ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
26. jan 2011

@bobi3 gratulujeeeeeem 🙂))

sakura
26. jan 2011

@majka21
ahojky 🙂 Áno 🙂 Všetko v pohode 🙂 Akurát mi konečne vykuklo bruško 🙂 Až teraz je na mne vidieť že som tehu 🙂
A ty ako?

nemko
26. jan 2011

@sakura uz sa Ti to pekne krati 🙂)) ako to ubehlo a to si len n"nedavno" bola na ivf 🙂

sakura
26. jan 2011

@nemko
áno, rýchlo to ubehlo 🙂 Prvé 4 mesiace boli také desné, stále som zápasila s tým Ohss :a nejakým ani neviem akým zápalom, potom som si trošku začala užívať tehu a teraz sa sťahujeme a neviem ani ako všetko tak rýchlo beží...a o chvílu už budem v pôrodnici 🙂
Dúfam že všetko dotiahneme s Elly do šťastného konca 😵
A ty ako? Kam ideš nakoniec na IVF?

nemko
26. jan 2011

@sakura vcera som bola v Iscare, bolo to fakt veeeeeeeeelmi zaujimave a MUDr.Lattakova mi vypisala ziadost, podpisala som a uvidime.Robili mi vela vysetreni, do ziadosti uviedli ine lieky ake mi davali doteraz a uvidime.Partner ide este k nim na jedno vysetrenie ohladom prezivania spermii.No a naj pikoska bola, ze mi nasli cystu takze som sa dnes "podakovala" cez zdr.sestru doktorke Durechovej.
Ked bude cysta ok tak 23.februara zacinam stimulku - ked dovtedy pride genetika a imuno , ked nepridu tak v marci zacnem.

sakura
26. jan 2011

@nemko
to tam je nová dr? No tak hádam tými vyšetreniami zistia že čo je vo veci... A aké lieky ti predpísali?
A tú cystu tam máš už dlho? 😕

nemko
26. jan 2011

@sakura ako ju mam dlho netusim, minuly mesiac som mala IUI (uplne zbytocne, ale to uz je o inom) , neviem ci si ju Durechova nevsimla alebo co....budem mat Bravelle, Moenopur a Cetrotide.no imunologia a genetika je posledne co nemam, imuno som si davala do Kosic a Valky povedal, ze Kosiciam neveri tak mi to robili aj oni este raz vsetko okrem genetiky.Lattakova je tam nova, velmi, velmi mladucka, ale nevadi, nelutujem.

sakura
26. jan 2011

@nemko
a imuno už robia aj v Iscare? Ja som bola v tom že len v KE a v Prahe..Ja som si myslela že už máš genetiku urobenú.
A Menopur a Cetrotide som mala aj ja.. Nakoniec som ale Menopur nemusela pichať...

nemko
26. jan 2011

@sakura no udajne uz imuno robia od novembra, uvidime co nam to prinesie genetiku som uz mala mat lenze priatel bol sluzobne prec tak sme vsetko museli presunut, ale do konca februara by som uz mala mat vysledky tak dufam, ze sa to stihne ked nie tak zacnem stimulku aj tak, mne zalezi na imunologii a na tom vysetreni ohladom prezivania spermii, na genetike aj tak nezistia vsetko a pokial pridu vysledky z imuna take, ze nie je moc vhodne aby sme mali spolu babo tak ideme na ivf s darcom, ved ohladom toho som tam aj isla len Valky a spol ma prehovorili, ze este skusime tieto vysetrenia a podla toho sa uvidi.takze stimulku zacnem a uvidime kto bude "plodic" 😀 😀 😀
ohladom injekcii - mi bolo povedane, ze musim chodit denne na kontroly aby som nemala vela vajok lebo to je dalsia pricina neuspechu, ze ich je vela a maju mensiu kvalitu.

bibi24
26. jan 2011

@nemko Ahoj, ja som tiez niekedy u tej milej zlatej Dr. Lattakovej. Su tam vlastne dvaja, niekedy som u Valkyho, niekedy u nej. Ked je len ona, Valky pride len konzultovat. Je to ovela lepsie. Ona je mila, zhovorciva. Valky zas odbornik. Skvele sa doplnaju 🙂 Aj ja mam z toho, z nich dobry pocit. Myslim, ze dobre vedia co robia, aj co sa tyka vysetreni, aj vsetkeho. Ja tam teraz chodim tiez kazdy druhy den, nech ma poriadne strazia 🙂
Drzim palce 😉

nemko
26. jan 2011

@bibi24 dakujem, aj ja drzim palce....som spokojna a myslim, ze netreba ju odsudzovat zato, ze je mlada ako mi niektore baby pisali do IP a odradzali ma od nej, ja som spokojna aj z toho dovodu, ze viem, ze ona sa vsetko este len uci, ziskava informacie a preto je opatrnejsia - co si neskutocne vazim lebo viem, ze to nepojde u nej ako na beziacom pase.

bibi24
26. jan 2011

@nemko Suhlasim Nemko. Vobec nevadi, ze je mlada, pretoze ked si v niecom nie je ista, hned vola Valkyho. Predsa len, dve hlavy lepsie ako jedna. Nie? 😉 Ja som spokojna, ze je to tak ako je. A snad nam to uz konecne vyjde 😉

nemko
26. jan 2011

@bibi24 musi nam to vyjst 🙂)) uz sme na rade my dve 🙂

little_miracle
26. jan 2011

@bobi3 srdečne blahoželám k tehu 🙂 ........opatruj fazuľku 😲

aduskatt
26. jan 2011

Miska Lattakova paradne vyzera, ale tridsat uz mala...suhlasim vsak s tym, ze je skvela aj ako lekarka aj ako clovek🙂

diankas
26. jan 2011

@sakura no ved jasne, vsetky sme v tom spolu a tuzime po tom jedinom... 🙂

diankas
26. jan 2011

@bobi3 jeeeeej, to je uuuzasne...super...drzim teda palceky, nech ste zdravy.... 🙂

sakura
27. jan 2011

@nemko

@bibi24
juuj baby to je dobre že ste v takejto psychickej pohode a nie v strese 😵 😵 😵 A hlavne že ste spokojné a veríte dr 😵 😵
Jasné, tentokrát ste na rade vy 😵 😵 😵

Bibi ty si už od pondelká picháš,že? Džím palčeky nech je dobrá a hlavne kvalitná úrodička 😵 😵 😵

bobi3
27. jan 2011

@diankas @little_miracle @nemko ďakujem pekne 😵

dnes nás nejako rozbolelo hrdlo, tak dúfam, že neochorieme 😒

kaciatko81
27. jan 2011

ahojte
@nemko takze spokojna? ta cysta, vobec to nemusi byt ty, ze si ju dr nevsimla... ja som bola na utz po ms, vsetko ok, napisali mi lieky, mala som prist na kontrolu pred dalsou ms, aby som mohla zacat stimulovat a bum 4.5cm cysta... co sa tyka toho veku, nemala by som z toho strach, myslim, ze aj mlady clovek moze byt sikovny. ja som sa skor bala toho, ze viem, ze na lieky reagujem velmi zvlastne a komplikovane a kolkokrat to zaskocilo aj predchadzajuceho dr, preto som chcela niekoho, kto s tym ma vacsie skusenosti. dr. ide byt teraz dva tyzdne na dovci, moja mrcha sa tvari, ze nic, tak uvidime... ak by nedorazila do tych 2t, rozmyslam, ze skocim predsa len na ten utz a uvidim. myslite, ze mozem skocit na utz inemu dr a potom stimulku tahat s mojim?

nemko
27. jan 2011

@kaciatko81 ta cysta Ti potom zmizla sama? ja som ju mala v utorok 2cm a povedal mi Valky, ze ide o krvavu cystu.

kaciatko81
27. jan 2011

@nemko bola to cysta zlteho telieska, presne ako pises krvava... bola som na kontrole po ms a mala uz 1.6cm... takze dr povedal, ze v priebehu cyklu sa vstrebe uplne, ale nedalo sa s nou stimulovat

nemko
27. jan 2011

@kaciatko81 no ved uvidime, ked mi ju nasiel som bola 3DC tak dufam, ze sa to upravi

kaciatko81
27. jan 2011

@nemko mohla ti vzniknut po ovulke predchadzajuci cyklus a vlastne to, co som ja mala tych 1.6, tak ty mas dva cm... nemozne?

majka21
27. jan 2011

Ahojte.Cysta sa väčšinou tvorí pri ovulácii predchádzajúceho cyklu a pri menštruácii sa zvykne vstrebať ba niekedy dokonca až pri ďalšej mrche. Ja som mala tiež IUI s clostylbegytom, všetko o.k a v ďalšom cykle ohromné bolesti a 4x4,5cm cysta, ale je po, vstrebala sa.

nemko
27. jan 2011

@kaciatko81 hlavne nech do 23.feb.zmizne

kaciatko81
27. jan 2011

@majka21 ahoj majka 🙂 ako sa ti dari? ja stale na nieco cakam, ale som ok 😉

majka21
27. jan 2011

Kaciatko aj ja čakám, keďže mám už len jeden pokus cez poisťovňu, tak ho nechcem prenáhliť. 7.2 by mal prísť manžel domov, tak sa chystáme k dr.a uvidíme čo nám povie a potom pomaly by som to chcela rozbehnúť.
Ja by som velmi potrebovala mať klud, lebo mám stres a nespokojnosť v práci. Rozhodujem sa, ako Ďalej.

majka21
27. jan 2011

nemko, neboj, skôr či neskôr zmizne. Netreba tlačiť silou-mocou. Tým je to horšie. Prvý raz tesne pred stimulkou sa mi objavila 4cm-vá a IVF sa mi posunulo o dva mesiace a nemohla som nič robiť, len pochopiť, že ísť do stimulky s cystou je nemožné.

nemko
27. jan 2011

@majka21 lenze mne ked nezmizne tak musim si na ivf pockat do zimy lebo som alergicka a nie je mozne stimulovat a uzivat lieky proti alergii, bohuzial.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre