto skusenosti s centrom v BA na zahradnickej ulici?? tam mame ist na prvu konzultaciu Dakujem

nemko
11. jan 2011

@miskab je to gyn fiv , je tu o tom tema

miskab
11. jan 2011

@mamartinka dakujem skusim sa tam ku ,,,a drzim vam pelceky nech sa vam to coskoro podari

mamartinka
11. jan 2011

@miskab dakujem taktiez aj vam drzim palce.A poslala som ti i.p Hore taka obalka.

matahacik
12. jan 2011

@fibi21 no som veru rodena Blavacka, ale byvam uz 5 rokov kusok za Blavou....no to by bola pecka, keby nam to tak vyslo, ze by sme spolu aj kocikovali..vy by ste chodili sem k nam do prirody, a my k vam do velkomesta na vylety...tak uvidime, ja teraz trochu myslienkovo prepinam na inu oblast, hladam si pracu..a aj ked som si uz povedala ze sa do oblasti ktoru som 8 rokov robil auz nechcem vratit, lebo je to stres jak blazen..asi budem musiet☹priorita je babetko..ale veru praca by bola asi vhodna, kedze nie som Onasisova🙂)))

matahacik
12. jan 2011

@mamartinka ..tak ako podarilo sa kukat tu relaciu, ja som sice bola v tom case doma..ale kedze som si tvoju spravu precitala az teraz , nemozem nejako spavat☹((tak som nic nekukala...bol tam nejaky znamy odbornik???

matahacik
12. jan 2011

@mamartinka ..no pekne teda☹((ten dnesny akoze magicky datum...no uviids co ti povie v piatok doktorka...a ved februar je tu cobydub....tak snad to vyjde konecne

nemko
12. jan 2011

ahojte kocky, neviete prosim, je v Iscare niekto novy z gynekologov?

bibi24
12. jan 2011

@nemko Ahoj nemko, no neviem, ci nova, ale minule som bola u jednej mladej, milej a sympatickej blondinky. Len ti nepoviem jej meno, lebo som si ho nezapamatala (bolo urcite na L). Snad som troska pomohla.
A preco, ak sa smiem spytat?

bibi24
12. jan 2011

Jaj, este som chcela dodat, ze predtym som ju tam nevidela....

nemko
12. jan 2011

@bibi24 MUDr. Michaela Lattáková, PhD., bibi kym sa Antolska rozhybe (ked sa vobec rozhybe) tak ja mozno budem vybavovat IVF pre druhe dieta 🙂 🙂

bibi24
12. jan 2011

@nemko Poznas ju? Takze nie je nova, ci?
Ja som myslela, ze si na Antolskej spokojna... Takze zatial tam ivf nerobia, ci ako? Cize chces ist naspat do Iscare skusit? Mas uz aj ziadost schvalenu?

nemko
12. jan 2011

@bibi24 nepoznam, nasla som ju na webe
neviem ci pojdem do Iscare, na Antolskej nemaju zmluvu s Doverou, nevedia ci ju budu mat, nemaju spermobanku (darcov), Durechova je dolamana a kazdeho posuva Marsikovi a ten nie je velmi ustretovy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre