ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
12. jan 2011

@kaciatko81 Si posluchala, ze si dostala este aj bonus? 😀 Ja som mala pri KET anopyrin a prednison, tak aj teraz sa na to opytam, ci netreba. Ja mam v ziadosti gonal, orgalutran. A doma mam este cely pergoveris, vraj pouzijeme aj ten. Ale to vravel Dr. uz aj minule a stale ho mam cely doma 😀 Tak snad, ak mu ho nebude treba, si ho odkupia, lebo ten stal okolo 250€ (mozno aj viac, uz presne neviem).

kaciatko81
12. jan 2011

@bibi24 ja vzdy poslucham 😀 aspon sa snazim 😅 aj ked mam pocit, ze fraxiparin je skor za trest 😕 ale hlavne aby pomohol 😵 pri prvej stimulke si mala co? ja som zatial mala len merional

bibi24
12. jan 2011

@kaciatko81 Vsak, to bol vtipek s tym bonusom, snad si to tak pochopila 😉
Pri prvej som mala gonal a diphereline, ale kedze som uz mala nabeh na ohss, tak potom posledne 3 dni som pichala uz len dipherelin.

Injekcie sa pichaju aj pri IUI? Som nevedela. A kolko si mala folikov? U vas asi nie je problem so spermiami, kedze si mala IUI, ze?

kaciatko81
12. jan 2011

@bibi24 jasneeee 😉 no pekne, tak snad sa ti to vyhne teraz... no ja som mohla ist do iui aj teraz, ale uz mam strach nechcela som. mala som aj clostil, ale nereagujem nan dobre, preto injekcie. a folikov, raz myslim jeden a raz boli pri kontrole 3, ale kolko ich ostalo neviem... pod na ip 🙂

mamartinka
12. jan 2011

Tak vam sem davam ten link z dnesneho Damskeho Magazinu o neplodnosti.Je to 3 prispevok.Ktora chcete si to pretocte ak to nechcete cele pozerat http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-magazin

fibi21
12. jan 2011

@nemko ahojte ja som s touto lekarkou bola na konzultacii vysledkov po hsk...bola naozaj zlata , priama a hlavne hovorila ludskou recou 🙂 vsetko som jej rozumela a tiez som ju tam pred tym nevidela zastupovala Valkyho...podla mna je nova lebo bola aj ako tzv. prisediaci lekar pri mojej HSK ...takze je aj mozne ze Valky sa chysta do diochodku 😉 a zauca si tuto lekarku ....mozno

mamartinka
12. jan 2011

Baby myslite tuto novu? MUDr. Michaela Lattáková, PhD.
Vedúci lekár pre jednodňovú zdravotnú starostlivosť

Štúdium na Lekárskej fakulte UK ukončila v roku 2004. Dizertačnú prácu obhájila v roku 2007 a špecializačnú skúšku z gynekológie a pôrodníctva absolvovala v roku 2009. Do roku 2010 pracovala na I. gynekologicko-pôrodníckej klinike LFUK a UN Bratislava, aktívne sa zúčastňovala medzinárodných konferencií v oblasti gynekológie a bola členom riešiteľského kolektívu grantovej úlohy MZSR.

aduskatt
12. jan 2011

@mamartinka poznam Misku🙂od malicka, je fajn

mamartinka
12. jan 2011

@aduskatt To tam bude neaka nova?

aduskatt
12. jan 2011

@mamartinka ano, robila na Antiolskej a chodila sa zaucat do ISCARU, a z antolskej odisla uplne.teraz robi jednodnovu a VAlky ju zauca na IVF

mamartinka
12. jan 2011

Ona chodi skratka k zakrokom aj a tak?A bude teraz namiesto Valkiho?

aduskatt
12. jan 2011

@mamartinka chodi na operacku, a dnes bola aj na vysetrovni, kd je nieco neobvykle, mimoriadne, tak ju zavola, aby videla............bude robit chirurgiu aj IVF, proste to, co valky, ale ci sa on chysta odistm zatial neviem

aduskatt
12. jan 2011

idem ja spat. dobru noc...pokecame zajtra

mamartinka
12. jan 2011

@aduskatt O.k.Tak zajtra popiseme.Dobru noc.

matahacik
13. jan 2011

@mamartinka , ahojky tak som si to kukla na link-u, no veru nic nove pre nas, ale to tak vascinou byva...ze hovoria takto v Tv v takychto relaciach..skor o informaciach, ktore my vsetky co sme uz tu..davno vieme🙂

kaciatko81
13. jan 2011

baby, mna teraz napadlo, este pred tym nez vyhodili z iscare doktorov, tak sa tam myslim zaucala aj dr.harbulakova, ale ja som ju len videla, takze viac neviem...

nemko
13. jan 2011

@fibi21 dakujem moc

sssilvy
13. jan 2011

@zabkalucy ......ahoj, včera som bola na KET a vkladali mi dve embryjká, ktoré zamrazili ako 4-bunkové a pri vklade včera už boli 6-bunkové. A sú lepšie výsledky po predĺženej kultivácii?....... Keď som bola predtým na ET, tak mi nedovoli ani hlavu zdvihnúť z lôžka a len sa prevaliť na prenosnú posteľ, ale tentokrát mi po zákroku kázali vstať a prejsť si do izby na posteľ. Ledva som sa tam dostala, lebo mi bolo na odpadnutie. Potom ma sestrička zaviedla hneď pri wc, aby som sa vycikala a predtým sme mohli až cc po 15 min. Ako to prebiehalo u vás? Chodím tiež do ISCARE.

sssilvy
13. jan 2011

@aduskatt .............bola včera pri mojom zákroku KET a doc. Valky tam bol pri nej.

zabkalucy
13. jan 2011

@sssilvy ahoj tak už to máš za sebou a teraz už len čakať- to je na tom celom asi nejhoršie... ja som mala len KET lebo po vybratí vajíčok mi hrozil OHSS tak mi ich hned zmrazili a potom som si dala tú predlženú kultiváciu, rozmrazzili 5 embryí a 4 sa krásne vyvinuli do formy blastocysty, že vraj boli veľmi pekné a sama embryologička mi vravela, že po pred. kult. majú väčšiu šancu na uhniezdenie, ale určite to nie je pravidlom. môj zákrok trval asi 10 min.vložili mi 2,. len doktor sa do mna ťažšie dostával vravel, že som mala viacej piť,,,potom som vstala prešla do izby obliekla sa a vycikať som sa išla až vonku pri ambulanciách a potom sme sedeli s manželom len tak na sedačkách, boli sme obaja úplne mimo, takí šťastní...na 12. deň som si robila test a mala som // čiarky, moc som sa bála, lebo som bola asi 2 týždne chorá, ale predsa sa to podarilo, bola som na krv v CAR a v utorok 18.1. idem na prvú kontrolu, tak som strááášne zvedavá či budú dve alebo jeden špuntík 😀 vela šťastia ti prajem, nič namáhavé nerob, oddychuj a snaž sa mysliť pozitívne 😉

mamartinka
13. jan 2011

@matahacik Suhlasim.
@sssilvy Takze bude asi namiesto Valkiho.Mozno tam on aj bude este chvilu.Skusim sem nahodit aj foto jej.Vcera mi to neslo. MUDr. Michaela Lattáková, PhD.
Vedúci lekár pre jednodňovú zdravotnú starostlivosť

Nejde mi foto pridat tak sem vkladam aspon video. 😉

matahacik
13. jan 2011

@zabkalucy ..no to je skvela sprava, tak moc moc drzim peste...

sssilvy
13. jan 2011

@zabkalucy ....snažím sa oddychovať, no len pri našom synčekovi, ktorý má 2 a pol roka sa to moc nedá (čert jeden). 😉 Máme ho po prvom IVF z jedného vajíčka čo sme vtedy mali. Takže sa aj tebe podarilo otehotnieť po prvom transfere aj keď to bol KET. Už som sa aj ja dočítala, že žena po zákroku môže kľudne vstať sama a vycikať sa hneď. Len som bola trochu zaskočená touto metódou, keď pred 3 rokmi som ani hlavu zdvihnúť nemohla.
Už len dúfať, že tie dve oplodnené vajíčka, 6-bunkové budú dosť silné nato aby sa u mňa ďalej delili a uhniezdilo sa aspoň jedno. 😔

sssilvy
13. jan 2011

@zabkalucy ........aj ja som ochorela v 5 týždni.........krátko po tom ako mi spravili tehu test z krvi som dostala 39,5 horúčky a kašeľ až ma na hospitalizovali 28.12. v nemocnici. Strávila som tam týždeň plný strachu a na Nový rok mi spravil primár krátke sono či sa to udržalo. Bol to už 6 týždeň a bilo srdiečko.........teraz je z neho chlap jak "remeň"
Tak toho 18.-teho budem na teba myslieť, nech už je tam jedno alebo dve, len nech je to všetko v poriadku. 😉

holly74
13. jan 2011

Čaute babulky, fakt si myslíte, že ked doc. zaúča novú lekárku, znamená to že on odíde? Mne pripadá taký nadšenec, že ho odtiaľ budú musieť vyniesť nohami napred, nič také že odchod do dôchodku...a ak , tak potom ho na jeho poste určite nahradí nejaký skúsený doktor...

@sssilvy Držím palce! ja som mala prvýkrát pre ET 5 a 7-bunkové, pri KET dve 6-bunkové, ale neujali sa....Pri PK sa vyvíja až blastocysta, tzn. tak 100 buniek...
@zabkalucy GRATULUJEM a tiež držím palce!

bibi24
13. jan 2011

@holly74 Nemyslim si, ze sa chystam pan docent odist 😉 Je mozne, ze zauca novu doktorku, ale to neznamena, ze on odchadza. Baby, nesirte hned poplasne spravy 😀
Ked tam pojdem, mozem sa ho na to opytat 😉

holly74
13. jan 2011

@bibi24 ved tiež si myslím že zaúčanie novej dr. nerovná sa jeho odchodu z isc. Tá moja mrcha mrchavá potvora došla skôr ako mala, takže stimuláciu musím odložiť na febr. kedže za 2 týždne budeme na dovolenke... keď nemá meškať, mešká, ked meškať môže, príde skôr....keď vôbec nemá prísť, príde tiež. Hnusoba červená je to... 🙂

mamartinka
13. jan 2011

@holly74 U mna presne to iste z mrchou mrchavou 😀 Co uz narobime.

kaciatko81
13. jan 2011

@holly74 nemyslim, ze sa chysta odist... ale urcite je lepsie aj pre nich mat zaskolenych lekarov. a mrcha, ta si vzdy a stale robi, co chce... ja som dufala, ze v dec pride nacas a na zaciatku januara, hned ako zacnu robit bude dalsia a mozem stimulovat... meskala, tak si hovorim vydrz do januara a bude to... no svina, dosla akurat medzi sviatkami 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre